Diabeł wcielony

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
330
Rok wydania
2019
Nasza cena: 27,83 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Niektórzy ludzie rodzą się po to, by można ich było pochować.

Obwołany przez "Los Angeles Times" jako "nadzwyczajny, godny najwyższej uwagi i wybitnie uzdolniony" - Donald Ray Pollock serwuje nam mroczną i wciągającą wizję Ameryki, będącej źródłem literackiej ekscytacji największego kalibru.

W "Diable wcielonym", Donald Ray Pollock stworzył historię będącą mariażem wynaturzonej intensywności typowej dla Urodzonych morderców Olivera Stone’a oraz religijnych i gotyckich inspiracji dziełami Flannery O’Connor z czasów jej najmroczniejszej twórczości.

Z akcją osadzoną na prowincji w południowym Ohio i Zachodniej Wirginii, Diabeł wcielony przedstawia galerię zajmujących i dziwacznych postaci, od czasów II wojny światowej do lat sześćdziesiątych XX wieku. Wśród nich jest Willard Russell, dręczony wspomnieniami rzezi na Południowym Pacyfiku weteran wojenny, który nie może uratować swojej pięknej żony, Charlotte, ze szpon powolnej śmierci z powodu raka, bez względu na ilość wylanej krwi na swoim ołtarzu ofiarnym. Mamy tu małżeństwo seryjnych morderców, Carla i Sandy Hendersonów, którzy przemierzają amerykańskie autostrady w poszukiwaniu odpowiednich modeli do zdjęć i wyeliminowania. Są też bojący się pająków kaznodzieja Roy i jego kaleki pomocnik Theodore, mistrz gry na gitarze, uciekający przed wymiarem sprawiedliwości. W samym środku tego zamieszania znajduje się Arvin Eugene Russell, osierocony syn Willarda i Charlotte, który wyrasta na dobrego, lecz gwałtownego człowieka.

Donald Ray Pollock splata wszystkie wątki w trzymającą w napięciu fabułę, po której czytelnicy będą zaskoczeni i głęboko poruszeni. Swą pierwszą powieścią udowodnił, że jest doskonałym narratorem sprawdzającym się w najmroczniejszym i najbardziej bezkompromisowym, amerykańskim gatunku.

Reżyser Antonio Campos pracuje nad ekranizacją „Diabła wcielonego”. W gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy m.in. Roberta Pattisona.


Opinie o książce

 

Brutalnie twórcza i niekonwencjonalna… Pollock wie jak przykuć uwagę czytelników i sprawić, aby zabrakło im tchu.

"The New York Times Book Review"

Spełnia obietnicę złożoną w „Knockemstif”. Widać porównanie do twórczości Flannery O’Connor i Raymonda Carvera.

"USA Today"

Precyzyjnie utkana opowieść… Chwytająca za gardło historia zbrodni rodem z Appalachów.

"GQ"

Ta książka powinna ugruntować reputację Pollocka jako znaczącego głosu amerykańskiej literatury.

"Los Angeles Times"

Prawdziwa jazda bez trzymanki.

"Christian Science Monitor"

Systematyczne katalogowanie potworności i hipokryzji jątrzących się w mrocznym cieniu amerykańskiego snu.

"The Portland Mercury"

Może cię odrzucać, szokować, a już na pewno przerażać, ale i tak przeczytasz ją do końca.

"The Washington Post"

Rozbrajająco przyjemna proza z przerażającą domieszką czarnego humoru... Umiejętnie korzysta z konwencji gotyckiego horroru z Południa.

"The Wall Street Journal"

Czyta się ją tak, jakby była owocem miłości O′Connor i Faulknera, schwytanym przez Cormaca McCarthy′ego, trzymanym w klatce na tyłach domu i zmuszanym do jedzenia wyłącznie krążków cebulowych, Oxycontinu i ciągłego oglądania filmu Terrence′a Malicka "Badlands".

"The Oregonian"

Szeroki asortyment groteskowych postaci uwięzionych w pełnej napięcia fabule... Brutalna przyjemność.

"Esquire"

[Pollock] ani razu nie myli się w swoim eksperymentalnym utworze z gatunku american gothic.

"Elle"

Przedstawia ponurą i często koszmarną wizję lat po II wojnie światowej, świat, w którym odkupienie, które rzadko kiedy następuje i któremu towarzyszą daleko idące dla psychiki konsekwencje.

"The Onion", A.V. Club

Powieść Pollocka jest jeszcze mroczniejsza od "Knockemstiff", o ile to w ogóle możliwe, a przedstawiona w niej przemoc i religijny fanatyzm sprawiają, że tematyką jest zbliżona do dzieł Flannery O′Connor.

"The New York Times"

Debiutancka, zajmująca i emanująca przemocą powieść Donalda Raya Pollocka... sugeruje nadejście nowego gatunku literatury pięknej - literacką rzeźnię. Subtelna charakterystyka postaci - jest. Świetnie skonstruowane dialogi - są. Entuzjastyczna ilość morderstw i chaosu - jest.

"The Daily Beast"

Pod warstwą gotyckiego horroru skrywa się moralny porządek ze Starego Testamentu, nawet jeśli przywrócenie tego porządku wymaga przemocy.

"The Columbus Dispatch"

Jak na debiutancką powieść tak przesiąkniętą zwietrzałym potem i jaskrawoczerwoną krwią, trud Pollocka opłacił się.

"Philadelphia Citypaper"

Galeria potępieńców i fanatyków religijnych... będących wielowymiarowymi, niepozbawionymi wad istotami ludzkimi.

"Dayton Daily News"

[Diabeł wcielony] żyje własnym światem, żywym światem powołanym do życia przez literackiego stylistę, który robi równie wielkie wrażenie, co dzieła mistrza pulp-fiction Jima Thompsona, i jest równie sugestywnym i surowym pod względem moralności co Russell Banks.

"Philadelphia Inquirer"

Oszałamiająca... dzika historia... jest w niej seks, morderstwo, anarchia i jedne z najosobliwszych postaci stworzonych we współczesnej literaturze.

"Richmond Times-Dispatch"

Próbuj wyobrazić sobie pijacką awanturę między ultrakonserwatywnym Hemingwayem z Południa i naćpanym amfetaminą Raymondem Carverem... Piekielnie udany mariaż.

"Daily Telegraph"

Elektryzująca... Po każdej z historii musiałam wyjść na spacer i ochłonąć.

Katherine Dunn, autorka "Greek Love"

To tak jakbyś wsadził do blendera Davida Lyncha, Denisa Johnsona i pijanego ćpuna-kulturystę. W rezultacie otrzymujesz jedną z najmroczniejszych, najdzikszych, najbardziej popapranych i zabawnych historii, jakie zdarzyło mi się czytać.

Willy Vlautin

Wstrząsa tobą niczym telegram z piekła wsunięty pod drzwiami o trzeciej nad ranem.

William Gay, autor "Provinces of Night AND The Long Home"

Donald Ray Pollock na nowo definiuje określenie „American Gothic”, czerpiąc inspirację z Flannery O′Connor i Williama Faulknera i podkręcając je na maksa... Jak już zaczniesz czytać, nie będziesz mógł się oderwać.

Herald

Jeden z najbardziej zuchwałych i znaczących pisarzy naszych czasów... Jeśli bracia Cohen chcą kolejnego Oscara, powinni od razu kupić prawa do tej książki.

Scotland ON Sunday


O autorze

Donald Ray Pollock urodził się w 1954 roku i dorastał w południowym Ohio, w ochrzczonym nazwą miejscowego zawołania mieście Knockemstiff. W wieku siedemnastu lat rzucił szkołę, aby podjąć pracę w zakładzie zajmującym się pakowaniem mięsa, po czym spędził trzydzieści dwa lata jako pracownik fabryki papieru w Chillicothe w Ohio. W 2009 roku ukończył kurs MFA na Uniwersytecie Stanowym w Ohio i nadal mieszka w Chillicothe wraz ze swoją żoną, Patsy. Jego pierwsza książka pod tytułem „Knockemstiff” zdobyła Nagrodę PEN/Robert Bingham Fellowship. Jego prace publikowano w The New York Times, Third Coast, The Journal, Sou’wester, Chiron Review, River Styx, Boulevard, Folio, Granta, NYTBR, Washington Square oraz The Berkeley Fiction Review.

Recenzje (3)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na łamach Washington Post napisano “Może cię odrzucać, szokować, a już na pewno przerażać, ale i tak przeczytać ją do końca”. I całkowicie się z tym zgadzam.

  Historia kilkorga nieznajomych. Ludzi w różnym wieku, wykształconych i nie, wywodzących się z rożnych nizin społecznych. Ludzi, których los pokierował w rozmaitych kierunkach. Jednak w każdym z nich zostało zasiane ziarno grzechu, które kiełkując przybiera postać czystego zła.

