Chciałem być piosenkarzem. Biografia Krzysztofa Krawczyka

Autor:

Anna Bimer

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 35,91 zł
Nasza cena: 30,94 zł 49,90 zł Taniej o: 38%

"Chciałem być piosenkarzem" to wyjątkowa biografia jednego z najsłynniejszych polskich artystów... Anna Bimer opowiada w niezwykły sposób o życiu i pasji Krzysztofa Krawczyka. Sięgnij po jej książkę i poznaj losy człowieka, który stał się ikoną muzyki!

Piosenki Krawczyka zna niemal każdy, ale czy wiecie, co sprawiło, że postanowił zostać piosenkarzem? Anna Bimer pisze nie tylko o jego drodze do sławy, ale i o jego życiu prywatnym. Z wyczuciem opowiada o wszystkich pasjach i miłościach artysty...

Krzysztof Krawczyk rozpoczął karierę, występując w nietuzinkowym zespole Trubadurzy, by później rozwijać się jako piosenkarz występujący solo. Dzięki swoim barwnym piosenkom sprawił, że tysiące Polaków i Polek pokochały jego poczucie humoru i wyjątkową osobowość. Występował nie tylko w swojej ojczyźnie - zdobył sympatię także słuchaczy z innych krajów.

Dziś, niedługo po śmierci artysty, Anna Bimer prezentuje kompletną opowieść o tym, co go ukształtowało i jak wiele musiał znieść, by osiągnąć sukces. Autorka pisze również o krytyce, a czasami i nienawiści, z którą musiał mierzyć się muzyk. Omawia wpływ Krawczyka na polską muzykę i pokazuje, jak niejednoznaczną był postacią. Opowiada o jego trudnych relacjach z bliskimi i o problemach, które trapiły go przez całe życie.

Anna Bimer jest polską redaktorką i dziennikarką, która stworzyła kilka pasjonujących biografii. Jedną z nich są "Oczy wojownika" - porywająca opowieść o Macieju Macierzyńskim.

Bestsellery z kategorii Biografie >>

Recenzje książki Chciałem być piosenkarzem. Biografia Krzysztofa Krawczyka (8)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Biografia naszego ponadczasowego bohatera była dla mnie bardzo interesująca. Poznałam go jako człowieka, który na rodzinnych imprezach więcej czasu spędzał przy kranie w kuchni, niż wśród przyjaciół. Był nieco rozrzutny i przy jakiejkolwiek pracy lubił stawiać piwko znajomym. I to nie po, a przed wykonaniem zadania. Mogę powiedzieć, że był człowiekiem wolnym, choć nieco ograniczonym. Dopiero z tej książki dowiedziałam się, że ON nie pisał swoich piosenek, tylko robił to dla niego ktoś. Czasem żal gdzieś go obejmował, bo czuł, że nie wykorzystuje w pełni swojego głosu. Prawdopodobnie czekał na kogoś, kto wyciągnie z niego ukrytą energię i wysokie nuty, jednak nie dane mu było tego doczekać. Gdyby mógł, dużo wcześniej zrezygnował by z występów estradowych, jednak zobowiązania finansowe mu to utrudniały. Nie chciał obarczać rodziny niepotrzebnymi długami, dlatego śpiewał do utraty tchu.

  Jest to osoba, która wielokrotnie dostawała po nosie. W zależności od sytuacji, potrafił wyjść temu na przeciw i brał nauki całym sercem, choć bywało i tak, że te przestrogi gdzieś tam się ulatniały i popełniał kolejne błędy. Nie lubił gdy ktoś nazywał go gwiazdą, gdyż był przekonania, że na ten tytuł trzeba sobie zasłużyć.

  Jeśli chcecie go bliżej poznać, to zachęcam do lektury. W książce jest wiele zdjęć, które były robione od początku jego kariery, prawie do końca. Znajdziecie tam też inne gwiazdy, które wpisały się w jego czasy. Tak jak i każda inna gwiazda, był lubiany i nienawidzony. Ja osobiście bardzo lubiłam jego piosenki, gdyż jak dla mnie, śpiewał tak szczerze, bez zbędnych sztuczności. Nie udawał kogoś, kim nie był, tylko dostosowywał swój głos do tekstów, by brzmiały naturalnie.

  Jest wiele piosenkarzy na świecie, jednak ON jest jednym z tych, którego ludzie zapamiętają. Przez całe życie jego wizerunek był taki sam. Zawsze bujny gęsty lok, wąsy i czasem okulary. Ikona tak jak Kora czy Budka Suflera.

  W mojej opinii biografia jest bardzo interesująca i konkretna. Motyw wciągnięcia rozwinie się tylko u tych osób, którzy lubili jego twórczość;-)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Krzysztof Krawczyk, ikona polskiej muzyki rozrywkowej, artysta jakich mało. Wielu ludzi wypowiada się o nim w samych superlatywach. Człowiek o wielkim sercu, ale również wielu słabościach.

  „Chciałem być piosenkarzem. Biografia Krzysztofa Krawczyka” zaplanowana była na 75. urodziny artysty, które przypadały 8 września. Jednak piosenkarza nie ma już z nami, pozostały piosenki i różnego rodzaju publikacje, [Adres usunięty]. biografia napisana przez Annę Bimer, z której dowiadujemy się jakie barwne życie miała Krzysztof Krawczyk, ale nie obyło się również bez chwil zgrozy i zwątpienia.

  „Chciałem być piosenkarzem

  Chciałem mieć pełne sale

  Podróżować, zwiedzać świat

  I wiele pięknych, pięknych kobiet znać”

  Książka ta zawiera wiele ciekawych anegdot z życia artysty, wiele różnych fotografii, mnóstwo wspomnień.

  „…jego brak pokazał, jak bardzo był ważny i drogi wielu ludziom należącym do co najmniej trzech pokoleń”.

  Osobiście uwielbiam piosenki pana Krzysztofa i lubię czytać o jego życiu. Uważam, że ta biografia jest bardzo dobrze napisana. Przede wszystkim pokazuje dwie strony medalu. To jakim był wspaniałym człowiekiem i piosenkarzem, ale również poruszony jest temat ojcostwa, o którym pan Krzysztof przyznał, że „mu nie wyszło”.

  Polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta biografia była zaplanowana na 75. rocznicę urodzin artysty, jednak stało się inaczej. Krzysztof Krawczyk zmarł, a książka to pierwszy niezależny życiorys artysty po jego śmierci.

  Pierwszy raz Krzysztofa usłyszałam w radiu – była to piosenka Chciałem być. Tak mi się spodobała, że zgłębiłam twórczość artysty i znałam dosłownie wszystkie jego single na pamięć.

  Chciałem być piosenkarzem, ze względu na moją sympatię do muzyka, trafiło na listę pozycji, które muszę przeczytać. Byłam ciekawa, czego o nim nie wiem.

  W tej książce poznałam twórcę z kompletnie innej strony. Byłam zdziwiona, że tak mało go znałam. Okazało się, iż w młodości miał wiele za uszami.

  W biografii poznajemy spojrzenie ludzi z jego najbliższego otoczenia, którzy wspominają go jako oddanego, upartego człowieka. Jako sympatycznego i przyjacielskiego, popełniającego błędy i niepozbawionego wad, ale ostatecznie… pozytywnie zakręconego. Mamy osąd bohatera, sporo ciekawych rozmów, ilustracji.

  Gdy zaczynałam czytać, myślałam, że opowieść zacznie się od narodzin artysty, jego kolejnych lat, aż do śmierci. Jednak wątki przeplatają się ze sobą.

  Cała recenzja na: CzasoS[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja mama jest wielką fanką twórczości Krzysztofa Krawczyka. Odkąd ten wielki artysta, odszedł z naszego świata, często chodziła smutna. Postanowiłem jakoś poprawić jej humor i zakupiłem rewelacyjnie zredagowaną biografię artysty "Chciałem być piosenkarzem". Prezent bardzo się spodobał, a ja sam z czystej ciekawości zagłębiłem się w lekturze. Prawdę mówiąc, jestem pozytywnie zaskoczony. Poniekąd znałem sylwetkę i największe przeboje Pana Krzysztofa, ale dzięki tej książce dowiedziałem się wielu nieznanych faktów z życia piosenkarza. Duża ilość zdjęć, ciekawostek i nigdzie wcześniej niepublikowanych materiałów, Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jakiś czas temu czytałam biografię Andrzeja Zauchy, recenzję oczywiście znajdziecie w zakładce, ale chciałam napomnieć, że graficznie utrzymana jest w tym samym stylu. Podobizna Krawczyka, specyficzne kolory, czy nawet twarda oprawa. Dobrze wydana książka, która dobrze się będzie prezentować na półce. Tak teraz mi przyszło na myśl, że chętnie bym przeczytała z Wydawnictwa REBIS, gdyby wydało oczywiście, biografię Zbigniewa Wodeckiego... :) Białe kartki w środku, czcionka duża, odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane, literówek brak. Masa zdjęć idealnie dopełnia całość.

  Czytałam tę książkę krótko, w wolnych chwilach, maksymalnie w trzy dni. Byłam ciekawa tego, co skrywa w środku. Od razu jak na nią patrzyłam, to przypominał się Sylwester za dzieciaka, gdzie w domu rozbrzmiewała płyta z jego piosenkami w radiu w kuchni, gdzie wcześniej rodzice kupili ją w jakiejś gazecie. Mam ją zresztą do dziś. I ta piosenka "Za tobą pójdę jak na bal" rozbrzmiewała mi w uszach cały czas. Sentyment to jednak sentyment... dlatego też ciekawiło mnie, czy będę zadowolona po jej skończeniu. Może nie zawsze utrzymuje się samego życia, a warunków, w jakich piosenkarz żył. Widzimy tutaj jego błędy, brudy - nikt tego nie wybiela. Ciesze się, że to, co miał za uszami, nie było ukrywane. I szkoda, że odszedł z tego świata, miałby fajny prezent na urodziny... Wywinął nam numer, ale oby tam w górze było mu lepiej.

  Polecam wszystkim ciekawym biografii tej osoby, ale i pozostałym, którzy lubią czytać biografie. Ja zazwyczaj sięgam tylko wtedy, gdy dana osoba mnie po prostu ciekawi. Ciekawa jestem, czy Dom Wydawniczy Rebis planuje inne biografie, które będą utrzymane w tym stylu i które szatą graficzną będą pasować do siebie. Moja ciekawość co do postaci K.Krawczyka została wyczerpana. Jestem zadowolona, że ją poznałam i że może stać w mojej biblioteczce. A mi przychodzi tylko jedna myśl...

  Dlaczego nasze życie jest takie ulotne...?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Czasem milczenie nie jest złotem. Czasem trzeba krzyczeć. Zwłaszcza kiedy zagrożone są najważniejsze dla człowieka wartości. Trzeba krzyczeć – twierdzi ojciec Ludwik Wiśniewski, dominikanin, wieloletni duszpasterz młodzieży akademickiej. Nadal aktywny duchowny, a jednocześnie wnikliwy obserwator...
dodaj do schowka Do koszyka 24,74 zł
Opowieść Anny Bimer o Macieju Macierzyńskim - o pracy fotoreportera, o wielkiej miłości, o wspólnym życiu, o chorobie i o śmierci. O WOJOWNIKU. WOJOWNIK po raz pierwszy Fotografia z protestów w centrum Warszawy w sierpniu 1982. To czas stanu wojennego. Na rogu wymarłych jak po wojnie atomowej Alei...
dodaj do schowka Do koszyka 15,56 zł
To książka dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami. Często słyszy się, że nie jest łatwo być matką. Równie niełatwo, a może czasem jeszcze trudniej być… córką. W Polsce od czasów romantyzmu matka Polka to mit, którego nie powinno się podważać. Nadeszły jednak czasy obalania wielu...
dodaj do schowka Do koszyka 24,74 zł
To książka dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami. Często słyszy się, że nie jest łatwo być matką. Równie niełatwo, a może czasem jeszcze trudniej być… córką. W Polsce od czasów romantyzmu matka Polka to mit, którego nie powinno się podważać. Nadeszły jednak czasy obalania wielu...
dodaj do schowka Do koszyka 30,51 zł
Książka, która daje nadzieję, zagrzewa do optymizmu, odwagi i aktywności. Onkolodzy ostrzegają, że nadchodzi nowotworowe tsunami. Tak trudno w onkologii jeszcze nie było. Niedorzeczne zasady refundacji, brak lekarzy, brak świadczeń i ich monitoringu, chaos i w rezultacie błąkanie się chorego między...
dodaj do schowka Do koszyka 24,74 zł
Książka, która daje nadzieję, zagrzewa do optymizmu, odwagi i aktywności. Onkolodzy ostrzegają, że nadchodzi nowotworowe tsunami. Tak trudno w onkologii jeszcze nie było. Niedorzeczne zasady refundacji, brak lekarzy, brak świadczeń i ich monitoringu, chaos i w rezultacie błąkanie się chorego między...
dodaj do schowka Do koszyka 30,51 zł
Wybrane bestsellery
Jeśli twoja wizja relacji ogranicza się do kupowania mi kwiatków i zabierania na kolacje, ale jednocześnie zatajania przede mną swoich problemów, bo są zbyt poważne, by zawracać nimi moją słodką małą główkę, to przepraszam, ale nie ma szans, byśmy się dogadali. Nie szukam kolejnego starszego...
dodaj do schowka Do koszyka 32,07 zł
Najnowsza powieść bestsellerowej autorki – Joanny Jax! Pod koniec lat czterdziestych dochodzi w Berlinie do serii tajemniczych morderstw. Pozornie ofiary nic nie łączy, jednak oficer prowadzący śledztwo odkrywa, że każda z tych osób przebywała w czasie wojny na terenie Afryki Północnej. Brak...
dodaj do schowka Do koszyka 26,85 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać.W królestwie Ilyi Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich akcji...
dodaj do schowka Do koszyka 43,91 zł
Książeczka "Warzywa" to kolejna już pozycja w dobrze znanej serii "Pierwsze słowa Akademii Mądrego Dziecka". Tym razem mały czytelnik poznaje różne warzywa oraz ich kolory. Dowiaduje się, że pomidory są czerwone i rosną na krzakach, a różowe buraczki – w ziemi. W książeczce znajdzie też inne...
dodaj do schowka Do koszyka 17,14 zł
Wydanie Makbeta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na...
dodaj do schowka Do koszyka 8,85 zł
Kontynuacja historii bohaterów z I Wanna Fall. Bright Side Po wypadku Raise`a świat Lei zupełnie się zmienia. Chłopak wydaje się kimś zupełnie innym. Jest zimny, niedostępny, obcy. Dziewczyna nie wie, co ma o tym wszystkim myśleć. Jedyne, co czuje, to ból złamanego serca. Jakby tego było mało,...
dodaj do schowka Do koszyka 35,93 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula