Bliżej niż myślisz

Autor:

Ewa Przydryga

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135x200 mm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
320
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,52 zł
Audiobooki mp3
za 34,71 zł
Nasza cena: 22,79 zł 39,90 zł Taniej o: 43%

Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj...

Spowita jesienną mgłą Gdynia tuż po sezonie. Niewielki pensjonat i wynajmująca w nim pokój tajemnicza kobieta, która znika w bagażniku samochodu należącego do zamaskowanego mężczyzny. Taką scenę widzi Nika Werner, właścicielka pensjonatu, kiedy obserwuje swoją posesję na podglądzie kamer monitoringu.

Czy była świadkiem zabójstwa, czy to umysł, zamroczony lekami i alkoholem, płata jej takie makabryczne figle? Policja trzyma się tej drugiej wersji, mając na uwadze zły stan psychiczny dziewczyny i to, że niedawno była pacjentką szpitala psychiatrycznego. Tym bardziej że w pensjonacie nie udaje się znaleźć żadnych dowodów potwierdzających obecność tajemniczej kobiety.

W tej sytuacji Nika postanawia sama dotrzeć do prawdy i rozpoczyna własne śledztwo.


O książce

Wciągający, zaskakujący, mocny! Na taki polski thriller czekali czytelnicy.

Newsweek Polska

Recenzje (15)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nika, właścicielka małego pensjonatu w Gdynii od dłuższego czasu żyje na krawędzi. Nie potrafi poradzić sobie z traumami, które zgotował jej los, znieczula się codziennie silnymi lekami i alkoholem. Podobnie jest i pewnego wieczoru, gdy w nagraniu z monitoringu widzi jedną ze swoich pensjonariuszek uprowadzoną przez zamaskowanego mężczyznę. Właścicielka pensjonatu od dawna nie ma dobrych stosunków z miejscową policją, a więc postanawia rozpocząć prywatne śledztwo. Dokąd ją to zaprowadzi?

  Jedno muszę po lekturze tej książki przyznać – Ewa Przydryga to polska autorka, która potrafi naprawdę dobrze pisać i myślę, że będziemy mogli przeczytać jeszcze wiele świetnych książek jej autorstwa. Już od pierwszej strony mogłam zauważyć niezwykle poprawny styl autorki, o którym tyle czytałam w opiniach dotyczących poprzednich książek. Dobrze się to czyta, uwaga czytelnika jest cały czas utrzymana, a przy tym jest lekko i bez zadęcia. To rasowy thriller psychologiczny nie tylko z nazwy, ponieważ główne skrzypce gra tutaj rzeczywiście świetnie odmalowana kreacja głównej bohaterki i dręczące ją demony. W pobliżu Niki, jak sama o sobie mówi, od zawsze było zbyt wiele śmierci. Tak jakby każdy kto staje się dla kobiety wartościowy musiał zostać wydarty z jej życia. Toksyczna relacja z matką oraz traumatyczne przeżycia doprowadziły ją na skraj załamania i do szpitala psychiatrycznego. Teraz żyje niczym w kokonie z alkoholu i leków, który odgradza ją od natrętnych myśli. Sama już nie wie co dokładnie widziała podczas felernego wieczoru i czy nie są to tylko projekcje jej poranionego umysłu. Mocno cenię sobie taki klimat, gdzie razem z bohaterem odczuwam wszystkie dręczące go niepewności i ogromny niepokój związany z nieumiejętnością oddzielenia prawdy od mrocznego urojenia.

  Jeśli chodzi o wątek kryminalny, dotyczący uprowadzonej tajemniczej kobiety to jest ON ciekawie poprowadzony, zakończenie mnie zaskoczyło, ale jednak nie porwał mnie bez reszty. Czy to jakiś błąd? Myślę, że nie, po prostu zajęłam się całkowicie skomplikowaną psychiką głównej bohaterki i gdyby autorka rozwinęła toczące się w jej umyśle rozważania, liczne retrospekcje dotyczące bliskich osób, relacji z matką o jakieś 100 czy więcej stron to w dalszym ciągu czytałabym je z wypiekami na twarzy.

  Czy polecam? Myślę, że każdy kto w thrillerach ceni sobie najmocniej aspekt psychologiczny powinien ją przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uważam, że Pani Ewa Przydryga przedstawia, w tym thrillerze kryminalnym

  pt.'' Bliżej niż myślisz'' historię o niezwykłej bohaterce, która to układając, swoje zawodowe życie na nowo jest świadkiem pewnych wydarzeń, które spowodują w niej, że będzie chciała odkryć skrywaną tajemnicę związaną z ich przebiegiem, gdyż miał ON miejsce w jej pensjonacie.

  Gdy przyglądniemy się, nieco bliżej Nice Werner to jest, ona samotną młodą kobietą mającą problemy z własnymi myślami, a właściwie to czuje się zagubiona w sytuacji, której się obecnie znalazła.

  Podoba mi się niej, że potrafi czasami otwarcie wyrażać opinie o innych występujących w tym thrillerze bohaterach np. o policjancie Stefanie Kubackim. Komentarze wyrażane na temat sposobu jego zawodowej pracy i osobowości spowodowały u mnie uśmiech, z tego powodu, że jest taki służbista, nietolerancyjny i nie wzbudzał ON również we mnie zaufania.

  Godne jest tu zwrócenie uwagi, w jaki sposób główna bohaterka była traktowana przez społeczeństwo, w którym to na co dzień przebywała.

  Bohaterowie pozytywni, których zachowania najbardziej mi się podobały, są następujący:

  Fotograf Bartosz, gdyż ON w życiu zawodowym poszukiwał tego czegoś w ludziach, dostrzegania w nich tego czegoś, czego inni nie widzą.

  Natalia przyjaciółka Niki, która to zawsze była pomocna, wspierała dobrym słowem.

  Moją szczególną uwagę zwróciłam w tym thrillerze kryminalnym na zachowanie matki, która tak naprawdę nie potrafiła kochać swoich córek. Niki unika z nią wszelkiego rodzaju kontakty.

  Jak wiele mamy problemów w społeczeństwie, w relacjach rodzinnych, przyjacielskich, sąsiednich, a problemy pozostają, gdzieś tam w oddali jednak nierozwiązane.

  Autorka ma właściwe podejście do Czytelników, którzy lubią poznawać jej bohaterów, a wraz z nimi mroczne strony ich charakterów.

  Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki uważam za udane.

  Polecam przeczytać ten kryminał.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka zrobila ze mną co chciała przy #zatrutka i to samo stało się teraz przy #bliżejniżmyślisz .

  Świetnie napisana z taką lekkością.

  Przy #zatrutka musiałam mocno skupić się nad akcją (co sprawiało mi przyjemność) tutaj czyta się ją o wiele łatwiej.

  Przejścia życiowe głównej bohaterki (Nika Werner) pokazują mi wytrwałość w dążeniu do prawdy. Czasami denerwuje mnie Nika, ale ogólnie zaczynasz utożsamiać się z Nią i 3masz kciuki za Jej powodzenie. Pani Edyta (Autorka ) skutecznie doprowadza czytelnika do mocno zaskakującego końca książki, które nie ukrywam jest dla mnie sporym zakończeniem.

  Książka potrafi tak wciągnąć, że czyta się Ją w jeden dzień a szkoda bo chciałoby sie zostać z Nią na dłużej. Pani @ewa_przydryga proszę o więcej takich książek. 💪🏼

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przychodzę do Was dzisiaj z recenzją książki pani Ewy Przydrygi "Bliżej niż myślisz", która premierę miała zaledwie 20 maja. Miałam okazję już czytać poprzednią pozycję autorki, a mianowicie "Zatrutkę". Nadal dumnie stoi na mojej półce, bo to jest naprawdę dobry kryminał. Byłam strasznie ciekawa czy autorka trzyma poziom i jej kolejna książka będzie równie ekscytująca.  Nika jest właścicielką pensjonatu w Gdyni. Poznajemy ją w chwili kiedy budzi się w nocy i dostrzega na kamerach w swoim pensjonacie coś niepokojącego. Czyżby to było morderstwo? Jedyna mieszkanka jej przybytku zostaje dosłownie wyniesiona z budynku przez tajemniczego mężczyznę. Wczesnym rankiem po tej dwójce nie ma śladu. Zapisy z kamer znikają. Nika staje się w oczach policji niewiarygodna. Zwłaszcza, że ciągnie się za nią nieciekawa opinia. Z powodu tragicznych zdarzeń z przeszłości spędziła sporo czasu w psychiatryku. Jak rozwikła się ta zagadka?  Od razu widzę, że styl autorki ewoluował. Nadal autorka świetnie pisze przy czym jej słowa nabrały większej lekkości. Przy poprzedniej książce musiałam pozostać mocno skupiona, tutaj czyta się ją o wiele łatwiej. Podoba mi się postać główniej bohaterki. Jest po naprawdę ciężkich przejściach, ale drąży prawdę i nie odpuszcza. Ma mnóstwo wad, ale czytelnik i tak zaczyna jej kibicować. Historia zwarta w książce wciąga. Autorka konsekwentnie doprowadza nas do finału mocno zaskakując zakończeniem. Do tego książkę czyta się błyskawicznie. Oby więcej takich powieści na mojej drodze

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tu.”, czyli najnowsza książka Ewy Przydrygi.

  Bliżej niż myślisz to książka, o której było głośno na długo przed premierą. Zbiera ona praktycznie same pozytywne opinie i zdobyła już wielu fanów. Nie czytałam poprzedniej książki autorki, dlatego zupełnie nie wiedziałam, czego się spodziewać.

  Nika Wermer, właścicielka niewielkiego pensjonatu w Gdyni, wierzy, że była świadkiem morderstwa. Kobieta natychmiast dzwoni po policję. Jednak wezwany na miejsce funkcjonariusz kwestionuje jej zeznania. Wskazany przez nią pokój wygląda na niezamieszkany, zniknęło również nagranie z monitoringu. Widząc brak zainteresowania ze strony policji, Nika sama postanawia dotrzeć do prawdy. Kim była tajemnicza dziewczyna? Kto ją zabił? Czy mordercą jest ktoś, kogo zna?

  O ile historia nie jest zbyt oryginalna, tak wykonanie jest naprawdę dobre. Bliżej niż myślisz jest pełna stereotypowych zachowań i utartych schematów. Mamy tutaj bohaterkę, która ma traumatyczną przeszłość, teraz łyka proszki niczym cukierki, a na deser popija alkohol. Jej psychika pozostawia wiele do życzenia, przez co kobieta jest raczej marnym świadkiem.

  Ewa Przydryga stworzyła emocjonujący thriller, który trzyma w napięciu od pierwszych stron. Sprawa jest dosyć przewidywalna, ale książkę czyta się z przyjemnością. Jak dla mnie jest tutaj trochę za dużo opisów, przez co historia momentami strasznie się mi się dłużyła. Mnogość przemyśleń głównej bohaterki może przyprawić o ból głowy. Za to portret psychologiczny bohaterów jest świetnie dopracowany. Bliżej niż myślisz to historia poruszająca trudne tematy takie jak śmierć ukochanych, przemoc psychiczna czy też stalking. Główna bohaterka jest niczym magnes na problemy. Przyciąga wszystko, co złe. Pech nie opuszcza jej nawet przez chwilę.

  Czytam dosyć dużo thrillerów i kryminałów i naprawdę ciężko już zaskoczyć mnie czymś nowym. Bliżej niż myślisz to thriller jakich wiele, ale wcale nie ujmuje to tej historii. Dla mnie Bliżej niż myślisz jest dobrą lekturą, którą przeczyta się w jeden wieczór. Myślę jednak, że pośród swojego gatunku może pozostać niezauważona, a także szybko zapomniana.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Podejdź bliżej 4/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podejdź bliżej

Ile kobiet musi jeszcze umrzeć? Kto je kontroluje i jak ich powstrzymać? W parku zostają odnalezione zwłoki kobiety. Na jej ciele nie ma żadnych śladów przemocy, nie wiadomo jak zginęła. Inna ucieka przed swoim socjopatycznym partnerem, który ją prześladuje. Ale prędzej czy później będzie musiała...
Ciszej niż śmierć 4/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciszej niż śmierć

W Londynie rozpanoszyła się zima, noce są mroczne i dotkliwie chłodne. Inspektorów Marnie Rome i Noaha Jake′a wyciąga na ulice miasta seria pozornie niezwiązanych ze sobą napadów. Gdy ofiarą włamania pada dom rodzinny Marnie, kobieta dostrzega tam ślady wskazujące, że najścia mógł dokonać...
Więcej niż szczęście 4/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więcej niż szczęście

„Więcej niż szczęście” to powieść sensacyjna, lecz zarazem traktuje o znacznie ważniejszych rzeczach. Jej główna bohaterka przez swe idealistyczne poglądy popada w konflikt z władzami Polski Ludowej. Z konieczności udaje się do Niemiec, gdzie ma nadzieję uwolnić się od prześladowców. Nie wie, że...
Głośniej niż śnieg 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głośniej niż śnieg

Miłość w czasach terroryzmu i paranoi John De Vuyst jest redaktorem w wydawnictwie. Szczęśliwie się ożenił z piękną i inteligentną Margą. Pewnego dnia jego spokojne życie gwałtownie się kończy, gdy dostaje dwa tajemnicze  listy w języku, który jest mu obcy. Niecałe dwadzieścia cztery godziny...
Zatrutka 4/5 Nasza cena:
29,44 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zatrutka

Wydaje ci się, że doskonale znasz osobę, z którą dzielisz życie? A co by było, gdyby nagle okazało się, że w jej życiorysie aż roi się od tajemniczych epizodów, o których nie miałeś pojęcia? Że ktoś, kogo kochasz, w jednej chwili stał się dla ciebie obcy? Te pytania wkrótce będzie musiał zadać...
eBook Motyle i ćmy mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,36 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Motyle i ćmy mobi epub

Julia stoi u progu wielkiej kariery w świecie mody. Zaprojektowała kolekcję ze złotych pajęczych nici, od której sukcesu zależy to, czy zdobędzie stanowisko, pieniądze i sławę. Tymczasem na miesiąc przed wielkim pokazem Paris Fashion Week ktoś włamuje się do jej pracowni i niszczy bezcenne...
eBook Zatrutka mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zatrutka mobi epub

Te pytania wkrótce będzie musiał zadać sobie Piotr, mąż cierpiącej na depresję poporodową Anny. Kobieta pewnego dnia wychodzi na spacer, z którego nie wraca, a znalezione na plaży rzeczy jasno sugerują, że popełniła samobójstwo. Piotr nie przyjmuje jednak tej wersji zdarzeń do wiadomości, tym...
Pasażerka 4/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pasażerka

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Czy Tanya Dubois zabiła swojego męża? Nawet ona tego nie wie, stojąc nad jego zwłokami. Nie pamięta co wydarzyło się wcześniej, nie ma pojęcia, czy to ona zepchnęła go ze schodów. Ogarnięta paniką, wybiega z domu wsiada do samochodu i rusza na oślep...
Likwidator 4/5 Nasza cena:
32,60 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Likwidator

Najnowsze dzieło autora okrzykniętego „koreańskim Henningiem Mankellem” to znakomity thriller, którego akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości Seulu, gdzie gildie płatnych zabójców toczą bezwzględną walkę o dominację. Za każdym morderstwem stoi anonimowy mocodawca – patron. Patroni...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula