Nowa Era - Podręczniki

Nowa Era nie jest zwyczajnym edukacyjnym wydawnictwem, jakich wiele na rynku. Charakteryzuje się innowacyjnością spojrzenia na sposoby i metody pracy z młodymi ludźmi. Właśnie to nowoczesne, holistyczne i wieloaspektowe podejście sprawia, że w Polsce zaufały im już setki tysięcy nauczycieli i tysiące placówek szkolnych. Także rodzice, którzy pragną, by ich dziecko otrzymało pomoc edukacyjną na jak najwyższym poziomie i skutecznie, a jednocześnie z przyjemnością przyswoiło wiedzę oraz rozwijało swoje zainteresowania, sięga po publikacje Nowej Ery.


Liczby mówią same za siebie: wydawnictwo Nowa Era ma już na koncie ponad 3000 tytułów - i nie zamierza na tym poprzestać! Wszystkie książki, podręczniki i repetytoria nie tylko pomagają w nauce, ale też sprawiają, że lekcje w szkole oraz w domu mogą być wesołe i interesujące.

Nowa Era jest największym i najpopularniejszym w naszym kraju wydawnictwem edukacyjnym. Gwarantuje swoim odbiorcom kompleksową, różnorodną ofertę, zgodną z najaktualniejszymi wytycznymi MEN i komisji egzaminacyjnych. Rodzice szukający materiałów dla swoich pociech z przyjemnością odkryją, że dorobek wydawnictwa obejmuje każdy z etapów edukacji szkolnej, aż do matury oraz wszystkie możliwe przedmioty, także te dodatkowe.

Podręczniki Nowa Era dla przedszkola

Już małe dzieci, idące do przedszkola, mogą sięgnąć po materiały edukacyjne wydawnictwa Nowa Era. Oferta dla przedszkolaków jest bardzo bogata i sprawia, że świat nauki nie jest przerażający, lecz fascynujący i dający wiele radości. Publikacje przeznaczone są nawet dla trzylatków; także starsze dzieci znajdą tu oczywiście coś dla siebie.


Okres między trzecim a szóstym rokiem życia dziecka jest kluczowy dla jego rozwoju. To wtedy uczy się ono poznawać świat, zaczyna interesować tym, co je otacza. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczyć mu odpowiednich, motywujących intelektualnie bodźców, a następnie powoli przygotowywać do wejścia w tryb edukacji wczesnoszkolnej.

Wydawnictwo oferuje tak interesujące tytuły, jak serie wydawnicze "Entliczek", "Kolekcja przedszkolaka", "Dzieciaki w akcji" czy też cykle poświęcone nauce języka: "Super Heroes", "English Play Box" i "My World Starter". Wszystkie sprawnie łączą naukę z zabawą, pomagają maluchom poznać zarówno uroki interesujących opowieści, jak i otaczającej ich rzeczywistości. Rozbudzają młodzieńczą wyobraźnię, gwarantują harmonijny rozwój naszych pociech i pomagają stworzyć przyjazne warunki do rozpoczęcia nauki w zerówce i szkole.

Warto też zwrócić uwagę na edukacyjny program multimedialny "Tyci Tukan i przedszkolaki" z gotowymi scenariuszami zajęć, kartami zabawy i ćwiczeniami multimedialnymi oraz "Zbieram, poszukuję, badam" - program wychowania przedszkolnego, opisany przez dwie wysokiej klasy specjalistki tematu.

Podręczniki Nowa Era dla szkół podstawowych

Szkoła podstawowa to ogromnie ważny etap rozwoju i edukacji dziecka. Po pierwsze - to na tym etapie nasze pociechy zaczynają się już orientować, jakie mają zainteresowania i w jakim kierunku dalszej nauki chciałyby się rozwijać. Po drugie - na koniec ósmej klasy czeka ich pierwszy w życiu poważny egzamin, o którego wyniku zadecyduje, czy dostaną się do wymarzonej szkoły średniej lub zawodowej.

 

Młodych ludzi na tym etapie należy zachęcać do pogłębiania wiedzy na wszystkie możliwe, jak najprzyjemniejsze dla nich sposoby - a wydawnictwo Nowa Era właśnie to umożliwia. Dzięki tym materiałom wasze dzieci nie tylko świetnie poradzą sobie na każdym sprawdzianie oraz egzaminie, ale też same będą dążyły do dalszych poszukiwań źródeł informacji.

Szkoła podstawowa 1-3 - edukacja wczesnoszkolna

Dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej Wydawnictwo Nowa Era przygotowało niezwykle fascynujące materiały edukacyjne. Mowa o serii "Elementarz XXI wieku". Jest to cykl pięknie ilustrowanych podręczników oraz pomocniczych publikacji dla klas 1-3. Wszystkie zostały opracowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi MEN. Polecają ją wychowawcy i nauczyciele z całej Polski!

 

Należy też wspomnieć o cyklach wydawniczych takich jak "Wielka przygoda" (rozwijająca kreatywne i samodzielne myślenie) i "Elementarz odkrywców", z którego uczy się już co trzeci pierwszoklasista w Polsce. Nowa Era nie zapomina też o nauce języka: dla dzieci przygotowano ślicznie wydane podręczniki z serii "Super Heroes" i "Hello Explorer", które nie tylko pomogą w zapamiętaniu nowych słówek i gramatyki, ale też poszerzą horyzonty młodych osób.

Szkoła podstawowa 4-8

Kiedy dziecko idzie do klasy czwartej, rozpoczyna się przed nim całkiem nowy etap edukacji. Pojawia się wiele całkiem nowych przedmiotów, a wizja egzaminu kończącego szkołę, jaki czeka je już za kilka lat, staje się dużo bardziej realna. Wszystko to sprawia, że nasze pociechy mogą poczuć się przytłoczone lub zestresowane. Aby się tak nie stało, musimy zapewnić im najwyższej jakości materiały do nauki, które pomogą im nauczyć się nawet najtrudniejszych regułek oraz rozwinąć własne zainteresowania.

 

Na szczęście Nowa Era proponuje nowoczesne, aktualne podręczniki do każdego ze szkolnych przedmiotów: od tak oczywistych jak polski ("Nowe Słowa na start!") czy matematyka ("Matematyka z kluczem"), poprzez przyrodę ("Tajemnice przyrody"), biologię ("Puls życia"), chemię ("Chemia Nowej Ery"), fizykę ("Spotkania z fizyką", "To jest fizyka"), geografię ("Planeta Nowa"), historię ("Wczoraj i dziś"), wiedzę o społeczeństwie ("Dziś i jutro"), aż do muzyki ("Lekcja muzyki" z płytami CD), plastyki ("Do dzieła!"), informatyki ("Lubię to!") - a nawet techniki ("Jak to działa?") i edukacji dla bezpieczeństwa ("Żyję i działam bezpiecznie"). Dzieci bardzo chętnie też uczą się z podręczników wydawnictwa do nauki angielskiego ("Super powers" i "Teen explorer new") oraz niemieckiego ("Deutschtour FIT", "Das is Deutsch!").

 

Oprócz podręczników dzieci znajdą w ofercie takie pomoce jak: atlasy historyczne i geograficzne, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań oraz repetytoria i próbne testy do egzaminu ósmoklasisty.

Podręczniki Nowa Era dla szkół ponadpodstawowych

Uczniów w szkołach ponadpodstawowych czeka wiele nowych wyzwań. To nie tylko nowe przedmioty - jak podstawy przedsiębiorczości czy filozofia - ale też całkiem nowy sposób kształcenia, a także - nowi nauczyciele i otoczenie. W Polsce młodzi ludzie mogą wybrać pomiędzy liceum ogólnokształcącym, technikum i branżową szkołą pierwszego stopnia. Oznacza to, że od decyzji, jaki rodzaj szkoły średniej wybiorą, zależy profil ich dalszej edukacji. Tak ogromna zmiana w rzeczywistości młodego człowieka może być trudna i stresująca. Dlatego rodzice i nauczyciele powinni zadbać o to, by nie zabrakło mu odpowiednich podręczników i pomocy naukowych, które pozwolą mu dotrzeć do matury bez szwanku.

 

Wydawnictwo Nowa Era odpowiada na te potrzeby wielością przydatnych publikacji. Proponuje podręczniki zarówno do liceum ogólnokształcącego, jak i oddzielne materiały, zgodne z podstawą programową dla szkół branżowych z przedmiotów takich jak język polski, matematyka i podstawy przedsiębiorczości. Uczniowie znajdą też doskonałe podręczniki do nauki języka angielskiego i niemieckiego, stworzone na podstawie nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań pedagogicznych.

Podręczniki Nowa Era dla szkół ponadgimnazjalnych

Wydawnictwo Nowa Era oferuje bogaty zbiór sprawdzonych już i docenionych przez wielu pedagogów podręczników do wszystkich przedmiotów szkół ponadgimnazjalnych. Materiały dotyczą poziomu zarówno podstawowego, jak i rozszerzonego - dlatego każdy uczeń, bez względu na ścieżkę edukacji, jaką wybierze, znajdzie pośród nich coś dla siebie. Długą listę podręczników uzupełniają liczne, kreatywne i innowacyjne dodatkowe materiały edukacyjne, pomagające powtarzać szkolny materiał oraz przygotowywać się do egzaminów.

 

Wszystkie podręczniki są zgodne z wytycznymi MEN i pozwalają kontynuować edukację tym osobom, które należą do rocznika, jaki w minionym roku szkolnym stał się ostatnim, który zakończył edukację w zlikwidowanym przez reformę edukacji gimnazjum.

 

Oprócz materiałów do liceów ogólnokształcących, uczniowie znajdą podręczniki do nauki z najpopularniejszych przedmiotów kształcenia zawodowego: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych i technik usług kosmetycznych.

Nowa Era - przygotowanie do egzaminów

Bez względu na to, czy twoje dziecko przygotowuje się dopiero do egzaminu ósmoklasisty, czy już do matury - tak poważny sprawdzian umiejętności i wiedzy zdobytej podczas obu etapów edukacji to zawsze duży stres. Nie chodzi tylko o ogrom treści do przyswojenia i zapamiętania, ale też o presję, jakie wywiera otoczenie oraz szkoła. Dlatego pomóż swojemu dziecku już dziś i zaopatrz je w materiały edukacyjne, jakie pomogą mu powtórzyć zdobyte na lekcjach informacje i skutecznie przygotować się do ostatecznego wyzwania!

Egzamin ósmoklasisty

Obejmuje ON wiedzę, jaką - zgodnie z podstawą programową - zdobywają uczniowie podczas ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. Ma ON za zadanie sprawdzić, jak dobrze przyswoili oni informacje oraz umiejętności z przedmiotów: matematyka, język polski i język obcy. Egzaminu co prawda nie można nie zdać, ale jego wynik jest najważniejszym z elementów, branych pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, może więc wpłynąć na to, do jakiej szkoły średniej uda dostać się naszemu dziecku.

 

Ani rodzice, ani uczniowie nie powinni się nim jednak martwić, jeśli mają do dyspozycji pomoce naukowe, przygotowane przez wydawnictwo Nowa Era. Jest to kompleksowy cykl "Teraz Egzamin ósmoklasisty". Na każdy z przedmiotów przypada repetytorium, pomagające odświeżyć zdobytą podczas lekcji wiedzę i arkusze egzaminacyjne, ułatwiające przećwiczenie swoich możliwości w bezpiecznym domowym zaciszu. Opracowano je tak, aby nauka do egzaminu była efektywna, przyjemna i zajmująca, a poczucie bezpieczeństwa ucznia rosło.

Matura

Matura to najważniejszy egzamin w życiu młodego człowieka. Kończy i podsumowuje cały etap edukacji. To głównie od jej wyniku zależy, na jaki kierunek i uczelnię wyższą dostanie się uczeń. Nie trzeba zatem udowadniać, jak ważny i kluczowy jest to egzamin. Maturzyści muszą zdawać ją z przedmiotów: język polski, matematyka, język obcy nowożytny oraz - jeśli wybiorą poziom rozszerzony - wybrany przedmiot dodatkowy.

 

Wydawnictwo Nowa Era ma do zaoferowania szeroką ofertę publikacji, przygotowujących do matury, zredagowanych i ocenionych przez doświadczonych ekspertów oraz samych egzaminatorów. Wszystkie tytuły z serii "Teraz matura" są całkowicie aktualne, zgodne z wytycznymi CKE i są ogromną pomocą nie tylko w przypomnieniu sobie szkolnej wiedzy, ale i w samym zapoznaniu się z formą samego egzaminu oraz typem zadań, jakich należy się spodziewać. Obejmują one - zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym - język polski, angielski i niemiecki oraz matematykę, historię, chemię, geografię, biologię, fizykę i wiedzę o społeczeństwie.

