Pomnóż Dobro przez 1,5% podatku!

Pomnóż Dobro przez 1,5% podatku

Nie ma miłości do literatury bez wrażliwości. Nie tylko tej na słowo, ale również na otaczający świat. W szczególności na ludzi, którzy są tuż obok lub tych całkiem daleko. To właśnie m.in. dzięki tej wrażliwości powstała nasza księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl. I to ona popchnęła nas do dalszych działań. 

Nie zatrzymaliśmy się bowiem tylko na oferowaniu dobra w postaci książek, gier czy zabawek. Chcąc mnożyć dobro przez duże "D", postanowiliśmy m.in. wspomóc Fundację "Pomóż Im", działającą na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi oraz prowadzącą Białostockie Hospicjum dla Dzieci. 

Fundacja "Pomóż im"

Fundacja "Pomóż im" powstała 17 września 2007 roku. Wspomaga chore dzieci oraz ich rodziny z województwa podlaskiego, oferując potrzebującym szeroką pomoc, m.in. w postaci dostępu do lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, rehabilitantów, specjalistycznego sprzętu czy transportu. Nie byłoby to możliwe bez nieustającego zbierania środków na te potrzeby.

Z okazji niedawnych obchodów piętnastolecia istnienia organizacji, podarowaliśmy jej pracownikom prezenty. Chcieliśmy w ten sposób docenić ich ciężką pracę na rzecz podniesienia komfortu życia małych pacjentów. 

TaniaKsiazka.pl od ponad 9 lat wspiera Fundację "Pomóż Im"!

Pomaganie Im to jeden z elementów naszej misji! Jesteśmy dumni, że jako TaniaKsiazka.pl od 1 czerwca 2013 roku należymy do grona darczyńców, którzy regularnie wspierają działalność fundacji. Jak to robimy? Przede wszystkim sprawiliśmy, że nasza księgarnia internetowa stała się pośrednią platformą pomocy. 

Każdy nasz Klient, składając zamówienie na książki lub inne produkty, wspiera Fundację "Pomóż Im", choć czasem nawet o tym nie wie! Część zysku z każdej transakcji przeznaczamy bowiem na konto organizacji. 

Tą drogą do tej pory udało nam się przekazać ponad 520 000 złotych na wsparcie fundacji!

Oaza Radości

Angażujemy się również w wiele innych działań na rzecz naszych przyjaciół. Między innymi jesienią 2020 roku wsparliśmy budowę Oazy Radości przy szpitalu DSK w Białymstoku, której pomysłodawcą była właśnie Fundacja "Pomóż Im". Oaza Radości to przestrzeń stworzona z myślą o młodych pacjentach onkologicznych i ich rodzicach. Zbudowaliśmy miejsce idealne na zabawę i relaks na świeżym powietrzu, które mają duży wpływ na stan zdrowia podopiecznych. Przebywanie na podwórku to również świetny sposób na spędzanie wspólnego czasu. 

Biorąc pod uwagę, że jesteśmy księgarnią, na placu pojawił się mały akcent „literacki”. Wśród sprzętów na placu zabaw ustawiliśmy drewnianą ławeczkę ozdobioną wizerunkiem naszego książkowego mola Moltaniego. Ławeczka czytelnika to wymarzone miejsce na oddanie się lekturze ulubionej książki, a tym samym na ucieczkę do świata wyobraźni.

Docenieni za wsparcie

Fundacja "Pomóż Im" docenia nasze wsparcie i zaangażowanie na rzecz ich podopiecznych. M.in. w 2018 roku w ramach podziękowania za okazane serce i fundusze nasi szefowie, Agnieszka i Łukasz Kierusowie, otrzymali wyjątkową symboliczną nagrodę specjalną – Drzewo Nadziei.

Pomnóż Dobro przez 1,5% podatku

Dzieci z chorobami nowotworowymi na co dzień potrzebują dużo siły i wsparcia, również finansowego. W walce o ich zdrowie i życie liczy się każda złotówka. 

Dlatego zachęcamy Cię do przekazania 1,5% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji “Pomóż Im”. Wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym wpiszesz KRS 0000288520, a wspomożesz całoroczne dofinansowanie szerokiej pomocy małym pacjentom onkologicznym. 

Pamiętaj, że Pomagać Im możesz nie tylko w czasie składania deklaracji podatkowych! O każdej porze roku składając zamówienie na książki, gry i zabawki na stronie naszej księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl dokładasz swoją cegiełkę do skarbonki fundacji. Bez Ciebie i innych naszych Klientów pomoc na taką skalę nie jest możliwa! 


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać