Natalia de Barbaro

Natalia de Barbaro to polska psycholożka i terapeutka, trenerka umiejętności społecznych, ale bynajmniej nie tylko. O tym jednak za chwilę. W swej działalności naukowej zajmuje się psychologią społeczną, socjologią oraz tematyką szeroko pojętej uważności. Jest córką słynnego psychiatry i terapeuty, prof. Bogdana de Barbaro. Nie powinien zatem dziwić fakt, że od najmłodszych lat zafascynowana była funkcjonowaniem ludzkiej psychiki i umysłu.
 

Urodziła się w roku 1970. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie jest wykładowczynią na macierzystej uczelni. W 2006 roku była głównym strategiem w kampanii prezydenckiej Donalda Tuska. Bazując na tych doświadczeniach, stworzyła książkę "Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej".
 

Natalia de Barbaro jest felietonistką "Wysokich obcasów" i miesięcznika psychologicznego "Charaktery". Zajmuje się też twórczością poetycką. Obecnie ma w swoim dorobku trzy tomiki poezji: "Ciemnia", "Tkanka" oraz "Krwawnik, mniszek, ułudka" (zbiór zawierający utwory z poprzednich tomików oraz wiersze dotąd niepublikowane). Jej liryka zajmuje na tle współczesnej poezji polskiej miejsce osobne, ale przy tym bardzo wysokie, zdobywając uznanie czytelników i krytyków literackich.
 

Książką, która bez wątpienia przyniosła jej największą popularność, jest "Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie". Ukazała się w roku 2021. Została napisana na bazie doświadczeń autorki w pracy terapeutycznej z kobietami. Adresowana jest do wszystkich kobiet, które pragną żyć w zgodzie z własnymi potrzebami i marzeniami. Natalia de Barbaro pokazuje w niej, jak zmienić swoje życie na lepsze i nauczyć się czerpania satysfakcji ze zwyczajnej, jak mogłoby się zdawać, codzienności.