Tomasz Terlikowski

Tomasz Terlikowski jest polskim dziennikarzem, a także pisarzem, publicystą i działaczem katolickim. Zajmuje się ponadto teologią, tłumaczeniami oraz filozofią. Od maja 2017 roku pełni funkcję dyrektora programowego Telewizji Republika. Liczne felietony Terlikowskiego pojawiały się ponadto w ramach portalu Tezeus.pl, a nadal są publikowane w "Przewodniku Katolickim" czy "Gazecie Polskiej". Jest twórcą dystopijnej powieści pod tytułem "Operacja Chusta", wydanej w 2010 roku.

Terlikowski przyszedł na świat dziesiątego września 1974 roku. Przez pewien czas pracował dla "Newsweeka", Radia Plus, a także katolickiej redakcji TVP. Został także zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Ozon", natomiast od roku 2009 do 2015 działał jako szef zarządu wydawnictwa Fronda.

Jego publikacje pojawiały się w wielu różnych formatach prasowych. Wśród nich można wymienić między innymi "Znak", "Tygodnik Powszechny", "Arcana", "Super Express" i "Rycerza Niepokalanej". Na swoim koncie ma wiele publikacji książkowych. Jest autorem takich pozycji, jak chociażby: "Tęczowe chrześcijaństwo. Homoseksualna herezja w natarciu", "Bogobójcy czy starsi bracia. Myśliciele rosyjskiego prawosławia wobec judaizmu", "Kościół (dla) zagubionych", "Robienie dzieci. Terlikowski śmiało o in vitro" czy "Faktura na zabijanie. Współczesny przemysł śmierci".

Wśród jego książek znalazł się także zbiór poważnych, chwilami nieco kontrowersyjnych rozmów na temat kondycji Kościoła katolickiego, a także jego przyszłości w naszym kraju: "Tylko prawda nas wyzwoli".