Klątwa ruin

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
298
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,50 zł
Nasza cena: 22,80 zł 36,90 zł Taniej o: 38%

Tajemnica sięgająca wielu pokoleń i miłość wbrew zasadom. Wzruszająca podróż do roku 1920 i czasów walki o wolność.

Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny, ale dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa. Poznaje tam krewnego właścicielki - porucznika Rafała Mielżyńskiego. Mimo że oficer jest nią zafascynowany, dziewczyna traktuje go z dystansem. Zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych, skrywa też własne tajemnice.

Pewnego dnia Aniela poznaje historię ruin pobliskiego zamku. Związana z nimi legenda opowiada o pięknej Rudowłosej i wyrządzonej jej krzywdzie. Czy ma to coś wspólnego z przeszłością Anieli?

Tymczasem nadchodzi lato i zmienia się atmosfera we dworze. Wojska bolszewickie zagrażają Polsce, która niedawno odzyskała niepodległość. Wszyscy starają się wspierać walczących na froncie. Aniela wbrew rozsądkowi myśli o Rafale i martwi się o jego życie.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dom tworzą ludzie. Można przeboleć utratę majątku i związanych z nim ważnych pamiątek, jednak dopóki żyją ci, których kochamy, zawsze można zbudować całkiem nowy dom.*

  Były kiedyś czasy, gdy bardzo poważnie traktowano podział na klasy społeczne. Nie dbano też o uczucia. Małżeństwa były raczej dobrze przemyślaną transakcją, bo szlachcianka wychodziła za mąż za majętnego Pana ziem. Związek między kimś bogatym i biednym był czymś nie do pomyślenia, bez szans na szczęśliwe zakończenie. Tylko czy zawsze?

  Zarys fabuły

  Aniela jest chłopką, ale dzięki protekcji zdobyła wykształcenie. Dzięki temu może pracować jako panna do towarzystwa. Zostaje zatrudniona przez panią Strumińską na dworze w Olszowej. Jej chlebodawczyni za nią nie przepada i jawnie to okazuje, chłopka nie tylko towarzyszy domownikom, ale czasami ciężko pracuje jako służąca, zarządca i ekonom. Zna swoje miejsce i stara się być niewidoczna. Utrudnia jej to nieco porucznik Rafał Mielżyński - krewny pani na Olszowej - który robi wszystko, by Aniela zwróciła na niego uwagę. Wbrew konwenansom i niechętnej postawie młodej kobiety nieustannie do niej zagaduje i wykorzystuje każdą chwilę, by pobyć z nią sam na sam. W czasie jednej z takich sytuacji opowiada Anieli legendę pewnego zamczyska i czuje, że udało mu się choć trochę do niej zbliżyć. Tylko czy to wystarczy, by Rafał zdobył serce młodej chłopki i jej pewność, że pomimo przeszkód uda się im być razem?

  Magdalena Wala jest jedną z polskich pisarek, po której książki mogę sięgać w ciemno. Lubię jej styl pisania i tworzone przez nią historie, a że dawno nie czytałam nic spod jej pióra, to Klątwa ruin okazała się miłym przypomnieniem tego, co autorka oferuje swoim czytelnikom.

  Moje przemyślenia

  Już od pierwszych stron widać, że Magdalena Wala zadbała o realizm przedstawionych w powieści czasów. I nie mówię tu tylko o sposobie wysławiania się czy opisu zwyczajów. Rzetelnie pokazuję jak żyła Szlachta, a jak chłopi. Jednak najciekawsze dla mnie było pokazanie wojny z całkowicie innej strony. Nie z pola walki, a właśnie z punktu widzenia tych, którzy nie walczyli. Niby gdzieś z boku i z dala od bitew, ale dotknięci wojną, jak wszyscy. Groźba utraty dopiero co odzyskanej niepodległości ciążyła wszystkim, zwłaszcza gdy chłopi garnęli się do buntu przez obietnice równego traktowania. Czuć tutaj niepokój i trudy wojny, ale całość została opisana lekko i bez zbędnego przytłaczania. Ot, by przypomnieć to, o czym powinniśmy pamiętać.

  Wszak to tylko tło dla losów Anieli, dzięki której poznawałam jej losy oraz obecne wydarzenia. Klątwa ruin zachwyciła mnie nie tylko tym, jak dobrze autorka odwzorowuje tamte czasy, ale również emocjami, poczuciem humoru oraz lekkością języka. Magdalena Wala stworzyła powieść obyczajową z historycznym tłem, w której brak nagłych zwrotów akcji, ale w żadnym wypadku nie jest to minus książki. W tym przypadku wygrywa cała reszta, spójność wydarzeń, emocje i kiełkujące powoli uczucie. Pewna klątwa, tajemnicze losy i przeszłość Anieli.

  Słów kilka o bohaterach

  Zawsze lubiłam postacie stworzone przez autorkę i tym razem nie jest inaczej. Każdy z bohaterów to inny charakter i łatwo mi było się domyślić, kto jest kim. Zarówno Aniele, jak i Rafała polubiłam od razu. Tacy naturalni, różni, a jednak idealnie pasujący do siebie. Rafał zaplusował swoją postawą oraz poglądami. Jest świadomy, że nie klasa społeczna stanowi o wartości człowieka, a to jaki ON jest. No i jego podejście do Anieli, ach, no na samą myśl mam w brzuchu stado motylków.

  Na zakończenie

  Klątwa ruin to książka na raz. Czytało mi się ją niebywale szybko i z ogromnym zainteresowaniem. Od pierwszych zdań zostałam wciągnięta w fabułę i nie mogłam się od niej oderwać. Zdradzę wam nawet, że raz czy dwa wracałam do jakiej sceny, bo zachwycała mnie jej subtelność oraz moc uczuć zawarta w nieśmiałych gestach i słowach. Magdalena Wala ponownie oczarowała mnie swoim stylem, umiejętnością przekazywania w tak fajny sposób wiedzy o życiu w dawnych czasach. No i co najważniejsze, przypomina nam, że nie ważne, co może dzielić dwoje ludzi, to prawdziwa miłość czy przyjaźń zawsze wygra. Mało mi tej książki, tak szybko się skończyła. Chętnie poczytałabym jeszcze trochę rozmów Anieli z Rafałem, bo uwielbiam ich przepychanki słowne. Wrócę do niej jeszcze nie raz.

  Moim zdaniem Klątwa ruin spodoba się każdemu czytelnikowi, który lubi powieści obyczajowe z historycznym tłem. W których trudy życia codziennego przeplatają się ze smutkami, radościami oraz subtelnym wątkiem miłosnym. Ja polecam z całego serca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kto jeszcze książkę ma przed sobą? Muszę wam powiedzieć, że czyta się wspaniale. Lekka, romantyczna historia z tajemnicą w tle, którą pani Magda umieściła pośród cierpienia i wojny, czyli w roku 1920.

  Aniela jest damą do towarzystwa, ale nie taką jak myślicie 😂. Jest taką służącą, ale bardziej dystyngowaną. Pani Strumieńska zaś była osobą bardzo wymagającą, czasami aż za bardzo, ale w gruncie rzeczy miała dobre serce. Te serce kierowała ku Rafałowi, którego traktowała jak własnego syna. Między nim a Anielą czuć iskrzenie, ale różnica społeczna jest ogromna. Dodatkowo Aniela jest mocno obarczona tragedią z przeszłości, która nie pozwala jej na złamanie ogólnoprzyjetych norm. Rafał ma jednak w zanadrzu legendę, którą Aniela bardzo chce poznać. Martwi się więc o swojego towarzysza rozmów, gdy ten powiadamia ich o głodzie, chorobach i śmierci, z którymi mierzą się żołnierze. Sytuacja w kraju staje się coraz gorsza i wszyscy muszą stawić czoła wrogowi.

  Cudowna historia. Fantastyczne połączenie autentycznych zdarzeń historycznych z fikcyjną, ale intrygującą legendą. Aniela jest przeuroczą, a zarazem twardą kobietą, którą polubiłam od samego początku. Rafał również był niczego sobie. Idealnie wkomponowali się w powiedzenie, kto się lubi, ten się czubi. Pani Strużyńska trzymała często wszystko twardą ręką, a mimo wszystko do niej także poczułam sympatię. Bohaterów jest sporo, ale każdy jest wyrazisty i z marszu wiemy, kto jest tym dobrym, a kto złym. Zakochałam się w książce i w zakończeniu, które mimo przewidywalności czytałam z zapartym tchem. Jestem zachwycona piórem autorki i tym, z jaką lekkością płynęłam przez kolejne strony, mimo że akcja rozkręca się bardziej dopiero w drugiej połowie książki. Polecam wam serdecznie i dziękuję @publicat_sa za egzemplarz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Za sprawą Magdaleny Wali i jej "Klątwy ruin" przeniosłam się w czasie do I wojny światowej. Autorka świetnie oddała atmosferę tamtych czasów, tak namacalnie, plastycznie i realnie. Mamy wrażenie jakbyśmy tam byli, w Polsce targanej niepokojami i widmem wojny. Jest to też czas przemian społecznych, kobiety muszą przejąć obowiązki mężczyzn, którzy masowo zaciągają się do wojska. To nie są łatwe czasy, a w takich realiach poznajemy Anielę. Młoda kobieta po trudnym dzieciństwie znajduje pracę jako dziewczyna do towarzystwa dla pani domu. Nie jest to wdzięczna praca, jednak wszystko ma swój cel i przeznaczenie.

  Tajemnica rodzinna, miłość, wykluczenie społeczne, wojna - to wszystko znajdziemy w tej stosunkowo krótkiej powieści. Akcja toczy się spokojnie, może trochę monotonnie, jednak nie nudno. Z każdą stroną dowiadujemy się więcej, towarzyszymy Anieli w codziennych sprawunkach, chłoniemy atmosferę tamtej epoki i oczekujemy wizyty przystojnego żołnierza. Może oczekiwałam więcej wątku miłosnego, mezaliansu, większych porywów serca niż autorka nam dała, to całość oceniam bardzo dobrze. Jednak to nie będzie powieść dla osób lubiących typowe romanse, a raczej dla fanów powieści historycznych. Bo właśnie historia gra tu główną rolę. Nie sposób nie docenić ogromu pracy jaki został włożony w przygotowanie tła dla tej powieści, bo te wątki są obszerne i bardzo dopracowane.

  Dawno nie czytałam nic w podobnym klimacie i było to na pewno coś oryginalnego w swojej przewidywalności. Książka jest godna uwagi i warta poświęconego czasu. Dacie się przenieść do burzliwych czasów?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Stulecia mijają, lecz ludzka natura pozostaje niezmienna…”

  Jest rok 1920, niepokojący i trudny czas wojny polsko-bolszewickiej. Utrata dopiero, co odzyskanej niepodległości jest, co raz bliższa. Bolszewicy prą naprzód mordują, niszczą, grabią, gwałcą, pozostawiają po sobie ruiny i zgliszcza. Wdowa po bogatym ziemianinie Zofia Strumieńska i inne panie z towarzystwa starają się wieść w miarę normalne życie. Aniela Wilczkówna to sierota, nad którą wisi rodzinna hańba. Dziewczyna z pochodzenia jest chłopką, dzięki wsparciu zdobyła wykształcenie. Pracuje, jako dama to towarzystwa i służąca na dworze w Olszowej u pani Strumieńskiej. Nie ma lekko, pracodawczyni odnosi się do niej z pogardą i niechęcią, nieustannie wypomina jej pochodzenie. Rafał Mielżyński to oficer, biorący czynny udział w wojnie z bolszewikami, jest ulubionym siostrzeńcem pani Strumieńskiej. Między młodymi nawiązuje się nić sympatii, jednak dziewczyna jest w pełni świadoma swojej niskiej pozycji społecznej.

  Zaskakująca, barwnie opowiedziana historia. Z dużą przyjemnością przeniosłam się w czasie i z niepokojem oczekiwałam rozwoju wydarzeń. Autorka wykazała się dużą wiedzą historyczną, empatią i szczerością. Czuć ogromne zaangażowanie, pracę i serce, jakie włożyła pisarka w swoją powieść. Obrazowo i realnie ukazuje nam wzajemne zależności, powiązania, jakie panowały w tamtych czasach między ludźmi, codzienne życie we dworze.

  Przejmująca powieść, w której znalazłam wszystko to, za co cenię sobie takie powieści. Zajmujące i ciekawie ukazane tło historyczne, tajemnice z przeszłości, piękno przyjaźni, nieśmiało rodzące się uczucie. Patriotyzm, oddanie, honor i ludzie, jedni oddali by wszystko dla ratowania ojczyzny, inni obojętni i okrutni wobec zaistniałych sytuacji. Niepokojąca i pełna napięcia atmosfera tuż przed Bitwą Warszawską. Aranżowane związki, mezalians, życie we dworze, podział klasowy, dominująca władza mężczyzn.

  Powieść obyczajowa z idealnie wplecionym, dobrze rozbudowanym tłem historycznym, w której całkowicie przepadłam. Z całą pewnością nie jest to moje ostatnie spotkanie z autorką. Bardzo polecam :) Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny,ale dzięki protekcji,zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa.Tam poznaje krewnego właścicielki-Rafała Mielżyńskiego,który jest nią zafascynowany.Dziewczyna traktuje go z dystansem,bo zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych.

  Tymczasem nadchodzi lato.Wojska bolszewickie zagrażają Polsce,która dopiero co odzyskała niepodległość.Wszyscy starają się wspierać żołnierzy,jednocześnie martwiąc się o swoich bliskich.Nie inaczej jest we dworze,gdzie każdy drży o życie Rafała.

  Ten zaś,pewnego dnia,opowiada Anieli historię ruin pobliskiego zamku i związanej z nim legendą.

  Czy ma ona coś wspólnego z naszą bohaterką?

  Tego dowiecie się z książki.

  ******************************************

  Gdyby to był tylko zwykły romans,zachwycone byłyby przede wszystkim romansoholiczki.Dla mnie byłaby to przewidywalna książka,jakich wiele.Ale dzięki temu,że autorka posiłkując się tekstami źródłowymi,stworzyła tutaj autentyczne tło historyczne,stała się ciekawa i wyjątkowa.

  Możemy na własnej skórze poczuć atmosferę niepewności i strachu.

  Możemy wysłuchać opowieści o grabieży majątków przez chłopów,którzy mają już dość niesprawiedliwego traktowania.

  O tym,że kobiety nareszcie zdobyły prawo wyborcze i zaczęły zajmować miejsca pracy,dotychczas zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn,że miasto zaczęło im sprzyjać.

  To tam kobieta już mogła uciec od męża-tyrana i sama się utrzymać.

  Niestety,wieś dalej pozostała zaściankowa.Z podziałami klasowymi i zabobonami.Z krzywdą dzieci,które były zostawione samym sobie lub zmuszane do ciężkiej pracy.Tutaj nikt się ich losem nie interesował.

  Nawet jeśli przeżyły ogromną traumę.

  Nawet jeśli przez to osiwiały.

  Dlatego polecam Wam tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -39%
  Nazajutrz cię odnajdę

  Nazajutrz cię odnajdę

  Poruszająca opowieść o tym, jak dramatyczna wojenna przeszłość może wpływać na nasze dzisiejsze wybory Adrianie udaje się w końcu dotrzeć do ukrywanej przez męża prawdy. Postanawia go opuścić i dąży do rozwodu. W jej życiu ponownie pojawia się Maciek. Agnes, jej wiekowa przyjaciółka, opowiada...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,21 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -40%
  Zawsze będziemy razem

  Zawsze będziemy razem

  Drogi, które rozdzielił los, tak trudno połączyć na nowo. Choć Teresa i Kateryna mają wspólną siostrę, to koleje ich losów były zupełnie różne. Bolesna przeszłość sprawiła, że nigdy nie miały okazji lepiej się poznać. Czy jako dorosłe kobiety będą potrafiły od nowa zbudować rodzinne więzi, a...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,01 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -38%
  Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1

  Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1

  Nowa powieść Marii Paszyńskiej, autorki bestsellerowej serii Owoc granatu! Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury. Anastazja i Kazimierz pierwszy raz spotykają się w 1906 roku. On, wypieszczony jedynak, towarzyszy ojcu w podróży na wschód...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,80 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Ostatnia iskra nadziei

  Ostatnia iskra nadziei

  Wzruszająca wojenna opowieść o najważniejszych życiowych wyborach Kryzys w małżeństwie Adriany pogłębia się. Kobieta zapełnia emocjonalną pustkę spotkaniami z najlepszą przyjaciółką, którą traktuje jak zastępczą babcię. Coraz bardziej wciąga ją historia małżeństwa Agnes w czasach wojny. Mąż Agnes...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,21 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -35%
  Odległe brzegi

  Odległe brzegi

  Elisabeth i Jack mają za sobą dwadzieścia lat małżeństwa. Kiedy ich córki wyprowadzają się z domu, dociera do nich, że ich związek się wypalił - stał się konwencjonalny i pozbawiony miłości. Rozmyślania o niewykorzystanych szansach doprowadzają do separacji, która jednak nie przynosi im szczęścia....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -45%
  Doktor Bogumił. Uczniowie Hippokratesa. Tom 1

  Doktor Bogumił. Uczniowie Hippokratesa. Tom 1

  Bogumił Korzyński, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Wilnie, rozpoczyna pracę na oddziale chorób wewnętrznych warszawskiego Szpitala im. Dzieciątka Jezus. Jest rok 1850. Siedem lat wcześniej świat odrzuca Horacego Wellsa i jego eter, doprowadzając nieszczęsnego wynalazcę do szaleństwa i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,65 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Pani z wieży

  Pani z wieży

  Eliza Baranowska jest dziedziczką pokaźnego majątku Janowice położonego na Kresach. Otrzymała go po matce, która wiodła nieszczęśliwe życie u boku niewiernego męża, podobnie jak wiele kobiet w jej rodzie. Dziewczyna postanawia, że ona sama będzie decydować o swoim losie. Po wybuchu wojny z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,80 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

  Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

  Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,04 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -45%
  Córka nazisty

  Córka nazisty

  "Córka nazisty" to przejmująca powieść o przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć. O strasznych czasach II Wojny Światowej i o miłości na przekór wszystkiemu. O dzieciach, które nie powinny odpowiadać za winy swoich rodziców. I o odkupieniu, które przynosi dopiero zmierzenie się z prawdą....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,65 zł 42,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -39%
  Miłość warta wszystkiego

  Miłość warta wszystkiego

  Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna - nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne. Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne - ona jest Żydówką z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,30 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Królowa ruin 5/5 Nasza cena:
24,75 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa ruin

Jedyne, czego pragnie Nomi, to po raz ostatni ujrzeć swą siostrę Serinę – więźniarkę na Górze Zniszczenia. Gdy dociera do wyspy, ku swemu zaskoczeniu spotyka nie pokonane kobiety, lecz zbuntowane, silne rewolucjonistki pod wodzą uległej niegdyś Seriny. Siostry rozdzielają się ponownie – tym razem...
Audiobook CD MP3 Klątwa fortuna i namiętność Tom 1 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Klątwa fortuna i namiętność Tom 1

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii Cukiernia Pod Amorem oraz Podróż do miasta świateł! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne. Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna...
Samotność twórcy Klątwa 5/5 Nasza cena:
31,08 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotność twórcy Klątwa

Alan badając historię pradziadka, stopniowo zagłębia się w siebie. Droga poznania wiedzie go przez samotność oraz świadomą, dobrowolną izolację i cierpienie. Wyjeżdża do chaty zbudowanej przez pradziadka nad rzeką Missouri - teraz to odludne miejsce stanie się enklawę Alana. Odkryje tu pewien...
Budowniczy ruin 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Budowniczy ruin

Na tę znakomitą powieść składa się co najmniej siedemnaście splatających się ze sobą, wypływających z siebie nawzajem i rozplatających się znów z sadystycznym wręcz wyrafinowaniem opowieści, rozpiętych między rzeczywistością końca lat 60. XX stulecia a Wenecją dożów. Pośród rozlicznych wątków,...
Klątwa Nawii 5/5 Nasza cena:
16,93 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa Nawii

Nawia. Mityczna kraina umarłych według słowiańskich legend. Dusze tam przebywające nazywane były nawkami. I właśnie jedną z takich nawek jest Damroka – kobieta zmarła w wyniku rozszarpania przez wilki w I w n. e. Jej dusza błąka się w poszukiwaniu ciała, dzięki któremu znowu przybierze materialną...
Ruiny i zgliszcza 0/5 Nasza cena:
31,20 zł 63,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ruiny i zgliszcza

Dziewięć opowiadań - szczerych, bezpośrednich, żywych. Każdy chce być porządnym człowiekiem, czasem się to jednak nie udaje – jak bohaterom opowiadań Wellsa Towera. Często czują się samotni i zmęczeni. Mają dosyć kłamstw i póz, tęsknią za choćby chwilą szczerej bliskości i porozumienia. Nie wiedzą...
Klątwy 0/5 Nasza cena:
29,56 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwy

„Oszołamiająca podróż do sedna nowoczesnej polityki” El Sur Gdzie leży granica lojalności? Román Sabaté, młody chłopak z argentyńskiej prowincji, przeprowadza się do Buenos Aires i rozpaczliwie poszukuje pracy. Przypadek sprawia , że zostaje przyjęty na stanowisko osobistego sekretarza pewnego...
Skradzione życie 5/5 Nasza cena:
26,00 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skradzione życie

Mysłowice, lato 1939 roku. Ewa Abramowicz jako posłuszna córka przygotowuje się do zaaranżowanego przez rodziców ślubu. Dziewczyna ma wątpliwości, czy związek z Davidem będzie udany. Tak wiele różni Ewę od narzeczonego, a do tego małżeństwo z ortodoksyjnym Żydem pozbawi ją resztek swobody....
Ostatnia iskra nadziei 5/5 Nasza cena:
24,21 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia iskra nadziei

Wzruszająca wojenna opowieść o najważniejszych życiowych wyborach Kryzys w małżeństwie Adriany pogłębia się. Kobieta zapełnia emocjonalną pustkę spotkaniami z najlepszą przyjaciółką, którą traktuje jak zastępczą babcię. Coraz bardziej wciąga ją historia małżeństwa Agnes w czasach wojny. Mąż Agnes...
Nazajutrz cię odnajdę 5/5 Nasza cena:
24,21 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nazajutrz cię odnajdę

Poruszająca opowieść o tym, jak dramatyczna wojenna przeszłość może wpływać na nasze dzisiejsze wybory Adrianie udaje się w końcu dotrzeć do ukrywanej przez męża prawdy. Postanawia go opuścić i dąży do rozwodu. W jej życiu ponownie pojawia się Maciek. Agnes, jej wiekowa przyjaciółka, opowiada...
Zanim zapomnę. Splątane losy 5/5 Nasza cena:
22,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim zapomnę. Splątane losy

Witajcie ponownie w Zaborzu! Poznajcie kolejne niesamowite historie jego mieszkańców! Jakie tajemnice skrywa Piekielny Dwór? Czy potomkowie rodziny Walddorf upomną się kiedyś o swoje dziedzictwo? Maja wciąż nie otrząsnęła się z bolesnych wydarzeń z przeszłości i nie chce angażować się w żaden...
Na moment przed świtem 5/5 Nasza cena:
22,49 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na moment przed świtem

Magdalena Wala, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych, powraca! Dwie kobiety, dwie różne epoki, te same dylematy i tak podobne koleje losów… Adriana jest nieszczęśliwa w małżeństwie. Pod wpływem historii zasłyszanej od sąsiadki, starej Ślązaczki Agnes, postanawia chociaż trochę zmienić...
Wybrane bestsellery
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
34,99 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Zbuduj swój dom wokół mojego ciała 5/5 Nasza cena:
31,74 zł 52,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała Powieść „Zbuduj swój dom wokół mojego ciała” została uznana przez  „The New York Times” i „Kirkus” za jedną z najlepszych książek 2021 roku, znalazła się w finale 2021 First Novel Prize, jest określana jako „fantastyczna” („The Sunday Times”), „ robiąca ogromne...
Siedem lat ciemności 4/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem lat ciemności

Mroczny, niepokojący i pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny z Korei Południowej! Siedem lat. Siedem lat, odkąd życie głównego bohatera, Sowona, wywróciło się do góry nogami. Siedem lat, odkąd po raz ostatni widział ojca, który wylądował w więzieniu. Siedem lat, odkąd miasteczko, w którym...
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
32,90 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
Jadzia Pętelka wita dzidziusia 5/5 Nasza cena:
15,31 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym,...
Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców 5/5 Nasza cena:
35,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców

Kurs składa się z: podręcznika oraz plików MP3 tekstami dialogów. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objasnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń,objaśnień realioznawczych. Курс для тих,...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu 5/5 Nasza cena:
28,21 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy. Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu,...
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Idealna terapeutka 4/5 Nasza cena:
27,33 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna terapeutka

Jesteś jej terapeutką. Ona jest twoją klientką, ale tutaj w lesie... Nic nie jest takie, jak się wydaje. Kristina jest odnoszącą sukcesy terapeutką, która pracuje w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy. Ale...
Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie 5/5 Nasza cena:
39,04 zł 43,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie

Książka jest cegiełką, ze sprzedaży której część dochodu przekazana zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie. Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie, to – przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki – wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula