Stefan Wiech Wiechecki

Rodowity warszawiak, satyryk, prozaik, zdaniem legendarnego polskiego poety Juliana Tuwima: “Homer warszawskiej ulicy”. Stefan “Wiech” Wiechecki to pisarz, z którego twórczością powinien zapoznać się nie tylko każdy mieszkaniec Stolicy.

Autor, który zasłynął dzięki swojemu oryginalnemu stylowi (jego twórczość pisana była gwarą warszawską) pomimo upływu wielu lat od swojego literackiego debiutu cieszy się niezmienną popularnością. Wszystko to za sprawą jego niesamowitego poczucia humoru oraz błyskotliwości, które w duecie tworzą pozycje książkowe, od jakich wprost ciężko jest się oderwać.

Swoją literacką karierę Wiech Wiechecki rozpoczął od publikacji w “Kurierze Warszawskim”, “Kurierze Czerwonym” oraz “Powstańcu”, z którym podjął współpracę po zakończeniu II wojny światowej. Mimo ciężkiej sytuacji Wiech bynajmniej nie miał zamiaru rezygnować ze swojego humorystycznego stylu - wielu twierdzi, że to właśnie dzięki jemu nawet w okresie wojennym można było choć na chwilę się uśmiechnąć.

Szerszemu gronu odbiorców Wiech Wiechecki znany jest przede wszystkim jako autor felietonów, których bohaterami były fikcyjne postaci takie jak Teoś Piecyk, Walery i Gienia Wątróbka oraz Szwagier Piekutoszczak. Nie są to jednak jedyne pozycje tego autora, z jakimi warto się zapoznać.

Całą kolekcję książek Stefana Wiecha Wiecheckiego znaleźć można również w naszej księgarni online. Pośród dostępnych propozycji czekają tutaj m.in. takie tytuły jak: “Pożycz mi rewolweru! Opowiadania powojenne”, “Ksiuty z Melpomeną”, “Walery Wątróbka ma głos”, “Maniuś Kitajec i jego ferajna”, a także “Piąte przez dziesiąte”. Książki dostępne są zarówno w klasycznej, papierowej formie, jak i w postaci e-booków dedykowanych urządzeniom przenośnym.