Paweł Ochman

Paweł Ochman, pisarz i naukowiec, który z ogromną pasją od wielu lat prowadzi bloga o nazwie "Weganon", jak sama nazwa wskazuje, porusza on tematykę kuchni wegańskiej.

Kuchnia wegańska odrzuca wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego i to właśnie o tej sztuce kulinarnej opowiada jego pierwsza książka nosząca tytuł: "Pyszności z roślin. Proste wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału". Była ona spełnieniem jego marzeń. Książka zawiera mnóstwo przepisów na słodkie desery, proste wegańskie śniadania czy ciasta, które można przygotować wykorzystując przy tym rośliny i wszelkie zamienniki białego cukru, którego sam nie używa. Dzięki lekturze Czytelnik może dowiedzieć się również, czym zastąpić nabiał i jajka w swoich potrawach.

Autor książki od 26 lat jest weganinem, uwielbia tworzyć roślinne desery i jak sam się przyznaje ma słabość do czekolady, którą wykorzystuje w swoich deserach, a w książce znajduje się ich mnóstwo. Nie jest zawodowym kucharzem, kuchnia to jego pasja, która zrodziła się w dzieciństwie. Uwielbia gotować i dzielić się gotowaniem z innymi stąd zrodził się pomysł by prowadzić warsztaty i pokazy kulinarne. Swoje kucharskie "dzieła sztuki" fotografuje sam i dzieli się nimi ze swoimi Czytelnikami oraz miłośnikami kuchni wegańskiej na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram. Ma już sporą stałą rzeszę sympatyków. Nic dziwnego, kuchnia wegańska w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Jak mawiają jego przyjaciele "Rano miesza w probówkach, a wieczorem w garach".
 • -38%
  Roślinna kuchnia regionalna

  Roślinna kuchnia regionalna

  Kulinarna podróż po wszystkich regionach Polski. Odkryjecie nowe i zapomniane dania w wersjach roślinnych. Poznacie historię potraw i jaki wpływ na kuchnie regionalną miały zabory, warunki przyrodnicze, miejscowa ludność, a także położenie geograficzne. Czym są dziędziuchy na Lubelszczyźnie,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,04 zł 49,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Kasze w roślinnej kuchni regionalnej

  Kasze w roślinnej kuchni regionalnej

  Kasze. Zapomniane, odkąd ziemniaki zawładnęły naszymi stołami. A to one od wieków były podstawą w kuchni wszystkich grup społecznych. W ozdobnej zastawie pojawiały się na królewskich i książęcych stołach. W glinianych misach w chłopskich izbach. Odkryjcie, jak smaży się kresowe pymchy, piecze...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 45,02 zł 54,90 zł
  wysyłka do 72 godzin