Tomasz Budzyński


Tomasz Budzyński to znany polski muzyk, malarz i poeta. W latach 1982-1984 był wokalistą legendarnej grupy "Siekiera". Później wraz z gitarzystą i wokalistą "Brygady Kryzys", Robertem Brylewskim oraz filozofem Sławomirem Gołaszewskim powołał do życia zespół "Armia", z którym występuje po dziś dzień. Ma w swym dorobku ponad dwadzieścia płyt (w tym trzy solowe). Wystawy jego prac malarskich również cieszą się wielkim powodzeniem i uznaniem.

Budzyński urodził się w 1962 roku w Tarnobrzegu, jednak po kilku latach jego rodzina przeniosła się do Puław. Tam właśnie Budzyński dorastał i wychowywał się. Obecnie mieszka w Poznaniu. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. Już w latach osiemdziesiątych stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny rockowej. To z nim, w roli wokalisty, zespół "Siekiera" święcił swe pierwsze sukcesy.

Później rozpoczęła się wieloletnia epopeja grupy "Armia." Budzyński występował również w składzie, takich zespołów, jak: "2Tm2,3" oraz "Budzy" i "Trupia Czaszka." Razem z Mikołajem Trzaską i Michałem Jacaszkiem stworzył projekt "Rimbaud", w ramach którego interpretował poezje Arthura Rimbauda. Budzyński jest założycielem i prezesem fundacji "Niewidzialna Armia".

Książka "Soul Side Story" jest poetycką i literacką autobiografią Budzyńskiego. Bierze w niej na warsztat swoje własne życie wraz z fascynacjami, które towarzyszyły mu przez wszystkie lata. Żartuje, że do jej stworzenia zapuścił brodę, żeby chociaż móc wyglądać jak prawdziwy pisarz, bo za takiego absolutnie się nie uważa.

"Miłość - Tomasz Budzyński" to niezwykle intymna i poruszająca rozmowa. Opisuje w niej swoją duchową drogę poprzez fascynację filozofiami i religiami Wschodu, aż po pełne nawrócenie się na chrześcijaństwo. Miłość Chrystusa i miłość do Chrystusa to właśnie kluczowe znaczenie tytułu tej niesamowitej publikacji. Z pewnością warto, by sięgnęli po nią nie tylko wielbiciele muzycznej czy malarskiej twórczości Budzyńskiego, lecz wszyscy, dla których życie duchowe jest sprawą naprawdę ważną.
 • -36%
  Niebezpieczne związki Donalda Tuska
  BestsellerPolecane

  Niebezpieczne związki Donalda Tuska

  Wojciech Sumliński, najbardziej inwigilowany dziennikarz śledczy w Polsce, i Tomasz Budzyński, major Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w swojej najmocniejszej książce odsłaniają nam niebezpieczne związki Donalda Tuska z niemieckim wywiadem, światem służb specjalnych i mafijnym półświatkiem....
  Ocena:5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka w 48 godzin
  Cena: Nasza cena: 28,74 zł 44,90 zł
 • -23%
  Miłość

  Miłość

  Przez wiele lat karmiłem się różnymi rzeczami, gnozą, buddyzmem zen - to mnie fascynowało. Ale to nie dawało mi życia. Wciąż byłem nieszczęśliwy. To Chrystus dał mi życie, wygnał ze mnie demona, uzdrowił mnie i wskrzesił do prawdziwego życia - doświadczyłem tego, widziałem to wszystko, widziałem,...
  Ocena:5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka do 72 godzin
  Cena: Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł
 • -20%
  Soul Side Story z płytą DVD

  Soul Side Story z płytą DVD

  Powiem od razu, że do napisania tej książki zapuściłem sobie specjalną brodę, bo wydaje mi się, że każdy pisarz musi mieć brodę. Pisarz bez brody jest niepoważny, a jego książka nie?istotna. Broda dodaje majestatu jego słowom i podkreśla ich ważność. Nie jestem pisarzem, ale postanowiłem chociaż...
  Ocena:0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  wysyłka do 72 godzin
  Cena: Nasza cena: 55,92 zł 69,90 zł

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej