Joanna Ostrowska

Chcesz w prosty sposób nauczyć się języków obcych? Sięgnij po pomoce dydaktyczne autorstwa Joanny Ostrowskiej.


Joanna Ostrowska jest absolwentką studiów z zakresu iberystyki w Warszawie. Przez lata zajmowała się tłumaczeniami literatury hiszpańskojęzycznej, w tym wybitnymi książkami znanych hiszpańskich autorów. Ma na koncie powieści i książeczki dla dzieci, łącznie ponad 30 takich tłumaczeń. W swojej pracy skupia się również na edukacji - jest autorką i współautorką publikacji do nauki języków obcych. Wykorzystuje nowoczesne metody przekazywania wiedzy, skupiając się przede wszystkim na teorii - słówkach, konwersacjach i najczęściej spotykanych dialogach. 


W swojej karierze edukacyjnej stara się nauczać młodszych i starszych - wraz z innymi językoznawczyniami stworzyła m.in. grę planszową "Bójka na słówka" do nauki hiszpańskiego, w której w zabawny sposób dzieci mogą przyswoić sobie słówka i gramatykę. Najpopularniejsze książki Joanny Ostrowskiej to z kolei "Wielka gramatyka języka hiszpańskiego", "Planer językowy. Hiszpański. Czas na konwersacje", "Hiszpański nie gryzie! Gramatyka" czy "Hiszpański. Kurs dla zabieganych".


Książki edukacyjne autorki spotykają się z dużym zainteresowaniem kursantów. Są cenione przede wszystkim za prosty język, operowanie przykładami z życia codziennego oraz wyjaśnianie pułapek językowych i najczęściej popełnianych błędów. W nauce języka pomocne okazują się też grafiki,obrazki i fiszki, które licznie znajdują się w tych książkach do nauki hiszpańskiego.