Z nieśmiałej panny w brzydką kotkę. Tom 1

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Z nieśmiałej panny w brzydką kotkę
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Waneko
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 200
Opis
Marie, córka wicehrabiego, traci narzeczonego na rzecz młodszej siostry Emilii, a na dodatek zostaje przez nią przeklęta! Dziewczyna zmienia się w brzydkiego kota! By ratować swe życie, Marie ucieka. Teraz w samotności i głodzie, nie mogąc mówić, czeka na śmierć na zimnej ulicy. I wtedy ktoś wyciąga do niej życzliwą dłoń. Wybawicielem okazuje się „bezlitosny, niepokonany książę”, o którym plotki od dawna krążą po salonach. Marie zaczyna swoje szczęśliwe, kocie życie!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii manga lub z serii Z nieśmiałej panny w brzydką kotkę

Szczegóły
Recenzje
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Marek W. w dniu 2026-01-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Japońskie komedie romantyczne, czy romanse często potrafią dość prosty punkt wyjścia zamienić w zaskakująco oryginalną historię. Czasem wystarczy szczypta magii by znany schemat stał się w jednej chwili o wiele ciekawszy i zabawniejszy. Właśnie tak jest w przypadku mangi, zatytułowanej Z nieśmiałej panny w brzydką kotkę.

    Manga przenosi nas do świata arystokracji i tamtejszych zwyczajów w fikcyjnym świecie. Coś takiego jak ustalone zaręczyny, by połączyć się z silnym rodem, są czymś zupełnie zwyczajnym, choć trzeba przyznać, że wiążą się z tym takie same problemy jak niegdyś w naszej rzeczywistości, gdy podobne tradycje były na porządku dziennym. W takim położeniu znajduje się właśnie bohaterka Z nieśmiałej panny w brzydką kotkę, Marie.

    Cicha, nieśmiała i grzeczna bohaterka jest córką wicehrabiego. Ma narzeczonego z dobrej rodziny i wszystko wydaje się układać w jej życiu. To jednak jej młodsza siostra, Emilia, zawsze jest w centrum uwagi. Choć również sprawia wrażenie miłej i uczynnej, jest bardziej energiczna i jak wkrótce się przekonujemy, także zazdrosna i bezwzględna. W pewnym momencie Emilia nie tylko odbiera Marie narzeczonego, ale idzie o krok dalej. Rzuca na siostrę klątwę i tak oto nasza bohaterka zamienia się w kotkę.

    Marie przemienia się w brzydkiego (choć to akurat kwestia gustu), niepozornego kota, z którego większość ludzi się śmieje. Traci ludzką mowę, nie może się porozumieć słowami, a jej dawne życie legło w gruzach. Aby nie zostać zabitą jako „zwykły bezpański kot” i nie umrzeć z głodu na ulicy, musi uciekać z domu. Nieoczekiwanie znajduje jednak wybawcę, który był już powiązany z jej kolejnymi zaręczynami, tylko prawda o jej tożsamości nie ma jak wyjść na jaw. Tak zaczyna się jej kocie życie i początek drogi do odzyskania ludzkiego ciała.

    Manga ma w sobie zarówno elementy dramatu – w końcu bohaterka zostaje zdradzona przez siostrę, która skrywa wiele sekretów – jak i komedii. Poznawanie świata z perspektywy kota zostało przedstawione w pełen humoru sposób. Tym bardziej, że sama kocia forma, przynajmniej dla mnie, wydaje się być bardzo sympatyczna i świetnie kontrastuje ze światem arystokracji. Połączenie komedii i dramatu wychodzi tutaj bardzo sprawnie.

    Rysunki w Z nieśmiałej panny w brzydką kotkę są bardzo delikatne i pełne wdzięku. Ootori przywiązuje dużą uwagę do emocji bohaterów i z dbałością rysuje piękne stroje, bogate wnętrza pałacowych komnat, a także przezabawne kocie reakcje na różne sytuacje. To właśnie koci element fabuły wprowadza ją w ruch, nadając jej tempa i humoru, stanowiąc duży plus pierwszego tomu mangi.

    Jedyne, czego żałowałem to fakt, że bardzo szybko poznaliśmy sekrety Diuka Mercka, w którego ręce trafia Marie w formie kota. Na temat bohatera usłyszeliśmy wiele pogłosek, czy to o jego bezwzględności, czy brutalności, a nawet sali tortur w piwnicy. Szkoda, że później szybko zostały one rozwiane, nie zostawiając bohatera owianego tajemnicą przez dłuższy czas. Ma to jednak związek z bardziej komediowym wydźwiękiem tej części historii, więc jestem w stanie wybaczyć takie posunięcie autorce scenariusza.

    Manga w wiarygodny sposób podchodzi do kwestii nieśmiałości i nawiązywania relacji przez wycofane osoby takie jak Marie. Naprawdę spodobało mi się to jak ta kwestia została przedstawiona. Tym bardziej, że dodano do niej szczyptę romantyzmu, która potrafi rozpalić serce niejednego czytelnika, choć głównie żeńskiej części odbiorców.

    Pierwszy tom Z nieśmiałej panny w brzydką kotkę to solidny początek komedii romantycznej z elementami fantasy. Zapoczątkowuje kilka ciekawych wątków, ma w sobie dużo ciepła i humoru, a ilustracje są naprawdę wdzięczne i dobrze komponują się z klimatem mangi. Koci wątek oceniam jako największy plus komiksu. Nie ma tutaj dynamicznej akcji, ani fabularnych fajerwerków, ale to porządny start nowej serii, której nie brakuje uroku i z ciekawością czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula