Agnieszka Mielczarek

Agnieszka Mielczarek to dyplomowany coach żywieniowy, a zarazem dietetyczka i autorka książek o wpływie jedzenia na zdrowie. Miłośniczka kuchni, zasłynęła swoim blogiem oraz kanałem na Youtube “Jedz Inaczej”.

Agnieszka Mielczarek jest absolwentką warszawskiego Collegium Civitas w zakresie wpływu żywienia na zdrowie. Zdrowie i gotowanie to jej wielkie pasje i sposób na życie. Swymi zainteresowaniami lubi się dzielić z innymi, przez co powstał jej blog oraz kanał na YouTube. Jest współautorką projektu “Kuchnia BISTRO BOX” oferującego “zdrowie na wynos” i catering na spotkania biznesowe. Pisze książki o odchudzaniu i odmładzaniu dietą. Stara się w nich wykazać czytelnikom, jak ogromny i kluczowy wpływ na zdrowie, samopoczucie i wygląd ma właściwe odżywianie. Bazuje w nich na swojej wiedzy, ale czerpie też z miłości do smaku, zamiłowania do produktów naturalnych oraz roślin leczniczych.

 

W swojej książce “Detoks dla opornych” łączy w sobie poradnik, książkę kulinarną i zeszyt motywacyjny, proponując czytelnikom 21-dniowy program oczyszczający. Wyjaśnia, co zatruwa ludzki organizm, by czytelnik mógł rozpoznać, czy i ON potrzebuje detoksu. Radzi, jak krok po kroku przygotować się do oczyszczania oraz jak powinien wyglądać jego harmonogram. Przy okazji dzieli się z czytelnikami przepisami na zdrowe i sycące, a jednocześnie oczyszczające dania, takie jak sorbet z banana, kawior z alg, pasta z ciecierzycy i szczawiu, zupa krem z czosnku, pieczone warzywa z sosem tahini, jarmuż z pomidorami i mus z suszonych moreli. Opisuje też wody smakowe niezbędne w utrzymaniu odpowiedniego nawodnienia organizmu. Zakończenie książki stanowi zeszyt ćwiczeń motywacyjnych.

O odpowiedniej diecie, ćwiczeniach, ale także miłości do natury Agnieszka Mielczarek pisze w swojej książce “5 lat młodsza w 5 tygodni”. Ogromną popularnością cieszą się też jej wcześniejsze książki “Jak schudnąć po 40?” i “Dobre życie”.