Ziemiożerczyni

Autor:

Dolores Reyes

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
184
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 20,18 zł
Audiobooki mp3
za 27,68 zł
Nasza cena: 21,92 zł 36,90 zł Taniej o: 41%

Książka, która przeplata realizm z magią i fantastyką. Jeśli szukasz ciekawej i nietuzinkowej książki - "Ziemiożerczyni" będzie świetnym wyborem.

Każdy z nas ma jakieś umiejętności, które wyróżniają nas z tłumu - jednak co, jeśli te umiejętności okazują się być nadzwyczajne?

Ziemiożerczyni to jedna z osób obdarzonych szczególnym darem. Nie przepowiada przyszłości, nie jest królową mediumizmu ani bioenergoterapeutką. Ona ma zupełnie inną umiejętność - realne wizje, które potrafią zmrozić krew w żyłach.

Jako mała dziewczynka połknęła ziemię. To niepozorne zdarzenie odkryło w niej moc, o której nie śniła nawet w najgorszych snach. Wtedy doznała wizji, jak jej własny ojciec katuje matkę na śmierć. Dziecko od początku swojej edukacji w szkole było uważane za dziwadło - nikt nie chciał z nią rozmawiać i się bawić, a sama dziewczynka wiedziała, że nie wszystko jest tak, jak być powinno. Kiedy nagle, w dziwnych okolicznościach znika jej nauczycielka Ana - dziecko pomaga policji w śledztwie, wskazując miejsce, gdzie ukryto jej ciało.

Informacja o jej nadzwyczajnych umiejętnościach rozchodzi się po okolicy z prędkością światła. Rodziny zaginionych zjawiają się pod domem dziewczyny z butelkami pełnymi ziemi i z nadzieją, że uda się jej odnaleźć ich ukochanych bliskich. Choć dziewczyna chce pomóc wszystkim zrozpaczonym, sama powoli staje się zmęczona całą sytuacją. To przecież ona widzi na własne oczy śmierć przypadkowych ludzi, która niestety okazuje się być rzeczywistością za każdym razem.

"Ziemiożerczyni" to książka wyjątkowa - inna od reszty, wyróżniająca się fabułą. W całej otoczce fantastyki i magii czytelnik znajdzie ziarnko prawdy i rzeczywistości. Lektura potrafi wzbudzić skrajne emocje i chwycić za serce.

Pobierz darmowy fragment


O autorce

Książka jest dziełem Dolores Reyes (ur. 1978). Kobieta pochodzi z Buenos Aires i z zawodu jest nauczycielką. Postanowiła rozpocząć karierę literacką i na razie świetnie jej to wychodzi. "Ziemiożerczyni" to debiutancka powieść Reyes.

Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Na pewno nie należy do lekkich lektur, ale jak się już człowiek wciągnie to przeczyta do koca. Bohaterka nie miała lekkiego życia i sama nie jest lekkim człowiekiem/ charakterem. Ale nie nam ją oceniać, jej dar na pewno też jej nie ułatwia życia i kontaktów z ludźmi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to jedna z tych powieści, których fabułę bardzo trudno opowiedzieć. Bo powiedzieć, że to książka o dziewczynce, która jadła ziemię i miała potem wizje, a na dodatek była opuszczona przez swoich najbliższych - to nie powiedzieć nic. Przy okazji można odebrać powieści to, co chce nam przekazać.

  Chociaż książka jest niewielka objętościowo, nie mogę powiedzieć, że jest lekka. Widziałam, opinie, że ta powieść jest dobra dla młodzieży. Ja się pod tym nie podpiszę. I nie chodzi mi o to, że nastoletnie czytelniczki nie będą w stanie zrozumieć słów autorki, ale to dość mocny kaliber. Poza tym są tutaj dość ostre sceny i nie wiem, czy pozwoliłabym swojej nastoletniej córce je przeczytać.

  To książka, która trafia w najdalsze zakamarki duszy. Nie sposób do niej podejść bez emocji. Myślę, że może podzielić czytelników, ale nie pozostawi ich obojętnymi. Chociaż to była niezwykle poruszająca opowieść, która dała mi do myślenia, momentami czułam, jak żołądek podchodzi mi do gardła, gdy czytałam o jedzeniu ziemi. To było bardzo obrazowo opisane i potrzebowałam chwili, żeby to przetrawić, ale w żadnym wypadku nie jest to z mojej strony zarzut w stosunku do tej powieści.

  Autorka tej powieści zwraca uwagę na to, co dzieje się z kobietami w Argentynie. Tam nikt nie liczy się z ich prawami. Nawet z tym do życia...

  Dobra, mocna rzecz, poruszająca historia. Brutalna, szczera, pełna emocji. Dobra, dojrzała, kobieca literatura. Jak już wspomniałam, nie jest to prosta opowieść, ale warto się z nią zapoznać. Pozostaje na długo w pamięci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezależnie od kraju i systemu wierzeń, a nawet niezależnie od tego, w co sami wierzymy, w desperacji jesteśmy w stanie sięgnąć po wszystkie drogi ratunku. Stąd też, nawet w katolickiej Polsce, taka popularność wróżek, magów, rytualistów czy uzdrowicieli, którzy z mniejszym lub większym skutkiem niosą pomoc potrzebującym, nierzadko drenując przy tym portfele. Wśród nich, niezależnie od sceptycyzmu, zdarzają się zapewne przypadki osób obdarzonych prawdziwym darem. Historia zna przecież świadectwa widzeń czy cudownych ozdrowień, wydarzeń, których nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób. Problem w tym, jak odróżnić tych, którzy rzeczywiście mają niezwykłe umiejętności od oszustów. Pojawia się też pytanie, skąd się biorą te cudowne moce i czy osoby nimi obdarzone uważają je rzeczywiście za dar czy za przekleństwo.

  Tak, jak w Polsce niegdyś dzięki Słowianom i ich obrzędom, którym blisko było do natury, tak i na przykład w Argentynie, wciąż funkcjonuje system dawnych wierzeń, a kraj przesycony jest legendami czy podaniami. Może właśnie dlatego książki argentyńskich pisarzy czy też filmy mają niepowtarzalny klimat, lekkoduszny, mroczny, mistyczny. Wiele z tych obrazów spowija groza, a już z pewnością budzą one wielkie emocje. Jednocześnie, nieobce są Argentyńczykom problemy z którymi borykają się też inne kraje – bieda, przemoc, zarówno ta fizyczna, jak i ekonomiczna.

  Ofiarą tej pierwszej była matka pewnej dziewczynki, która doświadcza widzenia, przedstawiającego agresję ojca wobec jej rodzicielki. Widzenie to wywołane jest zjedzeniem grudki ziemi, która przemawia do dziewczynki z niezwykłą siłą. Po tym, jak jej matka zmarła, ojciec zniknął, opiekę nad nią i bratem Walterem przejmuje ciotka, nieco przytłoczona całą sytuacją. Nie posiadająca swoich dzieci, a nawet ich nie lubiąca kobieta, z trudem akceptuje fakt, iż jej bratanica jest inna. Zresztą ta odmienność i jedzenie ziemi jest też źródłem problemów dziewczynki w kontaktach z rówieśnikami, dlatego dziecko ostatecznie postanawia wpasować się w schemat narzucony przez ciotkę i modyfikuje swoje zachowanie. Do czasu – kiedy bowiem ginie nauczycielka dziewczynki, ta bez wahania wskazuje miejsce ukrycia jej zwłok. Wcześniej znów próbuje ziemi …

  Ziemiożerczyni – tak o niej mówią, podchodząc nieufnie i ostrożnie do jej umiejętności, przynajmniej do chwili, kiedy sami potrzebują pomocy. Przychodzą z ziemią i gorącymi prośbami, by odnaleźć zaginione dzieci, ukochane osoby. Jednocześnie niosą ze sobą cały bagaż doświadczeń, związany między innymi z przemocą, w tym przemocą wobec kobiet, silnie zakorzenioną w kulturze macho. Czy Ziemiożerzyni będzie w stanie im pomóc? Czy w kraju przesiąkniętym złem, jest to w ogóle możliwe?

  Odpowiedzi na to pytanie poszukiwać będziemy w niezwykłej, dość osobliwej powieści „Ziemiozerczyni”. Dolores Reyes, w tej opublikowanej nakładem Wydawnictwa Kobiecego książce porusza temat przemocy, niemal prawnie usankcjonowanej, a tłem staje się tu zbiór mistycznych ceremonii, z pogranicza światów – tego na ziemi i tego, który wykracza poza nasze ludzkie pojmowanie. Książka adresowana jest nie tylko do osób, które poszukują w powieściach tajemnicy i tej niezwykłej atmosfery grozy, której w tym przypadku nie zabraknie. To również lektura dla wszystkich doświadczających przemocy oraz tych osób, które działają w różnego rodzaju stowarzyszeniach z przemocą walczących.

  Reyes, w ten prostej książce, o niewielkiej objętości, odmalowała podły i brutalny świat, a obraz ten poraża swoim realizmem Jednocześnie nałożyła na to wierzenia ludowe, przesądy i gusła, tworząc przedziwną kompilację, której można się dać porwać, lub też przeciwnie – zrezygnować z takiego doświadczania świata. Jedno jest jednak pewne, nie jest to powieść zagraniczna, koło której można przejść obojętnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ziemiożerczyni to specyficzna pozycja, jest to swoista baśń utrzymana w klimacie magicznego realizmu prosto z Buenos Aires. Opowieść jest pięknie napisana, ma w sobie magię, jednak jest również tyleż liryczna, co brutalna. Wynika to z tego, że życie wokół nas bywa brutalne i nie głaska nas po główkach, ale doświadcza, jednak każde doświadczenie w życiu jest po coś....

  "Dlaczego ja, ziemio?"

  Pewna mała dziewczynka zjadła garść ziemi z grobu swej matki i zobaczyła ciosy, które na nią spadły i doprowadziły do jej śmierci. Ciosy jej ojca .... Dziewczynka została z bratem i ciotką, zakazano jej jeść ziemię i snu c opowieści. Dziewczynka nie jadła ziemi, bo chciała czy lubiła, czuła, że musi, a ziemia jej odpowie. Zawsze w kontakcie z ziemią musiała mieć rzecz, która należała do osoby, o której chciała się coś dowiedzieć. Zakazano jej tego.... Jednak to był dar, niezwykły i dość uciążliwy dla jego posiadaczki, jednak był darem i na go posiadała. Nie mogła się od niego odwrócić, bo dar jasnowidzenia nie każdy posiada i należy go dobrze spożytkować.

  Wieści o lokalnej jasnowidzce rozeszły się po okolicy i zaczęli do niej przybywać z prośba o pomoc równi ludzie, pełni nadziei i rządni prawdy.

  Ziemiożerczyni utrzymana jest w klimacie bajkowym, pewnym magii i zjawisk, nad którymi człowiek nie ma władzy. Młoda dziewczyna, osierocona przez matkę, jest rozdarta pomiędzy dwoma światami i musi zaakceptować swój dar pomimo przeciwności losu i rodziny, która nie rozumie go.

  Książka jest pełna magii, a przy tym mroczna i poruszająca ważne społecznie tematy, jak chociażby kwestię przemocy wobec kobiet, która tutaj mocno wybrzmiewa.

  Ziemiożerczyni to doskonała latynoska proza, która wyróżnia się na księgarskich półkach nie tylko przyciągającą wzrok okładka, ale i zapadającym w pamięć wnętrzem.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak zapewne wiecie,są wśród nas osoby obdarzone szczególnymi ,,darami".

  Jedni przepowiadają przyszłość,inni rozmawiają z duchami,a kolejni potrafią odnaleźć ciała zaginionych.

  Wszyscy nierozumiani przez społeczeństwo,nazywani dziwakami,zamykają się w swoich domach na świat.

  A ON przychodzi do nich tylko wtedy,kiedy ich potrzebuje.

  *******************************************

  Ziemiożerczyni jako mała dziewczynka zjadła ziemię z grobu swojej matki i doznała wizji.Zobaczyła jak jej własny ojciec katuje kobietę na śmierć.

  Uważana przez wszystkich za dziwadło przestaje chodzić do szkoły i całe dnie siedzi w domu.Kiedy znika jej nauczycielka Ana,dziewczynka wskazuje miejsce,gdzie policja znajduje ciało.

  Wieść o jej zdolnościach szybko roznosi się po okolicy i coraz więcej rodzin zaginionych pojawia się pod drzwiami domu z butelkami pełnymi ziemi.

  Dziewczyna stara się pomagać,ale wszystko ma swoją cenę.Bo w wizjach odczuwa strach i ból oraz widzi jak giną poszczególne ofiary.

  To,co dla jednych będzie wybawieniem,dla niej staje się przekleństwem.

  *******************************************

  Ta książka jest inna, a przez to wyjątkowa.

  Jest jak wżer w nasze serce.

  Jak gwóźdź,który z każdą stroną coraz mocniej wbija się w naszą głowę.

  Jest jak niemy krzyk rozpaczy bitych i maltretowanych kobiet.

  Nie sposób przejść obok niej obojętnie, a ziemia jeszcze długo skrzypi nam między zębami.

  To była bardzo przejmująca lektura i nie spodziewałam się,że tak mocno mną wstrząśnie.

  Bardzo Wam polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook Ziemiożerczyni mp3 0/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Ziemiożerczyni mp3

Magiczny realizm prosto z obrzeży Buenos Aires. Liryczna i brutalna powieść balansująca na granicy przerażającej rzeczywistości i ludowych wierzeń. "Dlaczego ja, ziemio?" Kiedy była małą dziewczynką, połknęła ziemię i doznała wizji, jak ojciec bije matkę na śmierć. Wtedy Ziemiożerczyni odkryła w...
eBook Ziemiożerczyni mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,18 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ziemiożerczyni mobi epub

Magiczny realizm prosto z obrzeży Buenos Aires. Liryczna i brutalna powieść balansująca na granicy przerażającej rzeczywistości i ludowych wierzeń. „Dlaczego ja, ziemio?” Kiedy była małą dziewczynką, połknęła ziemię i doznała wizji, jak ojciec bije matkę na śmierć. Wtedy Ziemiożerczyni odkryła w...
Poza mną 4/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poza mną

Książka “Poza mną” to przejmująca opowieść o najskrytszych pragnieniach, obawach i demonach każdego człowieka próbującego wstać z kolan. Zrozumienie problemów pacjentów nie równa się z otwartością na samą siebie. Przeszłość bezlitośnie dobija się do drzwi, a nadchodzące zdarzenia niczego nie...
No pasa nada! 5/5 Nasza cena:
25,48 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

No pasa nada!

Prawdziwe historie współczesnych mujeres. Kobiece oblicze męskiego świata Meksyku. Llorona, Malinche, Guadalupe. Szalona – zdrajczyni – święta. Prawdziwy macho szanuje jedynie Matkę Boską z Guadalupe. Reszta kobiet to zdrajczynie lub szalone. Zwłaszcza te, które mają odwagę mówić swoim głosem....
Offline. Jak dzięki życiu bez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście 5/5 Nasza cena:
25,48 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Offline. Jak dzięki życiu bez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście

„Była godzina dwudziesta trzecia, kiedy po raz ostatni sprawdziłem pocztę i wyłączyłem telefon, licząc na to, że robię to na zawsze”. Mark Boyle, znany na świecie jako „człowiek bez pieniędzy”, opisuje swoje życie bez technologii, rządzone rytmami pór roku, na tle krajobrazu dalekiego od miejskiego...
Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie 5/5 Nasza cena:
29,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie

Bezwzględny morderca, który decydował o losach narodów i przebiegu wojen. W ciągu 200 tysięcy lat naszej stosunkowo krótkiej egzystencji odebrał życie mniej więcej 52 miliardom ludzi. Przenosi destrukcyjne choroby, które są przyczyną bezkresnego potoku rozpaczy i śmierci. I nie ma zamiaru przestać....
Ciemność. W obronie mroku 5/5 Nasza cena:
21,92 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciemność. W obronie mroku

CZY CIEMNOŚĆ RZECZYWIŚCIE POWINNA WZBUDZAĆ STRACH? Od wieków uważana za wroga – zagrożenie, zło, a nawet śmierć. Niegdyś trudna do pokonania, dziś coraz rzadziej spotykana. Czy ciemności należy się bać? Aż 60% Europejczyków nie ma szansy na to, aby zobaczyć Drogę Mleczną. Światło otacza nas przez...
Cycki. Czuła biografia piersi 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cycki. Czuła biografia piersi

Pełne, drobne, sterczące lub wiszące z wyraźnymi rozstępami. Są jedyną częścią ciała, która powstaje z niczego i wywołuje sprzeczne emocje: od dumy po wstyd, od obojętności po radość lub smutek. W życiu kobiety rola piersi zmienia się wiele razy. Kiedy Corien van Zweden dowiaduje się, że w jej...
Matki. Niezwykła historia macierzyństwa 5/5 Nasza cena:
29,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matki. Niezwykła historia macierzyństwa

Matka, matula, mama... Oto  fascynująca opowieść o roli matki na przestrzeni wieków. Sarah Knott zaskakuje i ożywia przeszłość, kolejne odkrycia zestawiając w szokującym kontraście z teraźniejszością. To intymny, liryczny, a jednocześnie bardzo dogłębny obraz macierzyństwa. Począć, poronić, poczuć...
Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności 5/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak robić nic? Manifest przeciw kultowi produktywności

Rób NIC i uwolnij się od nałogu COŚRÓBSTWA Otaczają cię rzeczy nierzeczywiste: wizualizacje produktów, idealne zdjęcia w mediach społecznościowych, zbawienne aplikacje, dzięki którym zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Bo przecież czas to pieniądz, a jest jeszcze tyle do zrobienia! Już kładąc się do snu,...
Przełęcz Diatłowa 4/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przełęcz Diatłowa

Wciągająca opowieść inspirowana tragicznymi wydarzeniami na Uralu sprzed ponad sześćdziesięciu lat, które do dzisiaj rozpalają wyobraźnię łowców zagadek. Czy rosyjskiej pisarce uda się rozwiązać jedną z największych tajemnic XX wieku? W styczniu 1959 roku grupa studentów i absolwentów Politechniki...
Lista nieobecności 5/5 Nasza cena:
23,70 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista nieobecności

Debiutancka powieść Michała Pawła Urbaniaka. Pełna niedopowiedzeń, szczegółów oraz znaczeń historia przemijania i niezrozumienia, które prowadzi do tragedii. Artur Hnat nie żyje. Teraz jego bliscy muszą zmierzyć się z tym, co pozostawił. Zuzanna zatraca się w cierpieniu po stracie męża. Syn,...
Wybrane bestsellery
Zestaw 2: Zaproszeni przez Boga klasa 4 Religia podręcznik + ćwiczenia 5/5 Nasza cena:
32,69 zł 34,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zestaw 2: Zaproszeni przez Boga klasa 4 Religia podręcznik + ćwiczenia

Zestaw podręcznik oraz ćwiczenia z serii Zaproszeni przez Boga przeznaczony jest do nauki religii w klasie 4 szkoły podstawowej. Książki wchodzące w skład tego zestawu zgodne są z najnowszą ramą programową. Numer dopuszczenia MEN: AZ-21-01/10-KR-2/12
Miłość w zamkniętej kopercie 5/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w zamkniętej kopercie

Birdie Maxwell miała na pieńku ze Świętym Mikołajem. Cztery lata temu poprosiła go o coś naprawdę ważnego, ale zawiódł. Mama nie wyzdrowiała. Po namyśle dziewczynka zdecydowała się dać mu ostatnią szansę i ponownie napisała do niego list, choć do Bożego Narodzenia pozostało kilka miesięcy. Sadie,...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 5/5 Nasza cena:
24,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Mikołajek. Psze pani, ON ściąga 5/5 Nasza cena:
29,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Psze pani, ON ściąga

Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma! Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka...
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) 5/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Najlepsza książka dziecięca 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka". Tytuł Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy. Nominacja literacka do Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY! Niezwykle śmieszne bajki o skarpetkach napisała Justyna Bednarek, a książkę zilustrował Daniel de...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa 5/5 Nasza cena:
44,56 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Dom stu szeptów 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom stu szeptów

Najnowsza powieść grozy brytyjskiego mistrza horroru, Grahama Mastertona. Autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swych sekretów… Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych...
Odmęty grozy 0/5 Nasza cena:
287,58 zł 299,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odmęty grozy

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na...
Billy Summers 5/5 Nasza cena:
29,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Billy Summers

Najnowsza książka mistrza gatunku. Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę.  Niestety, coś idzie nie...
Sanatorium Zagłada 5/5 Nasza cena:
29,24 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sanatorium Zagłada

Nikt nie miał prawa skazać na śmierć drugiego człowieka, nikt nie miał też prawa odebrać mu bez jego winy wolności. Lew Wilcek to potomek prastarego rodu, wychowywany w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Człowiek dawnych ideałów oraz minionych wartości, który...
Uwikłana 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłana

Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula