Jak wykryć kłamstwo. Profilerka Natalia Hofman radzi, jak widzieć więcej niż inni

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Format
144x205 mm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
352
Nasza cena: 17,20 zł 42,99 zł Taniej o: 60%

Chcesz nauczyć się odczytywać intencje innych ludzi? Chcesz poznać tajniki, za pomocą których można trafnie ocenić, z kim naprawdę masz do czynienia? Sięgnij po książkę Natalii Hofman "Jak wykryć kłamstwo. Profilerka Natalia Hofman radzi, jak widzieć więcej".

Książka "Jak wykryć kłamstwo. Profilerka Natalia Hofman radzi, jak widzieć więcej" zawiera mnóstwo cennych porad i wskazówek, które przydadzą się do odczytywania mowy ciała i gestów innych osób. Tajniki dotyczą zachowań ludzkich, które mogą podpowiadać, jak rozmawiać z innymi, jak powinna przebiegać rozmowa oraz na co należy zwracać w jej trakcie uwagę.

Treść zawiera psychologiczne sztuczki, które pozwolą zobaczyć więcej niż przeciętnej osobie. W przypadku kobiet i mężczyzn można inaczej odczytywać pewne sygnały wysyłane za pomocą gestów, zachowań czy zwrotów. Książka ma na celu uświadomienie, że nie warto wierzyć w mity i nie w każdym przypadku dowolny kłamca będzie miał dokładnie taki sam schemat działania.


O autorce

Natalia Hofman jest terapeutką i psychologiem. Zajmuje się przesłuchaniami, potrafi wykrywać intencje innych osób, w tym kłamstwa. Prowadzi szkolenia z zakresu mowy ciała. Swoje kompetencje nabyła u Paula Ekmana, jednego z najpopularniejszych psychologów na świecie. Dokonuje również analiz dotyczących profili psychologicznych, pisma, zachowań czy wizerunku. Oceny wydaje dla instytucji publicznych, a także dla osób indywidualnych.

Bestsellery z kategorii Rozwój osobisty >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Natalia Hofman
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 352
 • Format: 144x205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324069958
 • Język: polski
 • Podtytuł: Profilerka Natalia Hofman radzi, jak widzieć więcej niż inni
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324069958
 • EAN: 9788324069958
 • Wymiary: 14.2x20.5cm

Recenzje książki Jak wykryć kłamstwo. Profilerka Natalia Hofman radzi, jak widzieć więcej niż inni (2)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kłamstwo nie jest ani niczym nowym, ani tym bardziej zjawiskiem rzadkim. Czy niestety czy też wprost odwrotnie? Łatwo byłoby powiedzieć, iż jest godne potępienia i nie powinno w ogóle nigdy zaistnieć, jednak zaraz potem wkradają się wątpliwości, bo co z ukryciem części prawdy dla dobra kogoś? A jak określić zatajenie tego, co faktycznie ma miejsce z racji przygotowywania niespodzianki? Oczywiście to, zupełnie coś innego, chociaż nie do końca …

  Co mnie zainteresowało w „Jak wykryć kłamstwo”, że sięgnęłam po nią? Na pewno ciekawość związana jak najbardziej z samym tytułem, bo kto nie chciałby zdobyć takiej umiejętności. W filmach i serialach jest to dość często proste oraz szybko przynosi efekty, spektakularne zazwyczaj. Jednak jak wiadomo rzeczywistość jest bardziej skomplikowana i jednocześnie o wiele bardziej fascynująca. Natalia Hofman dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym i naukowym w przystępny sposób i co ważne nie udziela jakichkolwiek „złotych rad”, w zamian za to rzetelnie przybliża tematykę. W książce znajdziemy fakty naukowe, podane tak, by czytelnicy-laicy nie poczuli się przytłoczeni, ciekawostki dodatkowo jeszcze zwiększają zaintrygowanie tematyką. Autorka również obala stereotypy albo nawet więcej mity narosłe wokół kłamstw i tego, jak je rozpoznać. W żadnym wypadku nie jest to bardzo szybkie, tak samo jak i zawsze pewne co do diagnozy, zbyt duża ilość czynników wpływa na naszą ocenę, zwłaszcza gdy jest się niedoświadczonym. Lata praktyki i zdobyta wiedza są jednym z kluczy do tego, by móc podejść do zagadnienia profesjonalnie, co więc z nami-amatorami? Na pewno w życiu codziennym, lecz także zawodowym, warto przybliżyć sobie czym jest kłamstwo, bo czy tego chcemy czy nie otacza nas i sami nim, mniej lub bardziej świadomie, posługujemy się nim. Zresztą nie tylko o nim jest ta pozycja, wprost przeciwnie, porusza ona bowiem całą otoczkę mu towarzyszącą czyli dlaczego jest używane, skąd się bierze, jaki ma wpływ na nas i na innych, co daje, lecz i co odbiera. Zwraca uwagę również na zerojedynkowe traktowanie go, w końcu wbrew pozorom ma tyle twarzy ile ludzi, a czerń i biel jest zbyt prostym podziałem, jakkolwiek chciałoby się ująć w proste i surowe ramy nie jest to możliwe. Natalia Hofman pokazuje kłamstwo w różnych aspektach życia, tak prywatnego jak i zawodowego, od codzienności, poprzez randki i nie zapominając na przykład o rozmowach z obszaru pracy zawodowej. Tak szerokie spektrum wcale nie jest potraktowane zdawkowo, ale rzetelnie z oparcie się też na przykładach. A co z tym wykrywaniem? No właśnie ta czynność wymaga poznania obiektu, bo jeśli go nie znamy to jak je rozpoznamy? Na pewno lektura okazała się dobrze spędzonym czasem i wstępem do zgłębienia zagadnienia oraz powrotu do niej, bo wiadomości te warto przyswoić sobie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy patrzenie w bok lub drapanie się po nosie to oznaki kłamstwa? Czy kiedy ktoś zakłada ręce na piersiach to rzeczywiście znaczy, że jest wycofany i zupełnie nie jest zainteresowany tym, co mamy do powiedzenia? Czy jeśli ktoś na nasze pytania odpowiada ogólnikami lub sprawia wrażenie zdenerwowanego można założyć, że kłamie? Te pytania powinniśmy zadawać sobie każdego dnia, bowiem umiejętność rozpoznania kłamstwa (i kłamcy) jest niezwykle przydatna, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Co prawda nie chodzi o to, by podejrzewać każdego, by wpatrywać się zarówno w partnera/partnerkę, jak i współpracowników czy klientów szukając najmniejszych nawet oznak sugerujących kłamstwo, ale o to, by uwrażliwić się na pewne zachowania, a właściwie pewne ich spektrum, bowiem te pojedyncze mogą nas mylić i sugerować coś zupełnie innego.

  O tym, czym jest kłamstwo, jakie są jego rodzaje, dlaczego kłamiemy oraz na co zwracać uwagę pragnąc to kłamstwo wychwycić pisze zajmująco profilerka, Natalia Hofman. Uczennica Paula Ekmana, eksperta od wykrywania kłamstwa, współpracująca zarówno z policją, jak i prywatnymi detektywami i firmami, w swojej książce pt. „Jak wykryć kłamstwo”, przybliża nam naturę kłamstwa, obalając przy okazji wiele mitów z nim związanych. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Znak pozycja jest prawdziwym kompendium wiedzy na temat kłamstwa. Zrozumiały język i liczne przykłady czynią to opracowanie dostępnym dla równych grup zawodowych, poczynając od policjantów po nauczycieli i handlowców. Ale warto spojrzeć na kłamstwo nie tylko z perspektywy zawodowej, dlatego też tak naprawdę lekturze powinien oddać się każdy, Chociaż by dlatego, że wnikliwa obserwacja drugiego człowieka (nie nachalna), pomaga w komunikacji.

  Książka składa się z sześciu rozdziałów, zajmujących się różnymi aspektami kłamstwa oraz części stanowiącej zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Autorka podkreśla, że nie jest specjalistką od kłamstwa, a to co robi, tak naprawdę potrafi każdy z nas. Tyle tylko że robimy to podświadomie, rozpoznając sygnały fałszu, natomiast ona posługuje się wiedza na temat mowy ciała, mikroekspresji, a także języka. Hofman jednak zauważa, że ta wiedza – zarówno jej, jak czytelnika – nie oznacza, że mamy szansę stać się ludzkim wykrywaczem kłamstw. Jest to bowiem niemożliwe z uwagi na fakt, iż jesteśmy … ludźmi, a zatem musimy się liczyć z takimi przeszkodami, które utrudnią nam realizację zadania ([Adres usunięty]ik ludzki), a także nie jesteśmy maszynami. Możemy jednak pracując nad sobą – na co kładzie nacisk autorka – ukształtować w sobie umiejętność rozpoznawania kłamstwa. Do tego jednak potrzebna nam jest świadomość siebie, a także dopuszczenie do swojej świadomości faktu, że wszyscy kłamią. Również my.

  Autorka pisze także, że nie istnieje osobowość kłamcy i ludzie nie rodzą się z takim bagażem. Jednak – jak pokazuje na przykładzie – bardzo łatwo jest takiego kłamcę stworzyć, będąc nieostrożnym, nieodpowiedzialnym rodzicem. Dowiemy się również, jak „odczytać” drugą osobę, zwracając uwagę na jej ubiór czy dodatki, pamiętając jednak, by nie ulec różnym uprzedzeniom poznawczym (np. efekt szatański), przeczytamy o przestrzeni osobistej i jej wyznaczaniu, a także o mimice i mikroekspresji. Poznamy również różne emocje i ich zewnętrzne oznaki, bowiem bez tego możemy mylić się w odczytywaniu sygnałów wysyłanych przez ciało.

  Na szczęście (dla nas) autorka zauważa, ze większość ludzi nie potrafi dobrze kłamać, zatem mamy duże szansę, na rozpoznanie kłamstwa i zapobieganie negatywnym jego skutkom. Poznamy zasady funkcjonujące w wykrywaniu kłamstwa (np. punkt odniesienia), wskaźniki emocji oraz emblematory (gesty) i ilustratory. Przekonamy się także, w jaki sposób patrząc na charakter pisma można zidentyfikować kłamcę oraz jak wpłynąć na efekt pierwszego wrażenia.

  Tak naprawdę to powyższe zagadnienia są tylko niewielkim wycinkiem wiedzy przekazanej przez autorkę, która tak zajmująco pisze o swoje profesji, prezentując najnowsze badania na temat kłamstwa ([Adres usunięty]., Ekmana właśnie), że zaczynamy niemal natychmiast zwracać uwagę na swoje reakcje oraz obserwować dokładniej niż zwykle domowników. Tu jednak bądźmy ostrożni, stosując raczej zasadę zaufania, bez której budowanie rodziny jest niemożliwe), a nie podejrzliwości. W przeciwnym wypadku możemy – jak autorka – zepsuć sobie niejedną niespodziankę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Marzenia naprawdę się spełniają! Jeszcze kilka lat temu byłam zwykłą nastolatką z małego miasteczka, która marzyła o karierze w świecie mody. W wieku siedemnastu lat postanowiłam zawalczyć o siebie i zgłosiłam się do programu Top Model. Nie wygrałam, zajęłam drugie miejsce, jednak nie był to koniec...
dodaj do schowka Do koszyka 38,09 zł
WYSTARCZĄ DWIE MINUTY, ABY TYLKO DZIĘKI POSTAWIE CIAŁA ZMIENIĆ STAN UMYSŁU!   63 miliony ludzi obejrzało występ Amy Cuddy na kanale TED. Unieś ręce lub stań w pozie Wonder Woman – poczujesz odwagę i siłę i zmienisz swoje nastawienie do czekającego cię zadania na bardziej pozytywne. To biologia...
dodaj do schowka Do koszyka 20,00 zł
Czy to świat jest taki zapracowany, czy tylko ja? Jak nie zwariować, słuchając wiadomości? Jak przestać się martwić końcem świata? Jak przetrwać kolejny dzień w pracy i nie oszaleć? Czasem wystarczy... zwolnić. Chwila wytchnienia może uratować nie tylko ciebie, ale i cały świat - bo gdy zwalniasz...
dodaj do schowka Do koszyka 30,47 zł
Ta książka ucieszy twoich bliskich. Albo nie. Nie wiadomo. Ale zawsze można próbować. Nowe przygody bohaterów Wielkiego Ogarniacza Życia, bestselerowego poradnika o tym, jak być szczęśliwym, nie robiąc niczego. Jej życie to nieustanna walka między spaniem a internetem. Chciałaby tracić kilogramy...
dodaj do schowka Do koszyka 30,47 zł
Może nim być szef lub kolega z pracy, zbyt wymagający nauczyciel albo uciążliwy sąsiad, a nawet ktoś, kto mieszka pod twoim dachem. Według badań 1 na 25 osób to socjopata - człowiek bez sumienia, który gotowy jest zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel. Socjopaci doskonale się maskują. Kiedy im się...
dodaj do schowka Do koszyka 34,29 zł
Życie - prawdziwe życie - ma teksturę i ładunek elektryczny. Debiutancka książka autorki bestsellerowego "Zimowania". Przesilenie to moment w życiu, kiedy czujemy, że tego, co nas spotyka, jest po prostu zbyt wiele. Zmagamy się z nadmiarem bodźców i zadań do wykonania, żyjemy w nieustannym pędzie....
dodaj do schowka Do koszyka 35,14 zł
Wybrane bestsellery
Książeczka "Warzywa" to kolejna już pozycja w dobrze znanej serii "Pierwsze słowa Akademii Mądrego Dziecka". Tym razem mały czytelnik poznaje różne warzywa oraz ich kolory. Dowiaduje się, że pomidory są czerwone i rosną na krzakach, a różowe buraczki – w ziemi. W książeczce znajdzie też inne...
dodaj do schowka Do koszyka 18,49 zł
Układanka dydaktyczna 'Abecadło' to edukacyjna gra dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem alfabetu. Zabawa polega na dopasowywaniu kartonika z literką do kartonika z obrazkiem przedstawiającym wyraz rozpoczynający się tą literką. Dzięki zabawie dziecko uczy się literek...
dodaj do schowka Do koszyka 16,82 zł
W książce Rozproszone umysły autor obala mit genetycznego podłoża ADD i daje nadzieję oraz porady żyjącym z tym zespołem dzieciom i dorosłym. Dzięki potraktowaniu ADD nie jako dziedzictwa genetycznego, lecz odwracalnego zaburzenia i opóźnienia rozwojowego, książka ta ułatwia rodzicom zrozumienie...
dodaj do schowka Do koszyka 40,99 zł
Piąty tom serii "Hellish"! Tę historię można czytać, nie znając poprzednich tomów. Pierwszy tom dylogii „Agony”, historii najmłodszego z braci Scott. „A kiedy twoja dusza zostanie pożarta, pamiętaj, że cię przed tym ostrzegałem”. Aiden Scott wraz z rodzeństwem odziedziczył wielki spadek, w tym...
dodaj do schowka Do koszyka 30,45 zł
Jeśli twoja wizja relacji ogranicza się do kupowania mi kwiatków i zabierania na kolacje, ale jednocześnie zatajania przede mną swoich problemów, bo są zbyt poważne, by zawracać nimi moją słodką małą główkę, to przepraszam, ale nie ma szans, byśmy się dogadali. Nie szukam kolejnego starszego...
dodaj do schowka Do koszyka 32,53 zł
Kontynuacja doskonałego, wciągającego i pełnego namiętności cyklu „Z ciała i ognia”. Bohaterowie, uniwersum i magia, które oczarowały miliony czytelników na całym świecie. Jedyną osobą zdolną ocalić teraz Serę jest ten, którego przez całe życie pragnęła zgładzić. Prawda o planie Serapheny wyszła na...
dodaj do schowka Do koszyka 41,52 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula