Poznajcie Cyryla i Błażeja, tytułowe Wiewiórki, Które Nie Chciały Się Dzielić. Beztroski Cyryl kocha zabawę i zawsze znajdzie sobie ciekawsze zajęcie niż robienie zapasów na zimę. Pracowity i skąpy Błażej to przeciwieństwo Cyryla: już od dawna gromadzi swoje zapasy, przelicza je i porządkuje. Gdy na drzewie zostaje ostatnia w tym sezonie szyszka, Cyryl uświadamia sobie, że to jego jedyna szansa na przetrwanie zimy. Jednak nie wystarczy wziąć się do pracy. Gdy do gry wkracza najbardziej skrzętna wiewiórka w lesie (która mimo pełnej spiżarni nie zechce zrezygnować z ostatniej szyszki), rozpoczyna się wielkie starcie, a dwaj rywale wpadają w spore tarapaty. Czy bohaterom książki uda się zdobyć trudno dostępną szyszkę? Czy mimo skrajnie różnych charakterów nauczą się ze sobą współpracować?
Rachel Bright ? angielska pisarka, z wykształcenia grafik, autorka picturebooków dla dzieci, zdobyła popularność dzięki bestsellerowej serii "Love Monster", dotychczas nieprzetłumaczonej na język polski. W Polsce jest znana z serii książeczek o zwierzętach: "Mysz, Która Chciała Być Lwem" (2017), "Koala, Który Się Trzymał" (2017), "Wiewiórki, Które Nie Chciały Się Dzielić" (2018) oraz "Wilk, Który Się Zgubił" (2018) i "Zmartwiozaur" (2019). Współpracuje ze znanym ilustratorem, Jimem Fieldem.
Książki Rachel Bright i Jima Fielda są idealne dla dzieci w wieku od 4 lat wzwyż, choć mogą spodobać się również młodszym. Zwięzły rymowany tekst wpada w ucho i nie jest trudny do zrozumienia dla małego odbiorcy. Najmłodsi doceniają szatę graficzną (format A4, nasycone kolorami całostronicowe ilustracje, twarda okładka), a rodzice - walory edukacyjne i wychowawcze. Każda z historyjek nie tylko prowokuje do śmiechu i zaskakuje zwrotami akcji, ale także stanowi idealny pretekst do rozmowy na ważne tematy.