Dwanaście prac Herkulesa. Herkules Poirot. Tom 26

Książka
31,28 zł
od 23,62 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Herkules Poirot,
Luksusowa kolekcja Agaty Christie
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 336
Opis
Królowa kryminału w nowym jubileuszowym wydaniu! Poznaj 12 niezwykłych zagadek jednego z najbardziej znanych detektywów wszechczasów - Herkulesa Poirot!

W "Dwunastu pracach Herkulesa" znany detektyw postanawia zakończyć swoją karierę w wielkim stylu - chce rozwiązać 12 spraw inspirowanych pracami swojego mitycznego imiennika i udowodnić swojemu przyjacielowi, doktorowi Burtonowi, że w pełni zasługuje na imię tego herosa. Herkules stanie więc przed nie lada wyzwaniem.

Czy czytelnik zdoła odgadnąć rozwiązanie zagadek przed sławnym detektywem? W tych 12 opowiadaniach Agatha Christie nie zapomniała o błyskotliwych dialogach, ciekawych postaciach i angielskim humorze, znanym z jej książek. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana osobliwego detektywa!

Agatha Christie to prawdziwa królowa kryminału. Pisarka, mimo upływu lat, jest wciąż najlepiej sprzedającą się autorką w historii literatury. Jej książki tłumaczono na wiele języków, a także ekranizowano. Autorka jest twórczynią dwóch znanych postaci detektywistycznych - belga Herkulesa Poirot oraz starszej pani Marple, która jest amatorskim detektywem.

Z okazji wydania pierwszej książki z Herkulesem Wydawnictwo Dolnośląskie stworzyło piękną jubileuszową kolekcję wybranych książek autorki. W kolekcji poza "Dwunastoma pracami Herkulesa" ukazały się: "Morderstwo w Orient Expressie", "Śmierć na Nilu", "A.B.C.", "Tajemnicza historia w Styles", "Zbrodnie zimową porą", "Morderstwo w Boże Narodzenie", "Zabójstwo Rogera Ackroyda", "Pięć małych świnek" oraz "Kurtyna".
Szczegóły
Recenzje książki Dwanaście prac Herkulesa. Herkules Poirot. Tom 26 (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Lena S. w dniu 2021-11-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Polecam dla każdego, niezależnie od wieku, styl pisania przepięknych powieści przez Agathe Christy zdecydowanie do wszystkich trafi i pochłonie na pewien czas czytania. Opowieść wciągająca, a postać samego Poirota i jego procesu myślenia zdecydowanie mnie urzekła. Cieszę się, że przeczytałam ową książkę

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Robert W. w dniu 2021-02-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Agata Christie tworząc kryminały nie przypuszczała pewnie, że tyle pokoleń będzie nadal zachwycać się jej książkami. W swoich powieściach stworzyła tak pamiętne postaci jak panna Marple, czy Hercules Poirot. Co do tej drugiej postaci, autorka po początkowym zapale w tworzeniu ciągle nowych historii z udziałem małego Belga, zaczynała mieć dość jego popularności, aż wreszcie uśmierciła swoją postać. Znaczące jest to, że literacki detektyw, tak wrósł w świadomość czytelników, że na wiadomość o jego śmierci New York Times zamieścił nekrolog. Na bazie jego przygód powstało mnóstwo filmów, z których najbardziej znane to "Śmierć na Nilu", czy "Morderstwo w Orient Expressie". Oczywiście można także przypomnieć całkiem niezły serial o tej postaci. A pozostając przy powieściach, chciałbym zaznaczyć, że niedawno przeczytałem tom noszący tytuł „Dwanaście prac Herkulesa”.

    O książce możemy przeczytać, że:

    Detektyw postanawia efektownie zakończyć karierę - stawia sobie za cel rozwiązania dwunastu spraw inspirowanych pracami swego mitycznego imiennika. Błyskotliwe dialogi, nietuzinkowe postacie, angielski humor. Tuzin wciągających historii połączonych motywem z greckiej mitologii - nie tylko dla fanów gatunku i miłośników kultury antycznej.

    Podsumowując. Kolejny przykład doskonale skonstruowanego kryminału. Mamy więc zbrodnię, podejrzanych i detektywa, który potrafi z najmniej istotnych poszlak wysunąć nie tylko sprawcę ale i motywy które nim kierowały. Jak dla mnie rewelacja. Polecam zatem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Tomasz K. w dniu 2020-12-16
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jest co najmniej tuzin powodów, by sięgnąć po „Dwanaście prac Herkulesa” autorstwa Agathy Christie. Jedna książka, a my mamy możliwość rozwiązania dwunastu kryminalnych zagadek. Kolejnym powodem jest styl i pomysłowość autorki w tworzeniu intryg i rysowaniu postaci biorących w nich udział. Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych powodów sięgnięcia po tę książkę jest kultowy detektyw Herkules Poirot.

    Przyznam szczerze, że Agatha Christie miała genialny pomysł, aby kryminalne historie połączyć z motywem z greckiej mitologii. To ciekawe połączenie, które nie pozwoli nam oderwać się od tej lektury.

    Herkules Poirot podejmuje decyzję o przejściu na emeryturę. Zanim jednak zakończy swą karierę postanawia rozwiązać dwanaście kryminalnych zagadek związanych z pracą mitycznego imiennika. Miłośnicy kryminału oraz kultury antycznej będą zadowoleni. Dotychczas czytałem książki autorki, w których uczestniczyłem w rozwiązywaniu jednej zagadki. Tutaj mam ich aż dwanaście w formie opowiadania. To, co ważne również w tej konwencji autorka poradziła sobie doskonale. Pokazała nowe możliwości, wykazując się pomysłowością zasługującą na uznanie. Przyznam szczerze, że bardziej wolę dłuższe formy od opowiadań, lecz te w wykonaniu Agathy Christie w pełni mnie zaciekawiły.

    Książka „Dwanaście prac Herkulesa” nie tylko dostarcza nam zabawy w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, lecz również jest doskonałą skarbnicą wiedzy na temat kultury antycznej. Pomysł na stworzenie takiej koncepcji połączenia kryminału z mitologią to strzał w dziesiątkę. Dlatego nie dziwi fakt, że przez wielu miłośników gatunku Agatha Christie okrzyknięta została królową.

    Wydawnictwa Dolnośląskie z okazji setnej rocznicy debiutu pisarki oddaje „w ręce czytelników zbiór dziesięciu najlepszych kryminałów” z Herkulesem Poirot w roli głównej. Pięć w porozumieniu z ekspertami wybrało wydawnictwo. Kolejnych pięć tytułów wyłoniono w plebiscycie czytelników. „Dwanaście prac Herkulesa” jest jedną z nich.

    Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu [Adres usunięty]

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina M. w dniu 2020-08-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Agata Christie zachwycała i intrygowała czytelników w XX wieku, a także jest ciągle obecna na rynku czytelniczym w XXI wieku. "Dwanaście prac Herkulesa" pokazuje, iż wątki mitologiczne można odnaleźć we współczesności, a symbole w nich ukryte są uniwersalne i ponadczasowe. Cykl dwunastu opowiadań o pracach przebiegłego i niebagatelnie inteligentnego detektywa wciąga od pierwszych stron. Pozwala wysnuć tezę, że z reguły winny jest ten, kogo najmniej podejrzewamy. Polecam:)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Weronika K. w dniu 2016-08-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    Są chwile, w których mamy ochotę dowieść swojej wartości, wspiąć się na wyżyny własnych możliwości i dokonać czegoś spektakularnego, absolutnie niespodziewanego i niezwykłego.

    Słynny detektyw, Herkules Poirot, człowiek fizycznie zupełnie niepodobny do swojego mitologicznego odpowiednika, postanawia wykazać, iż nie nosi jego imienia bez powodu. Przed ostatecznym porzuceniem kariery wpada na błyskotliwy plan wykonania dwunastu ostatnich zleceń, które stałyby się zwieńczeniem jego pracy, kropką nad "i". Wkrótce okazuje się, że wszystkie zadania noszą w sobie podobieństwo do prac mitologicznego bohatera. Nieoczekiwanie stają się celną ripostą na dokonania herosa.

    Już od pierwszych stron, ba!, nawet zdań staje się doskonale wyczuwalny specyficzny styl Agathy Christie. Raczej oszczędna w słowa, chłodna i rzeczowa królowa kryminału buduje narrację w sposób zaskakujący. Zupełnie "z boku", bez emocji. Nie nakłada żadnych filtrów na otaczającą czytelnika rzeczywistość, nie stosuje emocjonalnych zmyłek, mających wyprowadzić czytającego w pole. Wręcz przeciwnie, dokładnie prezentuje świat i pozwala czytelnikowi rozejrzeć się po nim samemu, jakby niepodlegle od odczuć i spostrzeżeń Poirota. Każda z prac staje się po części pracą każdego z nas. Dzięki temu mamy szansę rozpocząć pojedynek z jednym z najsławniejszych detektywów w historii literatury. Kto pierwszy dojdzie prawdy? I czyja hipoteza okaże się słuszna?

    Charakterystyczna jest także cała atmosfera powieści. Można nazwać ją atmosferą jesiennego Londynu. Chłodna, surowa, deszczowa (?), a do tego pełna elegancji, taktu, wysmakowania, specyficznego, ale ujmującego uroku. No i nieodłącznej odrobiny ironii w wydaniu iście angielskim. Agatha jest prawdziwą specjalistką w poczynionych mimochodem, wyważonych, uszczypliwych uwagach, o których nigdy nie wiadomo czy są na serio, czy też nie.

    Moje pierwsze spotkanie z Christie raczej mnie nie zachwyciło. To nieodpowiednie słowo. "Dwanaście prac Herkulesa" to klasyczny (w pełnym tego słowa znaczeniu) kryminał, który potrafi się spodobać. (Najlepiej smakuje przy filiżance aromatycznej, angielskiej herbaty!). Warto się z nim zetknąć, choćby dlatego, że tak "wypada". Zresztą tak samo, jak wypada czytać Sienkiewicza, Mickiewicza, Tołstoja czy Kafkę. Mimo to wszystkie te "ochy i achy" naprawdę trudno mi zrozumieć. Agatha jest i będzie królową kryminału, ale to nie znaczy, że spod jej pióra wychodziły arcydzieła. Dla mnie to zbyt wielkie słowo.

    A który Herkules jest wspanialszy? Przekonajcie się sami!

    Oto współczesny Herkules, jakże odmienny od tego niesmacznego wizerunku nagiego osobnika z przerostem mięśni, wywijającego maczugą. Ot, mała, zwarta postać, tak bardzo na miejscu, w wielkomiejskim ubraniu i z wąsem- wąsem o zapuszczeniu jakiego antyczny Herkules nie mógłby nawet marzyć, wąsem wspaniałym, a zarazem wyszukanym.

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Co przeczytać po zakończeniu Dwanaście prac Herkulesa. Herkules Poirot. Tom 26

  1. 1. Spadek po mojemu, Mieczysław Gorzka

    W świecie skomplikowanych zagadek i rodzinnych zawirowań, gdzie stawką jest ogromny majątek, Mieczysław Gorzka przedstawia "Spadek po mojemu" - intrygującą komedię kryminalną. To książka, która od pierwszych stron wciąga w wir wydarzeń, serwując czytelnikom dawkę wyśmienitej rozrywki, pełnej humoru, akcji i zaskakujących zwrotów. Czy jesteśmy gotowi na taką spadkową przygodę?Alojzy Stawicki, multimilioner o reputacji filantropa i domniemany złodziej dzieł sztuki, odchodzi w wieku dziewięćdzie...

  2. 2. Tlen. Paradoks Cnót. Tom 5, P. K. Farion

    Tlen. Paradoks Cnót. Tom 5 to niezwykła kontynuacja serii, która łączy w sobie emocje, napięcie oraz zaskakujące zwroty akcji. Kiedy Maja Nowicka doświadcza załamania nerwowego, jej życie staje na krawędzi. Zdrada i ostrzeżenie, które skierowała do Artura Konopa, wciągają ją w niebezpieczne wiry, z których niełatwo się wyrwać. Artur, widząc dramatyczne hasło bezpieczeństwa, nie waha się ani chwili. Jego determinacja staje się kluczem do odkrycia prawdy, ale nie jest to prosta droga. Przeciwno...

  3. 3. Kto zabił, Anno Shirley?, Magdalena Buraczewska-Świątek

    Co by było, gdyby najpiękniejsza historia naszego dzieciństwa skrywała mroczne sekrety, a idylliczne Zielone Wzgórze stało się scenerią dla zbrodni? "Kto zabił, Anno Shirley?" to wciągający kryminał, który z premedytacją burzy sielankowy obraz, wplatając w jego tło intrygującą zagadkę morderstwa. Przygotuj się na podróż, która zmieni Twoje postrzeganie klasyki literatury i zrodzi pytania o granice pomiędzy fikcją a rzeczywistością. Czy jesteśmy gotowi na prawdę, nawet jeśli miałaby ona zniszc...

  4. 4. Ostatnia sprawa. Seria o komisarzu Williamie Wistingu. Tom 18, Jorn Lier Horst

    William Wisting, komisarz o niezwykłym wyczuciu i doświadczeniu, staje przed jednym z najbardziej osobistych wyzwań w swojej karierze. Pewnego jesiennego dnia, rzeczywistość uderza go z podwójną siłą - z więzienia wychodzi Erik Kaplin, człowiek, który odsiedział osiemnaście lat za morderstwo i w którego oczach to właśnie Wisting jest winny jego skazania. Imię komisarza widnieje na samym szczycie listy tych, którym Kaplin pragnie się zrewanżować. Czy William zdoła zachować spokój w obliczu rea...

  5. 5. Fala. Seria kryminalna z komisarz Olgą Balicką. Tom 10, Katarzyna Wolwowicz

    W świecie, gdzie prawda często skrywa się za fasadą pozorów, a najmroczniejsze sekrety czekają na odkrycie, Katarzyna Wolwowicz ponownie zaprasza nas do śledzenia losów niezwykłej komisarz. "Fala", dziesiąty tom serii kryminalnej z komisarz Olgą Balicką, to mistrzowskie połączenie intrygi, emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, które z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników gatunku. Olga Balicka, niezłomna komisarz wydziału kryminalnego, tym raz...

  6. 6. Dziewczyna o czterech palcach. Edward Popielski. Tom 8, Marek Krajewski

    “Dziewczyna o czterech palcach” to trzymająca w napięciu powieść szpiegowska autorstwa Marka Krajewskiego. Przygotuj się na intrygi, których rozwiązanie bardzo Cię zaskoczy. “Dziewczyna o czterech palcach” to pierwsza powieść szpiegowska przygotowana przez Marka Krajewskiego, który zapoczątkował modę na kryminały osadzone w polskich realiach. Zostaje ona wydana z okazji dwudziestolecia twórczości autora. Jak dotąd skupiał się na jednym gatunku, a mianowicie...

  7. 7. A.B.C. Herkules Poirot. Tom 13, Agatha Christie

    Klasyka kryminału w wykonaniu Agathy Christie. Herkules Poirot znów w akcji! Czy słynny detektyw odnajdzie seryjnego mordercę, który zabija ludzi w porządku alfabetycznym? Przekonaj się, sięgając po "A.B.C.". "A.B.C." to powieść detektywistyczna Agathy Christie, której głównym bohaterem jest pochodzący z Belgii detektyw, Herkules Poirot. A przed nim nie lada wyzwanie! Nieznany sprawca dokonuje okrutnych morderstw na terenie całej Anglii. Można domniemywać, że zabójcą jest seryjny morde...

  8. 8. Wymazani z pamięci, Piotr Borlik

    Sięgnij po książkę pod tytułem "Wymazani z pamięci”, którą napisał Piotr Borlik i przekonaj się, że nie zawsze szczęśliwe zakończenie dramatycznej historii jest końcem wszystkich kłopotów! Utrata dziecka to jedno z najbardziej bolesnych wydarzeń, jakich może doświadczyć człowiek. Przejście nad tym do porządku dziennego wydaje się niemożliwe, a czas nie leczy ran, bo te są zwyczajnie zbyt głęboko zadane. Odzyskanie pociechy jest jedynym sposobem na odzyskanie siły i sensu ist...

  9. 9. Noc na blokowisku. Kryminał pod psem. Tom 9, Marta Matyszczak

    Szukasz dobrej komedii kryminalnej i emocji? Sięgnij po "Noc na blokowisku" i weź udział w rozwiązywaniu tajemniczych spraw. Kolejna ekscytująca część popularnej serii "Kryminał Pod Psem" przeniesie Cię w samo centrum niesamowitych wydarzeń! Radość Róży Kwiatkowskiej nie trwała długo. Dopiero co wyszła za mąż, a już spotkała ją tragedia. Niedługo po ślubie bez śladu znika miłość jej życia, prywatny detektyw Szymon Solański. Mimo to nie daje ona za wygraną i raz...

  10. 10. Afekt. Joanna Chyłka. Tom 13, Remigiusz Mróz

    Trzynasta część przygód słynącej z ciętego i niewyparzonego języka mecenas Joanny Chyłki oraz Kordiana Oryńskiego! "Afekt", zaczyna się od mocnego uderzenia. A potem jest tylko ciekawiej! W którym miejscu historii znajdujemy się w “Afekcie”? Po rozstaniu z kancelarią "Żelazny&McVay" Chyłka dostaje pierwszą sprawę w nowym miejscu pracy. Do kancelarii KMK zgłasza się nowy klient, Mirosław Halski. Mężczyzna jest bratem jednego z najważniejszych polskich polityków, kandydu...

  11. 11. Splendor, Mika Modrzyńska

    Co jeśli prawda, którą znamy, jest jedynie iluzją, starannie utkaną siecią kłamstw, by chronić tych na szczycie? Książka "Splendor" Miki Modrzyńskiej to porywająca sensacja, która z bezlitosną precyzją obnaża ciemne zakamarki pozornie idealnego świata, gdzie pieniądze i prestiż zacierają granice między dobrem a złem. To opowieść o determinacji młodej kobiety w poszukiwaniu prawdy o śmierci ojca, która rzuca długi cień na całą społeczność.Melania Szlachcic, naznaczona tragedią i podejrzewająca...

  12. 12. Dziewczyna z wyspy miliardera, Eva Minge

    Za fasadą luksusu i blasku światowych wybiegów często kryją się niewyobrażalne mroki, a ludzkie ambicje stają się kartą przetargową w grze o najwyższą stawkę. "Dziewczyna z wyspy miliardera" to porywający thriller, który z chirurgiczną precyzją rozbiera na czynniki pierwsze świat, gdzie fortuna i władza idą w parze z najmroczniejszymi sekretami.Poznajemy Zofię, kobietę, której kariera została brutalnie przerwana przez ciążę. Jako samotna matka, z niezłomną determinacją poświęciła się wychowan...

  13. 13. Król popiołów, S. A. Cosby

    Co byś zrobił, gdyby świat, który znasz, nagle stanął w płomieniach? Gdyby wszystko, w co wierzyłeś, miało się obrócić w popiół? "Król popiołów" S.A. Cosby'ego to porywający thriller, który wciągnie Cię w mroczny wir rodzinnych tajemnic, niebezpiecznych długów i walki o przetrwanie, gdzie granice moralności zacierają się w obliczu bezwzględnej rzeczywistości.Roman Carruthers, finansowy geniusz, wraca do domu, by stawić czoła koszmarowi, który ogarnął jego rodzinę. Jego ojciec jest ranny po wy...

  14. 14. Pan Przeznaczenia, Jakub Mrozowski

    Czy zastanawiałeś się, jak potoczyłoby się Twoje życie, gdybyś mógł podjąć inną decyzję? Co, jeśli istniałby ktoś, kto dałby Ci szansę na zmianę, ale za cenę? "Pan Przeznaczenia" Jakuba Mrozowskiego to thriller, który analizuje te pytania, zanurzając czytelnika w labirynt wyborów i ich konsekwencji. To książka zmuszająca do refleksji nad naturą wolnej woli i iluzorycznością kontroli nad losem.W sercu opowieści leży postać Pana Przeznaczenia, który z Niebieskiego Pokoju pociąga za sznurki ludz...

  15. 15. Już mnie nie oszukasz, Harlan Coben

    Co, jeśli to, w co wierzysz, jest iluzją? Co, jeśli rzeczywistość, którą znasz, nagle rozsypuje się na kawałki, a Ty stajesz w obliczu niemożliwego? Taka właśnie historia czeka na Ciebie w porywającym thrillerze Harlana Cobena "Już mnie nie oszukasz". To opowieść, która zmusza do kwestionowania wszystkiego, co wydaje się pewne, i zanurza w mrocznym labiryncie tajemnic, gdzie każdy krok może prowadzić do jeszcze głębszego zaskoczenia.Poznaj Mayę Stern, byłą oficer sił specjalnych, kobietę nazn...

  16. 16. Gołoborze, Maciej Siembieda

    W sercu Świętokrzyskich lasów, blisko Łysej Góry, toczy się historia, w której nienawiść i honor odgrywają kluczowe role. W tej opowieści dwa zwaśnione rody, Kończakowie i Cebrzynowie, pielęgnują tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Konflikt między nimi jest nie tylko walką o przetrwanie, ale także głęboko zakorzenionym powodem do chwały i zaszczytu, gdzie morderstwo traktowane jest jako honorowy akt. W tej wsi mieszkańcy, twardzi jak kamienie, wciąż kierują się starożytnymi zas...

  17. 17. Orient, Maciej Siembieda

    Zwycięski kupon lotto w Terespolu i plan, który ma wstrząsnąć Europą - te dwa pozornie niezwiązane ze sobą wydarzenia dzieli niemal osiem tysięcy kilometrów. Co je łączy? Odpowiedzi poszuka nikt inny jak Jakub Kania, uwielbiany przez czytelników były prokurator IPN, którego niezwykły talent do rozwiązywania zagadek z przeszłości zostanie wystawiony na zupełnie nową próbę. Jego nowa praca i tajna misja rzucą go w sam środek tętniącego życiem Szanghaju, wplątując w intrygę, w której stawką są m...

  18. 18. I nie było już nikogo, Agatha Christie

    I nie było już nikogo to jeden z najbardziej znanych kryminałów autorstwa Agathy Christie, który z pewnością przyciągnie uwagę miłośników literatury detektywistycznej. Ta książka, wydana w formie oprawy miękkiej, prowadzi czytelnika przez intrygującą i mroczną fabułę, w której każdy z bohaterów skrywa swoje tajemnice.Zaskakująca fabułaAkcja rozgrywa się na odizolowanej wyspie, gdzie dziesięcioro nieznajomych zostaje zaproszonych na weekend. Nieoczekiwanie, wkrótce po przybyciu, zaczynają znik...

  19. 19. Żniwiarz cienia. Lena. Tom 3, Katarzyna Bonda

    "Żniwiarz cienia. Lena. Tom 3" autorstwa Katarzyny Bondy to porywający kryminał, który wciąga czytelnika w mroczny świat zbrodni, tajemnic i skomplikowanych relacji międzyludzkich. To trzecia, długo wyczekiwana odsłona historii Leny Silewicz, która tym razem staje przed wyzwaniem, które może kompletnie wywrócić do góry nogami jej postrzeganie dobra i zła. Przygotuj się na literackie doświadczenie, gdzie lęk i adrenalina splatają się z głęboką analizą ludzkich motywacji.Na miejscu zbrodni zaws...

  20. 20. Sobowtór. Jakub Kania. Tom 7, Maciej Siembieda

    Sobowtór to pasjonująca powieść kryminalna autorstwa Macieja Siembiedy, która wciąga czytelnika w intrygujący świat sztuki i fałszerstw. W centrum fabuły znajduje się tajemnicza postać „Gemello”, geniusz malarstwa i mistrz oszustwa, który od setek lat wprowadza w błąd zarówno ekspertów, jak i kolekcjonerów. Dzieła, które co jakiś czas pojawiają się na aukcjach, są perfekcyjnie wykonane, namalowane na XVI-wiecznych deskach, jednak ich autentyczność jest pod dużym znakiem zapytan...

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula