Zbrodnia nad urwiskiem. Kryminał pod psem. Tom 2

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
296
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,33 zł
Nasza cena: 23,92 zł 29,90 zł Taniej o: 20%

Jeśli szukasz książki kryminalnej, która porwie Cię już od pierwszych stron, "Zbrodnia nad urwiskiem" Marty Matyszczak jest właśnie dla Ciebie. Polecamy wszystkim wielbicielom twórczości autorki, jak i również osobom, które dopiero zaczynają przygodę z kryminałami Matyszczak.

"Zbrodnia nad urwiskiem" stanowi drugi tom niezwykle popularnego cyklu "Kryminał pod psem". Tym razem bohater Szymon Solański, były policjant a obecnie prywatny detektyw, udaje się na irlandzką wyspę, Inishmore. Poszukuje ON zaginionej Polki, Katarzyny Wałasek. Ma jednak również nadzieję na chwilę wytchnienia po niezbyt szczęśliwych perypetiach miłosnych.

Niestety wkrótce okazuje się, że kobieta została zamordowana, co dla Solańskiego oznacza zupełnie nowy kierunek pracy i porzucenie marzeń o odpoczynku. Śledztwo okazuje się wyjątkowo skomplikowane, na dodatek sztorm, odcinający Inishmore od reszty świata, lokalni mieszkańcy oraz policjanci, którzy zajmują się sprawą morderstwa, nie ułatwiają Solańskiemu pracy. Czy mimo przeciwności detektywowi uda się rozwiązać prowadzoną przez niego sprawę?

"Zbrodnia nad urwiskiem" to świetnie napisana historia kryminalna, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala o sobie zapomnieć przez bardzo długi czas.

Marta Matyszczak jest polską pisarką i dziennikarką z wykształcenia. Oprócz tworzenia książek prowadzi portal o literaturze kryminalnej o nazwie Kawiarenka Kryminalna. Jest również zwyciężczynią konkursów na najlepsze kryminalne opowiadanie. "Zbrodnia nad urwiskiem" stanowi drugi tom serii "Kryminał pod psem". Inne dzieła autorki to między innymi "Tajemnicza śmierć Marianny Biel", "Strzały nad jeziorem", "Zło czai się na szczycie", "Morderstwo w hotelu Kattowitz".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnimi czasy czytam mnóstwo książek, które noszą szumne miano kryminałów. Nie dość że są to dosyć wtórne historie, a domniemanego zabójcę można odgadnąć po dwóch rozdziałach, to dodatkowo na okładce wypisywane są różne kłamstewka, jaka to cudowna lektura, obok której-jakżeby inaczej trudno przejść obojętnie.

  Na szczęście są i takie od których naprawdę trudno się oderwać. Po pierwszej części, która naprawdę wywołuje uśmiech na twarzy, przyszła pora na kolejną porcję przygód detektywa jego psa i zwariowanej dziennikarki.

  "Zbrodnia nad urwiskiem" przenosi nas tym razem na pewną zalaną deszczem wyspę. Szymon Solański dostaje zlecenie odnalezienia pewnej dziewczyny, która wybyła na wyspy celem zatrudnienia i nie daje znaków życia. Nasz detektyw wraz z Guciem przybywa na wyspę i od razu zostaje rzucony w wir wydarzeń. Dziewczyna zostaje zamordowana, a dodatkowo Szymon spotyka na wyspie Różę. Uzbrojony w swój intelekt i niezawodną pomoc Gucia, Solański wszczyna śledztwo, mając od razu kilku podejrzanych. Czy będzie to właścicielka motelu, w którym pracowała Kasia, jej córka, a może wiecznie pijana polska "złota rączka"? Na jaw wychodzą coraz to nowe tajemnice, znaczącą pomoc stanowią także listy które dostał od zleceniodawcy. Zachęcam do lektury.

  Świetnie się złożyło, że kolejna część tak szybko nastąpiła po pierwszej. Jeśli się polubiło bohaterów, to z niecierpliwością się czeka na kolejną odsłonę. A Gucio ze swoim sarkastycznym podejściem do świata, jest po prostu boski. Sama atmosfera irlandzkiej wyspy również wnosi wiele do powieści Pozostaje mi tylko polecić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak z grubej rury, miałam obawy. Zupełnie niepotrzebne.

  Z początku nam się nie kleiło. Jakoś tak było, hmm, nie załonaczyło (nie zainteresowało). Niemniej jednak z każdą kolejną stroną, jak ze wschodem słońca, zaczęło jaśnieć! ZBRODNIA NAD URWISKIEM jest 2 tomem przygód Solańskiego i przesympatycznego Gucia, pieska. Kolejny raz nie czytałam tomu jednego za drugim, jakoś nie ubolewam z tego powodu.

  Marta Matyszczak - dziołszka mosz grajfka w tym pisaniu!!! Pisz wela wlezie:). Jo ci przajom. Ta lektura była przekomiczna.

  Pani Marto, Chorzowianko, sąsiadko ty moja, koleżanko prawie, jak mnie się to spodobało. Duża dawka gwarantowanego śmiechu. Komizm sytuacyjny i komizm postaci zagwarantował mi kilka godzin dobrej zabawy. Stworzyć na stronicach, na totalnym odludziu, z kilkoma osobami dramat, który jednak jest "zabawny" trzeba mieć niezłą wyobraźnię. Ile razy w tej książce, ktoś upadał, przewracał się czy wywinął orła. Zabawa w słowa czy to w narracji czy w wypowiedziach bohaterów wyszła znakomicie. "Ajrisz stajl".

  "Byłem święcie przekonany, że tę wyspę musiał stworzyć sam diabeł".

  Tam o to, w te miejsce wybrał się Szymon Solański. Prywatny detektyw, mieszkający na Śląsku, który otrzymał zlecenie poszukiwania zaginionej (nie odzywającej się od jakiego czasu) wnuczki Kasi, Czesława Koszeckiego. Sprawa nietypowa, bo miejsce zaginięcia wnuczki oddalone jest o ponad 2 tys km od Chorzowa, miejsca zamieszkania Szymona.

  Solański poddał się wyzwaniu, spakował co mógł i z Guciem (kundelkiem, również detektywem) wyruszył samochodem...w trasę. Miejscem docelowym jest irlandzka wyspa Inishmore. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że Kasia Walasek, no właśnie, co z nią?

  "Każdy mieszkaniec Kelly`s B&b wydawał mu się podejrzany".

  Detektyw, przymusowo przez potworny sztorm, utknął na wyspie. Oj nie chciałabym na tej wsypie spędzić przy tej pogodzie ani dnia.

  Zaczyna poszukiwania. A Kasi jak nie ma, tak nie ma. Domyśla się wraz z mieszkańcami, że padła ofiarą zabójstwa.

  Większa część akcji książki dzieje się w hotelu z "cudakami", w miejscu gdzie pracowała Kasia. Pracodawczyni, jaj mąż, córka, Król, francuz to mieszanka wybuchowa.

  Niełatwo się domyślić kto jest mordercą, tym bardziej, że każdy wydaje się mieć swoje za uszami.

  W całej niejasnej sprawie zaangażowanie swoje okazuje Róża Kwiatkowska, była dziewczyna/przyjaciółka detektywa. Skąd i Róża wzięła się na tej wyspie? No miała tam łork u Mejsiura. Zazdrość Szymona o umizgi obecnego chłopaka Róży z początku nie ułatwia śledztwa.

  "Za męski szowinistyczny świnizm".

  Jednak działając razem (pamiętajmy u ważnej roli Gucia) zaczynają odkrywać kto może stać za śmiercią.

  W książce znajdziemy wplątaną historię braci, poczytamy listy przesyłane pomiędzy nimi, począwszy od II wojny światowej. Listy te, skrywają bardzo wzruszającą przeszłość.

  "Ryży kudła, wara od źródła".

  W całej sprawie znaczącą rolę trop podejmuje również nie kto inny jak Gucio.

  "..musiałem więc, jak zwykle, wziąć sprawy w swoje łapy".

  Narracja prowadzona przez psa? Trzy i pół nogi kundel, przygarnięty ze schroniska potrafi się bardzo dobrze odwdzięczyć. Potrafi to i owo wyniuchać.

  "Pewnie myślicie, że takiego kundla jak ja interesować mogą jedynie żarcie, kima i spacerki".

  Cała historia śląsko-irlandzka ze sklejonymi postaciami jest przesympatyczna. Ja to kupiłam. W biblioteczce czekają kolejne dwa tomy. Polecam of course.

  Ps.cd. Od dawna jestem również fanką portalu Kawiarenki Kryminalnej, a tu się okazuję, że autorka prowadzi całkiem aktywny tryb pisania również na tej stronie internetowej!

  Ps. cd. Brownie - konsumując raz książkę nie wytrzymałam i dziwnym trafem (co prawda wyrób do przerobu) zabrałam się za zrobienie ciasta. Ale to było dobre!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Początkowo zapoznając się z losami Szymona Solańskiego, głównego bohatera książki autorstwa Pani Marty Matyszczak pt. ''Zbrodnia nad urwiskiem'' stwierdziłam, że jest ON bardzo tajemniczy.

  Zastanawiałam, się nad tym, co mogło go skłonić do tego rodzaju zachowania. Na szczęście, kiedy otrzymał, nowe zlecenie pracy to mógł na jakiś czas zapomnieć od prywatnych problemów, które otaczały go praktycznie każdego dnia. Jedno smutne wydarzenie, a tak spowodowało tak wiele zmian w jego życiu. Jak to mówią, że na takie momenty najlepiej jest rzucić się w wir pracy i coś w tym jest. Człowiek nie myśli, ale za to skupia się tak jak Szymon na swojej pracy.

  Nie zabraknie w czytanym tekście mocnego zrozumiałego słownictwa, ciekawego i humorystycznego dialogu między bohaterami.

  Jako element dodatkowy, który spowodował, że się uśmiechnęłam, to są wplecione opowieści z wydarzeń pieska Szymona-Gucia. Poznamy rodziców Szymona, którzy są wymagający wobec syna i ułożenia jego ponownego życia, co mu się to nie podoba, układanie wbrew jego woli.

  Szymon jest w gruncie rzeczy troskliwy, opiekuńczy, a nade wszystko kocha swoją pracę. Róża Kwiatkowska jego przyjaciółka to dobra pracowita dziewczyna, nie lubi zmian w swojej obecnej pracy. Woli pracować tam, gdzie panuje samotność, nie ma ludzi. Przywykła do swojej pracy w smażalni frytek, chociaż jak każda kobieta posiada swoje wyższe aspiracje.

  Nie zabraknie w trakcie czytania sytuacji niebezpiecznych, ale są one godne przyciągnięcia wzroku Czytelnika, chcącego dowiedzieć się, czy sprytny detektyw poradzi z zadaniem, jakie ma wykonania-znalezienie polki Katarzyny Walasek.

  Książka składa się z 8 rozdziałów, do każdego z nich został dodany krótki cytat w języku angielskim przetłumaczony na język polski oraz umieszczono przed prologiem mapkę-Wyspy Inishmore.

  Moje pierwsze spotkanie z autorką Panią Martą Matyszczak uważam za udane.

  Polecam przeczytać tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zbrodnia nad urwiskiem” to druga książka Marty Matyszczak, młodej i świetnie odnajdującej się w pisaniu komedii kryminalnych autorki. 14 czerwca br. zadebiutowała bardzo dobrze wykreowaną powieścią zatytułowaną „Tajemnicza śmierć Marianny Biel”. Szybko zyskała wielu zwolenników swego pióra (w tym mnie). Tym samym dała życie nowej serii powieści Kryminał pod Psem.

  „Zbrodnia nad urwiskiem” Marty Matyszczak zawitała u mego progu z prawdziwie psią miną, zamerdała ogonkiem i zagnieździła się w moim domu a nawet i w ogrodzie gdzie zbrodnicza zieleń koniczyny tętni życiem. Jedynie moja Lilka broni dostępu do swego kojca.

  Książkę dostałam wraz z extra naklejkami – które zdobią teraz mojego laptopa :) i przepiękną dedykacją od Marty – dziękuję Tobie i Guciowi

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Ojciec brown najgorsza zbrodnia na świecie 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ojciec brown najgorsza zbrodnia na świecie

Nowa porcja kryminalnych opowieści w stylistyce serialu „Ojciec Mateusz”! Rozwiązywanie intrygujących spraw kryminalnych to dla ojca Browna najbardziej fascynujące zajęcie. Ten sympatyczny, inteligentny i skromny ksiądz potrafi wpaść na trop najbardziej wyrafinowanego kryminalisty. Używając...
Strzały nad jeziorem. Kryminał pod psem. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strzały nad jeziorem. Kryminał pod psem. Tom 3

Wczasów w Barlinku Róża Kwiatkowska nie będzie dobrze wspominać. Dziennikarka została tam oskarżona o popełnienie morderstwa! Ofiarą jest Andrzej Siudek, profesor archeologii podwodnej, który prowadził badania w Jeziorze Barlineckim. Kto naprawdę stoi za śmiercią naukowca? Była żona? Lokalny...
Zbrodnia i kara 0/5 Nasza cena:
19,74 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Najwybitniejsze literackie studium psychiki zbrodniarza. Dostojewski nadzwyczaj wnikliwie obrazuje motywy popełnionej zbrodni, a także wewnętrzną walkę sprawcy z dręczącymi go wyrzutami sumienia. Bohater powieści, 23-letni Rodion Raskolnikow postanawia zamordować i obrabować bogatą lichwiarkę.
Zbrodnia na festynie 4/5 Nasza cena:
20,42 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia na festynie

Sztuka planowania i wykonywania morderstwa osiągnęła taką popularność, że proponuje się ją na festynach. Jest taką samą grą towarzyską jak rzucanie kokosem do celu. Najlepiej do ułożenia takiej gry nadaje się autorka powieści kryminalnych, Ariadna Oliver. Cóż stąd, skoro pisarka czuje się sterowana...
Upiory spacerują nad Wartą. Milicjanci z Poznania. Tom 1 4/5 Nasza cena:
26,86 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiory spacerują nad Wartą. Milicjanci z Poznania. Tom 1

Lato 1985 roku. Na brzegu przepływającej przez Poznań Warty dwaj wędkarze dokonują makabrycznego odkrycia. Wydobywają z wody zwłoki młodej kobiety. Ktoś obciął jej głowę. Kilka godzin później pracownik barki piaskarskiej wyławia z wody foliową reklamówkę. Z przerażeniem odkrywa, że wewnątrz jest...
Kwiaty nad piekłem 5/5 Nasza cena:
24,49 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kwiaty nad piekłem

W niewielkim włoskim miasteczku u stóp Alp turysta dokonuje makabrycznego odkrycia. Na leśnej polanie leży nagie ciało mężczyzny z wyłupionymi oczami. Na miejsce przybywa komisarz Teresa Battaglia, doświadczona profilerka, której ciało i mózg zaczynają odmawiać posłuszeństwa, oraz inspektor Massimo...
Pakiet: Nad Zatoką. Tom 1-3 0/5 Nasza cena:
62,05 zł 85,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Nad Zatoką. Tom 1-3

Nad Zatoką autorstwa Colleen Coble to trzy klimatyczne i pełne napięcia thrillery. W skład serii wchodzą: Hotel nad oceanem, Księżyc nad przylądkiem i Zmierzch nad jagodowymi polami. Hotel nad oceanem – Kiedy Claire Dellamare zaczynają nawiedzać dziwne wspomnienia, dowiaduje się, że w 1989 roku...
W drodze nad morze żółte 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W drodze nad morze żółte

Debiut twórcy serialu True Detective. Akcja jedenastu opowiadań w debiutanckim tomie scenarzysty popularnego serialu True Detective toczy się na południu Stanów Zjednoczonych. To historie o odnajdowaniu piękna w samotności, o tym, jak ciężko znaleźć porozumienie nie tylko między ludźmi, ale także...
Audiobook Kwiaty nad piekłem CD 0/5 Nasza cena:
24,51 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Kwiaty nad piekłem CD

W niewielkim włoskim miasteczku u stóp Alp turysta dokonuje makabrycznego odkrycia. Na leśnej polanie leży nagie ciało mężczyzny z wyłupionymi oczami. Na miejsce przybywa komisarz Teresa Battaglia, doświadczona profilerka, której ciało i mózg zaczynają odmawiać posłuszeństwa, oraz inspektor Massimo...
Księżyc nad przylądkiem nad zatoką 4/5 Nasza cena:
25,48 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księżyc nad przylądkiem nad zatoką

Mama Mallory zmarła piętnaście lat temu. Mimo to ostatnie słowa wypowiedziane przez ojca tuż przed śmiercią w pośpiesznej rozmowie telefonicznej były jasne: „Znajdź… matkę”.Poczucie wstydu i zagubienia trzymało Mallory Davis z dala od domu przez ostatnie piętnaście lat. Kiedy jednak ojciec ginie w...
Jesienna zbrodnia 4/5 Nasza cena:
35,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesienna zbrodnia

Późne popołudnie u schyłku lata 1990 roku. Pięcioro przyjaciół z dzieciństwa biwakuje w swoim ulubionym miejscu, w nieczynnych kamieniołomach. Wszyscy zdali właśnie maturę i cały świat stoi przed nimi otworem. Są w doskonałych humorach, a jednocześnie czują pewną melancholię i smutek, kiedy...
Pewnej zimy nad morzem 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pewnej zimy nad morzem

Senne nadmorskie miasteczko tuż przed Bożym Narodzeniem staje się areną niepokojących wydarzeń. Dwa ciała, które mogą należeć do tej samej ofiary, to dopiero początek… Przystojny policjant Marek rozpoczyna skomplikowane śledztwo. Dzielnie wspiera go w tym urocza Majka. Czy wspólnie uda im się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula