Amie Kaufman

Amie Kaufman jest znaną autorką książek z gatunku science fiction, przeznaczonych dla młodzieży i młodszych Czytelników. Urodziła się w Melbourne w Australii, ale dorastała zarówno tam, jak i w Irlandii. Ukończyła studia i uzyskała z wyróżnieniem licencjat z prawa, historii i literatury. Następnie osiągnęła stopień magistra z dziedziny rozwiązywania konfliktów, dzięki czemu przez siedem lat pracowała jako mediator. Obecnie zajmuje się jedynie pisarstwem i jest to jej główna praca. Mieszka w Melbourne wraz z mężem oraz ukochanym psem.

Zadebiutowała książką "W ramionach gwiazd", która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem przez czytelników. Ponadto została nominowana do "The Aurealis Award", czyli jednej z literackich nagród dedykowanych książkom australijskim, jako najlepsza powieść roku. Stanowi ona również pierwszą część serii "Starbound", którą autorka pisała wraz z Meagan Spooner. Składają się na nią jeszcze "W spojrzeniu wroga" i "W sercu światła".

Drugą ważną serią wydawaną obecnie przesz Amie Kaufman jest "The Files Illuminae", przy której powstawaniu bierze udział Jay Kristoff. Pierwsza książka "Illuminae" okrzyknięta została bestsellerem, a w 2015 roku "Plan B Entertainment" wykupiło prawa do jej ekranizacji.