Rotraut Susanne Berner

Rotraut Susanne Berner jest niemiecką ilustratorką książek dla dzieci. Znana przede wszystkim jako autorka serii książek-wyszukiwanek o Ulicy Czereśniowej.

Rotraut Susanne Berner to słynna niemiecka graficzka, ilustratorka książek dla dzieci. Była finalistką międzynarodowej nagrody Hansa Christiana Andersena w 2002, 2004 i 2014 roku. Zdobyła ją w roku 2016. Jest laureatką nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis za całokształt twórczości. I faktycznie twórczość to niezwykła. Artystka ma na swoim koncie ilustracje do około osiemdziesięciu książek. Zaprojektowała ponad 800 okładek. Największą popularnością cieszą się jej książki o mieszkańcach Ulicy Czereśniowej adresowane do najmłodszych.

"Ulica Czereśniowa" (oryginalnie "Wimmelbilderbuch") to fantastyczna propozycja dla małych czytelników! Książki, w których nie pada ani jedno słowo. Są to opowieści obrazkowe pełne zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji. Barwne i ciepłe ilustracje przeniosą najmłodszych w świat sympatycznych bohaterów. Wyszukiwanie ludzi, zwierząt, przedmiotów znakomicie ćwiczy spostrzegawczość, a wymyślanie własnych historii rozwija wyobraźnię. Z książkami o Ulicy Czereśniowej z pewnością nikt nie będzie się nudzić.

Te obrazkowe opowieści autorstwa Rotraut Susanne Berner oczarowały już tysiące dzieci na całym świecie. Seria ta ukazała się jak dotąd w 15 krajach w łącznym nakładzie ponad 500 000 egzemplarzy. Oczywiście książki o Ulicy Czereśniowej znajdziecie poniżej. Są wśród nich także wierszowane historyjki o mieszkańcach tego malowniczego zakątka.

Bestsellery - książeczki dla dzieci do 7 lat

Nowości - książeczki dla dzieci do 7 lat