Brian Herbert

Brian Herbert - najstarszy syn słynnego autora Kronik Diuny, Franka Herberta. Ojciec był dla niego niewątpliwie mistrzem i niedoścignionym wzorem. Jeszcze za jego życia wspólnie napisali kilka powieści. Jednak to kontynuacja słynnej Diuny, przyniosła Brianowi sławę. Najpierw napisał zakończenie Kronik Diuny w dwuczęściowym, siódmym tomie. Następnie stworzył kilka cykli powieściowych bazujących na fabule Diuny, w tym Legendy Diuny.

Diuna 7, będąca siódmym, nieoficjalnym tomem Kronik Diuny, powstała na bazie notatek pozostawionych pośmiertnie przez Franka Herberta.

Brian współtworzył już własną kontynuację Diuny wspólnie z Kevinem J. Andersonem. Obaj pisarze starali się utrzymać klimat oryginalnych powieści Franka i bazować na jego twórczości. Brian otrzymał wiele prestiżowych nagród, jest także autorem kilku biografii słynnego ojca.

Brian mieszka w Waszyngtonie i cały czas jest aktywnym pisarzem. Jest żonaty i ma trzy córki. W 2013 roku opublikował książkę Ocean, którą napisał wspólnie ze swoją żoną.