Lorraine Warren

Lorraine Warren była amerykańską demonolożką i specjalistką od zjawisk paranormalnych. Wraz ze swym mężem Edem Warrenem badała przypadki opętań i nawiedzone miejsca.

Lorraine Warren to amerykańska specjalistka z zakresu spirytyzmu. Przez wiele lat wraz ze swoim mężem Edem Warrenem badała zjawiska paranormalne. Głównym tematem ich zainteresowań były opętania i nawiedzenia. Przez wiele lat spotykali się z ludźmi opętanymi przez duchy. W pogoni za demonami zagłębiali się tam, gdzie dotrzeć mogą jedynie nieliczni śmiałkowie. Badanie i dokumentowanie zjawisk paranormalnych stało się ich życiową pasją.

Przeżycia Lorraine Warren i jej męża zainspirowały wielu twórców horroru. To właśnie na kanwie opowiedzianych przez nich historii powstały filmy, takie jak "Udręczeni", "Obecność", "Annabelle" oraz "The Amityville Horror". Choć małżeństwo Warrenów pożegnało się już z tym światem, ich książki to pozycja obowiązkowa dla osób interesujących się zjawiskami paranormalnymi. Na naszych stronach dostępne są dwie pozycje: "Nawiedzenia. Historie prawdziwe" oraz "Opętania. Historie prawdziwe".

Dlaczego warto do nich zajrzeć? To znakomicie napisane opowieści, które autorzy serwują nam w lekkim, gawędziarskim stylu. Piszą przy tym o metodach badania i dokumentowania zjawisk nadprzyrodzonych. Warto dodać przy okazji, że Ed Warren był jedynym świeckim egzorcystą uznawanym przez Watykan, natomiast Lorraine miała ponoć zdolności medium. Zainteresowanych odsyłamy do poniższych publikacji.