Wszystko oprócz prawdy

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
400
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,84 zł
Nasza cena: 29,13 zł 39,90 zł Taniej o: 27%

“Wszystko oprócz prawdy” to powieść, która może zmienić Twój sposób patrzenia na świat. Bo czasem wszystko jest wygodniejsze od prawdy. Czy warto ją jednak przemilczać?

Rachel jest bardzo szczęśliwa. Ma ukochanego mężczyznę, Jacka. Spodziewają się dziecka, a wszystko w życiu układa się po ich myśli. Jednak całe poczucie bezpieczeństwa, jakie miała Rachel, pryska jednak wraz z wiadomością, którą pewnego razu otrzymuje Jack.

Nagle okazuje się, że kobieta tak naprawdę nie zna mężczyzny, z którym zdecydowała się dzielić swój dom. Niepokojąca przeszłość Jacka bardzo ją przestraszyła. Teraz Rachel podsłuchuje każdą rozmowę Jacka, reaguje na każdy jego nienaturalny gest, choć wcześniej zupełnie nie zauważała niepokojących sygnałów. Chociaż wciąż kocha mężczyznę, nie potrafi zapanować nad swoimi obawami i nie wie, co powinna zrobić. Czuje się tak, jakby była w potrzasku. Czy jednak powinna oceniać partnera, skoro sama skrywa w sobie mroczną tajemnicę i nie jest z nim do końca szczera?


O książce
 

Pełna zwrotów akcji, nie sposób się oderwać. - "Hello"

Doskonałość. Intrygująca i wciągająca. Wspaniały debiut. - Clare Mackintosh, autorka międzynarodowego bestsellera "Pozwolę Ci odejść"

Pięknie napisana powieść w stylu noir, pełna sekretów i kłamstw. - Claire Douglas, dziennikarka i pisarka

McAllister po mistrzowsku buduje napięcie. Porywająca od pierwszej do ostatniej strony. - "Good Housekeeping"


O autorce

Gillian McAllister jest brytyjską pisarką, specjalizującą się w powieściach psychologicznych i thrillerach. Urodziła się 28 lutego 1985 roku. Największą sławę przyniosła jej debiutancka książka “Wszystko oprócz prawdy”, która znalazła się na liście bestsellerów “Sunday Timesa”. McAllister jakiś czas pracowała jako adwokat.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Wszystko oprócz prawdy” Gillian McAllister opowiada o Rachel, sekretarce prawnika, która jest w związku z Jackiem i spodziewa się jego dziecka. W dawnym życiu była lekarzem. Jednak zrezygnowała z tego powołania na skutek śmierci pacjenta. Żyje sobie, pracuje, planuje przyszłość i pewnego dnia zagląda do tabletu swojego chłopaka. Tam odkrywa interesującą i tajemniczą wiadomość więc postanawia odkryć prawdę. Okazuje się że jej chłopak nie jest kimś za kogo się podaje. I Rachel stoi na rozdrożu – czy zostać z nim czy odejść? Co zrobić z własnym życiem? Jack musiał chronić swój dom i dlatego zrobił to co zrobił. Ja też bym tak zrobiła gdyby mnie zawiodły organa ścigania, sąsiedzi czy nawet los bo jak to się mówi – my castle, my rules…Jack zrobił… Ale o tym dowiesz się z książki. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mawia się, że zaufanie jest podstawą udanego związku. To na nim w dużej mierze opiera się partnerska relacja, bo dzięki niemu czujemy się bezpiecznie przy drugiej osobie. Jednak w pełni zaufać jest bardzo ciężko, tym bardziej, gdy ma się poczucie, że nie wie się za dużo o swojej połówce, tak jak czuła to Rachel w powieści Wszystko oprócz prawdy Gillian McAllister.

  Główna bohaterka powieści maniakalnie pragnie poznać przeszłość swojego partnera i ojca swojego dziecka. Nieustannie zadręcza się, że zna jedynie ułamek jego przeszłości i w pozornie niewinnych sytuacjach doszukuje się drugiego dna. Rachel nie wystarczą zapewnienia Jacka, czuje, że ten przed nią coś ukrywa, a przeczucie zamienia się w obsesję. Dodać należy, że Rachel nie jest kryształowo czysta i ukrywa przed swoim partnerem pewne fakty z przeszłości.

  Postępowanie Rachel wyrządza wiele szkody. Wyidealizowany obraz Jacka w jej oczach rozpada się kawałek po kawałku niczym domek z kart, a autorka dzięki retrospekcjom ukazuje też nieidealną przeszłość głównej bohaterki. Poprowadzona dwutorowa historia podkręca ciekawość i tempo akcji.

  Powieść Gillian McAllister ukazuje szereg dylematów moralnych. Szokuje zachowanie Rachel, jej obsesyjne poszukiwanie prawdy i szczerości, gdy sama nie potrafi być czystą kartą. Wielkie kontrowersje wzbudzają czyny Jacka, bowiem mężczyzna skrywa naprawdę wiele. Główny nacisk został jednak położony na postrzeganie drugiej osoby poprzez pryzmat jej czynów. Autorka klarownie ukazała, że brak zaufania potrafi zniszczyć więzi, nawet te najmocniejsze.

  Przyznam, że w powieści zabrakło mi napięcia. Wszystko oprócz prawdy zawiera wszystko, co prawdziwy thriller zawierać powinien, zagadki, niespieszne odkrywane tajemnice, a mimo wszystko nie czułam dreszczu ekscytacji podczas lektury.

  Najnowsza odsłona z serii Kobiety to czytają jest powieścią obyczajową skupiającą się na wątku partnerskiego zaufania. To dobry debiut powieściowy, który przypadnie do gustu wielbicielom lekkich thrillerów z wątkiem psychologicznym w tle.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Świat pozostawał na zewnątrz, a my znajdowaliśmy się w środku, wszyscy razem.", czyli czy znamy osoby, którym ufamy.

  Wszystko oprócz prawdy to debiut Gillian McAlister. Rachel i Jack znają się siedem miesięcy. Miłość kwitnie, chociaż tworzą parę zaledwie kilka miesięcy, spodziewają się dziecka. Tworzą w miarę zgraną parą. Rachel jest asystentką w kancelarii adwokackiej, a Jack jest dziennikarzem. Anderson bezgranicznie ufa swojemu partnerowi. Pewnego dnia Rachel przypadkowo dostrzega na iPadzie swojego partnera tajemniczą wiadomość. Od tego dnia nabiera coraz więcej podejrzeń, odkrywa kłamstwa Jacka. Czy to prawda? A może Rachel przesadza i na siłę próbuje znaleźć problem?

  Główna bohaterka mnie irytowała, nie rozumiałam jej wyborów. Czasami odpuszczała w chwilach, w których powinna przycisnąć, ale buduje to napięcie. Rachel zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nie zna Jacka. Postanawia dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Drąży w przeszłości Jacka, niszcząc teraźniejszość. Wywleka stare sprawy i ocenia mężczyznę, zapominając o sobie, a ma na swoim koncie nie jedną tajemnicę i wiele kłamstw. Jack zupełnie nie dorósł do tego związku. Jest dorosły, a zachowuje się jak jakiś nastolatek.

  Książka podzielona jest na trzy części "Kto?", "Co?", "Dlaczego?". Poznajemy Rachel w teraźniejszości, ale dostajemy też rozdziały, w których wydarzenia rozgrywają się rok temu. Dowiadujemy się wtedy o jej sekretach, o motywach i okolicznościach porzucenia pracy w szpitalu. Czy w takim razie powinna mieć wyrzuty do Jacka? A może miłość wszystko wybaczy?

  Wszystko oprócz prawdy to thriller, ale wydaje mi się, że więcej tutaj romansu i obyczaju niż thrilleru. Stawia przed nami kilka pytań, które na pewno nie raz sobie zadawaliście. Czy warto dociekać prawdy, która może zniszczyć, to co tak skrzętnie było budowane? Bohaterowie poddawani są dylematom moralnym. McAllister potrafi zmusić czytelnika do refleksji i zastanowienia się nad swoim życiem. Samą książkę czyta się szybko, dzięki lekkiemu językowi – nim się zorientujecie jest już koniec.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy Rachel wzięła do ręki komórkę Jacka, nie spodziewała się tego, co może tam znaleźć. Kochała tego mężczyznę i ufała mu bezgranicznie, nagle jednak nabrała obaw. Czego dotyczyła tajemnicza wiadomość? Dlaczego Jack zaczął zachowywać się tak niespokojnie? Ile czasu potrzeba, by dobrze kogoś poznać? A może nie jesteśmy w stanie dotrzeć do tych, którzy nie chcą nam na to pozwolić?

  Zapoznając się z opisem książki przygotowanym przez wydawcę, spodziewałam się, że mam przed sobą dobry, psychologiczny thriller. Taka propozycja mocno podziałała na moją wyobraźnię, bowiem thriller to jeden z moich ulubionych gatunków. Tymczasem „Wszystko oprócz prawdy” to raczej połączenie wątków obyczajowych z tymi, jakie są charakterystyczne dla nieco mroczniejszych gatunków. Na początku byłam tym faktem nieco rozczarowana, jednak zagłębiając się w tę opowieść, zrozumiałam, że ciężko mieć autorce takie rozwiązanie za złe.

  Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że obydwie te warstwy okazały się całkiem interesujące. Z jednej strony poznajemy życie głównej bohaterki i związane z nim smutki, żale, wspomnienia, pragnienia, a nawet tajemnice. Z drugiej zaś podążamy śladem jej partnera, który szybko okazuje się być zupełnie inną osobą, niż można by przypuszczać. Ukrywane przez niego sekrety powodują stopniowe zagęszczenie atmosfery, sprawiając, że podczas lektury ogarnia nas przekonanie, iż coś jest na rzeczy, a ten pozorny spokój, to jedynie cisza przed burzą.

  Uwielbiam tajemnice. Uważam, że najlepiej budują one nastrój napięcia i niepokoju. Wywołują poczucie zagrożenia, podgrzewają atmosferę, sprawiają, że klimat zaczyna być mroczny i nieprzyjemny. Dokładnie tak wygląda sytuacja w powieści Gillian McAllister. Jedno spojrzenie na wiadomość, które nie powinno mieć miejsca. Chwila zastanowienia i chęć zrozumienia, czego ta wiadomość mogła dotyczyć. Powolne poszukiwanie prawdy. Poznawanie nowych faktów. Pytania bez odpowiedzi. I refleksje. Całe mnóstwo refleksji.

  W dużej mierze za ich sprawą doceniłam tę książkę. Choć dość często podczas lektury w mojej głowie rodzą się różne przemyślenia, to rzadko mam chęć się nimi z kimś podzielić, a po zakończeniu powieści zazwyczaj odkładam ją na półkę i nie wracam już do niej myślami. Tym razem rodzące się w głowie pytania i uporczywe refleksje sprawiły, że rzeczywiście nabrałam ochoty na przedyskutowanie fabuły. Jak bardzo powinniśmy odsłonić się przed drugą osobą? Ile faktów na swój temat jesteśmy jej winni? Czy mamy prawdo do tajemnic czy wspólna przyszłość zobowiązuje nas do ujawnienia przeszłości?

  Bardzo podoba mi się także, że McAllister poprowadziła narrację dwutorowo, naprzemiennie skupiając się na wydarzeniach sprzed roku oraz tych, które rozgrywają się tu i teraz. Takie rozwiązanie zawsze mocniej przykuwa moją uwagę i budzi większe zainteresowanie powieścią. Zazwyczaj, tak jak w tym przypadku, kryją się w nim także kolejno ujawniane sekrety i informacje, jakie zostały przemilczane na początku, a ja uwielbiam podążać ich śladem, oczekując konfrontacji.

  Pewne kontrowersje może budzić zachowanie i postępowanie bohaterów. To świetnie, że autorka nie próbowała ich w naszych oczach wybielać, jednak niektóre decyzje wydały mi się niezrozumiałe. Ale fakt, że nie ze wszystkim mogłam się pogodzić wywołał przecież kolejne emocje, czyli także zadziałał ostatecznie na korzyść przy ocenie książki.

  McAllister pisze bardzo lekko, dzięki czemu utwór poznajemy zadziwiająco szybko. Pierwszoosobowa narracja sprawia, że historia wydaje się bliższa czytelnikowi, bardziej realna, a rozterki bohaterki doprowadzają do tego, że możemy spróbować postawić się na jej miejscu. To także sprawia, że czyta nam się lepiej i przyjemniej.

  Nie można powiedzieć, że „Wszystko oprócz prawdy” to literacki majstersztyk czy bestseller. Powieść dostarcza jednak emocji i zmusza do refleksji, łącząc interesujące motywy obyczajowe z niepokojącym wątkiem odpowiednim dla dobrego thrillera. Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek naprawdę zawiodła się na powieści należącej do klubu „Kobiety to czytają”, a i tym razem nie było inaczej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mam ogromny problem z książką ,,Wszystko oprócz prawdy", widząc okładkę już jakiś czas w zapowiedziach oraz opis, miałam spore oczekiwania. Kiedy już dotarła do mnie, niemal odrazu rozpoczęłam lekturę. I tak minął jeden wieczór, drugi i kolejny, a ona nie chciała się skończyć. Czytałam i czekałam, aż wreszcie między nami zaiskrzy. Jednak magicznej. czytelniczej iskry nie było. Mimo, że sam zarys fabuły i pomysł na nią był ciekawy, to samo poprowadzenie akcji, gdzieś po drodze się poplątała, zagmatwała. Kiedy się już zapowiadało na coś naprawdę ciekawego, po kilku kolejnych stronach, dosłownie ręce mi opadały.

  Dawno żadna główna bohaterka mnie tak nie irytowała, częstotliwością wybuchów swojej podejrzliwości jak robiła to Rachel. Jacka od początku nie mogłam polubić i do samego końca się to nie zmieniło. Duży chłopiec, który pogubił się w życiu i nie potrafi wziąć tego na swoje barki.

  Autorka chciała zwrócić uwagę czytelnika na różne typy relacji międzyludzkich, wpływ podziału społecznego na funkcjonowanie związku. Czy też, jaki wpływ na zaangażowanie w uczucia mają bolesne doświadczenia życiowe. jednak autorka wszystko to ubrała w słowa, w taki sposób, że do mnie nie trafiło to jak należy, a zakończenie przelało czarę goryczy. Uważam, że Rachel popełniła błąd.

  ,,Wszystko oprócz prawdy" w moim odczuciu miała potencjał na dobry thriller psychologiczny, ale gdzieś po drodze, coś poszło nie tak. Momentami było tak ciężko, że zastanawiałam się, czy nie dać sobie spokoju. Jednak nie lubię zostawiać rozpoczętych historii i zawszę liczę, że miło się zaskoczę. Tak niestety nie było, a szkoda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
W poszukiwaniu prawdy 5/5 Nasza cena:
23,41 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu prawdy

Przeszłość Zane’a i Darby kryje straszne tajemnice. Drogi tych dwojga młodych ludzi skrzyżowały się w miasteczku nad jeziorem. Doświadczeni przez los postanowili budować wspólne życie. Czy po latach będą w stanie uwolnić się od swoich oprawców? Zane Bigelow dorasta w pięknym, idealnie utrzymanym...
Odbiorę Ci wszystko 4/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odbiorę Ci wszystko

Jeśli odbierasz życie komuś, kto krzywdzi innych, to czy można to usprawiedliwić? Kim wolałbyś być, gdybyś musiał wybrać: ofiarą czy mordercą? Fenomenalny thriller psychologiczny, prosto z Norwegii. Clara jest ambitną i utalentowaną urzędniczką w Ministerstwie Sprawiedliwości, specjalizującą się w...
Nic oprócz milczenia 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic oprócz milczenia

ŚMIERĆ W WENECJI, MIEŚCIE KARNAWAŁU Komisarz Anna Lindholm wyjeżdża na południe Europy, porzucając rodzinę i przyjaciół. Chce uciec od wspomnień wśród wąskich i krętych uliczek Wenecji. W dniu rozpoczęcia karnawału Anna znajduje ciało tajemniczego gondoliera. Jego strój i maska wyraźnie nie pasują...
Nic oprócz strachu 5/5 Nasza cena:
31,46 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic oprócz strachu

Jeszcze nigdy strach nie był tak namacalny Szwecja. Miasto Ystad. To tutaj mieszka komisarz Anna Lindholm. Tu toczy się jej kariera policyjna oraz poukładane życie prywatne, u boku kochającego męża. Pewnego dnia jednak harmonia znika, bo dwie życiowe ścieżki Anny zaczynają się niebezpiecznie...
Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć - CD 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć - CD

Tajemnicze morderstwo, traumy zgwałconych kobiet i podejrzany policjant, którego nikt nie potrafi zidentyfikować. Przed Awim Awrahamem jego pierwsze śledztwo w sprawie o zabójstwo! W swym mieszkaniu zostaje znaleziona martwa Lea Yeager. Przybyły na miejsce komisarz Awi Awraham rozpoznaje w niej...
Audiobook Za wszystko trzeba płacić mp3 0/5 Nasza cena:
25,83 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Za wszystko trzeba płacić mp3

Nad głową Nastii Kamieńskiej zbierają się czarne chmury. Znajomy mafioso Denisow zwraca się do niej z prośbą o pomoc w znalezieniu mordercy jego przyjaciółki. Nieformalne śledztwo wykazuje, że popełnione w Austrii zabójstwo ma związek z dziwnymi zgonami naukowców w Rosji. Nastia zaczyna...
Dam ci to wszystko 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dam ci to wszystko

Mroczny kryminał nagrodzony najważniejszą hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta 2016 Najpopularniejsza powieść w Hiszpanii w 2017 roku Kiedy Manuel, wzięty pisarz, dowiaduje się, że jego mąż Álvaro zginął w tragicznym wypadku samochodowym, przeżywa szok. Przybywa do Galicji, gdzie umarł...
Wszystko jest względne 5/5 Nasza cena:
28,16 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko jest względne

Czternaście opowiadań mistrza horroru. Razem z bohaterami trafiamy do tajemniczego świata z cyklu Mroczna Wieża, by stawić czoła wampirzycom, ale już kilkanaście stron dalej uciekamy wraz z Johnem Dillingerem przed obławą FBI. Spotykamy wędrujących nieboszczyków, prześladuje nas zmieniający się...
Wiem o Tobie wszystko 3/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiem o Tobie wszystko

Wstrząsający thriller psychologiczny dla wszystkich, którym spodobały się "Zaginiona dziewczyna" i "Zanim zasnę". Clarissa z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczona przez Rafe'a. Gdziekolwiek spojrzy, widzi jego twarz, w którąkolwiek stronę się odwróci, dostrzega jego cień, dokądkolwiek...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula