Wspieramy Fundację

1 czerwca 2013 roku jest dla nas szczególnie ważny. Tego dnia, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, nawiązaliśmy współpracę z Fundacją "Pomóż Im". Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc poinformować, że wspólnie z Fundacją "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi, prowadzącą także Białostockie Hospicjum dla Dzieci, możemy wywołać uśmiech na twarzy najmłodszych pacjentów i dodać kolorów do ich dziecięcego świata

Ty też możesz pomóc!

W jaki sposób? To bardzo proste! Nie musisz wysyłać żadnych smsów, wypełniać kwestionariuszy ani nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że złożysz zamówienie w naszej księgarni TaniaKsiazka.pl, a my od każdego sprzedanego produktu przekażemy część zysków na rzecz Fundacji.

Przekonaj swoich znajomych i przyjaciół, żeby również włączyli się do pomocy. Zapraszamy także inne firmy i instytucje, by wsparły Fundację, dzieci i ich rodziny. Warto pomagać!

Raz do roku również możesz wesprzeć Fundację przekazując swoje 1,5%. Pomóż Im pokonać chorobę. Oni liczą na Twoje 1,5% podatku!

***


***

Rocznie pokonują około 240 tys. kilometrów, co odpowiada sześciokrotnemu okrążeniu Ziemi dookoła równika. Tak wielkie zaangażowanie wykazuje zespół lekarzy i pielęgniarek, którzy dojeżdżają do domów swoich małych pacjentów, sprawując opiekę hospicyjną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i wspierając rodziców w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową.

Wszystkie te działania koordynuje Fundacja "Pomóż Im". Prowadzi ona Białostockie Hospicjum dla Dzieci - jedyne domowe hospicjum dziecięce w województwie podlaskim. Pod jego opieką znajduje się stale około 30 nieuleczalnie chorych dzieci z całego województwa, także tych zamieszkujących małe wsi, do których trudno dotrzeć zimą, czy wczesną wiosną. Zespół hospicyjny jest na każde ich wezwanie - 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Nie tylko zapewnia podopiecznym opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację, wsparcie psychologiczne i duchowe, leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny, ale także sprawia, że mali pacjenci mogą przebywać w swoich domach, otoczeni miłością bliskich. A tam, gdzie rola personelu medycznego się kończy, wkraczają psycholog i ksiądz. Natomiast w załatwieniu m.in. spraw w urzędach pomaga pracownik socjalny.

Fundacja "Pomóż Im" opiekuje się także małymi pacjentami Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, także tymi, którzy zakończyli już leczenie. Pomaga rodzicom w leczeniu i rehabilitacji dzieci, organizując między innymi turnusy rehabilitacyjne oraz refundując zakup leków. Dzięki pracy całego zespołu, zostały stworzone optymalne warunki do tego, by rodzice mogli przebywać z dzieckiem przez całą dobę. Z małymi pacjentami czas wolny spędzają również wolontariusze fundacji: wspólnie z nimi świętują, bawią się i uczą. Wszyscy aktywnie działają na rzecz tego, aby dzieci szybciej wyzdrowiały i uwierzyły w to, że mogą żyć jak ich rówieśnicy.

Opieka hospicyjna oraz statutowa działalność Fundacji są z perspektywy rodzin pacjentów bezpłatne. Jednak by wszelkie działania mogły być realizowane, potrzebne są duże nakłady finansowe. Każdego dnia Fundacja przeznacza wielkie kwoty na leki, rachunki telefoniczne (zarówno lekarze, jak i pielęgniarki pełnią dyżury, by nieść pomoc rodzinom w najtrudniejszych momentach), dojazdy, sprzęt. Jako organizacja non-profit, utrzymuje się głównie z wpłat z tytułu 1,5% podatku, zbiórek publicznych i darowizn. By hospicjum mogło dalej wykonywać swoją pracę, niezbędne jest wsparcie finansowe wszystkich ludzi wrażliwych na cierpienie chorych dzieci.

***

Współpraca TaniaKsiazka.pl z Fundacją


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać