Wydawnictwo Biały Kruk

Wydawnictwo Biały Kruk to jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich wydawnictw książkowych, założone w 1996 roku. Publikacje są wydawane nie tylko w języku polskim, ale również w kilku innych językach, w tym m.in. angielskim, niemieckim, włoskim czy też francuskim.

Biały Kruk – wydawnictwo religijne, historyczne i patriotyczne

Aktualnie wydawnictwo Biały Kruk specjalizuje się w publikowaniu materiałów historycznych, patriotycznych oraz religijnych. Dochodzi do tego tematyka historyczna, cywilizacyjna oraz społeczna. W wydawnictwie Biały Kruk ważną rolę odgrywają również rozmaite wystawy plenerowe oraz współpraca z Muzeami Watykańskimi. 


Wydawnictwo zaprasza do współpracy jedynie wybitnych ekspertów oraz naukowców, dzięki którym pojawiające się książki i publikacje stoją na bardzo wysokim poziomie, a ponadto są stale udoskonalane. Sporą popularnością cieszą się m.in. książki historyczne, przedstawiające najciekawsze dzieje Polski. Często wykorzystuje się je później na szkolnych lekcjach oraz uczelnianych salach. 


Godne uwagi są też książki religijne, a konkretniej dzieła Jana Pawła II, opowiadające o jego życiu, pontyfikacie, zainteresowaniach oraz licznych pielgrzymkach.

Oferta wydawnictwa Biały Kruk

W ofercie wydawnictwa Biały Kruk na szczególne uznanie zasługuje nie tylko nauczanie Jana Pawła II, ale też albumy historyczne (np. "Chwała Grunwaldu") oraz rozbudowane biografie. Czytelnicy mogą się zapoznać m.in. z biografią księdza Jerzego Popiełuszki oraz świętego Ojca Pio. 


Wydawnictwo Biały Kruk stawia również na książki i publikacje o tematyce patriotycznej, poetyckiej, encyklopedycznej, sportowej i podręcznikowej. Doskonałym przykładem może być "Encyklopedia Kina" czy też podręczniki dotyczące historii. 


Oferta wydawnictwa jest na tyle rozbudowana, iż z łatwością znajdzie się w niej też serie tematyczne. W tej kategorii warto wymienić chociażby serię "Krzyż Polski". Nie brakuje w niej również książek dla dzieci i młodzieży, opowieści mówiących o potencjalnych zagrożeniach dla ludzkości oraz materiałów dotyczących Europy.