Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Kobiety z rodziny Wierzbickich
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 448
Opis

"Wilczy księżyc" to drugi tom sagi "Kobiety z rodziny Wierzbickich" autorstwa Katarzyny Ryrych. Młody księżyc symbolizuje czas zmian i poszukiwań, podobnie jak młode wilki, które opuszczają swoje stado, by wyruszyć w poszukiwaniu własnego miejsca w świecie.

Bietka, córka Malwiny, znika razem ze swoim ukochanym, a losy jej życia stają się centralnym punktem tego poruszającego opowiadania. Z kolei Lea znajduje się w miejscu, do którego ludzie niechętnie zaglądają - w Auschwitz - próbując przeżyć w trudnych warunkach obozu koncentracyjnego. Tylko Urszula, pozostając "na ptasich prawach", wędruje niepokojącymi ścieżkami życia, wciąż wierna sobie, choć samotna.

Biały Dwór sunie przez morze historii jak arka Noego, oferując schronienie potrzebującym w okresie wojny. To miejsce, w którym ścieżki bohaterów splatają się w nieprzewidywalny sposób, tworząc bogatą i pełną emocji narrację. Autorka przybliża skomplikowane relacje między postaciami, które muszą stawić czoła wyzwaniom wojny i próbom losu.

Katarzyna Ryrych w "Wilczym księżycu" kontynuuje historię rodziny Wierzbickich, ukazując jej losy w czasach niepewności i chaosu. To opowieść o miłości, poszukiwaniu tożsamości oraz sile, jaką posiadają kobiety w obliczu trudności. Drugi tom sagi zaprasza czytelnika w fascynującą podróż przez skomplikowany świat historii, w trakcie której bohaterowie muszą zmierzyć się z własnymi demonami i odnaleźć sens w zamęcie wojennych wydarzeń.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Kobiety z rodziny Wierzbickich

W jakich realiach historycznych osadzona jest akcja powieści "Wilczy księżyc"?

Akcja koncentruje się na dramatycznych wydarzeniach II wojny światowej, ukazując losy bohaterek w cieniu obozów koncentracyjnych i wojennej tułaczki. Autorka splata wątek Bietki i jej ucieczki z tragiczną historią Lei osadzonej w Auschwitz. Narracja obejmuje również losy Białego Dworu, który staje się azylem dla potrzebujących w tych niespokojnych czasach. To realistyczne studium przetrwania, w którym wielka historia bezpowrotnie zmienia życie prywatne kobiet z rodu Wierzbickich.

Czy można czytać "Wilczy księżyc" bez znajomości pierwszego tomu sagi?

Zalecamy lekturę poprzedniej części przed sięgnięciem po ten tom, ponieważ fabuła stanowi bezpośrednią kontynuację losów bohaterek. Autorka nawiązuje do skomplikowanych więzi rodzinnych i przeszłości kobiet z rodu Wierzbickich, które są kluczowe dla zrozumienia ich motywacji. Znajomość tomu pierwszego pozwala lepiej śledzić rozwój postaci Urszuli, Bietki oraz Lei w nowej, wojennej rzeczywistości. Pominięcie początku serii może skutkować trudnościami w pełnym zrozumieniu emocjonalnego ciężaru podejmowanych przez nie decyzji.

Jakim stylem narracji posługuje się Katarzyna Ryrych w tej książce?

Katarzyna Ryrych stosuje wielogłosową narrację, która pozwala spojrzeć na wojenną rzeczywistość z perspektywy kilku różnych bohaterek. Autorka znana jest z poszukiwania nieoczywistych tematów i tworzenia autentycznych, głębokich psychologicznie postaci. Język powieści jest plastyczny i pełen emocji, co ułatwia czytelnikowi zanurzenie się w atmosferze dawnych lat. Dzięki doświadczeniu autorki w literaturze dla różnych grup wiekowych, tekst jest przystępny, a jednocześnie nasycony merytoryczną głębią.

Dla jakiego czytelnika książka "Wilczy księżyc" nie będzie odpowiednim wyborem?

Powieść ta nie jest polecana osobom poszukującym lekkiej, beztroskiej lektury obyczajowej, ze względu na poruszaną tematykę Holokaustu i okrucieństw wojny. Drastyczne opisy życia w obozie Auschwitz oraz trudne losy rozdzielonych rodzin mogą być zbyt obciążające dla bardzo wrażliwych odbiorców. Książka wymaga od czytelnika skupienia i gotowości na konfrontację z bolesnymi faktami historycznymi. Nie jest to również pozycja dla czytelników preferujących zamknięte historie jednotomowe, gdyż wątki są tu silnie osadzone w szerszym cyklu.

Jaki nastrój dominuje w drugim tomie sagi o kobietach z rodziny Wierzbickich?

W książce "Wilczy księżyc" dominuje atmosfera niepokoju i walki o zachowanie godności w nieludzkich warunkach wojennej pożogi. Tytułowy termin symbolizuje moment przejścia, usamodzielnienia się i konieczność odnalezienia własnej drogi w świecie pełnym zagrożeń. Mimo tragizmu wydarzeń, autorka przemyca wątki nadziei i solidarności, ukazując Biały Dwór jako arkę dającą schronienie. To poruszająca opowieść o kobiecej sile, która jest wystawiana na najcięższe próby przez nieubłaganą historię.

Szczegóły
  • Tytuł: Wilczy księżyc
  • Autor: Katarzyna Ryrych
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
  • Seria Kobiety z rodziny Wierzbickich
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 448
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383521657
  • Język: polski
  • Podtytuł: Kobiety z Rodziny Wierzbickich
  • ISBN: 9788383521657
  • EAN: 9788383521657
  • Wymiary: 135 x 210 x 30 mm
  • Dane producenta: Prószyński Media Sp. z o. o., Rzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, Polska, dzialhandlowy@proszynskimedia.pl, tel. 226077925
Recenzje książki Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich. Tom 2 (14)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Renata K. w dniu 2024-01-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    15 z 24 osób uznało recenzję za przydatną

    Lubicie silne kobiece postacie, które na przekór losowi trwają na posterunku i nie dają sobą manipulować?

    Jeśli tak to zapraszam do poznania sagi Kobiety z rodziny Wierzbickich. "Wilczy księżyc" to jej drugi tom.

    Biały Dwór ostał się wojennym zawieruchom, rządy w nim objęła Dyzia, która niczym generał na stanowisku, dba o to, by funkcjonował bez zarzutu. Dzięki niej, opiera się zawirowaniom losu i jest ostoją dla mieszkańców.

    Przyznam, ze polubiłam Dyzię najbardziej ze wszystkich bohaterów. Niby słaba płeć a na swoich barkach dźwiga los wielu ludzi. Konkretna i przedsiębiorcza, zaradna a jednocześnie nie wyniosła ani butna. Natomiast Malwina trochę mnie wkurzała...no cóż, nie każdego można lubić.

    Autorka dobrze oddała realia epoki, zawirowania społeczne i zabobonność wsi.

    Książka napisana jest tak plastycznym językiem, że widzimy wręcz, to co opisano w książce.

    Lubię takie książki, których bohaterki nie boją się życia, nie uciekają przed nim, tylko wychodzą mu naprzeciw. Jedynie Urszula ma trochę inny charakter, jest bardziej wycofana, trochę obca, zimna...

    Ale w książkach potrzebni są różni bohaterowie, dzięki nim są ciekawsze.

    Jestem ciekawa co spotka naszych bohaterów a w szczególności bohaterki, w kolejnej części.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata O. w dniu 2024-02-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    15 z 26 osób uznało recenzję za przydatną

    Wkraczając do świata kobiet z rodziny Wierzbickich, zupełnie nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Jak dotąd nie miałam jeszcze przyjemności zapoznać się z piórem autorki. Jednak po przeczytaniu kilku pierwszych stron „Psiej gwiazdy” wiedziałam, że się w tych powieściach zatracę.

    Katarzyna Ryrych swoim barwnym piórem opowiedziała nam historię kobiet, które szukały swojego miejsca na ziemi. Czy je odnalazły? Tego musicie dowiedzieć się sami.

    „Wilczy księżyc” to opowieść o życiu kobiet w niespokojnym świecie, gdzie wojna zbiera swoje żniwo. W oczekiwaniu na powrót mężów i najbliższych muszą się zjednoczyć i radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi życie. Autorka w niesamowicie poetyckim i barwnym stylu opisała ich życie codzienne w najdrobniejszych detalach. To sprawiło, że czytając kolejne strony, przenosiłam się do ich świata i obserwowałam ich życie z bliska.

    Mogłam obserwować, jak życie w tych niepewnych czasach jednoczy kobiety i pokazuje, jak wielką mają siłę i jak bardzo są zdeterminowane, by nieść pomoc nie tylko sobie, ale i innym potrzebującym.

    W tej historii odnajdziemy emocje we wszystkich możliwych odcieniach. Od straty ukochanych osób po miłość nieznającą granic. To właśnie sprawiło, że zakochałam się w tych opowieściach bez pamięci i z niecierpliwością wyczekuję trzeciego tomu. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać.

    A Was gorąco zachęcam do lektury. Jestem pewna, że nie pożałujecie, ani jednej minuty spędzonej z tymi książkami!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata S. w dniu 2024-02-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    14 z 25 osób uznało recenzję za przydatną

    🌙 „𝓦𝓲𝓵𝓬𝔃𝔂 𝓴𝓼𝓲ęż𝔂𝓬” 𝓚𝓪𝓽𝓪𝓻𝔃𝔂𝓷𝓪 𝓡𝔂𝓻𝔂𝓬𝓱 🌙

     Drugi tom sagi „Kobiety z rodziny Wierzbickich”. 

    ▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

    🌙Młody księżyc nazywają tu wilczym księżycem. Powiadają, że w tym czasie młode wilki opuszczają swoje stado i wyruszają w poszukiwaniu własnego miejsca.🐕

    Bietka, córka Malwiny, znika ze swoim chłopcem. Lea trafia tam, gdzie nikt nie chciałby się znaleźć, i próbuje przeżyć w Auschwitz. Tylko Urszula dalej żyje „na ptasich prawach” – w drodze, niespokojna, samotna.

    Biały Dwór żegluje przez morze historii jak arka Noego, dając schronienie potrzebującym – a dokoła szaleje wojna…

    Każda strona przesycona jest niezwykłymi emocjami, które wylewają się wprost do naszego serca, sprawiając, że czujemy się emocjonalnie związani z bohaterami i całą tą historią. Życie pisze różne scenariusze, a tą książką autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Autorka szczególny nacisk kładzie na przekazanie nam, poprzez tę historię, że najważniejsze jest, by znać swoją wartość, by pokochać siebie samego i dać sobie szansę na szczęście.

    Powieść o kobietach i dla kobiet. Historia jest wciągająca i często łamie serce, wywołuje łzy. Przeżywałam wraz z bohaterami ich rozterki i trudne wybory życiowe. Bohaterki dokonują trudnych wyborów, z determinacją próbują sobie radzić z problemami i przede wszystkim próbują spełniać marzenia.

    Autorka uświadamia nam, kobietom jak nadal musimy zaciekle walczyć o swoje. Ile musimy poświecić by udowodnić światu swoją wartość.

    „Wilczy księżyc” to słodko-gorzka historia, w której bohaterowie muszą zmierzyć się z nieprzewidzianymi sytuacjami. Jak już wspominałam ta historia idealnie sprawdzi się na leniwy wieczór. A bohaterowie dostarczą wam dużą dawkę emocji i niezapomnianych przeżyć. Bardzo życiowa, bolesna i zarazem piękna historia.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Lady In Read C. w dniu 2024-03-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    14 z 26 osób uznało recenzję za przydatną

    Dziś przychodzę do Was z recenzją kolejnej części sagi ,,Kobiety z rodziny Wierzbickich,,. Pierwszy tom wywołał wiele emocji, dlatego czym prędzej sięgnęłam po drugą część, która przedstawia dalsze losy, dobrze mi znanych bohaterów.

    Katarzyna Ryrych w drugim tomie sagi „Kobiety z rodziny Wierzbickich” skomponowała opowieść tak poruszającą i intensywną, że trudno oderwać się od jej stron.

    „Wilczy księżyc” to jak podróż w głąb mrocznej nocy, gdzie każda strona odsłania kolejne tajemnice, sprawiając, że serce bije szybciej, a dusza pragnie dotrzeć do najgłębszych zakamarków ludzkiego losu.

    „Wilczy księżyc” to bezpośrednia kontynuacja historii rozpoczętej w pierwszym tomie sagi „Kobiety z rodziny Wierzbickich”. W tej magicznej powieści spotykamy ponownie bohaterów, których losy już raz poruszyły nasze serca, i śledzimy ich dalsze, przewrotne drogi życia.

    Autorka nie tylko pisze o losach bohaterów, lecz wplata w swoją opowieść ślady historii, które odcisnęły trwałe piętno w dziejach świata. Styl jakim posługuje się autorka wciąga, porusza i nie daje zapomnieć. Strony „Wilczego księżyca” są jak wędrówka, gdzie każde słowo, każda scena ma głębszy sens. Katarzyna Ryrych mistrzowsko ukazuje, jak różnorodność ludzkich charakterów i doświadczeń może tworzyć jedność.

    Przedstawione w tej powieści postacie nie tylko wzajemnie się uzupełniają, lecz także wspomagają swoją siłę i determinację w obliczu najtrudniejszych prób. To właśnie w ich różnorodności odnajdujemy magię „Wilczego księżyca”, gdzie każdy bohater jest jak gwiazda na niebie, tworząc niepowtarzalny i niezapomniany obraz ludzkiej egzystencji.

    To nie tylko książka, to doświadczenie literackie, które pozostawia w czytelniczym sercu ślad na zawsze. Czytając „Wilczy księżyc”, czujemy, jak nasze serce bije w rytm tych przepięknych, ale i bolesnych historii. To opowieść o odwadze, miłości, poświęceniu i nieustającej nadziei, która pomaga nam przetrwać nawet podczas najciemniejszej nocy.

    Po przeczytaniu tej powieści czujemy, że jesteśmy o krok bliżej zrozumienia siebie i tego niezwykłego, pełnego kontrastów świata. To lektura, która zostanie z nami na zawsze. Z niecierpliwością wypatruję kolejnej części.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Liliana Z. w dniu 2024-02-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    13 z 24 osób uznało recenzję za przydatną

    To historia pełna wzruszeń, emocji tych pozytywnych jak i bardzo trudnych, na tle wojny. Biały dwór jest miejscem w którym każdy znajdzie schronienie a grobowiec Wierzbickich przyjmuje wielu obcych i zamyka jak księga. W książce przeplata się wiele wątków, historia bardzo wielu osób, ale każda z postaci jest wyjątkowa, wyrazista, więc o dziwo nie plątały mi się ich historie. Uwielbiam silne postacie kobiece, a tu mamy same takie, żadna z bohaterek nie poddała się, pomimo okrutnych czasów w których przyszło im żyć, walczyły o szczęście dla siebie i swoich bliskich

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula