Biały ptak. Cudowny chłopak

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 17
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
224
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
Komiks, op. miękka
za 30,72 zł
Nasza cena: 41,00 zł 59,90 zł Taniej o: 32%

Historia, która spodoba się wszystkim zafascynowanym wzruszającą historią "Cudownego chłopaka". Zanurz się w lekturze i poznaj zupełnie nowe, zaskakujące fakty.

"Biały ptak" to historia Juliana. Ci, którzy czytali "Cudownego chłopaka", zdążyli poznać go jako prześladowcę ze szkoły Augusta. Jednak warto, by dali mu szansę i spojrzeli na niego z nieco odmiennej strony. Tym razem chłopiec natrafił na ślad historii swojej babci. Otóż kobiecie w trakcie II wojny światowej pomógł pewien chłopiec, który ukrył ją przed nazistami w okupowanej Francji.

R.J. Palacio, a właściwie Raquel Jaramillo, jest amerykańską pisarką, a także graficzką. Urodziła się 13 lipca 1963 roku w Nowym Jorku, gdzie mieszka do dzisiaj. Światową sławę przyniósł jej debiut literacki zatytułowany "Cudowny chłopak". To dzięki niemu osiągnęła międzynarodowy sukces. Książka pojawiła się w ponad 40 krajach. "Biały ptak. Cudowny chłopak" jest natomiast historią bezpośrednio nawiązującą do pierwszej powieści Jaramillo.

R.J. Palacio jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania na Manhattanie oraz Parsons School of Design. To właśnie w tych placówkach udało jej się rozwinąć swoje umiejętności w zakresie ilustracji. Pełniła także funkcję dyrektorki artystycznej paru większych wydawnictw książkowych. Autorka "Cudownego chłopaka" była projektantką wielu książkowych okładek. Jej ilustracje zdobiły utwory pisarzy, takich jak: Thomas Pynchon, Paul Auster, Louise Erdrich, Salman Rushdi, John Fowles czy Sue Grafton.


Opinie o książce

Ta książka jest fikcją literacką. Nie została oparta na niczyjej historii, ale zainspirowało ją wiele opowieści o ukrywających się przed Holokaustem dzieci oraz o zwykłych obywatelach, którzy im pomagali.

R.J. Palacio

Rozdzierająca serce i niosąca nadzieję - koniecznie sięgnijcie po tę niezwykłą powieść graficzną!

"Kirkus“

Ta opowieść jest jednocześnie wyrazista i powściągliwa - choć takie połączenie wydaje się niemal niemożliwe, autorce udało się utrzymać te cechy w idealnej równowadze.

"New York Times"

Niezwykle mocna historia. Autorka obdarza swoich młodych czytelników ogromnym szacunkiem i kredytem zaufania, nie rezygnując ze scen przemocy i bezkompromisowo pokazując okrucieństwo nazistowskiej okupacji.

"Forbes"

"Biały ptak“, pokazuje, jak II wojna światowa i faszyzm odmieniły sielskie, baśniowe dzieciństwo bohaterów tej opowieści, ale jest również ostrzeżeniem dla nas, współczesnych - bo przecież ta historia może się powtórzyć zawsze i wszędzie...

"The Hollywood Reporter"

Opowieść o sprzeciwie wobec wroga i jego okrutnej ideologii, odwadze i woli przetrwania - powieść graficzna doskonale sprawdza się jako medium i pomost łączący przeszłość z przyszłością.

"Booklist"

Recenzje (17)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  ⭐RECENZJA⭐

  Czytał ktoś
  jakąś książkę R.J. Palacio? A może ktoś oglądał film "Cudowny chłopak"? Ja jedynie miałam okazję pooglądać film, lecz teraz w ręce wpadła mi inna książka tej autorki - ,,Biały ptak".

  🕊️

  Powieść opowiada historię babci Juliana - Sary, za czasów jej młodości. Żyła we Francji podczas II wojny światowej. Jest Żydówką, więc kiedy hitlerowcy przybyli do szkoły, w której się uczyła, musiała uciekać. Pomógł jej chłopak z klasy (Julian) chory na polio. Nigdy wcześniej z nim nie rozmawiała, a mimo to naraził dla niej swoje życie. Ukrył ją w stodole niedaleko domu. Opowiedział wszystko rodzicom, którzy również zaangażowali się w ukrywanie Sary. Dziewczyna nie wiedziała, co stało się z jej rodzicami. Żyła z dnia na dzień, doceniając to, co miała.

  🕊️

  Historia Juliana i Sary poruszyła mnie do głębi. Wylałam całe morze łez. Powieść jest przepełniona emocjami, odczuwałam je każdym swoim nerwem. Nie sądziłam, że aż tak na mnie podziała.

  Cała książka jest ilustrowana. Rysunki wywarły na mnie ogromne wrażenie. Co ciekawsze, stworzyła je sama autorka. Dzięki obrazkom czułam, jakbym była tam obecna.

  Lektura daje dużo do myślenia. Jej wartościowa treść może zmienić nasz sposób postrzegania świata i przybliżyć nam ciężkie czasy podczas II wojny światowej.

  Właśnie takich książek szukam! Chciałabym, aby niektóre tego typu powieści znajdowały się na półkach w bibliotekach szkolnych i miejskich. Każdy powinien przeczytać tę historię! Ze mną ona zostanie na długo, a nawet śmiem przypuszczać, że do końca. Polecam, nie pożałujecie! 😉

  🕊️

  Książka miała swoją premierę 16.09.2020 😎

  Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwoalbatros 💚💚💚

  🕊️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W jaki sposób opowiadać młodym ludziom, a nawet dzieciom o wojnie i dramacie milionów ludzi, zamkniętych w obozach koncentracyjnych? W jaki sposób mówić o usankcjonowanej przez dowódców śmierci, o okrucieństwie, któremu wojna nadaje nowe oblicze, ale również o przyjaźni i miłości, które są tym bardziej cenne, że rodzą się w czasach niepewności? Doskonale wychodzi to R.J.Palacio, niegdyś ilustratorce, a teraz również pisarce, która podbiła serca czytelników „Cudownym chłopakiem”.

  Teraz znów powraca i to z Julianem, którego część z nas zna już z poprzedniej książki, w której nie postawił się w zbyt korzystnym świetle. Teraz ten szkolny prześladowca Augusta uczęszcza do nowej placówki i tam właśnie zrealizować ma projekt z humanistyki. Dlatego też kontaktuje się z babcią, której opowieść o dawnych, strasznych czasach chce nagrać. Mimo iż wspomnienia są dla jego babci niezwykle bolesne, postanawia podzielić się zarówno z wnukiem, jak i ze wszystkimi opowieścią o niej oraz niejakim Tourteau.

  Tym sposobem przenosimy się w przeszłość, do Francji tuż przed wybuchem II wojny światowej. Żydówka, Sara Blum mieszka w uroczym małym miasteczku, otoczona miłością. O to, by jej dzieciństwo było beztroskie, dba tata, znani chirurg, a także mama, która jest nauczycielką matematyki. Wielokulturowa szkoła, do której dziewczynka uczęszcza jest wspaniałym uzupełnieniem tego sielskiego życia, choć niekiedy dziewczynka zamiast uczyć się różnych rzeczy, wolałaby po prostu rysować. Jej talent jest zresztą doceniany przez nauczycieli, a także przez innych uczniów, dziewczynka nie rozstaje się zresztą ze szkicownikiem, wciąż doskonaląc swoją technikę.

  Mogłoby się wydawać, że wybuch wojny oznaczać będzie natychmiastową zmianę życia Sary, ale tak nie jest. Szczególnie, że miasteczko w którym mieszka znajduje się w wolnej strefie, a choć restrykcje dla Żydów dotykają również tutejszych mieszkańców, to mama Sary tak naprawdę nie wierzy, że może być gorzej. Sara dalej rośnie w przekonaniu, że najważniejsza jest dobra zabawa i piękne buciki, tym bardziej dziwi się prośbie zaniepokojonego taty, by miała zawsze na sobie te zimowe. Oczywiście spełnienie jego prośby godziłoby w jej próżność tym bardziej, że za wszelką cenę chce przypodobać się jednemu z uczniów, Vincentowi. I nie miało dla niej znaczenia, że był ON jednym ze szkolnych dręczycieli, że nigdy nie miał dla nikogo litości, a szczególnie bestialsko pastwił się nad kolegą Sary z sąsiedniej ławki, chłopcem, którego wszyscy przezywali Tourteau. Grzechem „Kraba”, bowiem tak tłumaczyć należy przezwisko chłopca, było to, że dotknęła go ciężka choroba, a po polio pozostały mu częściowo bezwładne nogi. Stanowił tak naprawdę przedmiot kpin, a w najlepszym przypadku był ignorowany przez szkolną społeczność, nie wyłączając zresztą Sary.

  Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy w szkole zjawiają się niemieccy żołnierze, którzy mają za zadanie wywieść żydowskie dzieci. Ostrzeżony dyrektor szybko organizuje ich ucieczkę do lasu, jedynie Sara odłącza się od grupy. I tak naprawdę to ratuje jej życie, bowiem zdradzone szybko zostają wyłapane, zaś mężczyzna który prowadził ich grupę – zastrzelony. Ukryta w szkolnych murach Sara z przerażeniem obserwuje to, co się dzieje, a także heroizm nauczycielki dzieci, która decyduje się wraz z nimi wyruszyć w tę ostatnią drogę. Jednak niemieccy żołnierze są zorientowani, że nie wszystkie dzieci udało im się przejąć. Zanim jednak trafią na przerażoną Sarę, pomaga jej ów wyśmiewany Tourteau, który decyduje się ukryć ją w stodole rodziców.

  Tak właśnie zaczyna się piękna historia o przyjaźni, a także miłości, o odwadze i poświęceniu. Książka pt. „Biały ptak”, opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros, to wyjątkowa pozycja adresowana nie tylko do młodych czytelników, ale i do ich rodziców. Powieść, przedstawiona w formie komiksu, to książką, która powinna znaleźć się w kanonie lektur szkolnych. I to nie tylko z uwagi na jej wartość historyczną, ale i z uwagi na przesłanie, które ze sobą niesie. Odwaga nauczycielki, która poświęciła się, by do końca opiekować się dziećmi, poświęcenie rodziców Juliena, a także wszystkich, którzy na różne sposoby pomagali tym szczególnie udręczonym, ryzykując życie swoje i swoich rodzin – wszystko to zasługuje na to, by wciąż o tym mówić i nigdy nie przestawać. Szczególnie, że tego poświęcenia, życzliwości i oddania innym coraz mniej jest w ludziach…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak, napisano bardzo dużo książek o wojnie i tak, wciąż powraca się do tego tematu, chociaż dla wielu to temat przebrzmiały albo pamiętany z lekcji historii, gdzie bywał „przerabiany aż do znudzenia”. Jednak jak dla mnie nigdy dość mówienia, pisania i przede wszystkim przypominania o tym, co miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. „Biały ptak” jest doskonałym przykładem lektury, która jednocześnie porusza i nieszablonowo przywołuje moment w historii, który zawsze musi być nie tylko pamiętany, ale i wzięty sobie do serca oraz głowy. R.J. Palacio pokazała już, że ważne kwestie umie przedstawiać wydawałoby się prostymi środkami, lecz to iluzja, bo kryją się pod nimi skomplikowane emocje i niełatwa prawda. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej książki, gdzie kunszt pisarki został połączony z oprawą ilustracyjną dając w efekcie końcowym powieść graficzną, jaka trafia do czytelnika kilkoma drogami. Słowa, rysunki oraz suma tych obu elementów nie pozwala na obojętność, „Biały ptak” to opowieść o codzienności w czasach kiedy tak naprawdę nie było jej wcale lub pozostały po niej okruchy i przyśpieszonym dojrzewaniu. Nie ma w niej znanych postaci, są za to ludzie, którzy po prostu nie zapomnieli czym jest człowieczeństwo, odwaga i po prostu robią to, co uważają za słuszne, nie używając jakichkolwiek wielkich słów i nie oczekując niczego w zamian. Pisarka stworzyła uniwersalny utwór, jaki odpowiedni jest do młodszych i starszych czytelników. Zwłaszcza do tych pierwszych jest kierowana, dzięki głównym bohaterom, odpowiadający im wiekiem, lecz i starsi nie będą zawiedzeni. Jedni i drudzy czytając tę książkę ocalają prawdę o tym, co było by nie powtórzyło się już nigdy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niech żyje człowieczeństwo !

  Sara jest utalentowaną dziewczynką, mieszka w pięknej Francji, ma kochających rodziców, a jej dzieciństwo to wspaniałe chwile spędzane z mamą i tatą. Beztroskie dni przerywa wkroczenie nazistowskich Niemiec na terytorium Francji. Zaczynają się prześladowania żydowskich rodzin, wywózki do obozów, likwidacja Żydów.

  Szczęśliwe dzieciństwo Sary rozsypuje się jak domek z kart. Jako Żydówka stale narażona jest na niebezpieczeństwo. I pewnego dnia koszmar się spełnia, Niemcy przychodzą do jej szkoły po żydowskie dzieci. Próba ratunku dzieci nie powodzi się, zostają wywiezieni wraz z ich nauczycielką, która chce im towarzyszyć jako ich opiekunka i nauczycielka. Ale w tej grupie nie ma Sary. Wiedziona impulsem dziewczynka ukrywa się na strychu szkoły, gdzie odnajduje ją Julien, chłopak prześladowany i wyśmiewany przez innych uczniów przez wzgląd na swój sposób chodzenia spowodowany chorobą polio, którą kiedyś przeszedł. Oferuje ON Sarze pomoc i kryjówkę. Odtąd losy tej dwójki splatają się ze sobą na zawsze.

  Cudowna, wzruszająca historia Sary i Juliena osadzona w czasach II wojny światowej w okupowanej Francji, pokazuje siłę dobra. Dobra i życzliwości, które okazywane w sytuacjach, gdy na szali leży ludzkie życie jest oznaką prawdziwej odwagi, bohaterstwa, ale i ludzkiej przyzwoitości, a przede wszystkim zwycięstwem człowieczeństwa.

  "Biały ptak" to cudowna, chwytająca ze serce opowieść, z pięknymi ilustracjami, i ważnym przesłaniem, że nie wystarczy nie czynić zła, ale że należy z nim walczyć, nie można być obojętnym na krzywdę innych, na zło wyrządzane innym. To od nas zależy jak będzie wyglądał świat i nie chcemy chyba popełnić błędów, które zostały popełnione w przeszłości. Musimy w końcu wynieść jakąś naukę z krwawych dziejów świata. A ta powieść graficzna doskonale nam w tym pomaga i przypomina nam, że dobro jest silniejsze od zła i zawsze zwycięży. Niech żyje człowieczeństwo ! Polecam z całego serca, ja bardzo się wzruszyłam przy lekturze "Białego ptaka".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie jest prosto opowiadać dzieciom o czasach wojennych. Bardzo niewiele pozycji dostępnych na naszym rynku robi to w sposób dostosowany do wieku i percepcji młodych czytelników. Tym bardziej jestem zadowolony, że trafiłem na "Białego ptaka". Książkę kupiłem dla mojego dziesięcioletniego syna i przeczytaliśmy ją razem. Autorka zarysowała bohaterów, którzy są bliscy każdemu dziecku, niezależnie od czasów. Na ich przykładzie pokazała dramat, jaki dotknął w ówczesnych czasach miliony ludzkich istnień. Bardzo polecam tę opowieść - jest przepięknie napisana i przekazuje czytelnikom trudne tematy w sposób adekwatny do ich wieku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 12 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca ... 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca ...

Największą tajemnicą Batmana nie jest Bruce Wayne. Pewnego razu było sobie dwóch młodych komiksiarzy. Jeden nazywał się Bill Finger, a drugi Bob Kane. Bill uwielbiał wymyślać przygodowe historie, a Bob rysować. Kiedyś wymyślili razem nowy rodzaj bohatera – nocnego mściciela, który sączy terror w...
Cudowny chłopak 5/5 Nasza cena:
26,57 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowny chłopak

"Cudowny chłopak" to wznowienie powieści "Cud chłopak" autorstwa R. J. Palacio. W 2017 roku na świecie, a w styczniu 2018 roku w Polsce weszła na ekrany kinowe ekranizacja tej zabawnej i wzruszającej historii, dzięki czemu książka doczekała się nowego wydania.
Pakiet Cudowny chłopak 0/5 Nasza cena:
61,16 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Cudowny chłopak

Cudowny chłopak August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go...
Cudowny chłopak i ja trzy cudowne historie 5/5 Nasza cena:
27,48 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowny chłopak i ja trzy cudowne historie

CZASAMI PRZYJAŹŃ JEST NAPRAWDĘ TRUDNACudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie pozwala czytelnikom spojrzeć na świat Auggiego z trzech nowych punktów widzenia. Czytelnicy widzą go oczami Juliana, szkolnego rozrabiaki; Christophera, najstarszego przyjaciela; i Charlotte, nowej koleżanki. Te trzy...
365 dni cudowności. Cudowny chłopak 5/5 Nasza cena:
26,33 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni cudowności. Cudowny chłopak

Cudowny chłopak – seria zapadających w pamięć książek o dobroci, przyjaźni, odwadze i inności – przez kilka ostatnich lat bawiła i wzruszała czytelników na całym świecie. Po ich lekturze o tym co najważniejsze przypomni wam 365 dni cudowności. To zachęcające do szlachetnego działania cytaty na...
eBook Cud Chłopak mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,85 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cud Chłopak mobi epub

Wzruszająca opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. August urodził się ze zniekształconą twarzą. W wieku 10 lat po raz pierwszy idzie do szkoły, gdzie styka się z nietolerancją i ostracyzmem kolegów. Pogoda ducha i wewnętrzna siła sprawiają jednak, że chłopiec pokonuje kolejne trudności i...
Audiobook Cudowny chłopak mp3 4/5 Nasza cena:
30,16 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Cudowny chłopak mp3

Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27...
Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie

Książka zbierająca wszystkie wspaniałe historie o Cudownym Chłopaku – zwykłym chłopcu o niezwykłym wyglądzie. Cudowny chłopak: wzruszająca i zabawna historia o dobroci, przyjaźni, odwadze i niełatwym pięknie bycia innym. Bestsellerowa powieść, która stała się ukochaną lekturą uczniów i nauczycieli...
Cudowny chłopak dziennik 4/5 Nasza cena:
12,94 zł 16,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowny chłopak dziennik

Ten pięknie wydany dziennik, wypełniony cytatami z książek CUDOWNY CHŁOPAK i CUDOWNY CHŁOPAK I JA. TRZY CUDOWNE HISTORIE, nie tylko uczy, jak stać się życzliwszym wobec spotykanych na co dzień ludzi, lecz także może okazać się miejscem, w którym będziemy zapisywać własne historie i pomysły na to,...
Cudowny chłopak audiobook CD 0/5 Nasza cena:
26,72 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowny chłopak audiobook CD

Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27...
Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi 5/5 Nasza cena:
25,19 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

„Cudowny chłopak” to wzruszająca i pełna ciepła opowieść o Auguście Pullmanie, zwykłym chłopcu o niezwykłej twarzy. Sprzedana w liczbie przeszło 6 milionów egzemplarzy powieść R.J. Palacio weszła już do klasyki współczesnej literatury, zdobywając serca kolejnych czytelników. Na fali...
eBook Cudowny chłopak i ja: trzy cudowne historie mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,36 zł 30,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cudowny chłopak i ja: trzy cudowne historie mobi epub

„Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie” pozwala czytelnikom spojrzeć na świat Auggiego z trzech nowych punktów widzenia. Czytelnicy widzą go oczami Juliana, szkolnego rozrabiaki; Christophera, najstarszego przyjaciela; i Charlotte, nowej koleżanki. Te trzy opowieści dopełniają historię...
Wybrane bestsellery
Sanatorium Zagłada 5/5 Nasza cena:
29,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sanatorium Zagłada

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności. Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionych wartości, który...
Mikołajek. Psze pani, ON ściąga 5/5 Nasza cena:
31,18 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Psze pani, ON ściąga

Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma! Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka...
Podpalaczka 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową,...
Odmęty grozy 0/5 Nasza cena:
299,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odmęty grozy

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
32,13 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu"...
Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smak świąt. Ponad 100 przepisów i porad

Nowe wydanie świątecznego bestsellera Agnieszki Maciąg, której książki sprzedały się w łącznym nakładzie 500 tysięcy egzemplarzy. To książka na święta, ale nie tylko. Opowiadam o tym, jak oswoić i zaczarować zimę. Co zrobić, aby ten trudny czas uczynić miłym, dobrym i pięknym. Dzielę się tutaj nie...
Złamane więzi 5/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamane więzi

Czwarty tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych”! Kiara i Nino ze Złamanych emocji powracają! Kiara zawsze marzyła o kochającej się rodzinie. Nigdy nie sądziła, że stworzy ją z jednym z braci Falcone. Teraz ma coś, o co warto walczyć. Nino i Kiara zostali naznaczeni przez traumatyczne...
Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do naprawienia. Rozdzieleni. Tom 1

„Nie do naprawienia” to kolejna ekscytująca czytelnicza propozycja od uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Czas na pierwszą część nowej serii od Tijan, specjalistki od gorących powieści new adult. „Nie do naprawienia” to kolejna historia, która rozpali czytelniczki! Pokochają ją wszystkie...
Ring 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
Upiory XX wieku 5/5 Nasza cena:
30,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiory XX wieku

Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę. Uhonorowana Bram Stoker Award – najważniejszą nagrodą z dziedziny literatury grozy. Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które...
Zestaw 2: Zaproszeni przez Boga klasa 4 Religia podręcznik + ćwiczenia 5/5 Nasza cena:
32,69 zł 34,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2: Zaproszeni przez Boga klasa 4 Religia podręcznik + ćwiczenia

Zestaw podręcznik oraz ćwiczenia z serii Zaproszeni przez Boga przeznaczony jest do nauki religii w klasie 4 szkoły podstawowej. Książki wchodzące w skład tego zestawu zgodne są z najnowszą ramą programową. Numer dopuszczenia MEN: AZ-21-01/10-KR-2/12
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula