Blizna. Seria z Robertem Kreftem. Tom 2

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Seria
Ilość stron
330
Nasza cena: 28,05 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Po każdej traumie zostaje blizna…

W noworoczny poranek w sypiącym się pomieszczeniu gospodarczym zespół śledczych odnajduje zwłoki młodej kobiety. Dwadzieścia kilometrów dalej inna dziewczyna budzi się na tylnej kanapie rozbitego samochodu, należącego do Błażeja Urygi. W jaki sposób się tam znalazła i co łączy te sprawy? Dokąd prowadzą zbrodnie, które wkrótce wstrząsną całym miastem?

Dwadzieścia pięć lat wcześniej komisarz Robert Kreft przekonał się, jak niewiele dzieli dzieciństwo od przedwczesnej dorosłości. Mimo upływu lat Kreft wciąż nie uporał się z samobójczą śmiercią matki. Teraz, gdy koszmar powraca po latach, komisarz znów musi zmierzyć się ze swoimi demonami.

Blizna to opowieść o tym, że przeszłość kroczy za człowiekiem niczym cień, odciska się pieczęcią na skórze i wspomnieniach. To historia o złych wyborach, o rozmywaniu się winy, kary czy ról ofiary i kata, ale także o dążeniu do prawdy, które sprawia ból, rujnuje życie, odziera ze złudzeń. I o ranach, które mimo upływu czasu nie chcą się zabliźnić.

Kontynuacja bestsellerowego Śladu z komisarzem Kreftem!


O książce

Komisarz Robert Kreft w wirze zbrodni. Żarski napisał intensywny i nieodkładalny kryminał!

Robert Małecki

Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mówią, że czas leczy rany, lecz po każdej zadanej ranie zostaje BLIZNA

  Przeszłość dosięga Roberta Krefta. Mężczyzna nie potrafi pogodzić się z nagłą samobójcza śmiercią matki. Odnalezienie zwłok młodej dziewczyny pozwala komisarzowi na chwilowe zapomnienie o przeszłości, lecz czy faktycznie skorzysta z tego przywileju?

  Blizna to druga część fenomenalnego kryminału @przemyslawzarski. Kiedy czytałam pierwszą jego książkę - Ślad, zdałam sobie sprawę z tego, że Polska literatura zdobyła kolejnego świetnego pisarza. Blizna utrzymała, mnie w tym przekonaniu a także zapoczątkowała sympatię do dzieł autora. Co takiego urzekło mnie w tej powieści?

  Po pierwsze fabuła. Nie była to powieść dotyczącą tylko i wyłącznie jednego tematu jakim jest śledztwo. Odebrałam ją jako powieść wielowątkową, w której zbrodnia odgrywa najważniejszą rolę, natomiast wątkiem dla mnie równie ważnym była psychika komisarza, a także każdego z bohaterów.

  Autor idealnie wykreował swoje postaci, szczególnie skupiając się na komisarzu Krefcie. Doświadczyłam zaskakującego toku myśleniowego, dotyczącego nie tylko śledztwa ale także przeszłości głównego bohatera. To właśnie te wątki przewijają się bardzo często, nawiązując tym samym do pierwszej części cyklu. Zbrodnia, wszelkie powiązania a także przedstawiane fakty ogromnie budziły moją ciekawość, dzięki czemu nie potrafiłam odłożyć książki na półkę. Było to także spowodowane lekkim stylem autora, który w swoją historię tchnął prawdziwe emocje.

  To dzięki nim cała powieść nabrała realizmu, a także pozwalała mi na dogłębne przeżycie opisywanych wydarzeń. Choć większość powieści opiewa w smutek, spowodowany stratą Krefta, wiele razy odczuwałam napięcie związane z samym śledztwem. Idealnie dozowane fakty, nieraz sprawiły że na moim ciele pojawiła się gęsia skórka, a moja wyobraźnia błagała wręcz o więcej! Każdy obraz ukazany w mojej wyobraźni był niezwykle realistyczny, dlatego też cała powieść wydała mi się bardzo prawdziwa. Akcja, zdaje się być dynamiczna, natomiast, dozowane fakty pozwalały na moment oddechu, przyswojenia a także nostalgi nad przeszłością.

  Osobiście, powieść @przemyslawzarski porwała mnie na kilka godzin

  Wiem, że po jego książki będę sięgać w ciemno! :) Tyczy się ich nie tylko świetna fabuła, ale także realizm, prawdziwe problemy i przesłanie! Wyniosłam z tej powieści jedno najważniejsze przeslanie: Przeszłość wcześniej czy później zawsze do nas wraca!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W tej książce nasz bohater będzie musiał uporać się z przeszłością,która zostawiła na jego ciele i duszy bliznę-głęboką i pulsującą...

  W noworoczny poranek w sypiącym się pomieszczeniu gospodarczym,zespół śledczych odnajduje zwłoki młodej kobiety.

  20 km dalej inna dziewczyna budzi się na tylnej kanapie rozbitego auta należącego do Błażeja Urygi.

  W jaki sposób się tam znalazła i co łączy obie te sprawy?

  Cofniemy się również wstecz.

  To właśnie 25 lat temu młody Robert przekonał się jak niewiele dzieli dzieciństwo od przedwczesnej dojrzałości.

  Czy mimo upływu lat jest w stanie spokojnie myśleć o samobójczej śmierci matki?

  Czy jednak ktoś nie da mu o tym zapomnieć?

  Książka,jak i poprzednia część,jest znakomita!

  Zgadzam się z każdym słowem polecajki Pana Roberta Małeckiego,że jest to ,,intensywny i przede wszystkim NIEODKŁADALNY kryminał".

  Jak już zaczniemy czytać,zaciska na nas macki i nie puszcza,dopóki nie dotrzemy do ostatnich kartek.Ale co to są za kartki!

  To,o czym tam przeczytamy sprawi,że będziemy mieć ochotę zamordować..autora.Bo zostawić nas w takim momencie to jest najgorsza zbrodnia!

  Poza tym historia poprowadzona jest lekko,a zarazem bardzo inteligentnie,ze znakomitą postacią głównego bohatera pełnego pasji,ale i wewnętrznie rozdartego.Wprowadzone retrospekcje zaś jeszcze mocniej rozdzierają blizny,grając przed nami coraz bardziej przerażający spektakl.

  Teraz już totalnie nie mogę się doczekać kolejnej części,a Was ogromnie zachęcam do przeczytania ,,Blizny".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To drugi już tom o komisarzu Robercie Krefcie. Jeśli chcecie zapoznać się z "Blizną", nie zapomnijcie wcześniej zapoznać się ze "Śladem". Inaczej trudno będzie Wam zrozumieć relacje między bohaterami.

  Mam wrażenie, że niemal każdy rozdział tej powieści był naznaczony jakąś blizną. Czytanie książki czasem mnie bolało fizycznie, gdy śledziłam, co działo się z bohaterami. Sporo wycierpieli, zarówno fizycznie, jak i duchowo. Nikt nie powinien nosić takich blizn jak oni. Zdecydowanie bardziej podobało mi się w przeszłości, co nie znaczy, że czasy obecne były źle opisane. Nic z tych rzeczy. Po prostu bardziej zainteresowało mnie to, co działo się z komisarzem Kreftem w dzieciństwie. To było dla mnie bardziej mroczne.

  Bohaterowie wzbudzają emocje, nie zawsze dobre. Krzysztofa po stokroć nienawidzę. Podziwiam za to Olgę, że w końcu postanowiła zawalczyć o siebie. Kreft nadal pozostaje dla mnie zagadką, choć raz mnie wzruszył. Chodzi mi o motyw ze zdjęciem. Kto czytał książkę, będzie wiedział, o co mi chodzi, nie chcę za dużo zdradzać.

  Przyjemnie czytało się książkę, której akcja rozgrywa się w znanych mi miejscach. Jestem ze Śląska, więc dokładnie wiedziałam, gdzie jestem z bohaterami.

  Czekam na więcej. Przemysław Żarski zaintrygował mnie opowiadaną przez siebie historią i jestem ciekawa, co jeszcze jest mi w stanie pokazać. Ma duży potencjał i liczę na to, że jeszcze mnie czymś zaskoczy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z twórczością Przemysława Żarskiego spotkałam się pierwszy raz kiedy w księgarniach pojawiła się książka "Ślad". Już wtedy miałam nieodparte wrażenie, że kolejny polski pisarz raczy nas kryminałami, a już wiemy, że u nas w tym gatunku książki są naprawdę dobre! Czy z "Blizną" również tak jest? Zaraz Wam opowiem!

  Jest to przede wszystkim kontynuacja pierwszego tomu, a co za tym idzie, wypadałoby znać poprzednią część przed sięgnięciem po tę.

  W tej części po raz kolejny spotykamy się z komisarzem Robertem Kreftem i myślę, że każdy, kto zna "Ślad" z ogromną przyjemnością z tym panem się przywita :)

  Tym razem Robertowi przyszło zmierzyć się z demonami przeszłości... nadal nie może sobie poradzić z tym, że jego matka postanowiła popełnić samobójstwo. Nie potrafi przepracować, zapomnieć tej traumy. A po każdej traumie zostaje blizna... tak właśnie głosi początkowy opis powieści. Myślicie, że faktycznie tak jest?

  Z drugiej strony mamy zbrodnię. W końcu nie ma prawdziwego, mocnego kryminału bez zagadkowej śmierci! I każdy, absolutnie każdy miłośnik porządnego kryminału będzie zadowolony, gwarantuję. Otóż, w pomieszczeniu gospodarczym, które prawdę powiedziawszy cudem się nie rozpadło, zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Nieco dalej, na kanapie samochodu zostaje znaleziona inna dziewczyna, która nie ma pojęcia jak się tam znalazła. Czy coś może łączyć te dwie kobiety? Czy zbrodnie, które wstrząsają całym miastem są powiązane? Musicie przeczytać!

  Ta książka nie jest tylko typowym kryminałem. Autor zagłębia się bardziej w historie, przemyślenia swoich bohaterów. Pokazuje, że nie chodzi tylko o morderstwo, śledztwo, ale również o to, co dzieje się w głowie każdej z osób, które opisuje. Na tapetę brany jest główny bohater, czyli Robert Kreft. Przemysław Żarki przekazuje bardzo ważne przesłanie poprzez swoją powieść. Pokazuje, że każdego kiedyś dogoni przeszłość i każdy będzie musiał się z nią zmierzyć bez względu na to, jaka nie była.

  W "Bliźnie" znajdziecie ogrom uczuć, smutku, bicia się z własnymi myślami. Dowiecie się jak ciężko poradzić sobie z tym, co człowiek potrafi skrzętnie ukrywać, chcąc najzwyczajniej w świecie zapomnieć. To opowieść o tym, jak każdy wybór wpływa na człowieka. Jakie role odgrywają poszczególni ludzie bo przecież jeden dla drugiego może być katem... a wtedy, niestety, po przeciwnej stronie jest ofiara.

  Podoba mi się niezwykle to, że tytuł ma swoje znaczenie, a właściwie jest główną składową fabuły. Uwielbiam wyrazistych bohaterów, którzy nie są nieskazitelni, idealni, ale właśnie zmagają się z własnymi problemami, jak każdy z nas. I tym razem Robert okazał się świetnie wykreowaną postacią, która nie jest tylko genialnym komisarzem, a ma również swoje problemy, niezabliźnione rany na sercu i umyśle.

  Panie Przemysławie, to była niezwykła przyjemność móc przeczytać Pana kolejną książkę i proszę o więcej gdyż widać ogromny postęp. Wyraźnie widać, że się Pan pisarsko rozwija i z niecierpliwością można czekać na kolejną książkę, bo przypuszczam, że będzie jeszcze lepsza.

  Wydawnictwu serdecznie dziękuję za egzemplarz. Zajmie honorowe miejsce na półce wśród moich ulubionych kryminałów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook Cień gejszy. Seria z Emilem Żądło. Tom 2 mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Cień gejszy. Seria z Emilem Żądło. Tom 2 mp3

Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz w tajemniczym świecie japońskich zasad i przeznaczenia ... Spokojne życie znanego gdańskiego dziennikarza - Emila Żądło - zostaje zakłócone: okazuje się, że ktoś podszywa się pod niego na licznych forach internetowych. Zostawiane...
eBook Słowa Światłości. Archiwum Burzowego Światła. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
48,45 zł 57,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Słowa Światłości. Archiwum Burzowego Światła. Tom 2 mobi epub

Świetliści Rycerze muszą znów powstać. W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy. Wiatrowy zagubił się w strzaskanej krainie i balansuje na granicy między zemstą a honorem. Tkaczka Światła, którą powoli...
Audiobook Dom Naszej Pani. Seria z Emilem Żądło. Tom 3 mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Dom Naszej Pani. Seria z Emilem Żądło. Tom 3 mp3

Tym razem były gdański policjant, teraz dziennikarz i detektyw, Emil Żądło jest na tropie jednej z największych zagadek starożytności. Wyrusza tropem archeologicznego spisku, który sięga początku XX wieku. Kolejny raz staje w obliczu niewytłumaczalnych morderstw i bezradności policji. I choć...
Audiobook Księga wysp ostatnich. Seria z Emilem Żądło. Tom 5 mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Księga wysp ostatnich. Seria z Emilem Żądło. Tom 5 mp3

We współczesnym Gdańsku giną ludzie, a zabójstwa mają ścisły związek ze środowiskiem handlarzy oraz kolekcjonerów starych książek. Jaką rolę w tym krwawym teatrze odgrywa tajemniczy starodruk, zawierający dawno zaginioną treść jeszcze starszej księgi? Z jakiego powodu staje się zarzewiem pasma...
Audiobook Zaginione miasto. Seria z Emilem Żądło. Tom 4 mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Zaginione miasto. Seria z Emilem Żądło. Tom 4 mp3

Były policjant, teraz dziennikarz i detektyw, Emil Żądło powraca! A wraz z nim tajemnica pewnego zaginionego w dżungli amazońskiej prastarego miasta oraz ludzi od lat nadaremnie go poszukujących. Cóż może mieć ono wspólnego z Gdańskiem czasów II wojny światowej oraz z Gdańskiem współczesnym?...
Audiobook Pamiętaj o śmierci. Seria z Emilem Żądło. Tom 6 mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Pamiętaj o śmierci. Seria z Emilem Żądło. Tom 6 mp3

Gospodarze klubu "Schron" znajdują w swoim mieszczącym się w dawnym poniemieckim bunkrze lokalu dwa ludzkie ciała oraz ślady wskazujące, że ktoś usiłował przedostać się do niższych, niedostępnych kondygnacji, których penetracja stanowi poważne zagrożenie. Nikt nie wie, co kryją te - zasypane gruzem...
Audiobook Sąd ostateczny. Seria z Emilem Żądło. Tom 1 mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Sąd ostateczny. Seria z Emilem Żądło. Tom 1 mp3

Emil Żądło, który zrezygnował z pracy w policji na rzecz dziennikarstwa, przeżywa kryzys. Kryzys wieloraki: związany z pracą, z brakiem natchnienia na nowy artykuł, z finansami, z uczuciami, z życiem w ogóle... Za ostatnie pieniądze kupuje alkohol i papierosy, nie ma siły wstać z łóżka i wziąć się...
eBook Zimne dni. Seria Akta Dresdena. Tom 14 mobi epub 0/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zimne dni. Seria Akta Dresdena. Tom 14 mobi epub

Po krótkim interludium w życiu po życiu, Harry Dresden podejmuje nową pracę i zaczyna się zastanawiać, czy śmierć naprawdę była aż tak zła. Nie da się zniszczyć dobrego maga – nawet jeśli on sam wolałby pozostać w tym stanie. Harry Dresden był przez lata jedynym zawodowym magiem w Chicago, ale...
Umwelt 4/5 Nasza cena:
26,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Umwelt

Policja znajduje w parku ciało młodej nauczycielki. Jedynym śladem, jaki zabójca pozostawia na miejscu zbrodni, jest motyl, wciśnięty do kieszeni płaszcza ofiary. Sprawą z ramienia policji zajmuje się doświadczony śledczy, Adam Berger. To mężczyzna po przejściach, indywidualista z intrygującą i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula