Ja, potępiona. Wiktoria Biankowska. Tom 3

Książka
33,99 zł
Książka
33,99 zł
Outlet
19,99 zł
Audiobook
28,49 zł
od 30,38 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Wiktoria Biankowska
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 416
Opis

Nie boisz się zadrzeć z diabłem? Wciągnęła Cię opowieść o Wiktorii Biankowskiej?

“Ja, potępiona” - trzeci tom cyklu Katarzyny Bereniki Miszczuk o perypetiach upadłej diablicy z pewnością Cię nie rozczaruje.

"Ja, potępiona" to kolejna odsłona przygód niedoszłej anielicy Wiktorii Biankowskiej. Los i tym razem jej nie oszczędza. Pada ofiarą kolejnej intrygi i... kolejny raz umiera. Na domiar złego po śmierci nie czeka jej wieczny odpoczynek. Nasza bohaterka trafia do Tartaru, tak mrocznego i strasznego miejsca, że wstęp do niego jest strzeżony nawet przed istotami nadprzyrodzonymi. Nie, żeby którakolwiek z nich chciała się tam znaleźć... By opuścić Tartar, Wiktoria będzie musiała połączyć siły z osobami, których w normalnych warunkach nie poprosiłaby o pomoc. Czego się jednak nie robi, gdy demoniczna Elżbieta Batory depcze Ci po piętach? Gdy chodzi o chronienie swoich mocy, Wiktoria nie przebiera w środkach.

Czy uda jej się opuścić Tartar i przechytrzyć złą królową? Czy Beleth i tym razem o niej nie zapomni? I co z całą historią ma wspólnego Hitler? Przeczytaj koniecznie.


O serii i autorce

"Ja, potępiona" to trzecia odsłona cyklu o Wiktorii Biankowskiej autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk. Pozostałe tytuły w serii to "Ja, diablica" oraz "Ja, anielica". Autorka słynie z tworzenia ciekawej, wartkiej i wciągającej fabuły, a wszystko to okraszone dużą dozą ironicznego poczucia humoru.

Pisarka, która z wykształcenia jest lekarzem, pierwszą powieść "Wilk" napisała już wieku 15 lat! Trzy lata później opublikowało ją wydawnictwo Muza SA. Jej książki cieszą się dużą popularnością i uznaniem, o czym świadczą liczne nagrody na jej koncie. Drugą ulubioną przez czytelników serią jest cykl "Kwiat paproci" o losach szeptuchy Gosi Brzózki i tajemniczego Mieszka.

Ale to nie koniec ciekawych pozycji od tej autorki. Na uwagę zasługują również takie tytuły jak m.in. "Pustułka" czy "Druga szansa". Jak na swój młody wiek (rocznik 1988) ma na swoim koncie spory dorobek literacki. Jest w czym się zaczytać.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii new adult lub z serii Wiktoria Biankowska

Szczegóły
  • Tytuł: Ja, potępiona
  • Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
  • Wydawnictwo W.A.B.
  • Seria Wiktoria Biankowska
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 416
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328084407
  • Język: polski
  • Nr wydania: 2
  • ISBN: 9788328084407
  • EAN: 9788328084407
  • Wymiary: 13.5 x 20.2 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Ja, potępiona. Wiktoria Biankowska. Tom 3 (9)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    1/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna G. w dniu 2021-02-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Po przeczytaniu serii Kwiat Paproci oraz po Jadze podstanowiłam zapoznać się z serią Ja. I część przeczytałam w dwa wieczory jednak nielogiczności, charakter głównej bohaterki oraz wątek miłosny z ciągłym powtarzaniem pewnego męskiego imienia irytował mnie. Książka była do bólu przewidywalna, jednak przeczytałam 2 tom i niestety tą książkę już przemeczyłam. Praktycznie to samo co w tonie I. Poczucie humoru autorki i diabły ratowały sprawę. Motyw Wiktorii i Piotruśia był jeszcze bardziej męczący a główną bohaterka...no cóż...W przypadku trzeciego tomu... przeczytałam 100 stron i na tym skończyłam. Zdecydowanie będę dalej czytać książki tej autorki i wrócę do serii Kwiat Paproci, ale serię Ja wolę jak najszybciej zapomnieć:( Jedna gwiazda za poczucie humoru, lekkość czytania, ciekawą wizję świata.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia Ś. w dniu 2022-11-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Seria o Wiktorii Biankowskiej na swój sposób mnie zauroczyła, a drugi tom jej przygód wciągnął mnie na tyle, że po jego skończeniu niemal od razu zapragnęłam przeczytać część kolejną. Po Ja, potępiona sięgnęłam z pewną dozą niepokoju, ale i ekscytacji. Czy Tartar okazał się równie fascynujący, co poprzednie miejsca, w których przebywała Wiktoria? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej recenzji.

    Po zakończeniu relacji z Piotrem Wiktoria postanawia wyznać swoje uczucia diabłowi Belethowi. Jednak ten, zamiast cierpliwie czekać, postanawia pozbyć się rywala – raz na zawsze. W wyniku nieszczęśliwego zrządzenia losu to Wiktoria zostaje znów pozbawiona życia, a na dodatek trafia do... Tartaru. Co gorsza, to miejsce, do którego nikt nie ma prawa wejść, a tym bardziej z niego wyjść. Jak więc uwolnić Wiktorię z tego strasznego miejsca? No cóż, szykuje się prawdziwa bitwa o duszę dziewczyny. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ pewna krwiożercza władczyni ma już pewne plany co do Wiktorii...

    Główna bohaterka w moich oczach nie zmieniła się za bardzo od czasu lektury poprzedniej części, więc pozwolę sobie przejść do innych bohaterów. Nawet nie wiecie, jak mocno cieszę się, że autorka postanowiła tutaj pójść w ciut inną stronę i przybliżyła miejsce, o którym za wiele wcześniej nie słyszałam, a już na pewno się nie zastanawiałam. Tartar to miejsce dość specyficzne, które zdecydowanie nie należy do moich ulubieńców, a jednak było tutaj coś takiego, co postawiło tę książkę zdecydowanie wyżej w moim osobistym rankingu tomów tej serii.

    Kuba Rozpruwacz, Hitler, Elżbieta Batory... Bez wątpienia są to postacie kontrowersyjne, które wzbudzają w bardzo dużej grupie ludzi dość negatywne emocje. No cóż, ja nie jestem odosobnionym przypadkiem i czytanie o tym, jak Hitler swobodnie rozmawiał sobie z główną bohaterką powieści, było... bardzo niepokojące. Nie da się jednak odmówić tej powieści oryginalności i umiejętności zaskakiwania czytelnika. Postacie Kuby Rozpruwacza i Elżbiety również zasługują na uwagę, a ich kreacja wypadła naprawdę bardzo dobrze.

    Katarzyna Berenika Miszczuk po raz kolejny porwała mnie w świat Wiktorii Biankowskiej i nie pozwoliła mi na to, bym się nudziła. Kolejne rozdziały pochłaniałam w bardzo szybkim tempie, a to już chyba o czymś świadczy. Po Niebie i Piekle przyszedł czas na Tartar, który atmosferą znacznie odbiegał od znanej nam beztroski z poprzednich tomów. W tym miejscu mieszkańcy musieli wyglądać tak samo, pracować na swoje utrzymanie i produkty mające zaspokoić ich potrzeby. Czyżby miejsce to miało być specyficznym odwołaniem do ludzkiego świata? No cóż, myślę, że jest to bardzo ciekawa kwestia do zastanowienia.

    Ja, potępiona to część, która spodobała mi się jeszcze bardziej, niż ta poprzednia. Pochłonęłam tę pozycję w ekspresowym tempie i z małym niepokojem patrzę w stronę czwartego tomu. Czy będzie on jeszcze lepszy, a może słabszy? Na ten moment żyję z myślą, że tom trzeci jest zdecydowanie najciekawszy.

    Przyznam szczerze, że gdyby ktoś powiedział mi jeszcze jakiś czas temu, że tak mocno zwiążę się z serią o Wiktorii Biankowskiej, prawdopodobnie bym go wyśmiała. Jak widać jednak, w czytelniczym życiu wszystko jest możliwe. Jeśli szukacie czegoś lekkiego z wątkiem fantastycznym do czytania w długie jesienne i zimowe wieczory, to koniecznie sięgnijcie po ten cykl.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Czaso S. w dniu 2021-02-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Ja, potępiona to trzeci z czterech tomów autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk, opisujący losy zabitej Wiktorii Biankowskiej. W 2020 roku wydano ostatnią część serii, wskutek czego nastąpiła zmiana okładek, która łączy wszystkie książki w spójną całość.

    Wiktoria, wiodąc teoretycznie spokojne życie, znowu umiera, trafiając do Tarataru. Po drodze spotyka Charona, który informuje ją o należnej opłacie i przewozi kobietę do miejsca docelowego. W tym szarym i mrocznym miejscu główna bohaterka ma zaszczyt poznać persony takie jak Hitler, Kuba Rozpruwacz czy Elżbieta Batory.

    Moim ulubionym aspektem tej części jest to, że Piotruś już nie jest tym denerwującym, nieokreślony i w końcu się ogarnął. W sumie większość bohaterów przeszła metamorfozy. Większe lub mniejsze. Wiktoria nie jest już tak grzeczna jak wcześniej, Beleth zmężniał i zaczął troszczyć się o innych. Azazel, jak to Azazel − całe życie taki sam – a jego największym marzeniem dalej jest przejęcie władzy nad Piekłem. W tym tomie poznajemy herosów greckich i inne stworzenia z mitologii greckiej.

    Lektura tej książki była o wiele przyjemniejsza od poprzedniego tomu. Mimo czasami monotonnej akcji czytało mi się tę pozycję o wiele lepiej. Bohaterowie są bardziej zdecydowani, a sama Miszczuk już tak nie skacze między wydarzeniami.

    Cała renczja na: [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata W. w dniu 2020-12-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Po książkach „Ja, diablica” i „Ja, anielica” przyszła pora na trzeci tom cyklu o Wiktorii Biankowskiej, nie każdy czytelnik lubi, jak książki ciągną się w nieskończoność, ale trzeci tom to przecież żadna spora ilość. W przypadku serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, pragnie się jedynie więcej przygód lubianych przez nas bohaterów nie bacząc na żadne inne argumenty. Pomimo tego, że stosunkowo późno zabrałam się za zapoznanie z tą serią cieszę się, że miałam okazję ją poznać. Skuszona przez moje osobiste diabły, które doskonale znały książki i wiedziały, że to moje klimaty, podjęłam się jej zrecenzowania. Co takiego wydarzy się w „Ja, potępiona”? Czy Wiktoria w końcu będzie mogła odpocząć?

    Wiktoria nie ma łatwego życia i „nie życia”, była już zarówno człowiekiem, diablicą, jak i prawie anielicą, co tym razem ją spotka? Panna Biankowska po raz kolejny wróciła do swojego ziemskiego życia, tym razem jednak zachowując sobie swoje moce. Dokonała pewnych wyborów i jest gotowa walczyć o to, co kocha i w co wierzy, jednak nie do końca idzie tak, jakby sobie tego życzyła. Wiktoria po raz kolejny zostaje pozbawiona życia, jednak nie znajduje się ani w Arkadii, ani w Los Diablos, ale w Tartarze, miejscu, w którym z pewnością nikt nie chciałby się tam pojawić. Napotyka tam Nerona i wyobraźcie sobie, że nawet Kubę Rozpruwacza! Nie wie, jak się wydostać z Tartaru, ale chce to zrobić za wszelką cenę, jest także świadoma tego, że może polegać jedynie na sobie. Nikt inny jej nie pomoże, ten czas należy do niej. Czy bohaterka stanie na wysokości jakże trudnego zadania, czy wręcz przeciwnie, będzie potrzebowała diabelskiej pomocy?

    „Ja, potępiona” jest ewidentnie ukłonem w stronę głównej bohaterki, próbą pokazania, że jest autentyczna i w raz z mijającym czasem, okolicznościami, wszystkimi doświadczeniami, potrafi się zmienić. Wiktoria dorasta, staje się odważniejsza. Sama wizja Tartaru bardzo mi się spodobała, fajnie było „zwiedzić” kolejne zakątki w świecie wykreowanym przez autorkę. Bardzo podobał mi się tamtejszy dział administracyjny, gdyby u nas tak wszystko śmigało, jak w książkach Miszczuk, cała papierologia byłaby zabawniejsza i fajniejsza. Z nowym miejscem w powieści mamy także nowych bohaterów, którzy są ciekawie rozrysowani ze swoimi dziwactwami, szaleństwami, no w końcu z jakiegoś powodu trafili do Tartaru. To tylko Wiktoria miewa takie problemy i wyjątkowo przekupną Śmierć. W tej części także trzeba wspomnieć o poczuciu humoru, które jest bardzo ważną i wręcz nieodłączną częścią cyklu. Nie wyobrażam sobie, aby ta opowieść została przedstawiona w inny sposób, czy bardziej poważny. Dzięki temu ma swoisty klimat, buzia sama się uśmiecha, wystarczy jedynie otworzyć książkę i oddać się czytaniu. Serdecznie Wam polecam książki tej autorki.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bloguje R. w dniu 2020-11-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Karolina Berenika - Miszczuk po raz kolejny daje nam świetną książkę. "Ja, potępiona" to już trzeci tom jej cyklu o przygodach Wiktorii Biankowskiej. W ostatnim czasie jest to jedna z moich ulubionych polskich serii z gatunku fantasy. Książka naprawdę wciąga. Fabuła dopracowana jest w najmniejszym calu. Wydawało mi się, że nie może już być ciekawiej, bardziej intrygująco, ale każda przygoda głównej bohaterki jest coraz lepsza, coraz mocniejsza. Autorka potrafi zaskoczyć, a oprócz dobrych pomysłów, ma także świetny warsztat pisarski. Rzadko zdarza mi się, że po trzecim tomie chciałbym przeczytać kolejne, ale w tym przypadku liczę na jeszcze więcej.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula