Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk urodziła się w Olsztynie 18 sierpnia 1987 r. To polska zawodniczka w takich sportach walki jak Muay Thai, kickboxing, a także mieszane sztuki walki MMA. Jest trzykrotną zawodową mistrzynią świata oraz dwukrotna mistrzynią Europy. Wygrała także czterokrotnie amatorskie mistrzostwa świata i trzykrotnie mistrzostwa Europy, a także pięciokrotnie została mistrzynią Polski w boksie tajskim. To pierwsza Polka występująca w największej i najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie, czyli Ultimate Fighting Championship. Jest mistrzynią UFC w kategorii słomkowej do 52 kg.

Na zawodowstwo w MMA Przeszła w 2012 roku. Pod koniec czerwca w 2013 roku uzyskała 7 miejsce w klasyfikacji generalnej utworzonej przez ceniony portal internetowy Fightmatrix.com specjalizujący się w układaniu rankingów MMA na całym świecie.

W 2016 obroniła czwarty tytuł mistrzowski, jednocześnie pokonując na punkty Karolinę Kowalkiewicz. Na gali UFC 211 obroniła piąty tytuł mistrzowski pokonując Jessicę Andrade.