Ballada ptaków i węży

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 23
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
544
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 38,17 zł
Audiobooki mp3
za 38,17 zł
Audiobook CD
za 31,57 zł
Nasza cena: 32,44 zł 49,90 zł Taniej o: 35%

"Ballada ptaków i węży" to prequel bestsellerowej i zekranizowanej serii "Igrzyska śmierci". Suzanne Collins ponownie zabiera swoich czytelników do państwa Panem. Czy pozwolisz się jej przeprowadzić przez kolejna porywającą opowieść?
 
Autorka fabularnie cofa swoich czytelników do czasów, w których Katniss Everdeen jeszcze się nie urodziła. Głównym bohaterem "Ballady ptaków i węży" jest osiemnastoletni chłopak, który w obliczu podupadania rodzinnego domu, stara się jak najlepiej wykorzystać swoją, być może ostatnią, szansę na sławę. To Coriolanus Snow, którego czytelnicy poznali już z oryginalnej serii jako Prezydenta Snowa.
 
Na Kapitolu w porze dożynek rozpoczynają się dziesiąte Głodowe Igrzyska. Młody Coriolanus Snow przygotowuje się do roli mentora. Nie jest zadowolony, kiedy pod jego opiekę trafia uczestniczka z najbiedniejszego Dystryktu Dwunastego. Głodowe Igrzyska splotą ich losy, a Snow postara się wykorzystać cały swój spryt i urok, żeby pomóc dziewczynie. Zdaje sobie sprawę ze spoczywającej na nim odpowiedzialności, więc wie, że każda podjęta decyzja będzie brzemienna w skutki. Nie chodzi tylko o życie trybutki, bo od jej triumfu lub klęski zależą też dalsze losy Snowa.
 
Głodowe Igrzyska to walka na śmierć i życie. Mimo tego, że Snow współczuje swojej podopiecznej, to świetnie zdaje sobie sprawę, jak ważne jest postępowanie według zasad. Bez względu na wynik te Igrzyska będą miały wielki wpływ na jego życie.
 
Na "Balladę ptaków i węży", kolejną książkę z serii "Igrzyska śmierci", czekaliśmy od dawna. Jeżeli znasz oryginalną serię, to nie możesz przegapić tej powieści. Z pewnością wszystko co do tej pory wiesz na temat Prezydenta Snowa, zobaczysz w innych barwach. 
 
Jeżeli zaś nie znasz jeszcze cyklu "Igrzyska śmierci", to prequel świetnie nadaje się do tego, żeby rozpocząć swoją czytelniczą przygodę ze światem wykreowanym przez Suzanne Collins.
 

Suzanne Collins jest nie tylko amerykańską autorką, ale też scenarzystką telewizyjną. Swoją powieść z serii "Igrzyska śmierci" opublikowała w 2008 roku i właśnie ten cykl dał jej światową sławę. Na podstawie książek powstał też cykl filmów fabularnych z Jennifer Lawrence w roli  Katniss Everdeen.
Recenzje (23)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Początkowe założenia, że ta książka będzie niepotrzebna i pisana na siłę, okazały się błędne. Narracja i język jakimI posługuje się Collins sprawia, że od pierwszych stron zakochujemy się w historii osadzonej w dystopijnym kraju Panem. Powieść błyszczy nie tylko świetną historią ale również zagłębia się w psychikę głównego bohatera, którego napędza ambicja. Świetnie przedstawiona degrengoladę moralną oraz to jak w sprzyjających warunkach ludzie upodobniają się do zwierząt i zrobią wszystko dla przetrwania.

  Dla fanów ,,Igrzysk Śmierci'' autorka dyskretnie puszcza oczko i nawiązuje do przygód Katniss. Niektóre wątki możemy lepiej zrozumieć i spojrzeć na nie z innej perspektywy. Widzimy kontrast pomiędzy między innymi hucznymi 75-mi Głodowymi Igrzyskami, a ledwie rozwijającymi się 10-tymi, kiedy to ludzie jeszcze nie zdążyli zapomnieć o wojnie i dalej odczuwają jej skutki i nie byli tacy skłonni je oglądać.

  Jest to świetna powieść, która jest obowiązkową lekturą dla fanów trylogii i nie tylko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy dowiedziałem się o premierze nowej książki z cyklu „Igrzyska śmierci”, byłem bardzo zadowolony. Mimo tego, trochę się obawiałem, że powieść nie będzie trzymała poziomu trylogii, jak często bywa z innymi książkami. Na szczęście moje przeczucia okazały się błędne. „Ballada ptaków i węży” okazała się świetną książką, do której na pewno jeszcze nie raz powrócę.

  Akcja powieści oscyluje wokół 10 Głodowych igrzysk. Młody Coriolanus Snow mieszka razem z babką i kuzynką. Nie mają pieniędzy, bo wszystko utracili. Starcia z rebeliantami odcisnęły piętno na ich rodzinie. Po wielkiej wojnie, która podzieliła Panem młody Coriolanus Snow korzysta z szansy i zostaje mentorem. Chce zdobyć sławę i pieniądze, od których zależy jego przyszłość i los rodziny Snowów. Zostaje mentorem dziewczyny z najgorszego i najbiedniejszego dystryktu 12. Corio nie jest zadowolony z tego przydziału, ale robi wszystko, aby wygrać i wciąż być na szczycie. Dziewczyną wylosowaną w dwunastce jest charyzmatyczna Lucy Gray Baird, którą od razu polubiłem. Tak naprawdę nie pochodzi z dystryktu, ale z wędrownej trupy i żyje ze śpiewu. Na pewno wszyscy kojarzą piosenkę „Drzewo wisielców”-takich utworów w Balladzie jest dużo więcej. W książce mamy przedstawione narodziny zła. Snow, znany z trylogii jest bohaterem, którego nie da się lubić. W Balladzie 18 letni Corio początkowo budzi w nas współczucie, z czasem bohater zmienia się i uwidacznia się jego czarny charakter. Suzanne Collins poświęca się w tej przepięknej Balladzie rozmyślaniom na temat natury i moralności człowieka. Przed przeczytaniem usłyszałem, że prequel jest dojrzalszy od trylogii-podpisuję się pod tym. Wszystkie postacie zostały wykreowane w cudowny sposób. Szczególnie przypadła mi do gustu kreacja Lucy Gray i Snowa. Książka podzielona jest na 3 części i liczy ponad 500 stron. Akcja nie jest tak szybka, jak w poprzednich książkach, ale nie nudzi nas. Autorka zapewnia napięcie i wiele emocji podczas czytania. O książce i jej wątkach można pisać bardzo dużo. Oprócz dynamicznego bohatera, jakim jest Snow, pojawia się jeszcze 1 bohater, którego czarny charakter zapada bardzo dobrze w pamięć.

  Aby dobrze zrozumieć wydarzenia, które miały miejsce w trylogii, warto przeczytać „Balladę ptaków i węży”. Stanowi świetne dopełnienie do późniejszej historii. Dzięki niej możemy spojrzeć na igrzyska w inny sposób i zrozumieć to, co zostało niedopowiedziane w pierwszych 3 książkach z serii. Jestem bardzo zadowolony; dostałem to, co chciałem. Warto nadmienić, że Ballada ma mniej młodzieżową formę w porównaniu do "Igrzysk śmierci", co nie każdemu może się spodobać.

  Jeśli ktoś jeszcze nie czytał „Igrzysk śmierci”, to z całego serca polecam. Wydaje mi się, że lepiej zacząć od trylogii, później sięgnąć po prequel, ale kolejność czytania jest dowolna. Nie mogę się doczekać ekranizacji, która została już zaplanowana przez studio filmowe Lionsgate. Mam nadzieję, że zostaną w filmie odtworzone wszystkie piosenki z książki. "Balladę ptaków i węży" POLECAM, BO WARTO.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Powrót po latach do ulubionej serii, to było coś, czego bardzo mi brakowało. Już dawno nie zarwałam nocki dla książki, bo nie lubię czytać po nocach. A tu proszę! Od „Ballady ptaków i węży" nie dało się oderwać. 😍

  Akcja dzieje się 64 lata przed wydarzeniami z „Igrzysk Śmierci". Po raz pierwszy w historii, podczas Głodowych Igrzysk trybuci mają otrzymać wsparcie mentorskie. Mentorami zostają uczniowie z Akademii. Jednym z nich jest Coriolanus Snow. Ku jego rozczarowaniu, pod opiekę dostaje trybutkę z marnego, dwunastego dystryktu o imieniu Lucy Gray. Okazuje się jednak, że dziewczyna bardzo szybko staje się ulubienicą publiczności.

  Do ostatnich stron nie miałam pojęcia, jak zakończy się ta książka. Było tyle zaskakujących momentów, tyle zwrotów akcji, emocji, no totalna masakra. 😍 Ogromnie podobały mi się nawiązania do innych tomów serii. Z fascynacją czytałam o początkach Igrzysk, ich rozwoju i pierwszych zaangażowanych osobach. Wyjaśniły się wszystkie piosenki. Wyjaśniła się cała obsesja Snowa na punkcie Katniss. Nie wyobrażam sobie, by jakikolwiek fan „Igrzysk" mógł nie przeczytać tej pozycji. Lucy Gray jest cudowna. Sejanus i Mamuś są cudowni. A sam Corio to naprawdę genialna i złożona postać. Przez cały tom bardzo go lubiłam, ale na samym końcu uwielbienie przerodziło się w nienawiść. Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo to bardzo nietypowy, główny bohater. Snow zawsze na szczycie.

  Polecam tę książkę z całego serca. ❤

  „Czy przyjdziesz pod to drzewo,

  Niezwykłe pośród drzew,

  Ze sznura włóż naszyjnik, a w żyłach zamrze krew.

  Kto tam był, ten sam widział

  Zrządzenia dziwnej mocy,

  Czy zechcesz przy tym drzewie

  Mnie spotkać o północy?"

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tym razem Suzanne Collins postawiła na głównego bohatera, który budzi mnóstwo kontrowersji. Katniss kibicowali wszyscy i nawet jeśli nie zawsze zgadzali się z jej wyborami, to jednak potrafiła ona swoim dobrym sercem zjednać sympatię czytelników. Początkowo Coriolanusowi można było nieco współczuć, a nawet rozumieć jego postępowanie, wynikające z miejsca pochodzenia oraz zdobytych doświadczeń. Nie ukrywam, że niejednokrotnie nie akceptowałam jego decyzji, ale potrafiłam je dość racjonalnie wytłumaczyć i zrozumieć. Ostatnie rozdziały jednak pokazały, jakim typem człowieka jest, a także na czym zależy mu najbardziej. Chociaż jego wybory mroziły krew w żyłach, to cieszę się, że autorka stworzyła taką postać, bo przynajmniej wzbudza ON masę emocji.

  Z przyjemnością powróciłam do znanego mi już świata, chociaż wiele w nim okrucieństwa. Nie spodziewałam się tylu przemyśleń w trakcie, a także po lekturze. "Ballada ptaków i węży" zmusza do zastanowienia się nad kwestią człowieczeństwa, przekraczania granic czy dopuszczania się różnych zachowań, żeby przetrwać. To również świetny obraz władzy i jej roli w społeczeństwie, skłaniający do postawienia pytania - lepsza jest nadmierna kontrola czy jej brak?

  Z Igrzyskami Śmierci zapoznałam się wiele lat temu - cała trylogia zachwyciła mnie i do tej pory bardzo dobrze ją wspominam. Powrót do tego świata po takim czasie wywołał we mnie ciepłe uczucia, chociaż czytanie przeze mnie "Ballady ptaków i węży" trwało dość długo, a pewne opisy nieco mi się dłużyły. Cieszę się, iż ta część powstała, bo to ciekawe dopełnienie całej serii, aczkolwiek mam nadzieję, iż autorka wymyśli nowy cykl, a ten już zostawi w spokoju, ponieważ jak wiadomo - co za dużo, to niezdrowo i trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym...

  Cała opinia tu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka. dobrze napisana. Według mnie bez błędów fabularnych z wcześniejszymi książkami. Szybko się czyta i jest bardzo wciągająca!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 18 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Suzanne Collins
 • Wydawnictwo Media Rodzina
 • Seria Igrzyska śmierci
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 544
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380087583
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Ballad Of Songbirds And Snakes
 • Tłumacz: Hesko-Kołodzińska Małgorzata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380087583
 • EAN: 9788380087583
 • Wymiary: 13.5x20.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet Igrzyska śmierci + Ballada ptaków i węży 5/5 Nasza cena:
103,56 zł 149,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Igrzyska śmierci + Ballada ptaków i węży

Ballada ptaków i węży Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. Na Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się, by jak najlepiej wykorzystać szansę na chwałę – jako mentor. Jego rodzinny dom podupadł i kruchy los mężczyzny zależy teraz od tego, czy Coriolanus zdoła...
Konferencja ptaków. Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 5 4/5 Nasza cena:
28,53 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Konferencja ptaków. Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 5

Powrót do niezwykłego świata osobliwych dzieci pani Peregrine w piątej części bestsellerowego cyklu. Po "Mapie dni", która rzuciła bohaterów prosto w dotąd nieodkryty świat amerykańskich osobliwców, pojawiło się mnóstwo pytań i wątków, a tym samym nowych sprzymierzeńców i wrogów. Jacob wyrusza z...
Ballady i romanse. Wydanie z opracowaniem i streszczeniem 5/5 Nasza cena:
5,31 zł 6,89 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ballady i romanse. Wydanie z opracowaniem i streszczeniem

Ballady i romanse Pierwiosnek Romantyczność Świteź. Ballada (Do Michała Wereszczaki) Świtezianka. Ballada Rybka. Ballada (ze śpiewu gminnego) Powrót taty. Ballada Kurhanek Maryli. Romans (Myśl ze śpiewu litewskiego) Do przyjaciół. Posyłając im balladę „To lubię” To Lubię. Ballada Rękawiczka....
Ballady i romanse. Z opracowaniem 0/5 Nasza cena:
9,15 zł 12,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ballady i romanse. Z opracowaniem

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych...
Ballady i romanse lektura z opracowaniem 0/5 Nasza cena:
6,76 zł 7,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ballady i romanse lektura z opracowaniem

Cykl Ballad i romansów ukazał się drukiem w 1822 r. w tomie Poezji Adama Mickiewicza, wydanym w Wilnie. Ballady i romanse uznawane są za manifest polskiego romantyzmu. Utwory wchodzące w skład cyklu opierają się na ludowych wierzeniach, są opowieścią o niezwykłym świecie romantycznej wyobraźni,...
Ballady i romanse. Z opracowaniem 0/5 Nasza cena:
5,82 zł 7,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ballady i romanse. Z opracowaniem

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych...
Igrzyska śmierci 4/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Igrzyska śmierci

Igrzyska śmierci to pierwsza część bestsellerowej serii książek dla młodzieży Igrzyska śmierci autorstwa Suzanne Collins. Trylogia opowiada o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze. Każdego roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę...
Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1 4/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1

Opowieść o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, aby wypełnić swoje przeznaczenie i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca w ukrytym świecie pod Nowym Jorkiem. Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania,...
Gregor i kod pazura Tom 5 5/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gregor i kod pazura Tom 5

Wszyscy w Podziemiu robią, co mogą, by Gregor nie poznał Przepowiedni Czasu. Chłopiec podejrzewał, że jest w niej coś strasznego, lecz nie wyobrażał sobie, do jakiego stopnia: przepowiednia zapowiada śmierć wojownika. Teraz, gdy do Regalii zbliża się armia szczurów, a w mieście pozostały mama i...
Kosogłos 5/5 Nasza cena:
23,60 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosogłos

"Kosogłos" - trzeci tom Igrzysk śmierci, bestsellerowej serii książek dla młodzieży, stworzonej przez Suzanne Collins. Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do...
Igrzyska śmierci 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Igrzyska śmierci

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę? Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony...
Kosogłos igrzyska śmierci Tom 3 okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosogłos igrzyska śmierci Tom 3 okładka filmowa

Z okazji filmowej premiery pierwszej części Kosogłosa ostatnia część trylogii Suzanne Collins ukazuje się w filmowej okładce. Katniss po ciężkich przeżyciach na arenie przebywa z matką, Prim i przyjaciółmi w Trzynastce, dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z Kapitolem. Katniss, mimo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula