Anonimowi Heretycy

Książka
27,99 zł
eBook
33,99 zł
Audiobook
33,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Editio
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 352
Opis

"Anonimowi Heretycy" to wciągająca powieść o sile tego, w co się wierzy i co czuje się w głębi serca. Przekonaj się, dlaczego warto walczyć o własne przekonania, nie dając się stłamsić tym, co narzucają nam inni.

"Anonimowi Heretycy" to powieść skierowana do młodzieży, jednak coś dla siebie znajdą tu także starsi odbiorcy. Główny bohater to nastoletni Michael, który ciągle się przeprowadza ze względu na pracę ojca. Tym razem zostaje zmuszony przez rodziców do rozpoczęcia nauki w katolickiej szkole. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby Michael nie był… no właśnie, ateistą. Chłopak obiecał sobie jednak, że zdobędzie przyjaciół wśród rówieśników, bo jeśli tak dalej pójdzie, będzie przez całe życie zupełnie sam.

Na miejscu dopada go rzeczywistość przypominająca koszmar, z którym zupełnie się nie zgadza. Mimo wszystko Michael prędko pojmuje, że oprócz niego w szkole uczą się też inni outsiderzy, ukrywające swoje prawdziwe oblicza i niechcący się wychylać. A chłopak dociera do nich, kiedy zaczyna już tracić nadzieję na to, że jego życie nie będzie pasmem klęsk.

Anonimowi Heretycy postanawiają jednak połączyć siły, by sprzeniewierzyć się temu, co się na nich wymusza i obnażyć hipokryzję systemu i zasad obowiązujących w placówce. Jednak co, jeśli Michael posunie się o krok za daleko? Czy osiągnie swój cel, czy może straci znacznie więcej, niż przewidywał?


O książce

Gdy pierwszy raz usłyszałam o młodzieżówce, której głównym spoiwem jest wiara, pomyślałam, że to nie dla mnie. Nic bardziej mylnego! Katie Henry tworzy świetnych bohaterów, których sporo dzieli, a to sprawia, że muszą nauczyć się najważniejszego: tolerancji. Michael ? ateista, Lucy ? feministka, która chce być księdzem, a także cały przekrój innych ciekawych postaci, w których każdy odnajdzie część siebie. Boska komedia!

Karolina Borkowska, ambasadorka książki, Comebook


O autorce

Autorką powieści "Anonimowi Historycy" jest Katie Henry, amerykańska pisarka, która mieszka w Nowym Jorku. Chętnie tworzy książki skierowane do nastolatków przeżywających właśnie okres buntu.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii new adult

Szczegóły
  • Autor: Katie Henry
  • Wydawnictwo Editio
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 352
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328364790
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Heretics Anonymous
  • Tłumacz: Machnik Marcin
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788328364790
  • EAN: 9788328364790
  • Wymiary: 14.0x21.0x2.2 cm
  • Dane producenta: HELION S.A., ul. Kościuszki 1C, 44-100 Gliwice, Polska, gpsr@grupahelion.pl, tel. (32) 230-98-63
Recenzje książki Anonimowi Heretycy (7)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna Ż. w dniu 2020-08-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    (Jak narazie nie czytałam jeszcze książki, a więc powiem o zamówieniu i dostawie). Super dostawa. Książka przyszła w świetnym stanie. Zamawiałam dwie książki tą oraz "Gołąb i wąż" Shelby Mahuryni liczyłam na to, że dostanę do każdej książki jedną zakładkę natomiast do dwóch książek dostałam jedną zakładkę, co jest jak dla mnie słabe. Po za tym z jestem zadowolona; Mam nadzieję, że kiedyś za niedługo Tania Książka to zmieni i jedna książka = jedna dodana do niej zakładka.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Wiktoria B. w dniu 2021-05-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jest to cudowna historia! Wspaniale się przy niej bawiłam! Genialne napisana młodzieżówka, którą znalazłam tylko dlatego, że chciałam zacząć czytać książki w języku angielskim (ostatecznie zakupiłam polskie wydanie, ale podobno jest to dobra książka, aby zacząć przygodę z czytaniem po angielsku). Katie pisze prosty językiem, ubierając wszystko w słowa, tak jak to postrzega nastoletnie oko i to jest wspaniałe. Nie mamy tutaj sztywnego i wysoce wyszukanego języka tylko proste spostrzeżenia Michaela, który swoimi przemyśleniami i zachowaniem potrafi doprowadzić czytelnika do śmiechu. Reszta bohaterów jest równie wspaniale wykreowana, po prostu czyta się to niezwykle lekko, szybko i przyjemnie.

    Mamy tutaj wątek przyjaźni, która na początku wcale się tak nie zapowiadała. Pomimo że wszyscy się różnią, zjednoczył ich wspólny cel i połączył wszystkich i zacieśnił więzi. Wątek przyjaźni, która potrafi przetrwać nawet bardzo poważny kryzys. Jest nastoletnia miłość, która również ma swoje wzloty i upadki, bo w życiu nie jest zawsze kolorowo. Mimo tego całego humoru, na pewno można dużo wynieść z tej historii, zarówno wiele pojęć jak i faktów podanych czarno na białym jak i doszukać się głębszych przekazów, samodzielnie wyciągnąć wnioski.

    Reasumując, jest to wspaniała młodzieżówka. Nada się dla tych, którzy potrzebują czegoś lżejszego po ciężkiej lekturze, szukających wytchnienia. W dodatku śliczna okładka i przyjemna czcionka zdecydowanie dodają tej książce do atrakcyjności. Polecam ją z czystym sercem każdemu, a w szczególności wszystkim nastolatkom. Katie odwaliła kawał świetniej roboty!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina K. w dniu 2020-09-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jest zachwyt!!! Wielki!!!

    "To, że mają reguły, nie oznacza, że mają rację."

    To było rewelacyjne! 352 strony czystej książkowej przyjemności, niezwykła i wartościowa historia!! Zwyczajnie Ważna książka!!! Tak się cieszę że mogłam ją poznać, Anionimowi Heretycy po prostu wymiatają na maksa!!! W tej książce wszystko jest idealnie do siebie dopasowane, można nawet powiedzieć że jest dopracowana w każdym punkcie, od samej opowieści przez bohaterów. Cudo!!! To niezwykła opowieść o rodzinie - jej sile, ale także rozczarowaniu braku zrozumienia między bliskimi, błędnych założeniach, czy przyznawaniu się właśnie do błędów i przebaczaniu, o wierze a co z tym idzie o tolerancji bez względu na wyznanie, o przyjaźni w tym o stawianiu w obronie tych którzy stają się twoją rodziną taką z którą nie łączą cię więzy krwii ale podobny sposób myślenia , wreszcie o pierwszej miłości jej sile o tym jak zmienia człowieka i otwiera nowe drzwi w życiu. Narracja prowadzona z punktu widzenia ateisty Michaela który zostaje rzucony na głęboką wodę zostaje bowiem uczniem szkoły katolickiej, jest świetnie prowadzona, to był strzał w dziesiątkę! Tutaj mamy całą gamę interesujących i różnorodnych bohaterów, którzy nie wypierają się swoich przekonań, ale i nie wciskają ich innym za wszelką cenę. Piękna, wzruszająca i miejscami zabawna opowieść o tolerancji, o podejmowaniu decyzji, tak poprostu o zyciu.

    Więc kochani dajcie się porwać tej historii i czytajcie Heretyków, a pokochacie Michaela i jego poczucie humoru!!! Polecam.

    @carolina_czyta_i_oglada

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sylwia O. w dniu 2020-09-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Podczas kolejnej przeprowadzki (spowodowanej pracą taty), Michael trafia do katolickiego Liceum im. św. Klary. Problem w tym, że jest ateistą i nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania w tej szkole. Czuje się samotny w swoich odczuciach do momentu, aż na jednej z lekcji pewna dziewczyna wdaje się w nerwową dyskusję z zakonnicą. Od tego dnia Michael poznaje w szkole coraz więcej osób, które ukrywają inną wiarę, orientację itp.

    Anonimowi Heretycy spotykają się w podziemiach szkoły i rozmawiają bez skrępowania o swoim światopoglądzie. Wszystko jest tajemnicą do momentu, aż Michaelowi udaje się przekonać cały klub do nagięcia zasad panujących w szkole.

    “Kto ucierpi jeśli heretyk nie podporządkuje się hipokryzji?”

    .

    Zapamiętam tę książkę na długo. Dzięki niej lepiej poznałam różne religie, a ponadto dowiedziałam się nowych informacji o własnej wierze. Uważam, że jest to pozycja z którą powinien zapoznać się każdy. Odnośnie pióra autorki: jest tak lekkie, że dosłownie mkniemy przez kolejne strony. Wielkim plusem jest to, że książka “Anonimowi Heretycy” nauczyła mnie masę nowych słów, których znaczenia do tej pory nie znałam 😊

    Wszyscy bohaterowie mają ciekawe, odmienne poglądy co sprawia, że w różnych kwestiach możesz po części utożsamić się z każdym z nich.

    Za mój egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Editio.

    ~ sylwiaczyta

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sylwia Ł. w dniu 2020-08-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jestem zaskoczona wrażeniem, jakie wywarła na mnie ta opowieść. "Anonimowi Heretycy" to piękna i wartościowa historia, po którą powinni sięgać zarówno młodzi ludzie dopiero wkraczający w życie, jak i ich rodzice, aby uświadomić sobie pewne kwestie dotyczące dojrzewania i rozterek z nim związanych, jak również własnego postępowania, bo mimo naszych największych starań czasami popełniamy karygodne błędy. Na szczęście zawsze można je jeszcze naprawić... wystarczy tylko chcieć. W końcu każdy ma prawo do własnych przekonań - byle przy tym być dobrym człowiekiem.

    Cała opinia: [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula