Emil i ciasto na kluski. Emil Ze Smalandii. Tom 10

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Emil Ze Smalandii
Wydawnictwo: Zakamarki
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 32
Opis

Biedny Emil! Że też zawsze, kiedy chce zrobić dobry uczynek, wychodzi mu z tego psota.  Bo cóż jest winien temu, że tatuś wdepnął w zastawioną przez niego pułapkę na myszy? Albo że ciasto na kluski zaczyna fruwać, gdy tylko w pobliżu znajdzie się tatuś?

Jest sobotni wieczór - Emil siedzi w stolarni i struga setnego drewnianego ludzika. Nie tak wyobrażał sobie ten jubileusz! Na domiar złego Alfred, zamiast świętować z Emilem, czuli się z Liną. Emil ma już tego dość. Już ON pokaże wszystkim w Katthult, że nie wolno go tak traktować!

Opowiadanie o słynnym Emilu za Smalandii wydane w formie kolorowej książki obrazkowej, z niezwykle zabawnymi ilustracjami Björna Berga, którego do stworzenia wizerunku Emila wybrała sama Astrid Lindgren.

Więcej


Książka dedykowana dzieciom w wieku od 6 do 8 lat, to głównie propozycja dostosowana do tego, żeby dzieci czytały ją samodzielnie. To opowieść, która otwiera początkującego czytelnika na pełen przygód świat, która bawi, uczy i rozbudza miłość do literatury.

Nikt nie zaprzeczy temu, że czytanie ma wiele zalet i warto zachęcać dzieci do sięgania po książki. Dlatego trzeba w ręce młodego czytelnika wkładać wartościowe i ciekawe lektury, dobrze dobrane do jego wieku. Zaskakujące przygody, świetnie opowiedziane historie, sympatyczne postacie, z którymi można się utożsamić - to podstawa właśnie takiej książki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Cała książka jest podzielona na krótkie rozdziały. To z jednej strony ułatwi lekturę, z drugiej - zmotywuje dziecko do próby samodzielnego czytania.
  •  
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają im szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Publikacja została skonstruowana tak, żeby inspirować dziecko do samodzielnego czytania. Ma krótkie rozdziały, czytelne ilustracje i jest napisana przystępnym językiem.
  • Mały czytelnik bez problemu utożsami się z bohaterami. Pomoże mu to jeszcze lepiej zrozumieć historię i emocje bohaterów.
  • Dzięki temu, że w książce są poruszane problemy, które dziecko być może zna z własnego doświadczenia, łatwiej będzie mu zrozumieć historię i się czegoś z niej nauczyć.
  • Ważnym elementem tej książki są wartości edukacyjne. Książka z jednej strony ćwiczy umiejętność samodzielnego czytania i rozwija wyobraźnię. Z drugiej dostarcza wiedzy o świecie, wspomaga empatię i umiejętności emocjonalne.
  • Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię. Ma dobry wpływ na rozwój intelektualny dziecka i na zwiększenie zasobu jego słownictwa. To świetny trening skupiania uwagi - co jest bardzo ważne w świecie pełnym przebodźcowania.

 

Za treścią książeczki "Emil i ciasto na kluski. Emil Ze Smalandii. Tom 10" stoi Astrid Lindgren.

Grafikiem jest Björn Berg.

Opowieść wydano w twardej oprawie. Dzięki takiemu wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze całej książki, dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj - sprawdź również inne bajki z serii "Emil Ze Smalandii".

Publikacja "Emil i ciasto na kluski. Emil Ze Smalandii. Tom 10" została opublikowana przez Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to wybierz także pozostałe publikacje od tego wydawcy.

Czy książka "Emil i ciasto na kluski" jest odpowiednia dla przedszkolaka?

Tak, ta publikacja jest idealnie dostosowana do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Krótka i niezwykle zabawna historia z dużą ilością ilustracji pozwala skutecznie utrzymać uwagę młodszego słuchacza podczas wspólnego czytania. Tekst jest sformułowany prostym językiem, a przygody Emila budzą szczery uśmiech bez wprowadzania trudnych czy lękowych motywów. To doskonały wybór na pierwsze spotkanie z klasyką literatury szwedzkiej w bardzo przystępnej formie.

Ile ilustracji znajduje się w tym wydaniu przygód Emila?

Wydanie to jest pełnowymiarową książką obrazkową, w której kolorowe rysunki Björna Berga znajdują się na każdej rozkładówce. Ilustracje odgrywają tutaj kluczową rolę, dynamicznie uzupełniając tekst i pomagając dziecku śledzić przebieg psot głównego bohatera w gospodarstwie Katthult. Styl graficzny jest wierny oryginalnym zamysłom Astrid Lindgren, co nadaje książce autentyczny i ponadczasowy klimat. Dzięki bogatej oprawie wizualnej nawet dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, chętnie przeglądają tę pozycję samodzielnie.

Czy muszę znać poprzednie części serii przed zakupem tego tomu?

Książka stanowi całkowicie zamkniętą i niezależną opowieść, więc znajomość wcześniejszych dziewięciu tomów nie jest wymagana. Każda część przygód Emila opisuje odrębny, zabawny incydent z życia chłopca, co pozwala na lekturę w dowolnej kolejności bez utraty kontekstu. Autorzy dbają o krótkie wprowadzenie postaci na początku, dzięki czemu czytelnik błyskawicznie odnajduje się w świecie przedstawionym. Jest to praktyczne rozwiązanie dla osób chcących sprawdzić, czy humor Astrid Lindgren przypadnie do gustu ich dziecku.

Dla jakiego typu czytelnika ta książka nie będzie dobrym wyborem?

Pozycja ta nie jest polecana dla starszych dzieci, które poszukują rozbudowanych powieści z małą liczbą obrazków i wielowątkową akcją. Ze względu na formę picture booka, treść jest mocno skondensowana i skupia się wyłącznie na jednym konkretnym wydarzeniu, co może znużyć czytelnika powyżej 8. roku życia. Jeśli szukasz grubego tomu zawierającego wszystkie przygody Emila w formie czysto tekstowej, ta konkretna edycja okaże się zbyt krótka. Produkt ten dedykowany jest przede wszystkim do głośnego czytania młodszym dzieciom lub jako pierwsza lektura do samodzielnego składania liter.

Jakie jest wykończenie i trwałość tego konkretnego wydania?

Książka posiada twardą oprawę oraz wysokiej jakości papier, co zapewnia jej bardzo dużą odporność na częste użytkowanie przez najmłodszych. Solidne szycie stron sprawia, że wolumin nie rozkleja się nawet przy wielokrotnym otwieraniu, co jest kluczowe w przypadku literatury dziecięcej. Format jest poręczny i lekki, dzięki czemu dziecko może swobodnie trzymać książkę w rączkach podczas oglądania szczegółowych ilustracji. Estetyczne wykonanie sprawia, że pozycja ta świetnie prezentuje się na półce i idealnie nadaje się na prezent.

Szczegóły
  • Tytuł: Emil i ciasto na kluski
  • Autor: Astrid Lindgren
  • Wydawnictwo Zakamarki
  • Seria Emil Ze Smalandii
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2008
  • Ilość stron: 32
  • Format: 27.0x21.1cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 47251401340KS
  • Język: polski
  • Tłumacz: Węgleńska Anna
  • ISBN: 9788360963470
  • EAN: 9788360963470
  • Wymiary: 27.5x21 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Zakamarki Sp. z o.o., Romana Maya 1, 61-371 Poznań, Polska, handlowy@zakamarki.pl, tel. 512464518
Recenzje

Inne książki polecane dla fanów Emil i ciasto na kluski. Emil Ze Smalandii. Tom 10

Jeśli uśmiech po lekturze Emila pozostał jeszcze długo, warto sięgnąć po książki, które podtrzymają poczucie zabawy, niesfornych pomysłów i ciepłego spojrzenia na dzieciństwo. Poniższe propozycje łączą psoty, przygody i bliskie emocje, które świetnie pasują do świata Emila.

  1. 1. Boże Narodzenie w Bullerbyn. Bullerbyn. Tom 4, Astrid Lindgren

    Boże Narodzenie w Bullerbyn to świąteczna, nastrojowa opowieść o wspólnych przygotowaniach i małych tradycjach, które scalają społeczność wioski. Ciepły klimat i proste radości codzienności tworzą kontrast do Emilowych psot, pokazując inną odsłonę dzieciństwa. Książka uczy współdziałania i radości z drobnych gestów, co jest wartościowym tematem dla młodych czytelników. To idealna lektura na zimowe wieczory, kiedy chce się poczuć domowy nastrój.

  2. 2. Tajemnica hotelu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 2

    Tajemnica hotelu z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai przenosi młodych czytelników w świat łamigłówek i śledztw, które rozwijają spostrzegawczość. Mimo że to inny rodzaj przygody niż psoty Emila, obie serie łączy aktywność dzieci i chęć rozwiązywania problemów. Krótkie rozdziały i angażująca intryga zachęcają do wspólnego czytania i rozmów o dowodach. To ciekawa alternatywa dla tych, którzy po śmiechu chcą spróbować detektywistycznego wyzwania.

  3. 3. Dzień Dziecka w Bullerbyn. Bullerbyn. Tom 6, Astrid Lindgren

    Dzień Dziecka w Bullerbyn to kolejna odsłona przygód sąsiedzkiej gromadki, pełna pomysłów i ciepła charakterystycznego dla tej serii. Historia pokazuje, jak dzieci potrafią zorganizować wspólną zabawę i wzajemnie się wspierać przy realizacji planów. Ton opowieści jest serdeczny i bliski codziennym doświadczeniom młodych czytelników. Dla miłośników Emila to dalsze spotkanie z wiejskim życiem i beztroskimi przygodami.

  4. 4. Dzieci z Bullerbyn, Astrid Lindgren

    Dzieci z Bullerbyn to zbiór ciepłych opowieści o grupie przyjaciół, których codzienne pomysły przypominają psoty Emila, tylko w wersji grupowej. Świat Bullerbyn jest prosty, bliski naturze i pełen drobnych przygód, które bawią i uczą. Książka pokazuje, jak wspólne zabawy potrafią zjednoczyć dzieci i rozbudzić wyobraźnię. Dobrze sprawdzi się jako lektura po Emilowym świecie Katthult.

  5. 5. Ronja, córka zbójnika, Astrid Lindgren

    Ronja, córka zbójnika to nieco poważniejsza, ale niezwykle plastyczna opowieść o przyjaźni, odwadze i życiu blisko natury. Przygody Ronji i Birka w wielkim lesie mają w sobie epicki klimat, który rozwija wyobraźnię i zachęca do budowania własnych światów zabaw. Książka łączy elementy przygody z delikatnymi refleksjami o dorastaniu. Dobrze uzupełnia lekkie psoty Emila bardziej baśniową, pełną przygód perspektywą.

  6. 6. Lotta z ulicy Awanturników, Astrid Lindgren

    Lotta z ulicy Awanturników skupia się na prostych, codziennych przeżyciach pięciolatki i pokazuje, jak ważne są uczucia i zrozumienie dorosłych. Krótkie, pełne empatii opowiadania pomagają dziecku nazwać emocje i znaleźć rozwiązania w zabawny sposób. Styl przypomina czułe spojrzenie na dzieciństwo, jakie znamy z przygód Emila. Po lekturze łatwiej będzie porozmawiać z maluchem o własnych psotach i ich konsekwencjach.

  7. 7. Jaja nie z tej ziemi. Tata w tarapatach. Tom 2, Justyna Bednarek

    Jaja nie z tej ziemi to współczesna, zabawna opowieść o rodzinie pełnej pomysłów i wynalazków, która potrafi zaskoczyć tak samo jak Emil. Szybkie tempo akcji i absurdalne sytuacje gwarantują dużo śmiechu i wciągającą fabułę. Książka promuje kreatywne myślenie i współpracę między bohaterami, co może zainspirować do własnych zabaw. Dobra lektura dla dzieci lubiących humor sytuacyjny i rodzinne perypetie.

  8. 8. Pippi Pończoszanka, Astrid Lindgren

    Pippi Pończoszanka to klasyka pełna szalonej energii i odwagi, która idealnie kontrastuje z psotami Emila, pokazując dziewczęcą niezależność i wyobraźnię. Pippi bawi i zaskakuje, a jej przygody uczą kreatywnego myślenia oraz dystansu do zasad. Książka rozwija wyobraźnię i zachęca do samodzielnych eksperymentów w zabawie. Dla dzieci, które lubią głośny śmiech i niespodziewane rozwiązania, będzie naturalnym wyborem.

  9. 9. Muminki zebrane. Tom 1, Tove Jansson

    Muminki zebrane to świat pełen niezwykłych postaci, delikatnego humoru i poetyckich refleksji, który potrafi oczarować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Opowieści o Dolinie Muminków uczą tolerancji, przyjaźni i odwagi w obliczu nieznanego. Klimat tej serii jest bardziej baśniowy niż Emilowe psoty, ale obie propozycje łączy ciepłe spojrzenie na dziecięcy świat. Dla młodych czytelników to okazja, by zanurzyć się w melancholijnie pięknej wyobraźni.

  10. 10. Czytam sobie Eko. Opowieść starego drzewa. Poziom 3, Ewa Winnicka

    Czytam sobie Eko. Opowieść starego drzewa to angażująca historia na poziomie trzecim, łącząca rozwijanie umiejętności czytania z wrażliwością ekologiczną. Opowieść z perspektywy drzewa uczy obserwacji przyrody i empatii wobec środowiska, co może poszerzyć spojrzenie dziecka po lekturze wsi Smalandzkiej. Klarowny język i dobrze zbudowana narracja wspierają samodzielne czytanie. To propozycja dla małych odkrywców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o świecie przyrody.

  11. 11. Wielki bal Smerfetki. Czytam sobie. Poziom 1, Justyna Bednarek

    Wielki bal Smerfetki z serii Czytam sobie to krótka, przystępna historia idealna dla początkujących czytelników. Zabawna fabuła i proste zdania pomagają w utrwalaniu samodzielnego czytania po emocjonujących przygodach Emila. Obecność znanych postaci i lekki humor ułatwiają szybkie wczucie się w opowieść. To dobry wybór między bardziej rozbudowanymi tomami a ćwiczeniami czytelniczymi.

  12. 12. Ach, ten Emil! Emil Ze Smalandii. Tom 4, Astrid Lindgren

    Ach, ten Emil! to zbiór najlepszych psot, w którym komizm sytuacji miesza się z ciepłem rodzinnych relacji. Opowieści przypominają, że nie wszystko idzie zgodnie z planem, ale zwykle kończy się śmiechem i nauką. Krótkie formy są przystępne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i sprzyjają samodzielnemu czytaniu. To lektura dla tych, którzy lubią szybko przechodzące przygody i żartobliwy ton.

  13. 13. Audiobook Emil ze Smalandii. Tom 1 CD, Astrid Lindgren

    Emil ze Smalandii. Tom 1 wprowadza do świata bohatera, w którym każdy dzień może przerodzić się w zabawną przygodę. Krótkie, energetyczne historie ułatwiają start w samodzielne czytanie i budują pewność początkującego czytelnika. Styl i humor sprawiają, że książka czyta się lekko, a ilustracje podkreślają komizm sytuacji. To doskonały początek serii po lekturze kolejnego tomiku.

  14. 14. Audiobook Nowe psoty Emila ze Smalandii. Emil Ze Smalandii. Tom 2 CD, Astrid Lindgren

    Nowe psoty Emila to kolejna porcja figlarnych historii, które doskonale trafiają do czytelników zakochanych w humornych nieporozumieniach. Każda opowieść pokazuje, jak dobre intencje mogą prowadzić do zabawnych komplikacji, a jednocześnie uczą empatii. Ilustracje i krótka forma rozdziałów sprzyjają samodzielnemu czytaniu. To naturalne przedłużenie lektury o kolejnych perypetiach ulubionego bohatera.

  15. 15. Audiobook Jeszcze żyje Emil ze Smalandii. Emil Ze Smalandii. Tom 3 CD, Astrid Lindgren

    Jeszcze żyje Emil to kolejna porcja psot, które pokazują, że Emil nigdy się nie poddaje i zawsze znajduje własne, zabawne rozwiązania. Opowiadania są zwarte i pełne akcji, co sprawia, że dziecko chętnie wraca do kolejnych epizodów. Humor płynący z sytuacji rodzinnych i sąsiedzkich uczy patrzenia na niedoskonałości z przymrużeniem oka. Dla młodych czytelników to kolejny dowód, że przygoda czai się za rogiem.

  16. 16. Audiobook Przygody Emila ze Smalandii. Emil Ze Smalandii. Tomy 1-3 CD, Astrid Lindgren

    Przygody Emila w zbiorczym wydaniu zapewniają długie godziny lektury pełnej pomysłowych psot i rodzinnego humoru. Komplet opowiadań pozwala śledzić rozwój bohatera i jego nieustanne starania, by dobrze robić, mimo że wychodzą z tego figle. Dzięki różnorodnym epizodom książka utrzymuje uwagę młodego czytelnika, a ilustracje dopełniają tekst. Idealna propozycja dla tych, którzy chcą więcej Emila na raz.

  17. 17. Koncentracja i uważność. Ćwiczenia ręki i głowy

    Koncentracja i uważność to zestaw ćwiczeń, który wspiera rozwój umiejętności potrzebnych do skupienia przy czytaniu i zabawie. Zadania takie jak labirynty czy wyszukiwanie różnic pomagają ćwiczyć cierpliwość i precyzję dłoni, co jest przydatne dla początkujących czytelników. Książka może być wartościowym dodatkiem po lekturze Emila, kiedy dziecko potrzebuje spokojniejszych, rozwijających aktywności. To praktyczne narzędzie do codziennej pracy z uwagą.

  18. 18. Kocham wesołe cyferki. Dla dzieci i młodzieży 10+

    Kocham wesołe cyferki to zbiór prostych i kolorowych ćwiczeń matematycznych, które zachęcają najmłodsze dzieci do pierwszych kontaktów z liczbami. Zabawne ilustracje i ćwiczenia pomagają oswoić cyfry w przyjemny sposób, co wspiera rozwój szkolnych umiejętności po lekturze książek fabularnych. Materiały są dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, więc łatwo połączyć je z codziennymi zabawami. Dobra propozycja dla rodziców chcących łączyć czytanie z nauką przez zabawę.

  19. 19. Brzechwa dzieciom, Jan Brzechwa

    Brzechwa dzieciom to zbiór rytmicznych i zabawnych wierszy, które doskonale sprawdzają się podczas wspólnego czytania z dzieckiem. Krótkie formy poetyckie pobudzają wyobraźnię, rozwijają słownictwo i zachęcają do teatralnych zabaw. Wiersze uczą gry słów i przewrotnego humoru, podobnego w swej lekkości do niektórych Emilowych scenek. To świetny materiał do głośnego czytania i recytacji na co dzień.

  20. 20. Moje lato z Pippi, Astrid Lindgren

    Moje lato z Pippi to aktywna propozycja pełna łamigłówek, kolorowanek i zabaw, które przedłużą wakacyjny nastrój po przygodach Emila. Książka proponuje kreatywne zadania, które angażują ręce i głowę młodego czytelnika. Dzięki różnorodności ćwiczeń dzieci odnajdą tu chwile odprężenia i rozrywki między czytaniem. To świetne uzupełnienie dla małego odkrywcy lubiącego praktyczne wyzwania.

Niech ciekawość i poczucie humoru prowadzą dalej - w tych tytułach czeka więcej przygód, śmiechu i postaci, z którymi warto spędzać czas.

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula