Klątwa ruin

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
300
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,50 zł
Nasza cena: 29,52 zł 36,90 zł Taniej o: 20%

Tajemnica sięgająca wielu pokoleń i miłość wbrew zasadom. Wzruszająca podróż do roku 1920 i czasów walki o wolność.

Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny, ale dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa. Poznaje tam krewnego właścicielki - porucznika Rafała Mielżyńskiego. Mimo że oficer jest nią zafascynowany, dziewczyna traktuje go z dystansem. Zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych, skrywa też własne tajemnice.

Pewnego dnia Aniela poznaje historię ruin pobliskiego zamku. Związana z nimi legenda opowiada o pięknej Rudowłosej i wyrządzonej jej krzywdzie. Czy ma to coś wspólnego z przeszłością Anieli?

Tymczasem nadchodzi lato i zmienia się atmosfera we dworze. Wojska bolszewickie zagrażają Polsce, która niedawno odzyskała niepodległość. Wszyscy starają się wspierać walczących na froncie. Aniela wbrew rozsądkowi myśli o Rafale i martwi się o jego życie.

Recenzje (6)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kto jeszcze książkę ma przed sobą? Muszę wam powiedzieć, że czyta się wspaniale. Lekka, romantyczna historia z tajemnicą w tle, którą pani Magda umieściła pośród cierpienia i wojny, czyli w roku 1920.

  Aniela jest damą do towarzystwa, ale nie taką jak myślicie 😂. Jest taką służącą, ale bardziej dystyngowaną. Pani Strumieńska zaś była osobą bardzo wymagającą, czasami aż za bardzo, ale w gruncie rzeczy miała dobre serce. Te serce kierowała ku Rafałowi, którego traktowała jak własnego syna. Między nim a Anielą czuć iskrzenie, ale różnica społeczna jest ogromna. Dodatkowo Aniela jest mocno obarczona tragedią z przeszłości, która nie pozwala jej na złamanie ogólnoprzyjetych norm. Rafał ma jednak w zanadrzu legendę, którą Aniela bardzo chce poznać. Martwi się więc o swojego towarzysza rozmów, gdy ten powiadamia ich o głodzie, chorobach i śmierci, z którymi mierzą się żołnierze. Sytuacja w kraju staje się coraz gorsza i wszyscy muszą stawić czoła wrogowi.

  Cudowna historia. Fantastyczne połączenie autentycznych zdarzeń historycznych z fikcyjną, ale intrygującą legendą. Aniela jest przeuroczą, a zarazem twardą kobietą, którą polubiłam od samego początku. Rafał również był niczego sobie. Idealnie wkomponowali się w powiedzenie, kto się lubi, ten się czubi. Pani Strużyńska trzymała często wszystko twardą ręką, a mimo wszystko do niej także poczułam sympatię. Bohaterów jest sporo, ale każdy jest wyrazisty i z marszu wiemy, kto jest tym dobrym, a kto złym. Zakochałam się w książce i w zakończeniu, które mimo przewidywalności czytałam z zapartym tchem. Jestem zachwycona piórem autorki i tym, z jaką lekkością płynęłam przez kolejne strony, mimo że akcja rozkręca się bardziej dopiero w drugiej połowie książki. Polecam wam serdecznie i dziękuję @publicat_sa za egzemplarz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Za sprawą Magdaleny Wali i jej "Klątwy ruin" przeniosłam się w czasie do I wojny światowej. Autorka świetnie oddała atmosferę tamtych czasów, tak namacalnie, plastycznie i realnie. Mamy wrażenie jakbyśmy tam byli, w Polsce targanej niepokojami i widmem wojny. Jest to też czas przemian społecznych, kobiety muszą przejąć obowiązki mężczyzn, którzy masowo zaciągają się do wojska. To nie są łatwe czasy, a w takich realiach poznajemy Anielę. Młoda kobieta po trudnym dzieciństwie znajduje pracę jako dziewczyna do towarzystwa dla pani domu. Nie jest to wdzięczna praca, jednak wszystko ma swój cel i przeznaczenie.

  Tajemnica rodzinna, miłość, wykluczenie społeczne, wojna - to wszystko znajdziemy w tej stosunkowo krótkiej powieści. Akcja toczy się spokojnie, może trochę monotonnie, jednak nie nudno. Z każdą stroną dowiadujemy się więcej, towarzyszymy Anieli w codziennych sprawunkach, chłoniemy atmosferę tamtej epoki i oczekujemy wizyty przystojnego żołnierza. Może oczekiwałam więcej wątku miłosnego, mezaliansu, większych porywów serca niż autorka nam dała, to całość oceniam bardzo dobrze. Jednak to nie będzie powieść dla osób lubiących typowe romanse, a raczej dla fanów powieści historycznych. Bo właśnie historia gra tu główną rolę. Nie sposób nie docenić ogromu pracy jaki został włożony w przygotowanie tła dla tej powieści, bo te wątki są obszerne i bardzo dopracowane.

  Dawno nie czytałam nic w podobnym klimacie i było to na pewno coś oryginalnego w swojej przewidywalności. Książka jest godna uwagi i warta poświęconego czasu. Dacie się przenieść do burzliwych czasów?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Stulecia mijają, lecz ludzka natura pozostaje niezmienna…”

  Jest rok 1920, niepokojący i trudny czas wojny polsko-bolszewickiej. Utrata dopiero, co odzyskanej niepodległości jest, co raz bliższa. Bolszewicy prą naprzód mordują, niszczą, grabią, gwałcą, pozostawiają po sobie ruiny i zgliszcza. Wdowa po bogatym ziemianinie Zofia Strumieńska i inne panie z towarzystwa starają się wieść w miarę normalne życie. Aniela Wilczkówna to sierota, nad którą wisi rodzinna hańba. Dziewczyna z pochodzenia jest chłopką, dzięki wsparciu zdobyła wykształcenie. Pracuje, jako dama to towarzystwa i służąca na dworze w Olszowej u pani Strumieńskiej. Nie ma lekko, pracodawczyni odnosi się do niej z pogardą i niechęcią, nieustannie wypomina jej pochodzenie. Rafał Mielżyński to oficer, biorący czynny udział w wojnie z bolszewikami, jest ulubionym siostrzeńcem pani Strumieńskiej. Między młodymi nawiązuje się nić sympatii, jednak dziewczyna jest w pełni świadoma swojej niskiej pozycji społecznej.

  Zaskakująca, barwnie opowiedziana historia. Z dużą przyjemnością przeniosłam się w czasie i z niepokojem oczekiwałam rozwoju wydarzeń. Autorka wykazała się dużą wiedzą historyczną, empatią i szczerością. Czuć ogromne zaangażowanie, pracę i serce, jakie włożyła pisarka w swoją powieść. Obrazowo i realnie ukazuje nam wzajemne zależności, powiązania, jakie panowały w tamtych czasach między ludźmi, codzienne życie we dworze.

  Przejmująca powieść, w której znalazłam wszystko to, za co cenię sobie takie powieści. Zajmujące i ciekawie ukazane tło historyczne, tajemnice z przeszłości, piękno przyjaźni, nieśmiało rodzące się uczucie. Patriotyzm, oddanie, honor i ludzie, jedni oddali by wszystko dla ratowania ojczyzny, inni obojętni i okrutni wobec zaistniałych sytuacji. Niepokojąca i pełna napięcia atmosfera tuż przed Bitwą Warszawską. Aranżowane związki, mezalians, życie we dworze, podział klasowy, dominująca władza mężczyzn.

  Powieść obyczajowa z idealnie wplecionym, dobrze rozbudowanym tłem historycznym, w której całkowicie przepadłam. Z całą pewnością nie jest to moje ostatnie spotkanie z autorką. Bardzo polecam :) Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny,ale dzięki protekcji,zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa.Tam poznaje krewnego właścicielki-Rafała Mielżyńskiego,który jest nią zafascynowany.Dziewczyna traktuje go z dystansem,bo zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych.

  Tymczasem nadchodzi lato.Wojska bolszewickie zagrażają Polsce,która dopiero co odzyskała niepodległość.Wszyscy starają się wspierać żołnierzy,jednocześnie martwiąc się o swoich bliskich.Nie inaczej jest we dworze,gdzie każdy drży o życie Rafała.

  Ten zaś,pewnego dnia,opowiada Anieli historię ruin pobliskiego zamku i związanej z nim legendą.

  Czy ma ona coś wspólnego z naszą bohaterką?

  Tego dowiecie się z książki.

  ******************************************

  Gdyby to był tylko zwykły romans,zachwycone byłyby przede wszystkim romansoholiczki.Dla mnie byłaby to przewidywalna książka,jakich wiele.Ale dzięki temu,że autorka posiłkując się tekstami źródłowymi,stworzyła tutaj autentyczne tło historyczne,stała się ciekawa i wyjątkowa.

  Możemy na własnej skórze poczuć atmosferę niepewności i strachu.

  Możemy wysłuchać opowieści o grabieży majątków przez chłopów,którzy mają już dość niesprawiedliwego traktowania.

  O tym,że kobiety nareszcie zdobyły prawo wyborcze i zaczęły zajmować miejsca pracy,dotychczas zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn,że miasto zaczęło im sprzyjać.

  To tam kobieta już mogła uciec od męża-tyrana i sama się utrzymać.

  Niestety,wieś dalej pozostała zaściankowa.Z podziałami klasowymi i zabobonami.Z krzywdą dzieci,które były zostawione samym sobie lub zmuszane do ciężkiej pracy.Tutaj nikt się ich losem nie interesował.

  Nawet jeśli przeżyły ogromną traumę.

  Nawet jeśli przez to osiwiały.

  Dlatego polecam Wam tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Aniela wywodzi się z chłopskiej rodziny, jednak jako jedna z niewielu osób, pomimo swojego pochodzenia zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze, w którego pobliżu znajdują się ruiny zamku. Związana jest z nim pewna legenda. Czy będzie miała ona wpływ na życie młodej kobiety?

  To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i słuchajcie... Jestem za-ko-cha-na. Dosłownie. We wszystkim.

  Jak pewnie część z was wie, bardzo lubię czytać książki osadzone w dawnych czasach. Szczególnie czasach pierwszej, czy drugiej wojny. Tutaj mamy rok 1920, a więc wojna polsko-bolszewicka.

  Autorka ma bardzo lekkie pióro i styl, którym urzekła mnie już podczas czytania pierwszych zdań książki. Wciągnęłam się w nią całkowicie i nie mogłam przestać dopóki nie skończyłam czytać całej powieści.

  Autorka stworzyła świetną powieść, która owiana jest tajemnicami, miłosnymi rozterkami i burzliwym czasem, w którym pomimo iż Polska odzyskała niepodległość, nadal śmierć zaglądała do okien. Oczywiście patrząc na bohaterów, to chyba nie ma tutaj takiej postaci, której bym nie polubiła. Bardzo związałam się z Anielą i bardzo mocno polubiłam Rafała.

  "Klątwa ruin" to wzruszająca powieść, która przeniesie czytelnika do czasów walki o wolność, niezależność, miłość i swoje marzenia. To historia, która głęboko zapadła mi w pamięci i w sercu, i dzięki której z pewnością sięgnę po pozostałe książki autorki. Bardzo serdecznie Wam ją polecam. Naprawdę warto po nią sięgnąć. Dla mnie ta powieść otrzymuje 10/10 - co za tym idzie, dawno nie oceniła m książki AŻ tak wysoko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Bóg pośród ruin 0/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bóg pośród ruin

Czy mamy prawo decydować o swojej śmierci? Bóg pośród ruin to kontynuacja powieści Jej wszystkie życia. Bohaterem jest młodszy brat Ursuli, Teddy – niedoszły poeta, pilot bombowca RAF-u, mąż, ojciec i dziadek. Mężczyzna musi stawić czoła niebezpieczeństwom i wyzwaniom XX wieku. Szuka odpowiedzi na...
Królowa ruin 4/5 Nasza cena:
26,40 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa ruin

Jedyne, czego pragnie Nomi, to po raz ostatni ujrzeć swą siostrę Serinę – więźniarkę na Górze Zniszczenia. Gdy dociera do wyspy, ku swemu zaskoczeniu spotyka nie pokonane kobiety, lecz zbuntowane, silne rewolucjonistki pod wodzą uległej niegdyś Seriny. Siostry rozdzielają się ponownie – tym razem...
Silja z Leśnej Doliny Tom 13 Klątwa białego łosia 0/5 Nasza cena:
9,64 zł 10,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Silja z Leśnej Doliny Tom 13 Klątwa białego łosia

Początek XX wieku. W zatopionej w lasach na pograniczu Norwegii i Szwecji wiosce mieszka Silja. Ta dwudziestojednoletnia córka właściciela tartaku pragnie zostać położną. Jednak jej surowy ojciec uważa naukę za stratę czasu i zamierza jak najszybciej wydać ją za jednego ze swoich brygadzistów. Gdy...
Ocean odrzuconych T.2 Klątwa wiecznego tułacza 4/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocean odrzuconych T.2 Klątwa wiecznego tułacza

Czy kiedy świat oszaleje, oszalejesz wraz z nim?Kończy się pierwsza wojna światowa, wraz z nią dobiega końca epoka monarchii Habsburgów, ale mieszkańcy Wiednia pozostają pełni nadziei na lepsze jutro. Miasto powoli podnosi się z nędzy, a Charlotte i jej ciotka Wilhelmina energicznie przystępują do...
Klątwa Nawii 5/5 Nasza cena:
16,94 zł 24,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa Nawii

Nawia. Mityczna kraina umarłych według słowiańskich legend. Dusze tam przebywające nazywane były nawkami. I właśnie jedną z takich nawek jest Damroka – kobieta zmarła w wyniku rozszarpania przez wilki w I w n. e. Jej dusza błąka się w poszukiwaniu ciała, dzięki któremu znowu przybierze materialną...
Klątwa znachorki 0/5 Nasza cena:
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwa znachorki

Z Freibergu aż do Ziemi Świętej – ciąg dalszy opowieści o znachorce Marcie Freiberg 1189. Minęło niemal pięć lat od śmierci Chrystiana. Marta wciąż przeżywa utratę ukochanego, a Łukasz – przyjaciela. Nieuchronnie zbliża się także dzień, w którym okrutny Albrecht, najstarszy syn margrabiego Ottona...
Budowniczy ruin 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Budowniczy ruin

Ta niebywała książka napisana pod urokiem Rękopisu znalezionego w Saragossie wskrzesza formę romansu szkatułkowego. Autor po mistrzowsku zespala ironię i grozę, humor i refleksję, romantyczną balladowość i makabrę, motywy apokalipsy i arlekinady, żart i najbardziej poważne serio. Mamy tu urocze...
Ruiny i zgliszcza 0/5 Nasza cena:
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ruiny i zgliszcza

Każdy chce być porządnym człowiekiem, czasem się to jednak nie udaje – jak bohaterom opowiadań Wellsa Towera. Często czują się samotni i zmęczeni. Mają dosyć kłamstw i póz, tęsknią za choćby chwilą szczerej bliskości i porozumienia. Nie wiedzą jednak, jak je osiągnąć. Jak każdy popełniają więc...
Klątwy 0/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwy

Oszołamiająca podróż do sedna nowoczesnej polityki – El SurGdzie leży granica lojalności?Román Sabaté, młody chłopak z argentyńskiej prowincji, przeprowadza się do Buenos Aires i rozpaczliwie poszukuje pracy. Przypadek sprawia, że zostaje przyjęty na stanowisko osobistego sekretarza pewnego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula