Jessie Inchauspé

Glukozowa bogini swoją wiedzę posiadła, zgłębiając własny przypadek. Teraz dzieli się swoimi odkryciami z resztą świata – poznaj jej książki, które stanowią skarbnicę wiedzy dla wszystkich osób dbających o właściwy poziom cukru w organizmie. Bo bardziej, niż to, co jesz, liczy się to, jak to jesz.


Jessie Inchauspé urodziła się w 1992 roku w Biarritz we Francji. Ukończyła licencjackie studia matematyczne na King’s College London, a następnie studia magisterskie w zakresie biochemii na Uniwersytecie Georgetown. W wieku 19 lat doznała urazu kręgosłupa, co wpłynęło na jej zainteresowanie zdrowiem i dalsze wybory życiowe. Po studiach pracowała w startupie 23andMe oferującym szeroko dostępne testy genetyczne wykonywane na podstawie próbki śliny.


W 2019 roku w serwisie Instagram założyła profil @glucosegoddess. Publikowała na nim samodzielnie przygotowane wykresy obrazujące skoki glukozy we własnym organizmie. W 2022 roku wydała pierwszą książkę "Glukozowa rewolucja", która stała się bestsellerem m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Hiszpanii i Niemczech. Poradnik podpowiada, jak według autorki opanować zachcianki żywieniowe, ciągłe zmęczenie, mgłę mózgową, zaburzenia snu, trądzik i inne problemy. W 2023 roku wydała drugą książkę "Metoda Glucose Goddess. 4 tygodnie na to, by opanować zachcianki, odzyskać energię i czuć się rewelacyjnie". Książki Jessie Inchauspé przetłumaczono na ponad 40 języków.


Jessie Inchauspé nadal prowadzi profil @glucosegoddess, gdzie regularnie publikuje informacje na temat glukozy. Obecnie jej profil śledzi ponad 3,7 mln obserwatorów.