Czekoladowa dynastia. Czas Karola

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 21.0 cm
Rok wydania
2021
Wydawnictwo
Ilość stron
350
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,41 zł
Nasza cena: 24,63 zł 39,90 zł Taniej o: 38%

"Czas Karola" to opowieść o początkach warszawskiej wytwórni czekolady Karola Wedla. Dzieje wyjątkowej rodziny na tle wyjątkowej epoki.

Joanka Miller ma zaledwie siedemnaście lat, gdy zostaje służącą w berlińskim domu państwa Wedlów. Ma sumiennie wypełniać obowiązki i trzymać język za zębami. To, co dzieje się w domu, musi za wszelką cenę w nim pozostać. Tymczasem nadchodzi rok 1851. Karol Wedel i jego rodzina przenoszą się do Warszawy. Tam słynny już wówczas cukiernik postanawia otworzyć nową wytwórnię czekolady.

"Czas Karola", pierwsza część cyklu "Czekoladowa dynastia", to opowieść o początkach jednej z najbardziej znanych polskich firm wszech czasów. Dla historii cukiernictwa postać Karola Wedla jest niemalże pomnikowa. Tutaj widzimy go jako człowieka z krwi i kości; Niemca z urodzenia, Polaka z wyboru. Poznajemy jego rodzinę i nękające ich problemy. Śledzimy losy pracowników Wedlów. A wszystko to na tle niezwykle barwnej, intrygującej epoki, jaką II połowa XIX wieku była w Warszawie, w będącej pod zaborami Polsce i na całym świecie. To czasy wielkich monarchii, kolonializmu, zmieniających świat wynalazków i początki emancypacji kobiet. W Polsce to też czasy, w których tworzyli klasycy rodzimej literatury: Sienkiewicz, Kraszewski, Prus...

Na kartach niniejszej książki spotkamy ówczesne sławy, będziemy gościć na warszawskich salonach, odwiedzimy magazyn Stanisława Wokulskiego i zasiądziemy w ukochanej przez Ignacego Rzeckiego pijalni czekolady.


O autorce

Teresa Monika Rudzka przyszła na świat we Wrocławiu, na stałe związana jest natomiast z Lublinem. To pisarka, dziennikarka i recenzentka o pokaźnym i różnorodnym dorobku literackim. Jej pierwsza książka, "Bibliotekarki", będąca satyrycznym obrazem środowiska, ukazała się w 2010 roku. Jej kolejno wydane powieści obyczajowe to "Singielka" i "Kuzyneczki". W książce "Zawsze będę Cię kochać" opisała własne bolesne przeżycia związane ze śmiercią córki. Temat straty osoby bliskiej zawarła również na kartach powieści młodzieżowej "Wszystkie dżinsy M." W organizowanym przez siebie konkursie Komitet Ochrony Praw Dziecka uznał tę powieść za książkę roku (2017). Pisarka ma w swoim dorobku powieść kryminalną "Ona przyszła ostatnia", natomiast najnowszą książką Rudzkiej jest komedia romantyczna "Mogło być gorzej".

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czas Karola opowiada o początkach i rozwoju najsłynniejszej polskiej firmy - Wedla, o historii póżniejszego giganta, ale i o losie ludzi, jak chociażby tytułowego Karola, Niemca z urodzenia, Polaka z wyboru .

  Opowieść rozpoczyna się w drugiej połowie XIX wieku i ze swada, bardzo ciekawie snuta jest przez kolejne dekady.

  Co ciekawe jedną z wiodących postaci jest (oprócz rodziny Wedla, kolejnych pokoleń dynastii) ich służąca Joanka Miller. Postać ciekawie nakreślona, bardzo energiczna, ciekawska, wiele wnosząca do tej fabularyzowanej historii i postać, której po prostu nie da się nie lubić.

  Historia rozpoczyna się gdy w/w Joanka zostaje skierowana na służbę u Wedlów. Jest II połowa XIX wieku. Nowy, świat, nowi ludzie, nowe obyczaje. Oj dzieje się, dzieje. Wszystko ukazane ciekawie, inteligentnie, energicznie i pokazane pod ciekawym kątem.

  Tym, co zachwyca jest mnogość zawartych w tej opowieści szczegółów. Dotyczy to zarówno samej rodziny Wedlów, uruchamiania fabryki, perypetii z tym związanych, pierwszych lat działania, jak i samych bohaterów, ich życia prywatnego, życia rodzinnego klanu. Mnóstwo energii, wydarzeń, mnóstwo szczegółów.

  Jednak tym, co zachwyca po wielokroć jest obraz ówczesnej Warszawy. Może miasta miejscami biednego, siermiężnego, nie dla wszystkich, ale miasta pełnego magii, zachwycającego, wspaniale plastycznie oddanego przez autorkę. Czyta się niczym bajkę przenoszącą w czasie.

  Dodatkiem są zręcznie wplecione w akcję wątki polityczne, jak chociażby powstańcze podrygi, zapędy wolnościowe i poglądy poszczególnych osób.

  Do tego garść obyczajów, zasad, konwenansów, hipokryzji XIX0-wieczneog mieszczaństwa. Moralność Pani Dulskiej to nic przy tym, co się działo w Czasie Karola.

  Część rozdziałów to fabularyzowana opowieść, pozostałe bardzo ciekawe listy.

  Całość wieńczy niezwykle zaskakujące i udane zakończenie dające nadzieję na równie ciekawy ciąg dalszy. Polecam. Ciekawa, dobrze poprowadzona lektura. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z czekoladą Wedla chyba każdy Polak ma jakieś wspomnienia. Toż to legendarna marka! Ptasie Mleczko, Mieszanka Wedlowska, wafelki WW...- to są smaki mojego dzieciństwa, choć tak odległe moim dzisiejszym preferencjom jedzeniowym 😄

  Dokładnie 170 lat temu Karol Wedel założył w Warszawie swą, wtedy jeszcze małą, wytwórnię czekolady, która po dziś dzień znana jest na całym świecie 🍫 A Teresa Monika Rudzka wydała właśnie pierwszą część opartej na faktach zbeletryzowanej historii rodziny Wedlów 😊 Kto się skusi na czekoladową nowość, która nie tuczy? 😁

  "Zawsze powtarzam, że czekolada łagodzi obyczaje. I dla zdrowotności dobra jest- oznajmił Karol Wedel, gdy wszyscy raczyli się deserem."

  Opowiadana historia rozpoczyna się w 1841 roku, kiedy to siedemnastoletnia Joanka zostaje wysłana do pracy do Berlina. Zajmuje się tam domem młodego i niepokornego Karola Wedla. Sumiennie spełnia u niego swoje obowiązki, jak i informuje o życiu swego pana rodzinę, która została w Ihlenfeldzie. Karol od początku samodzielnego życia wyróżnia się odwagą, pomysłowością i ambicją. A przy tym wywołuje mały skandal, nie informując matki i ojca o planowanym ożenku- ot, stawia ich przed faktem dokonanym. Życie jest jednak pełne niespodzianek. Wedel z rodziną przenosi się do Warszawy, by tam założyć cukiernię, w której serwuje czekoladowe desery. Miejsce staje się znane w całym mieście. Nie tylko z powodu swoich wyrobów, ale i dlatego, że pracują w niej kobiety, nawet sama pani Wedlowa. A przecież kobiecie nie wypada pracować! Właściciele nie przejmują się tym zbytnio, a kobiety same do nich przychodzą z prośbą o zatrudnienie. Karol ostrożnie podchodzi do innych nowości, a im starszy, tym trudniej mu zarządzać firmą. Poza tym, tonie w długach. Całe szczęście, że syn Emil pała się do pracy w rodzinnej manufakturze i ma nowoczesne podejście do rozwoju przedsiębiorstwa. Dokonuje rewolucji, rozbudowując rodzinną, małą manufakturę w dużą firmę i rozpowszechniając znak towarowy marki.

  "Czekoladowa dynastia" to powieść nie wywołująca być może emocji, lecz mimo tego, przyjemnie się ją czyta. Cały czas zastanawia mnie, co jest w niej faktem, a co fikcją. Pojawiają się postacie takie jak Stanisław Wokulski, Izabela Łęcka, Ignacy Rzecki, Bolesław Prus czy Henryk Sienkiewicz, co jest zabiegiem literackim, którego uwielbiam 😊 Autorka poświęciła też dużo miejsca roli kobiet w tamtych czasach. Pokazała, że mimo oczekiwań społecznych i pewnych konwenansów, niewiasty stawiały na swoim, realizowały się, a gdyby nie ich umiejętności organizatorskie, świat wyglądałby inaczej 😉 A firma Wedel może by nie zaistniała?

  Czekam na drugi tom ☕ 😌

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kto nie lubi czekolady? Pewnie takie osoby się znajdą jednak będą zapewne w mniejszości. Myślę, że ciekawie jest też przeczytać książkę o początkach chyba najsłynniejszej czekolady.

  „Czekoladowa dynastia. Czas Karola” to historia mająca swoje początki w XIX wieku. Najpierw jednak poznajemy młodą Joankę Miller, która ma pracować u młodych państwa Wedel. W jej listach opowiedziana jest część tej historii. Po pewnym czasu dziewczyna wyjeżdża z państwem do Warszawy. To tam Karol Wedel otwiera swoją pierwszą pijalnię i fabrykę czekolady. Dzięki tej książce mamy okazję wejść w świat rodziny Wedel, poznać ich członków i ich życie od środka (choć tak to fikcja literacka, ale jak klimatyczne podana czytelnikowi). Poznajemy losy nie tylko Karola, ale również jego dzieci, Emila i Eleonory. Widzimy jak rosną i stają się dorośli natomiast Karol starzeje się. Co ciekawe drugoplanowymi postaciami w książce są Stanisław Wokulski, Ignacy Rzecki i Izabela Łęcka. Dla mnie to było duże zaskoczenie, ale czemu nie. Książka tym bardziej zaczyna ciekawić jak widzi się znanych bohaterów z innej powieści.

  Całość prezentuje się bardzo dobrze. Porównanie do „Downton Abbey” uważam za trafne. Mamy tu dwa światy, służba i państwo. Autorka bardzo zadbała o język. Postaci mówią w sposób dosyć niedzisiejszy. Czuć więc, że to dziewiętnasty wiek. Książka jest dowcipna, humorystyczna w jednych momentach, a w innych melancholijna. Tak jak samo życie. Książkę naprawdę wypełnia czekolada. Wokół niej dzieje się cała historia, to na niej skupiają się bohaterowie.

  Jest to powieść na pewno warta zainteresowania czytelnika. Czyta się ją szybko i łatwo, nie nuży, ciągle coś się dzieje. Wydarzenia opisane w niej są naprawdę ciekawe.

  Co do okładki to jest zachęcająca jak sama czekolada. I oczywiście jest na niej słynne logo Wedla. Ta książka to uczta dla czytelnika, aż ma się ochotę sięgnąć po czekoladę w trakcie jej czytania. Bo czy można czytać książkę o czekoladzie nie jedząc jej w takcie czytania? Moim zdaniem nie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Czekoladowa dynastia. Czas Karola
 • Autor: Teresa Monika Rudzka
 • Wydawnictwo Marginesy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 350
 • Format: 13.5 x 21.0 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788367022316
 • Język: polski
 • Podtytuł: Opowieść o rodzinie Wedlów
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788367022316
 • EAN: 9788367022316
 • Wymiary: 13.5 x 21.0 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -36%
  Drzewo życzeń

  Drzewo życzeń

  Zabawna, głęboka i ciepła historia o inności i tolerancji, opowiedziana z zaskakującej perspektywy. Może drzewa nie umieją żartować, ale bez wątpienia potrafią opowiadać historie. Tę opowiada pewien dwustuletni dąb. Ma na imię Dąb i jest drzewem życzeń – co roku ludzie ozdabiają go skrawkami...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 22,33 zł 34,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -41%
  Tajemnica diamentów. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 1

  Tajemnica diamentów. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 1

  Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai.
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 18,47 zł 31,40 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -29%
  Tajemnica detektywa. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 28

  Tajemnica detektywa. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 28

  Gdy po włamaniu do muzeum w Valleby znika cenny obraz, w miasteczku ni stąd, ni zowąd pojawia się niejaki Torkel Knot. Przedstawia się jako wybitny detektyw, przeprowadza błyskawiczne śledztwo i wskazuje winnego. Mieszkańcy Valleby są zachwyceni, jednak nie Lasse i Maja. Nieufni wobec zarozumiałego...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 18,67 zł 26,15 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -31%
  Tupcio Chrupcio. Świąteczna księga

  Tupcio Chrupcio. Świąteczna księga

  Dwie opowieści o znanej i lubianej myszce – Tupciu Chrupciu – w jednym tomie: Święta Tupcia Chrupcia oraz Umiem się dzielić. Dzięki tym historyjkom dzieci dowiedzą się, że warto być grzecznym i że najlepsza zabawa to wspólna zabawa.
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,99 zł 34,99 zł
  w magazynie
 • -28%
  Wojtek. Żołnierz bez munduru

  Wojtek. Żołnierz bez munduru

  Poznaj historię Wojtka, żołnierza, który wędrował z armią generała Andersa przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. Poznaj historię najsławniejszego niedźwiedzia na świecie!    Wojtek. Żołnierz bez munduru to nie jest bajka. To prawdziwa historia. Z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,96 zł 35,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Tajemnica zamku. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 25

  Tajemnica zamku. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 25

  Hrabia von Farsen zaprasza mieszkańców Valleby do swojego zamku na degustację ekskluzywnej czekolady. Gdy goście, delektując się czekoladą, z zazdrością podziwiają przepych na zamku, hrabia roztacza przed nimi możliwość szybkiego wzbogacenia się. Wystarczy zainwestować w jego plantację kakao. Lasse...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 18,91 zł 26,15 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -50%
  Sto porad dla zakochanych. Rolf. Tom 3

  Sto porad dla zakochanych. Rolf. Tom 3

  Rolf mieszka w centrum Paryża wraz ze swoją zamożną rodziną. Jest zakochany w Ofelii, która uśmiecha się tak pięknie jak Mona Lisa na słynnym obrazie. Rolf postanawia namalować Ofelię, co jednak okazuje się wcale nie takie proste. A jeśli Ofelia zakochała się w kimś innym, na przykład w przyjacielu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 12,55 zł 24,90 zł
  w magazynie
 • -33%
  Tajemnica filmu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 27

  Tajemnica filmu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 27

  Do Valleby przybywa ekipa filmowa, żeby nakręcić film. Światowej sławy reżyser Omar Rauk chce obsadzić jednego z mieszkańców Valleby w drugoplanowej roli męskiej. Organizuje casting. Tej samej nocy ktoś włamuje się do salonu optycznego. Czy ma to związek z ekipą filmową? A może z listem sprzed lat...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 21,05 zł 31,40 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -45%
  Tajemnica mody. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 24

  Tajemnica mody. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 24

  Światowej sławy kreator mody odwiedza Valleby, żeby wyłonić w konkursie najlepiej ubranych mieszkańców. Nagrodą jest wyjazd do Paryża. Kiedy ukochana kotka projektanta znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a ON sam otrzymuje list, w którym porywacz żąda okupu w postaci teczki z planowaną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 14,34 zł 26,15 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Testy predyspozycji językowych

  Książka stanowi zbiór specjalnie opracowanych testów, które umożliwiają obiektywny pomiar wrodzonych zdolności i predyspozycji językowych. Materiał zebrany w tej publikacji jest owocem wieloletnich doświadczeń autora (nauczyciela i metodyka języka angielskiego) w konstruowaniu testów, które...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,99 zł 25,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Wszystkie dżinsy M. 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie dżinsy M.

Ogrodniczki, rurki, rozszerzane, proste - różne fasony i we wszystkich odcieniach niebieskiego ...dżinsy były obecne w życiu jedenastoletniej Michaliny nieomal od urodzenia. Zajmowały ważne miejsce nie tylko w szafie, ale przede wszystkim w sercu. Pojawiały się na urodziny, pierwszy dzień szkoły i...
Świtezianki 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świtezianki

Czary oraz wyłaniające się z zakamarków duszy marzenia i pragnienia mają szansę ujrzeć światło dzienne. A jeśli dostaniemy, to czego pragniemy najbardziej? Czy da nam to szczęście? Odpowiedź w Świteziankach. Serdecznie polecamAłbena GrabowskaNathalie, Polka po matce i Francuzka po ojcu, spotyka...
Ona przyszła ostatnia 4/5 Nasza cena:
27,75 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ona przyszła ostatnia

Tajemnicza śmierć wydawcy podczas panelu literackiego w hotelu Przepióreczka w Nałęczowie.Józef Mulawa, właściciel wydawnictwa Piękne Słowa, nie rozliczał się z pisarzami w terminie, uwodził, zwodził i manipulował. Właściwie wszyscy uczestnicy spotkania żywili wobec niego przynajmniej urazę.Podczas...
Carska droga 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Carska droga

Tytułowa Carska Droga stanowi tło splatających się losów kilku kobiet. Mimo, że pochodzą z różnych epok, łączy je pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, te nam współczesne również na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, a co najważniejsze...
Mogło być gorzej 4/5 Nasza cena:
35,63 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mogło być gorzej

"Lubimy historie, które dobrze znamy. Tę pokochacie!" - Ałbena Grabowska, pisarka Pewnego dnia w wypadku zginęła kobieta, a wcześniej matka straciła syna. Rodziny zmarłych przeżywając żałobę, egzystują na miarę swoich charakterów i możliwości. Radca Fabian Jurek straciwszy żonę w nietypowych...
eBook Carska Droga mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,98 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Carska Droga mobi epub

Kilka kobiet, które łączy pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, również – jak przystało na wiek XXI – we współcześnie dostępnych miejscach: na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, a co najważniejsze wspierają się nawzajem, udzielają sobie...
Audiobook Carska droga CD 0/5 Nasza cena:
24,56 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Carska droga CD

Tytułowa Carska Droga stanowi tło splatających się losów kilku kobiet. Mimo, że pochodzą z różnych epok, łączy je pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, te nam współczesne również na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, a co najważniejsze...
Audiobook Carska Droga mp3 0/5 Nasza cena:
21,20 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Carska Droga mp3

Tytułowa Carska Droga stanowi tło splatających się losów kilku kobiet. Mimo, że pochodzą z różnych epok, łączy je pragnienie głębokiej miłości. Szukają jej wszędzie, te nam współczesne również na Facebooku, portalach randkowych, wreszcie w realu. Są odważne i zdeterminowane, a co najważniejsze...
Ćwiczenia z utraty 0/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ćwiczenia z utraty

Jedna z najpiękniejszych książek o miłości, odchodzeniu i bólu rozłąki. Nowe, uzupełnione o obszerne posłowie wydanie. Ćwiczenia z utraty to zapis kilkunastu ostatnich miesięcy wspólnego życia Agaty Tuszyńskiej i jej męża, krytyka literackiego, tłumacza i podróżnika, emigranta ‘68 roku, Henryka...
Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów 5/5 Nasza cena:
38,19 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ilustratorki, ilustratorzy. Motylki z okładki i smoki bez wąsów

Znakomici malarze, graficy, projektanci, którzy poświęcili życie książkom dla najmłodszych. Ilustrowali wspaniałe bajki, baśnie, opowiadania, krzyżówki, rebusy, historyjki i okładki pism. Nie szli na kompromisy, nie brnęli w infantylizm, a dziecko traktowali poważnie i nie narzucali swojej wizji....
Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet. Wydanie serialowe 4/5 Nasza cena:
27,72 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet. Wydanie serialowe

Najlepszy z dotychczasowych portret Agnieszki Osieckiej – artystki, poetki, matki, żony, kochanki, dziennikarki i ówczesnej celebrytki PRL-u. Nie jest to jednak typowa biografia. Zawiera liczne wspomnienia przyjaciół Osieckiej, fragmenty jej pamiętników, opowiadań i wierszy, a także archiwalne...
Ekstaza. Lata 90. Początek 5/5 Nasza cena:
34,45 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekstaza. Lata 90. Początek

Muzyka, filmy, seriale, teledyski, moda, media, idole i ikony, rewolucja w rytmie Smells Like Teen Spirit. Seks, heroina i grunge. Supermodelki i trabanty. Laura Palmer, Courtney Love i Madonna. Jeremy i dziewczyny z teledysków Aerosmith. Kurt, Eddie, Layne, Chris i Andy. Axl i Bono. Seattle i Sub...
Wybrane bestsellery
Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski 5/5 Nasza cena:
43,17 zł 44,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski

Bugs Team Starter to pierwsza część czteropoziomowego kursu dla klas 0‒3. Poziom Starter przeznaczony jest dla zerówek i stanowi idealne wprowadzenie do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Książka ucznia to zbiór kolorowych kart pracy, które pełne są różnorodnych zadań typu:...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
86,33 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula