Echo z otchłani. Chór zapomnianych głosów. Tom 2

Książka
33,99 zł
Książka
42,99 zł
Outlet
19,99 zł
eBook
32,99 zł
Audiobook
30,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria:Chór zapomnianych głosów
Wydawnictwo:Czwarta Strona
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2020
Ilość stron:404
Opis

"Echo z otchłani" to kontynuacja "Chóru zapomnianych głosów". Nowa powieść science-fiction autorstwa mistrza kryminału, Remigiusza Mroza.

Odkąd ISS "Kennedy" opuścił macierzystą planetę, minęło kilkaset lat. Ziemia wygląda teraz zupełnie inaczej. Globalny kataklizm zmienił ją w jałową, smaganą wiatrem i żarem słońca pustynię. Populacja została okrutnie przetrzebiona. Jedynie nieliczni mieszkańcy Ziemi zdołali przetrwać. Po orbicie krążą jednak bezpiecznie ocalałe statki Ara Maxima. Czekają na instrukcje tych, którzy podejmą się dzieła ratowania ludzkości i odbudowy cywilizacji.

Załoga "Kennedy'ego" jest wstrząśnięta tym, co zastaje po powrocie. A zatem wrogowie wygrali i teraz czyhają gdzieś w odmętach kosmosu, świadomi istnienia ludzkości. Jeden z nich nadal przebywa w kriokomorze statku. Czy będzie miał szansę odkupić swoje winy?

"Echo z otchłani" to nowa powieść science-fiction autorstwa Remigiusza Mroza. Poznaj dalsze losy bohaterów "Chóru zapomnianych głosów"! Daj się porwać kosmicznej opowieści najbardziej poczytnego autora w Polsce! Już od pewnego czasu wielbiciele wspomnianego wyżej bestselleru zachodzili w głowę, co może spotkać Håkona Lindberga, Dija Udina Alhassana i Ellyse. Teraz ta ciekawość nareszcie zostanie zaspokojona. Serdecznie polecamy miłośnikom mocnych wrażeń!


O autorze

Powieść niniejsza to kolejny dowód na to, jak płodnym i utalentowanym twórcą jest Remigiusz Mróz. Ten stosunkowo młody, lecz bardzo już zasłużony pisarz tworzy powieści, które prawie od razu stają się bestsellerami. Nic dziwnego – misternie konstruowane intrygi, doskonałe operowanie napięciem, bardzo autentyczni bohaterowie to jedynie niektóre zalety jego prozy. Sławę przyniosły mu przede wszystkim kryminały. Można tu wymienić choćby cykl o warszawskiej adwokat Joannie Chyłce czy serię z komisarzem Forstem. Mróz ma też w swoim dorobku powieści z czasów II wojny światowej (cykl "Parabellum"). Tym razem kłania się wielbicielom fantastyki. "Echo z otchłani" ukazało się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii science fiction lub z serii Chór zapomnianych głosów

Szczegóły
  • Autor: Remigiusz Mróz
  • Wydawnictwo Czwarta Strona
  • Seria Chór zapomnianych głosów
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 404
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366517646
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788366517646
  • EAN: 9788366517646
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Poznańskie, ul. Fredry 8, 61-701 Poznań, Polska, handlowy@wydawnictwopoznanskie.com, tel. 61 623 38 38
Recenzje książki Echo z otchłani. Chór zapomnianych głosów. Tom 2 (10)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    3/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Witold N. w dniu 2020-04-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Kontynuacja "Chóru zapomnianych głosów." napisana mocno na siłę. Pierwsza część rewelacyjna, druga jest jej miernym zakończeniem. Wiele historii jest niespójnych z głównym nurtem choć logicznie wszystko słada się w całość.

    Nie ma tragedii, dalej się to dobrze czyta i szybko brnie się do ostatniej deski. I to właściwie jest jedyny poważny powód, dla którego warto przeczytać tę książkę - poznać historię Prastarych i konchy do końca.

    Trzy gwiazdki to być może nawet trochę za dużo, ale niech będzie. Z drugiej strony "Chór zapomnianych głosów" ustawił poprzeczkę tak wysoko, że upadek z takiej wysokości boli mocniej niż powinien.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Adrian W. w dniu 2020-09-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Świetna książka polecam na początku się trochę dłuży ale potem rusza jak rollecoaster - z akcją i równie ciekawymi zagadkami jak z części pierwszej! Gorąco polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    2/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Raf R. w dniu 2021-12-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka niestety mało ciekawa i zupełnie w innych klimatach niż część pierwsza. Jeżeli spodobał ci się kierunek, w jakim poszła fabuła "Chóru zapomnianych głosów" tutaj czeka cię duże rozczarowanie. Większa część fabuły to mało ciekawe przygody flirtujące z post-apo i space operą. Są wątki fanatyzmu religijnego (ale na poziomie filozofa-amatora niż próby zgłębienia tego jak zrobił to Herbert w "Diunie), ratowania pewnej osoby oraz eksploracji Ziemi po powrocie. Wszystko jednak zrobione po macoszemu i bez pomysłu.

    Dopiero w ostatniej 1/4 książki wracamy do podróży międzygwiezdnych i wątków manipulacji czasem i trochę naukowych hipotez - co jednak słabo wynagradza bezbarwne pierwsze ok 320 stron... Na szczęście, książka jest przepełniona zwrotami akcji, ciągłą akcją i dynamiką, więc czyta się ją bardzo szybko - jeśli lubisz takie zabiegi to książę da się pochłonąć nawet za 1 bardzo długim posiedzeniem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka J. w dniu 2020-07-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    Mam taki problem z seriami, że jak zacznę to po kolejny tom już nie mogę sięgnąć, nawet jeśli historia mnie intryguje. Jak już się zdecyduję, to żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Czy tak było też w tym przypadku?

    'Na Ziemi nie było już żadnej cywilizowanej społeczności. Ludzkość żyła teraz jedynie pod powierzchnią planety.'

    Po wydarzeniach opisanych w 'Chórze zapomnianych głosów' statek ISS Kennedy wraca na Ziemię. Planeta nie jest jednak tym, co pozostawili Håkon i jego załoga. Pozostałe okręty oczekują na znak, że mogą bezpiecznie lądować. Czy im się to uda? Czy życie na Ziemi nadal istnieje? Jak poradzą sobie bohaterowie w świecie, którego kompletnie nie znają? Nie spodziewali się przecież takiego rozwoju wydarzeń...

    Książka jest z gatunku tych, po które właściwie nie sięgam. Jednak ta historia przyciągnęła mnie do siebie na tyle, że postanowiłam sięgnąć po kontynuację. Z początku miałam trudności z wgryzieniem się z powrotem w fabułę, ale później było już tylko lepiej. Chociaż nie do końca, bo pojawiały się momenty, przy których musiałam się porządnie skupić. Zawiłość pewnych wątków moze wprawić niektórych w ból głowy.

    Autor daje nam wizję świata, w którym życie toczy się w zupełnie inny sposób, niż teraz. Z jednej strony nowoczesne statki pozwalają na podróże w kosmosie, a z drugiej życie na Ziemi stoi pod znakiem zapytania. Czy zdecydowałabym się na podróż, w jaką wybrał się Håkon? Po zastanowieniu, chyba nie. Nie miałabym w sobie tyle odwagi, aby pozostawić wszystko i obudzić się po kilkuset letniej przerwie. Nawet kosztem zaludnienia zupełnie innej planety.

    'Kiedyś ktoś mądrzejszy od niego powiedział mu, że zaginanie czasoprzestrzeni - choć wykonalne - jest niczym innym jak oszustwem. Coś w tym było.'

    Pozycja obowiązkowa dla osób, które przeczytały pierwszy tom. Warto poznać dalsze losy bohaterów i sprawdzić, jak skończyła się cała historia. Ja jestem usatysfakcjonowana, pomimo kilku momentów, gdzie miałam trudności ze skupieniem i nadążeniem za fabułą. Mimo wszystko daję szansę temu gatunkowi. Jeśli znacie książki z podobną tematyką, zostawcie mi koniecznie tytuły w komentarzach!

    'Nigdy jako gatunek nie potrafiliśmy znaleźć właściwego balansu. I teraz mamy to, co widzisz.'

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Malwina B. w dniu 2020-05-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Po "Chórze zapomnianych głosów" z którą totalnie się nie polubiłam przez chwilę w mej głowie była myśl, że nie będę kontynuować tej serii. Sposobność nadarzyła się szybciej dzięki znajomemu od którego dostałam obie części (łącznie z takim mini streszczeniem pierwszego tomu aby łatwiej było mi się odnaleźć w "Echo z otchłani"). Tak wiem, przecież czytałam ale tak bardzo mnie usypiała, że niewiele z niej pamiętam... Mimo papierowego egzemplarza pomyślałam, że może audiobook na Legimi będzie lepszą formą. Dzięki temu moje skupienie było na największym poziomie i odbiór opowieści również dużo lepszy. Nie powiem, miałam wrażenie, że Autor mówi do mnie w innym języku. Co wydaje się być zrozumiałe ze względu na gatunek. Jak w pierwszej części nie podeszły mi postacie tak tu było mocno ok mimo, że to przecież dalsze losy. Nawet parę razy się zaśmiałam. Pan Remigiusz Mróz bardzo mnie zaskoczył mocno rozbudowanym wątkiem religijnym. Chociaż w przypadku Mroza nie powinno mnie już zaskakiwać to, że zawsze mnie coś zaskakuje.

    Nie będą to moje ulubione książki Autora, bo wymagają sporo uwagi, żeby się w nie wkręcić ale teraz nie będę się już też zapierać, bo wiem że i tak przeczytam kolejne z tej serii jak się tylko pojawią.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula