James Clear

James Clear jest pisarzem i mówcą motywacyjnym, autorem bestsellera "Atomowe nawyki", który sprzedał się w ponad 15 milionach egzemplarzy na całym świecie.


Jak sam o sobie mówi, jest orędownikiem użytecznych idei. Autor dzieli się swoimi pomysłami jak żyć lepiej, w jaki sposób osiągać lepsze wyniki, jak dokonywać dobrych wyborów i unikać złych, a także jak trzymać się nawyków, aby realizować swoje cele i spełniać marzenia. Z jego usług jako mówcy korzystają takie firmy jak Capital One, Cisco, General Electric, Honda, Intel, LinkedIn, Lululemon, McKinsey & Company, Merrill Lynch i wiele innych przedsiębiorstw z różnych branż i sektorów. Każdego miesiąca James Clear wygłasza 1-2 mowy na temat dobrych nawyków i procesu ciągłego doskonalenia się.


Clear przedstawił swoje koncepcje w książce "Atomowe nawyki", a także na bieżąco prezentuje je na swojej stronie internetowej https://jamesclear.com oraz w newsletterze "3-2-1", który wysyłany jest raz w tygodniu. Jego "Atomowe nawyki" to psychologiczny poradnik na temat roli dobrych nawyków w codziennym życiu. Najbardziej znana książka Jamesa Cleara została przetłumaczona na ponad 50 języków. Poradnik polecany był przez topowe czasopisma, takie jak "Time", "New York Times", czy "Wall Street Journal", gdzie zajmował pozycję bestsellera. 


James Clear jest też autorem ponad 250 artykułów. Jego newsletter prenumeruje ponad 3 miliony osób, a autorską witrynę internetową odwiedza ponad 10 milionów użytkowników rocznie.