  Oto historia najmroczniejszych i najbardziej odrażających odmętów ludzkiego umysłu.

  Sięgając po “Diabła wcielonego” spodziewałam się, że niewymagającego thrilleru, z małą domieszką grozy. Niewielka objętość i duża czcionka utwierdziły mnie w przekonaniu, że wpadłam na coś lekkiego. Ot, lekturka na dzień czy dwa.

  Jakie było moje zaskoczenie gdy otrzymałam coś o WIELE bardziej wysublimowanego. Ustalmy jedno: to nie jest piękna opowieść! Nie ma tu barwnego języka, finezyjnych opisów czy cudownych, romantycznych happy endów. Zamiast tego są krew, flaki, odchody i brutalna, brzydka rzeczywistość. Donald Ray Pollock w przerażający sposób zagłębia się w ludzką psychikę, wyciągając z niej to co najgorsze i najobrzydliwsze.

  Powieść wielokrotnie porusza tematykę religijną, przybierającą bardziej formę chorego fanatyzmu niż pokrzepiającej, pełnej nadziei wiary. Dodatkowo klimatu nadaje umiejscowienie fabuły, która ma miejsce w latach 60 tych w Ohio. Autor przenosi nas do zaściankowych, małych miejscowości - często bardzo biednych - i niezwykle ograniczonych intelektualnie ludzi. Pokazuje jak łatwo oszukiwać i manipulować prostymi umysłami, gdzie zaatakować, aby zabolało najbardziej.

  Jest to jedna z tych książek, które wywołują we mnie skrajne emocje. Z jednej strony jestem wzburzona, zgorszona i przerażona tym, do czego mógłby posunąć się człowiek w swoim niewyobrażalnym okrucieństwie… Z drugiej, z chorą fascynacją śledziłam losy bohaterów, byłam niezwykle ciekawa jak dalej potoczy się fabuła i… kto lub kiedy zginie! Kreacja postaci jest na mistrzowskim poziomie, a każdemu z nich inne chore fantazje chodziły po głowie.

  Zdecydowanie nie jest to powieść dla młodzieży, moim zdaniem dolna granica wieku to 16 lat i nie niżej. Nie jest to powieść dla osób wrażliwych, o słabych nerwach lub bardzo wyczulonych na krzywdę innych. Chociaż nie było tutaj nad wyraz brutalnych opisów - których szczerze mówiąc zabrakło mi, aby w całości zrozumieć wizję autora - to wyobraźnia może robić swoje.

  I tak jak wspomniałam, zabrakło mi momentami dodatkowych, nieco bogatszych opisów masakr do których dopuszczali się bohaterowie. Tak jakby obraz malarza nie został w pełni dokończony i gdzieniegdzie przebijały białe plamy. Nie zawsze rozumiałam co autor chciał przedstawić, a może nie miał do końca pomysłu.

  Drugą rzeczą, która mnie jako czytelniczkę osobiście zirytowała, to fakt, że głównie kobiety były przedstawiane jako te głupie, naiwne, bezmyślne istoty, które chętnie rozkładały nogi przed każdym i wszędzie, wykonując polecenia jak dobrze wytresowany szczeniaczek. Nie było ani jednej kobiecej postaci, która grzeszyłaby chociaż odrobiną rozumu. I nawet ramy czasowe, w jakich została osadzona fabuła nie mogą tego usprawiedliwić.

  Jednak patrząc na całokształt, jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu literackiego autora. Pisząc najprostszym językiem jakim tylko się da, odzierając powieść z wszelkiego piękna, ukazał mroczną podroż w psychikę człowieka i pokazał, w jaki sposób rodzi się niewyobrażalne zło. Nie każdy wrócił z tej wyprawy w jednym kawałku.

  A zakończenie? Przekonajcie się sami!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na początku biorąc te książkę do reki myślałam sobie, ze będzie to szybka, lekka literatura i tu jakże było moje zdziwienie, kiedy okazało się ze mamy tutaj końcówkę wojny, morderstwa ku czci Bogu, krew, mnóstwo złych ludzi, którzy w imię Boga sami wymierzają sprawiedliwość. Taki obraz Boga i rewolweru. Zło czai się tam gdzie Nam nie przyjdzie do głowy. Człowiek wyciśnięty z ostatniej cząstki przyzwoitości, ze wychodząc z domu nie masz pewności czy wrócisz cało. Nie masz pojęcia, kim są twoi sąsiedzi. Każdy rodzi się po to, żeby umrzeć. Często nie zdajemy sobie sprawy, jaki wpływ mamy na nasze dzieci, które czerpią od nas? No właśnie każdy niech sobie odpowie czy więcej dobrego czy złego.. Ta książka jak napisałam wcześniej nie należy do lekkich, ale pokazuje demona, diabła ukrytego w większości Nas. Z czasem wychodzi i pokazuje swoje pazury zatapiając w najmniej spodziewanej ofierze, jaką morze być Twoja córka, syn, sąsiadka, żona! Ohio i Zachodnia Wirginia pokazana w najgorszy sposób. Akcja dzieje się miedzy innymi miasteczku Coal Crreek. Najbardziej w takich książkach, ale i filmach zastanawia mnie ciemnota ludzka. Bogobojność oraz przypinanie sobie nadprzyrodzonych umiejętności. Książka mocno wbiła mi się w głowę, chodź miałam kłopot z zapamiętaniem imion, ale nie sprawia kłopotu w czytaniu, bo czyta się książkę jednym tchem. Lecz powtarzam to nie jest książka, która czyta się na balkonie pod kocykiem pijąc kawę z mlekiem  Z całego serca polecam i czekam na Wasze opinie.

  Zaczynamy od historii Willarda i to, co przeżył na wojnie, a wracając z Niej poznał przyszła żonę Charlotte z czasem rodzi im się syn Arvin. Następnie psychiczny Carl fotograf/psychopata/zwyrodnialec i Jego żona Sandy. Para przemierzająca Amerykę w poszukaniu młodych autostopowiczów, żeby zrobić z NIMI….?!!! No właśnie wiecie ze ja wam tego nie zdradzę, Helena Po stracie rodziców została przygarnięta przez Matkę Willarda zaopiekowała się Nią z myślą ze jak syn wróci z wojny uda się jej połączyć te dwójkę, lecz losy wiadomo układają się zawsze nie tak jakbyśmy chcieli. Mamy postać dwóch, kaznodziei, którzy maja swoje krzywe wierzenia i przybywając do miasteczka głoszą „Słowo boże” na swój krzywy sposób, jakim dowodem jest słoik wypełniony pająkami, który zostaw otworzony i wysypany na głowę kaznodziei udowadniając, ze to Bóg przez niego przemawia, ale oczywiście pojawiają się komplikacje, które przeczytacie w książce. Kaznodzieja związuje się z Helen i rodzi Im się córka Lenora.

  Preston Teagardin, nowy pastor obejmujący stanowisko po swoim schorowanym wuju przybywa do miasteczka i na przywitanie mieszkańcy przygotowali dla Niego i Jego żony powitalna kolacje. Pech chciał, ze wpadła mu w oko młoda Lenora córka Helen i przyszywana siostra Arvina. Delikatna, niewinna, czysta. Do czego posunął się pasto i co przydarzyło się dziewczynie? To już sami musicie się dowiedzieć, ale to jak skończył było chyba dla niego z byt szybkie i delikatne  W książce spotkamy postac skorumpowanego szeryfa, który nie jest szanowana osoba wśród mieszkańców, który zamiast święcić przykładem przymyka Oko na pewne przewinienia poniektórych osób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Niektórzy ludzie rodzą się po to, by można ich było pochować."

  Dziękuję wydawnictwu za możliwość recenzji książki 😊. Książka przedstawia bardzo mroczną wizję Ameryki, w której to rodzą się niezwykle ambitni i uzdolnieni w swoim przyszłym fachu mordercy. Obejmuje ona czasy od II wojny światowej do lat 60. XX wieku. Mamy małżeństwo seryjnych morderców, którzy w najlepszym jeżdżą po Ameryce. Jest też weteran wojenny, którego dręczą obrazy rzezi i śmierć małżonki, dla której nie było pomocy. Sam też zwykli ludzie, miłośnicy muzyki czy bojący się owadów, którzy nieustannie uciekają przed widłami sprawiedliwości.

  Książka pełna jest mrocznych zawirowań, które przyprawiają o ciarki. Każdy z bohaterów jest inny, jednak łączy ich wiele, chociażby z ciemniejszych/mroczniejszych wcieleń. Powieść przesiąknięta jest nienawiścią, niesprawiedliwością, haniebnym zachowaniem i niewyobrażalnym sposobem mordu.

  Jednak to nie jest najbardziej przerażającą rzeczą w tej książce. Myślę, że moje usta przybrały kształt literki "o" dlatego, że główne postacie łączy bardzo, ale to bardzo "nie ukształtowana" przeszłość. Mam na myśli brak odpowiednich wzorców na których mogliby się opierać, zero moralności. Ich życie przepełnione było złem po same brzegi. Jako ludzie, nie widzą nic złego w poniżaniu drugiego. Według nich zabić można każdego, bo ma się taki kaprys, albo nie miał co robić.

  Nie jest to zwykły kryminał. Jest to coś o wiele mocniejszego, co sprawiło, że chwilami miałam ciarki i nie chciałam czytać tej książki dalej. Z pewnością nie jest to też pozycja dla każdego, ponieważ poprzez swoją "mroczność" jest ona dość ciężka. Nie mniej jednak uważam, że warto sięgnąć po tę pozycję, chociażby dlatego, że w każdym z bohaterów kryje się drugie ja, a co za tym idzie - nie jest to książka wyłącznie o zbrodniach, ale jest też o .....no właśnie? O czym? Żeby się dowiedzieć, co tak naprawdę kierowało bohaterami sięgnij po tę pozycję ;)

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Gdzie diabeł mówi dobranoc. Tom 2. Nie wywołuj wilka z lasu 5/5 Nasza cena:
28,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdzie diabeł mówi dobranoc. Tom 2. Nie wywołuj wilka z lasu

Pełna mrocznego klimatu opowieść o przeklętych ludziach, którzy zawarli pakt z diabłem. Przesiąknięta polskim folklorem powieść o przyjaźni, magii i diabłach, która przełamuje wszelkie utarte schematy.Wieki temu było czworo młodych czarodziejów. Żyli w niewielkiej wiosce obok zwyczajnych ludzi. Nie...
Diabeł Łańcucki 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł Łańcucki

Stanisław Stadnicki zwany Diabłem , właściciel Łańcuta i zamku nazywanego Piekłem - już za życia był legendą. Powiadano, że zaprzedał duszę czartowi. Za nic miał wszelkie granice i pozory. Bił i płakał, łamał prawo i w cyniczny sposób się nim zasłaniał. Porywał ludzi, nakładał kontrybucje na...
Diabeł na wieży 4/5 Nasza cena:
29,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł na wieży

Diabeł na wieży Anny Kańtoch to zbiór sześciu nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania – tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice...
Diabeł w maszynie 5/5 Nasza cena:
28,50 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł w maszynie

Premierowy zbiór opowiadań niesamowitych, pełnych tajemnic, mrocznych kryminalnych zagadek i niezwykłych sytuacji rodem z horroru. I łącząca je postać Domenica Jordana – medyka, socjopaty, błyskotliwego detektywa, tropiciela magii i spraw nierozwiązanych. Nastrojowe intrygi i tajemnice...
Pożegnanie z diabłem i czarownicą 0/5 Nasza cena:
31,14 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pożegnanie z diabłem i czarownicą

Kolejna pozycja na temat słowińskich podań i wierzeń autora książki "W kręgu upiorów i wilkołaków" Diabeł i czarownica są postaciami, które przywołujemy po dziś dzień. Nie zawsze jednak mamy świadomość, jakie znaczenie odgrywają w naszej kulturze. Profesor Bohdan Baranowski wyjaśnia, jak na...
Biblia diabła 5/5 Nasza cena:
27,48 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biblia diabła

Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny...
Adwokat diabła 4/5 Nasza cena:
28,96 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Adwokat diabła

Kiedy Kevin Taylor dołącza do wziętej, ekskluzywnej firmy prawniczej na Manhattanie, specjalizującej się w prawie karnym spółki John Milton i Wspólnicy, oznacza to dla niego długo wyczekiwaną poprawę losu. Wreszcie może się wraz z żoną cieszyć wszystkimi luksusami, jakich oboje pragnęli —...
Spowiedź diabła 5/5 Nasza cena:
28,49 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spowiedź diabła

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem. Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu,...
Sigma Force. Tom 7. Kolonia diabła 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 39,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 7. Kolonia diabła

Uwolniona po wiekach, potężna siła zagraża globalnemu bezpieczeństwu. Klucz do rozwiązania zagadki kryje się w nieznanym liście Benjamina Franklina. Ale to tylko jeden z sekretów Białego Domu...Jaskinia w Górach Skalistych. Setki zmumifikowanych zwłok. Prawo do nich rości sobie indiańska...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula