15. urodziny Fundacji Pomóż Im. Wspieramy Was już 9 lat!

15. urodziny Fundacji

Nie ma miłości do literatury bez wrażliwości. Nie tylko tej na słowo, ale również na otaczający świat. W szczególności na ludzi, którzy są tuż obok lub tych całkiem daleko. To właśnie m.in. dzięki tej wrażliwości powstała nasza księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl. I to ona popchnęła nas do dalszych działań. 

Nie zatrzymaliśmy się bowiem tylko na oferowaniu dobra w postaci książek, gier czy zabawek. Chcąc mnożyć dobro przez duże "D", postanowiliśmy m.in. wspomóc Fundację "Pomóż Im", działającą na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi oraz prowadzącą Białostockie Hospicjum dla Dzieci. 

15. urodziny Fundacji "Pomóż im"!

Fundacja "Pomóż im" powstała 17 września 2007 roku. To znaczy, że aż od piętnastu lat wspomaga chore dzieci i ich rodziny z województwa podlaskiego. Oferuje potrzebującym szeroką pomoc, m.in. w postaci dostępu do lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, rehabilitantów, specjalistycznego sprzętu czy transportu. Nie byłoby to możliwe bez nieustającego zbierania środków na te potrzeby.

TaniaKsiazka.pl od 9 lat wspiera Fundację "Pomóż Im"!

Pomaganie Im to jeden z elementów naszej misji! Jesteśmy dumni, że jako TaniaKsiazka.pl od 1 czerwca 2013 roku należymy do grona darczyńców, którzy regularnie wspierają działalność fundacji. Jak to robimy? Przede wszystkim sprawiliśmy, że nasza księgarnia internetowa stała się pośrednią platformą pomocy. Każdy nasz Klient, składając zamówienie na książki lub inne produkty, wspiera Fundację "Pomóż Im", choć czasem nawet o tym nie wie! Część zysku z każdej transakcji przeznaczamy bowiem na konto organizacji. Tą drogą do tej pory udało nam się przekazać ponad 520 000 złotych na wsparcie fundacji!

Oaza Radości

Angażujemy się również w wiele innych działań na rzecz naszych przyjaciół. Między innymi jesienią 2020 roku wsparliśmy budowę Oazy Radości przy szpitalu DSK w Białymstoku, której pomysłodawcą była właśnie Fundacja "Pomóż Im". Oaza Radości to przestrzeń stworzona z myślą o młodych pacjentach onkologicznych i ich rodzicach. Zbudowaliśmy miejsce idealne na zabawę i relaks na świeżym powietrzu, które mają duży wpływ na stan zdrowia podopiecznych. Przebywanie na podwórku to również świetny sposób na spędzanie wspólnego czasu. 

Biorąc pod uwagę, że jesteśmy księgarnią, na placu pojawił się mały akcent „literacki”. Wśród sprzętów na placu zabaw ustawiliśmy drewnianą ławeczkę ozdobioną wizerunkiem naszego książkowego mola Moltaniego. Ławeczka czytelnika to wymarzone miejsce na oddanie się lekturze ulubionej książki, a tym samym na ucieczkę do świata wyobraźni.

Docenieni za wsparcie

Fundacja "Pomóż Im" docenia nasze wsparcie i zaangażowanie na rzecz ich podopiecznych. M.in. w 2018 roku w ramach podziękowania za okazane serce i fundusze nasi szefowie, Agnieszka i Łukasz Kierusowie, otrzymali wyjątkową symboliczną nagrodę specjalną. – Drzewo Nadziei.

15 tysięcy na ssaki medyczne na 15-lecie fundacji

W związku z jubileuszem Fundacja "Pomóż Im" postanowiła utworzyć urodzinową zbiórkę, z której dochód w całości przeznaczy na ssaki medyczne. Te specjalistyczne urządzenia są wręcz niezbędne do opieki nad małymi pacjentami w hospicjum domowym. Dzięki nim opiekunowie codziennie poprawiają komfort oddychania, a tym samym życia swoim podopiecznym.

Zachęcamy Cię do wsparcia tej zbiórki! Pomóż zapewnić spokojny oddech chorym dzieciom. Możesz to zrobić tutaj.

Możesz również złożyć zamówienie na książki, gry i zabawki na stronie naszej księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl i tym samym dołożyć swoją cegiełkę do skarbonki fundacji. Bez Ciebie i innych naszych Klientów pomoc na taką skalę nie byłaby przecież możliwa! 


Z okazji 15. urodzin życzymy Fundacji "Pomóż Im" dużo zdrowia dla podopiecznych oraz nieustającego i hojnego wsparcia darczyńców. Życzymy siły i wytrwałości w walce o komfort życia małych pacjentów, a tym samym długiej działalności. Z naszej strony zapewniamy, że nadal razem z Klientami TaniaKsiazka.pl będziemy wspierać jej działania, wspólnie szerząc dobro i wywołując uśmiech na dziecięcych twarzach.


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać