Dwa miasta. Lwowska kołysanka

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.8 x 21.0 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Nasza cena: 23,99 zł 36,90 zł Taniej o: 35%

Lwów, koniec lat trzydziestych, dzielnica za Wysokim Zamkiem. To tu, w domku przy nasypie kolejowym oplecionym dziką różą, wychowała się Ada, najstarsza z trzech córek zubożałej arystokratki i kolejarza. Choć często brakowało im chleba, miłości zawsze było pod dostatkiem.

Stojąca u progu dorosłości dziewczyna usiłuje wyrwać się z biedy, której doświadczają wszyscy wokół. Chce porzucić zabłocone zaułki przedmieścia, marzy jej się wielki świat. Przemierzając ulice Lwowa, odkrywa piękne i dumne miasto, ale także… ciemną stronę ludzkiej natury. Jak pozostać sobą, gdy nawet najbliżsi mają mroczne tajemnice?

Tę wyprawę po lepsze życie przerywa atak Niemiec na Polskę. Codziennością stają się tułaczka, głód i wszechogarniający strach. W tym ponurym czasie nawet pierwsza miłość, początkowo słodka jak miód, ma w sobie gorycz piołunu…

Na tle pięknego Lwowa lat trzydziestych ukazane są przejmujące losy Ady Szuby, córki zubożałej arystokratki i kolejarza. Wchodzenie w dorosłość zostaje przerwane przez wybuch II wojny światowej.


Opinie o książce

Przepiękny literacki obraz przedwojennego Lwowa, niezwykła pisarska wrażliwość, czułość wobec bohaterów i szacunek do czytelnika. Monika Kowalska jest malarką wśród pisarek, może się pochwalić świetnym warsztatem. Zazdroszczę, polecam, czekam na więcej. Warto zwrócić uwagę na ten wyjątkowy debiut.

Magda Knedler, autorka m.in. Położnej z Auschwitz

To książka, w której są smaki, zapachy i dźwięki miasta. Jest śmiech i płyną łzy, a miłość przeplata się ze zdradą. Jeśli potrafisz czytać wszystkimi zmysłami, cenisz historie o zwykłych ludziach, umiesz współodczuwać radość i nie boisz się uczestniczyć w smutku, ta powieść jest dla ciebie. Żałuję, że nie ja ją napisałam.

Zofia Mąkosa, autorka Wendyjskiej Winnicy

Wciągająca, napisana z niespotykaną dbałością o szczegóły opowieść o domu, który został zburzony. Autorka nie boi się dosłowności, nie idealizuje, zmusza do przemyśleń o złożoności ludzkiej natury. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Sabina Waszut, autorka m.in. Narzeczonej z getta i Emigrantów

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie uwierzycie, że to jest debiut. To po prostu Lwowska kołysanka pełna okrucieństwa, która przeraża, wywołuje łzy, błaga by skryć się pod kocem i nie wychodzić, póki wojna nie dobiegnie końca.

  5 maj to ważna data, bo już jutro książka stanie się całkowicie dostępna, a wy będziecie mogli ją w końcu przeczytać. Biorąc ją do ręki, pomyślałam, że nie będę zbyt krytyczna, podejdę do niej pozytywnie, pominę nieścisłości. Na początku faktycznie musiałam poznać bohaterów, żeby całkowicie oddać się odczuciom, ale potem - po prostu czytałam i płakałam. Autorka tak niesamowicie przekazała emocje, że odczuwam je cały czas. Płaczę nawet pisząc tą recenzję. Okrucieństwo świata przedstawione przez Monikę Kowalską jest tak bolesne, że łamie mi serce. Pokochałam Adelę, Julię, Pawła i wielu innych bohaterów. Tak strasznie im współczułam tego, z czym się mierzą. Tak bardzo życzyłam im szczęścia.

  😭 Co będzie się z nimi dalej dziać, czy choć na moment zapomną, poczują się szczęśliwi? Nie wiem, ale liczę na to, że autorka zaskoczy mnie szybką premierą drugiej części. Bardzo na to liczę.

  Ta książka, mimo że jest debiutem, totalnie skradła moje serce. Już dawno nie czułam takich emocji podczas czytania książek osadzonych w czasach wojennych. Język klimatyczny, bohaterowie wykreowani w taki sposób, że utożsamiałam się z każdym z nich. Ich dramaty tak realne, że przeżywałam je razem z nimi. Bardzo polecam i dziękuję @publicat_sa za egzemplarz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli kochacie czytać powieści obyczajowo-historyczne to nie możecie przeoczyć debiutu Moniki Kowalskiej. Nakładem Wydawnictwa Książnica ukazał się pierwszy tom z cyklu „Dwa miasta”. „Lwowska kołysanka” to doskonała propozycja dla czytelników spragnionych porywów emocji.

  Historia stworzona przez Panią Monikę zapewni nam emocjonalną podróż, w której odkrywać będziemy losy Ady Szuby, najstarszej z trzech córek zubożałej arystokratki i kolejarza. Małżeństwo Pawła i Julii w duchu miłości wychowało Adę, Józię i Nelę. Życiowe tory nie były dla bohaterki usłane różami, lecz prowadziły ją trudnymi drogami. Ada wychowała się w domku przy nasypie kolejowym w dzielnicy za Wysokim Zamkiem.

  Autorka zaprasza nad do Lwowa końca lat trzydziestych. Rodzina Ady żyła w ubóstwie, lecz nie brakowało w niej miłości. Dziewczyna pragnęła wyrwać się z do lepszego świata. Jej historię poznajemy w przededniu II wojny światowej. Pani Monika zadbała o każdy szczegół ukazując nam klimat Lwowa, jego uliczki oraz społeczność. Dzięki temu możemy w pełni odkryć piękno tego miasta. Autorka ukazuje nam również ciemną stronę człowieka, który w obliczu strachu związanego z atakiem Niemiec na Polskę zmienia swoje oblicze. Wówczas to, co w nas piękne, zatraca się.

  Ta powieść skłania nas do refleksji o nas samych. Jak postąpilibyśmy w podobnej sytuacji? Ta książka również pozwala nam poczuć wdzięczność, że los nie stawia nas w obliczu wojny. „Lwowska kołysanka” to rodzinna saga, która pozostaje z czytelnikiem już na zawsze. Historia, którą poznajemy jest niczym obraz, w którym autorka rysuje losy z pełną wrażliwością, która udziela się również nam.

  Tą książką Pani Monika zapisuje się w polskiej literaturze obyczajowo-historycznej. Jestem przekonany, że nie jest to jedyny akcent. Poruszająca historia utkana lekkim piórem, która ukołysze nasze emocje to mocne punkty „Lwowskiej kołysanki”.

  Sabina Waszut napisała, że z niecierpliwością czeka na kolejny tom. Myślę, że takiego zdania są wszyscy, którzy sięgnęli po pierwszą cześć cyklu „Dwa miasta”. Na taką książkę warto czekać. Taką powieści warto zaprosić do swojej domowej biblioteczki i umieścić ją na honorowym miejscu Najlepszych Interesujących Książek. Dlatego też z ogromną przyjemnością Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

  Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Książnica [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przedstawiona historia jest niesamowicie dopracowana, pióro Moniki jest niesamowicie lekkie, pomimo poruszania ciężkich i nieprzyjemnych tematów. Opisy są bardzo malownicze i sprawiają, że czytelnik od razu ma przed oczami opisywane sceny. Słowa zmieniają się w wyraźne wyobrażenie, rozgrywające się tylko dla nas, niczym seans w prywatnym kinie.

  Lwów, koniec lat trzydziestych… Nikomu nie trzeba przedstawiać tła historycznego. Zostajemy początkowo oprowadzeni po przedwojennym Lwowie. Poznajmy historię rodziny Szubów. Okazuje się, że ich przeszłość nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.

  Początkowo nie miałam pojęcia, czego mogę się po tej książce spodziewać. Muszę powiedzieć, że akcja rozwija się bardzo dynamicznie, pojawiające się wątki tajemnic sprawiają, że powieść staje się jeszcze bardziej ciekawa. Wybuch II Wojny Światowej sprawia, że życie rodziny Szubów, jak i pozostałych mieszkańców Lwowa i nie tylko, zostaje zachwiane. Codzienność zostaje zaburzona, tak naprawdę nic nie jest do przewidzenia, a jedyne co pozostaje Szubą to nadzieja. Nadzieja na przeżycie, nadzieja na lepsze jutro, na nowe życie, na nową Polskę.

  Jest to jedna z tych historii, które jak się zacznie, to naprawdę ciężko jest się oderwać. Potrzebowałam zaledwie dwóch wieczorów, aby poznać powieść od deski do deski i się nią zachwycać. Jest jak rodzinna opowieść, której słucha się z zafascynowaniem.

  ig: aggieczyta

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Byłam ciekawa tej książki. Mało wiem na temat Lwowa, jednak jestem świadoma, że dla wielu osób, szczególnie ze starszego pokolenia to miasto jest bardzo wyjątkowe. Nie do końca też wiedziałam czego się po tej książce spodziewać. Początkowo myślałam, że będzie to bardzo lekka opowieść, taka na jeden wieczór. W trakcie czytania byłam bardzo zaskoczona, bo czegoś takiego, co przeczytałam to się w ogóle nie spodziewałam.

  Książka opowiada losy rodziny Szubów żyjących we Lwowie w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Paweł i Julia to małżeństwo z trzema dorastającymi córkami: Adelą, Józią i Nelą. Wiążą koniec z końcem jak mogą czerpiąc z życia tyle przyjemności i radości ile się da. W trakcie czytania książki przeżywamy losy rodziny razem z nią, radości i smutki, a wszystko na tle Lwowa z tamtych lat. Autorka doskonale oddała klimat i atmosferę miasta z tamtego okresu. Czytając książkę dosłownie słychać ten gwar, te piosenki śpiewane przez ludzi. Widzi się to słońce, te wszystkie miejsca, w których są bohaterowie. Jest to bardzo dobrze opisane, bardzo szczegółowo. Widać, że autorka bardzo się starała, aby otaczający Lwów był jak najbardziej autentyczny. To się czuje czytając książkę. Losy rodziny też są bardzo ciekawe. Z zapartym tchem czytałam co będzie dalej, mimo tego że początkowo ciężko było mi się wbić w sam rytm książki.

  Książka jest naładowała niesamowitą dawką przeróżnych emocji. Byłam rozradowana, zszokowania, zasmucona wiele razy. Po przeczytaniu jej długo myślałam o losach bohaterów, o tym co ich spotkało. Tak jak już pisałam to zupełnie inna książka niż można by się spodziewać. To nie jedna z książek, którą przeczyta się i odłoży. To bardziej saga rodzinna na tle ważnych, historycznych wydarzeń.

  Byłam pod ogromnym wrażeniem gdy skończyłam ją czytać. Książka wywołuje tyle emocji, że tego się nie spodziewałam. Warto przeczytać i samemu wyrobić sobie o niej zdanie. Ja czekam na drugą część, jestem ciekawa co dalej przydarzy się Adeli, Józi i Neli oraz ich rodzicom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie książki, które po kilku wersach trafiają w sam środek czytelniczego serca.

  Są takie książki, których lektura jest przyjemnością, zatraceniem, odkrywaniem nieznanych lądów.

  Są takie debiuty, które nie noszą znamiona debiutu, książki, których nie powstydziłby się doświadczony pisarz.

  Taka właśnie jest książka Moniki Kowalskiej - „Lwowska kołysanka". Zaparz filiżankę ulubionej herbaty i posłuchaj opowieści babci, którą snuje jej wnuczka, wydobywając z pamięci zatarte obrazy ludzi i zdarzeń...

  Autorka kupiła mnie od samego początku. Już czytając wstęp, wiedziałam, że oto mam przed sobą wrażliwą na piękno i wspomnienia pisarkę, która razem ze swoim literackim dzieckiem oddaje nam — czytelnikom kawałek swojego serca. Tak to czułam i tak też było. Miłość do miasta Lwa przekazany z pokolenia na pokolenie — tym razem przez babcię czuć bowiem z każdej karty powieści. Monika Kowalska zabiera nas do przedwojennego Lwowa, gdzie poznajemy rodzinę Szubów. Pozornie zwyczajną, nieróżniącą się od innych im podobnych, a jednak szczególną. Rodzinę, która mimo przeszkód, kapryśnego losu i trudnej przeszłości wciąż trwa, walcząc o każdy dzień, o bezpieczną przyszłość, która stanęła pod znakiem zapytania po wybuchu II wojny światowej.

  „Lwowska kołysanka” to nie tylko malownicza podróż szlakiem lwowskich uliczek, ale także opowieść o domu. Azylu, który daje poczucie bezpieczeństwa. W którym zawsze można się schronić, bez względu na to, co w danym momencie staje nam na drodze. Przed ludzką nienawiścią, strachem, a nawet miłością, która nie zawsze ma słodki smak. Domu, który zostaje nagle brutalnie odebrany, a jego mieszkańcy zostają skazani na życiową poniewierkę. Mieście, które już nie wygląda jak kiedyś, ulicach, które nie tętnią życiem, a jedynie straszą powojennymi zgliszczami tego, co kiedyś wywoływało uśmiech, na których już nikt nie śpiewa... Ulicach, które „nie prowadziły już do domu, żadna z nich".

  Podsumowując:

  Monika Kowalska utkała kalejdoskop ludzkich losów z niezwykłą wrażliwością i dbałością o najmniejszy szczegół. Dzięki niej czytelnik nie tylko ma okazję przenieść się do Lwowa końca lat 30 - tych XX wieku, ale pokochać go od pierwszego wejrzenia. Autorka opisuje życie bohaterów w wojennej rzeczywistości bez zbędnego upiększania, nie szczędzi widoku, który wywołuje łzy i sprzeciw wobec bestialstwa i piekła wojny. „Lwowska kołysanka” to debiut przez wielkie D i takie powieści chcę czytać. Opowieść o rodzinie, sile kobiet, miłości, która po pierwszych uniesieniach potrafi brutalnie sprowadzić na ziemię. O domu, który nosi się w sercu i mieście, które zdaje się zasypiać, wsłuchane w kołysankę minionych dni. To powieść z duszą i to duszą niezwykle piękną. To stanowczo moja wrażliwość i wszystko, co najlepsze, wszystko, za co tak cenię książki obyczajowe. (NIEnaczytana)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ustrój polityczny RP w Konstytucji 1997 roku 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ustrój polityczny RP w Konstytucji 1997 roku

Głównym celem publikacji jest przedstawienie zasad, organów i instytucji ustrojowych funkcjonujących na podstawie obowiązującej Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 r. Należy zwrócić uwagę na metodologiczną skrupulatność w potraktowaniu problemu zawartego w tytule publikacji. [...] Autorkom udało się...
Odpowiedzialność członków egzekutywy... 0/5 Nasza cena:
39,73 zł 46,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odpowiedzialność członków egzekutywy...

Podjęta w publikacji analiza dokonana została w kontekście adekwatnego dyskursu teoretycznego i oparta na naukowych metodach uznanych w literaturze przedmiotu. Stanowi niewątpliwie uzupełnienie istniejących na rynku wydawniczym pozycji dotyczących statusu piastunów władzy wykonawczej w Polsce i...
English for business professionals 0/5 Nasza cena:
123,68 zł 139,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

English for business professionals

Podręcznik English for Business Professionals ma charakter wielowymiarowy i umożliwia przyswajanie terminologii specjalistycznej w kontekście różnych dziedzin biznesu. Zawarty w nim materiał koncentruje się na zagadnieniach z obszaru ekonomii, finansów, księgowości, bankowości, prawa, zarządzania...
O miłości bez litości 4/5 Nasza cena:
15,68 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O miłości bez litości

Powieść obyczajowa z wątkiem śledztwa dziennikarskiego. Poznajcie samotną, dobiegającą czterdziestki lekarkę obdarzoną przez los dystansem do siebie i lekkim upodobaniem do alkoholu. W jej monotonne życie wkracza lokalny dziennikarz i wciąga ją do prywatnego śledztwa. Mężczyzna nie jest zbyt lotny...
Kraina snów. Owoc granatu. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraina snów. Owoc granatu. Tom 2

Druga część trylogii "Owoc Granatu". Oparta na faktach historia wygnanych dziewcząt – Elżbiety i Stefanii, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż po Iran. Tysiące Polek cudem uszło z syberyjskiego piekła. Podążając za Armią Andersa chore, wycieńczone i zrozpaczone docierają...
Stalowe niebo. Wiatr ze wschodu. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stalowe niebo. Wiatr ze wschodu. Tom 2

Anastazja i Kazimierz, rozdzieleni przez wojnę i ludzką niegodziwość, usiłują na nowo ułożyć sobie życie. Jest rok 1920. Krwawa łuna rewolucji nad dawnym imperium rosyjskim ustępuje miejsca szarej bolszewickiej codzienności. Po wyjściu z więzienia Anastazja przyjeżdża do Petersburga, próbuje...
Czterdzieści i co z tego 4/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści i co z tego

Przedwczoraj czterdzieści minus, wczoraj czterdzieści plus, a za chwilę jeszcze więcej lat. I co z tego? Życie biegnie dalej. Na kartach najnowszej powieści Katarzyny Kostołowskiej przewijają się cztery wrocławianki, Magda, Karola, Anita i Aśka. Oraz ich mężowie, narzeczeni, dzieci, rodzice, psy, a...
Pakiet Karma: Odważne i romantyczne, Sekrety i uprzedzenia 0/5 Nasza cena:
31,66 zł 57,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Karma: Odważne i romantyczne, Sekrety i uprzedzenia

"Odważne i romantyczne" Dwanaście miesięcy, trzy przyjaciółki i jedno miejsce, które łączy: kawiarnia Karma. Do niej zawsze się wraca! Znajdujące się na życiowym zakręcie Wiktoria, Justyna i Ola założyły Karmę - kawiarnię przyjazną psom. Ten szalony pomysł pociągnął za sobą inne odważne życiowe...
Pakiet: Kryształowe motyle, Księżycowa kołysanka, Serce z kamienia 0/5 Nasza cena:
65,53 zł 79,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kryształowe motyle, Księżycowa kołysanka, Serce z kamienia

"Kryształowe motyle" Opowieść o kobiecej przyjaźni, bezwzględnym losie i bliznach na duszy, które zostają na całe życie. Trzy kobiety, trzy zupełnie różne światy. A jednak coś je łączy - każda z nich w dramatycznych okolicznościach straciła dziecko. Przeżywają żałobę, z trudem nadążając za...
Serce z kamienia 5/5 Nasza cena:
22,71 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce z kamienia

A mówią, ze macierzyństwo jest takie cudowne... Weronika wpadła w panikę, kiedy dowiedziała się o kolejnej ciąży. Miała już czteroletnie bliźniaczki, a na bliskich nigdy nie mogła liczyć. Poza tym nie siedziała bezczynnie w domu – prowadziła popularny blog o macierzyństwie, organizowała sesje...
Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1 4/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1

Nowa powieść Marii Paszyńskiej, autorki bestsellerowej serii Owoc granatu! Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury. Anastazja i Kazimierz pierwszy raz spotykają się w 1906 roku. On, wypieszczony jedynak, towarzyszy ojcu w podróży na wschód...
Dziewczyna, która czytała w metrze 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna, która czytała w metrze

Powieść "feel-good" prosto z Paryża. Prawa sprzedane do 19 krajów! Juliette codziennie o tej samej porze wsiada do wagonu metra i pokonuje tę samą drogę do pracy w agencji nieruchomości. Jej ulubionym zajęciem jest obserwowanie pasażerów zatopionych w lekturze: starszej pani, kolekcjonera białych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula