Meg Adams

Meg Adams to polska autorka romansów i literatury obyczajowej. Zasłynęła powieścią "Architektura uczuć". Nie waha się eksperymentować z formą, łącząc w swej twórczości rozmaite gatunki.

Meg Adams to polska pisarka, autorka romansów i powieści obyczajowych. Jest członkinią Grupy Literackiej Ailes. Jej powieściowym debiutem jest "Architektura uczuć", która z miejsca podbiła serca czytelniczek. Kolejnym sukcesem autorki okazał się "Ochroniarz".

Pisarka wychowała się na Śląsku, gdzie też mieszka obecnie. Sporo czasu spędziła jednak w Krakowie i (jak sama przyznaje) darzy dawną stolicę ogromnym sentymentem. Z zawodu jest inżynierem i informatykiem. Mieszka z mężem i dzieckiem. Swój czas dzieli między domowymi obowiązkami, czytaniem książek a wymyślaniem kolejnych, fascynujących opowieści. Uwielbia romanse, podobnie zresztą jak słodycze (zwłaszcza te, które sama wypieka). Jest wielbicielką "Gry o tron".

Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła w roku 2014. Cztery lata później jej debiutanckie opowiadanie "Symfonia znaków" ukazało się w antologii grupy Ailes. Na kartach powieści "Architektura uczuć" opisała historię światowej sławy architekta, który przyjechawszy do Polski, poznaje Oliwię: kobietę o skrajnie odmiennym charakterze. Ich burzliwa, trudna relacja stanowi mechanizm napędowy tego niezwykle wysmakowanego i wciągającego romansu. Z kolei druga powieść Meg Adams, a więc "Ochroniarz", to zgrabne połączenie romansu, kryminału i sensacji. Od tej książki z pewnością nie zdołasz się oderwać!