Ewa Chotomska

Ewa Chotomska jest pisarką, autorką książek dla dzieci, scenariuszy i tekstów piosenek. W 2019 roku otrzymała Order Uśmiechu. Jest córką pisarki Wandy Chotomskiej.


Przyszła na świat w Warszawie, w roku 1951. Studiowała filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim. W 1983 roku założyła razem z Andrzejem Markiem Grabowskim dziecięcy zespół Fasolki. Jest autorką tekstów wielu piosenek, w tym kilku absolutnie ponadczasowych hitów muzyki dziecięcej: "Szczotka, pasta", "Mydło lubi zabawę", "Myj zęby", "Moja fantazja".


Występowała w programie telewizyjnym dla dzieci "Tik-Tak", do którego zresztą pisała scenariusze. Wcielała się tam w rolę Ciotki Klotki. Ewa Chotomska jest również autorką scenariuszy do innych popularnych programów dla dzieci emitowanych na antenie Telewizji Polskiej. Były to między innymi "Fasola", "Domowe przedszkole", "Młynek", "Jedyneczka" i "Budzik".


Poniżej znajdziecie kilka przesympatycznych książek dla dzieci pióra Ewy Chotomskiej. Autorka ta ma w swoim dorobku takie tytuły, jak "Pamiętnik Felka Parerasa" i "Hopsasa Felka Parerasa". Ich bohaterem jest piesek, którego z miejsca pokochają wszyscy młodzi czytelnicy.