Nowa Era dla nauczycieli

Wydawnictwo Nowej Ery proponuje szereg interesujących materiałów pomocniczych oraz rozwiązań wspierających nauczycieli.

 

Każdego dobrego, pragnącego się rozwijać pedagoga ucieszą też webinaria, przygotowane specjalnie po to, czy nauczyciele mogli się doszkalać i zdobywać coraz więcej kompetencji także online.

 

Funkcjonuje także specjalny, założony przez wydawnictwo Nowej Ery, portal dlanauczyciela.pl - ułatwiający przygotowanie się do zajęć oraz pomagający zwiększyć atrakcyjność lekcji poprzez udostępnienie tysięcy materiałów edukacyjnych dla dzieci na każdym etapie edukacji. Pedagodzy znajdą tu też informacje o grantach oraz wszelkich ważnych wydarzeniach i publikacjach, związanych z ich zawodem.

 

Wydawnictwo Nowa Era przygotowało także aplikację "Generator testów i sprawdzianów" - wygodne, intuicyjne narzędzie, będące w istocie ogromną bazą zadań testowych, tak przydatnych na sprawdzianach, klasówkach i przy przygotowaniu do egzaminów. Pomoc znajdą tu nauczyciele zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Mogą wybierać konkretne, pojedyncze zadania lub korzystać z gotowych, całościowych testów, dotyczących określonego fragmentu programu. Ciekawą opcją jest też możliwość samodzielnego dodawania zadań lub edytowania tych już znajdujących się w bazie.

Edukacja na czasie - e-rozwiązania Nowej Ery

Mamy XXI wiek, a świat i technika jak szalone pędzą do przodu. Wydawnictwo edukacyjne, jeśli chce być nowoczesne i na bieżąco z aktualnymi osiągnięciami świata nauki, musi sprostać duchowi czasu i wykorzystywać nowe osiągnięcia technologiczne. Tradycyjne publikacje wydawane na papierze, nawet jeśli świetnie zredagowane, to po prostu za mało. Tym bardziej, że uczniów najłatwiej zachęcić do nauki właśnie multimedialnymi, cyfrowymi materiałami. Tak postępuje z pewnością Nowa Era.

 

Oferta wydawnictwa umożliwia zarówno młodym ludziom, jak i ich nauczycielom szeroki wybór technik i materiałów na wskroś nowoczesnych i innowacyjnych - także w formie. Można je dopasować do potrzeb zarówno poszczególnych uczniów, jak i całej grupy.

 

Są to nie tylko elektroniczne wersje podręczników (Multibooki), ale też szereg dodatkowych, ciekawych pomocy naukowych i materiałów multimedialnych, które pomagają rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność. Ogromne wsparcie cyfrowe dla nauczycieli obejmuje między innymi: materiały dydaktyczne, generator zadań i testów, tablice interaktywne do nauki języków angielskiego i niemieckiego, wirtualne laboratorium wspomagające naukę przedmiotów ścisłych oraz portale internetowe terazmatura.pl i dlanauczyciela.pl.

 

Dzieci ucieszą takie rozwiązania jak: bezpieczne, edukacyjne gry interaktywne dla przedszkolaków ("Balon Blum" i "Mobi Blum"), podręczniki w formie e-booków, materiały wspomagające naukę (bogate w filmy, infografiki, fiszki i quizy), oraz baza filmów, animacji i zadań w wersji online. Atrakcyjne, inspirujące materiały multimedialne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych -  Multiteki - urozmaicą każdą lekcję.

 

Należy też wspomnieć takie inicjatywy, jak prowadzenie systemu diagnoz, czyli na bieżąco udoskonalanych metod diagnostycznych dla pedagogów i dyrektorów szkół, służących cyklicznemu badaniu postępów uczniów, analizowaniu poziomu realizacji podstawy programowej oraz pomocy przy organizacji próbnych egzaminów w szkołach.