Urbex History. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2020
Nasza cena: 33,94 zł 44,99 zł Taniej o: 25%

Druga książka twórców kanału Urbex History

Witajcie na następnej wyprawie tym razem zabierzemy was do Japonii, a głównym celem naszej podróży będzie skażona strefa w Fukushimie.

Japończycy mówią, że czas w tym miejscu zatrzymał się 11 marca 2011 roku, kiedy tsunami wywołane przez największe od 140 lat trzęsienie ziemi doprowadziło do awarii reaktorów w elektrowni atomowej Fukushima Daiichi. Miasta i wioski w promieniu kilkudziesięciu kilometrów opustoszały. Przykrył je opad z radioaktywnej chmury.

Jak jest tam teraz, prawie dekadę później? Czy już można czuć się bezpiecznie? Czy mieszkają tam ludzie? Jak wysoka jest radiacja? Wyrusz z nami do miejsca, którego nazwa u wielu wywołuje zimny dreszcz, i stań naprzeciw uszkodzonych reaktorów.

Jednak emocje nie opadną jak wskazówki dozymetrów, a wyprawa nie dobiegnie końca wraz z historiami opowiedzianymi nam przez mieszkańców skażonej strefy. Zanim wrócimy do domu, wejdziemy jeszcze razem do miasta duchów, przedrzemy się przez las Aokigahara, zwany lasem samobójców, i zobaczmy świętą górę Japończyków wulkan Fudżi (aktywny, choć śpi już ponad 300 lat!).
Poznaj Fukushimę, o jakiej nie przeczytasz w żadnym przewodniku, i zobacz Japonię naszymi oczami.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem "jutubowym" ignorantem. Panów nie znałam wcześniej. Nie znałam ich programów. Tym samym, nawet nie miałem potrzeby sobie wyobrażać, jakie są moje oczekiwania. Interesował mnie temat. Ocenę książki muszę rozdzielić na dwa zagadnienia, treść i styl, nie da rady inaczej bo to jak dwa skrajne bieguny.

  Co do treści. Naprawdę fajnie wydana pozycja.  Dużo bardzo informacji, dużo wiedzy zawiera. Mnóstwo zdjęć, mapy. Cała wyprawa szczegółowo opisana, od trasy, przez hotel, jedzenie, po samo miejsce. Jakie zniszczenia, co "przetrwało", jak dziś wygląda zasiedlanie terenów. Bardzo dobre kompedium wiedzy, bo jest i w skrócie opisana historia katastrofy i opisy stref. Niemal każdy krok Panów jest obfotografowany, udokumentowany. Przy okazji, mamy podaną też garść informacji o kulturze, zwyczajach Japończyków. Jakim są narodem, co u nich jest przyjęte. Smaczku dodają rozdziały z wyprawy do Aokigahary, lasu samobójców oraz z dnia spędzonego w Tokyo. Myślę, że jak na dość nieobszarną publikację czytelnik otrzymuje dość obszerne dane. Rozdziały zakończone są także kodem qr odsyłającym do filmików. Myślę, że jedno dopełnia drugie ale...właśnie. Filmy sobie zupełnie darowałam i tym samym przechodzę do stylu. Moje wielkie, i rzutujące na całość, "ale". Dialogi Panów skutecznie i systematycznie zniechęcały mnie do treści. Młodzieżowe, wyluzowane paplanie co ślina na język przyniosła. Zew czasów youtuba. Mnie to nie rusza. Ja chyba już jestem za stara na te docinki, odzywki, informowanie mnie o beknięciu, pierdnięciu itp. itd. Trzech niby mężczyzn a jednak chłopców. Wiem, sprzedaje się jak ciepłe bułki. Takie pojebane czasy, książka stricte o Fukishimie nie sprzeda się tak jak ta o Fukishimie z bekającymi narratorami. Widocznie jestem pozbawiona poczucia humoru bo dla mnie dialogi Panów to wczesna podstawówka. Osobiście wolę poważniejszy przekaz, tym bardziej, że temat słaby do śmieszkowania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pragnienie stało się faktem. Dla żadnego z nas nie był to łatwy czas, ale gdybym mógł, zdecydowałbym się jeszcze raz na to doświadczenie, ponieważ to właśnie w takich chwilach odkrywamy, kim tak naprawdę jesteśmy i dokąd dążymy. A my podążaliśmy za naszym radioaktywnym marzeniem.”, czyli „witajcie na następnej wyprawie”.

  Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy to już druga książka chłopaków z kanału Urbex History, którzy w swoich filmach na YouTube ukazują miejsca opuszczone. Zawsze wyczekuję piątkowego filmu i jeszcze ani razu się nie zawiodłam, dlatego widząc ich książkę w zapowiedziach, od razu zapisałam ją na listę do przeczytania.

  Witajcie na następnej wyprawie – tym razem zabierzemy was do Japonii, a głównym celem naszej podróży będzie skażona strefa w Fukushimie.

  Japończycy mówią, że czas w tym miejscu zatrzymał się 11 marca 2011 roku, kiedy tsunami wywołane przez największe od 140 lat trzęsienie ziemi doprowadziło do awarii reaktorów w elektrowni atomowej Fukushima Daiichi. Miasta i wioski w promieniu kilkudziesięciu kilometrów opustoszały. Przykrył je opad z radioaktywnej chmury.

  Jak jest tam teraz, prawie dekadę później? Czy już można czuć się bezpiecznie? Czy mieszkają tam ludzie? Jak wysoka jest radiacja? Wyrusz z nami do miejsca, którego nazwa u wielu wywołuje zimny dreszcz, i stań naprzeciw uszkodzonych reaktorów.

  Jednak emocje nie opadną jak wskazówki dozymetrów, a wyprawa nie dobiegnie końca wraz z historiami opowiedzianymi nam przez mieszkańców skażonej strefy. Zanim wrócimy do domu, wejdziemy jeszcze razem do miasta duchów, przedrzemy się przez las Aokigahara, zwany lasem samobójców, i zobaczmy świętą górę Japończyków – wulkan Fudżi (aktywny, choć śpi już ponad 300 lat!).

  Poznaj Fukushimę, o jakiej nie przeczytasz w żadnym przewodniku, i zobacz Japonię naszymi oczami.

  Kanał Urbex History jest jedynym kanałem na YouTube, który oglądam na bieżąco już od ponad dwóch lat. Z filmami z Fukushimy też byłam na bieżąco i są jednymi z moich ulubionych na kanale. Te jedenaście filmów przybliża nam życie ludzi po awarii elektrowni, tsunami i trzęsieniu ziemi. Ale co działo się za ich kulisami? O tym właśnie przekonacie się dzięki książce.

  Przez ponad trzysta stron wraz z Łukaszem, Konradem i Kubą odkrywamy realia dzisiejszej Fukushimy. Autorzy pokazują, jak Japończycy walczą z promieniowaniem, jak powoli to miasto odradza się i co jeszcze pozostało do zrobienia. Zadziwiające jest to, jak wiele rzeczy zachowało się. W niektórych miejscach brakuje tylko ludzi, aby to ponownie zaczęło działać. W Polsce miejsca opuszczone są wyczyszczone przez szabrowników. W Japonii panuje zupełnie inna kultura i jeśli coś nie należy do Ciebie, to tego nie zabierasz. Przytoczę przykład opuszczonej szkoły, gdzie wszystkie sprzęty (w tym komputery), materiały dydaktyczne, mydło (u nas nawet w czynnych szkołach go nie ma :D) pozostało na swoim miejscu i tylko czeka na powrót uczniów. Kolejnym przykładem mogą być sklepy, gdzie nawet znajdziecie nienaruszony alkohol i całe wyposażenie (z którego korzystają obecnie szczury). Wszystko pozostało na swoim miejscu od czasu katastrofy – znajdziecie tutaj nawet kilka zabytkowych samochodów.

  Trzęsienie ziemi i tsunami zebrało swoje żniwa i tam, gdzie kiedyś była miejscowość, teraz jest puste pole. To przerażające jak szybko i łatwo natura może zniszczyć to, co człowiek budował latami. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy to bardzo ciekawa książka, która ukazuje prawdziwy obraz Fukushimy. Język jest potoczny i pełen zabawnych wstawek, ale i ciekawych faktów. Kuba, Konrad i Łukasz co chwila się kłócą i spierają ze sobą, co nadaje nam trochę wątku komediowego. I te komentarze na marginesach – świetne! A do tego wszystkiego mnóstwo barwnych zdjęć! Wielkim ułatwieniem jest także mapka, dzięki, której łatwiej się odnaleźć. Urbex History odwiedzają także słynny las samobójców – Aokigahara.

  Chłopcy z Urbex History odwalili kawał dobrej roboty przy tej książce i mam nadzieję, że jeszcze nie raz spróbują swoich sił w pisarstwie. Naprawdę doceniam pracę, jaką wkładają w przygotowania do filmów. Nie tylko możemy obejrzeć opuszczone miejsce, ale i także dowiemy się o jego historii. Jeśli jeszcze ich nie znacie, to nie zwlekajcie dłużej i zajrzyjcie na ich kanał na YouTube, gdzie już mają prawie milion subskrypcji. Na pewno się nie zawiedziecie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  11 marca 2011 roku doszło do jednej z największych katastrof nuklearnych w historii. Wskutek trzęsienia ziemi w Japonii wiele nadbrzeżnych wiosek zalało kilkunastometrowe fale tsunami, co było jednocześnie przyczyną serii wypadków jądrowych w elektrowni Fukushima. Żywioł zabrał ze sobą wiele ofiar oraz domów, w których mieszkały, zaś wybuchy pozostawiły niewidzialnego wroga – promieniowanie. Twórcy kanału Urbex History wybrali się w wyprawę do odległej Japonii, by przybliżyć swoim widzom i czytelnikom ogrom tragedii oraz jej skutki.

  Ogromnym plusem tej pozycji jest jej wydanie. Pomijając takie niuanse jak dobrej jakości papier, interesująca okładka to przede wszystkim kusząca jest tutaj duża liczba fotografii wykonanych przez autorów, zamieszczanych zazwyczaj przy okazji omawiania danej lokalizacji. Dzięki temu można poczuć się jak czwarty członek ich nierozerwalnej ekipy i wczuć się w klimat wybranego miejsca. Oczywiście genialnym dopełnieniem w trakcie czytania książki będzie obejrzenie filmów, do których zresztą znajdziecie odnośniki po lekturze poszczególnych rozdziałów.

  Muszę przyznać, że humor chłopaków z początku mocno nie przypadł mi do gustu przez co książka wydawała mi się nieco infantylna. Słowne przepychanki i trochę gimnazjalne żarty zniechęcały mnie do lektury przez pierwszych kilkanaście stron, ale im dalej się zaczytywałam, tym mniej mi to przeszkadzało, a z czasem - nawet zaczęło podobać. Ten, kto jest stałym oglądającym kanału Urbex History wie, że śmieszkowanie jest tam na porządku dziennym. Rzadko jednak sięgam po pozycje, w których narracja jest prowadzona na tyle lekko i bez spiny, więc musiałam do tego przywyknąć. Z innych wad mogłabym wymienić jedynie to, że trochę za dużo pojawiło się tutaj nic nie wnoszących dialogów – osobiście wolałabym więcej treści stricte nawiązującej do tematu książki. Mam jednak na uwadze fakt, że pozycja ta jest dedykowana głównie widzom kanału, którzy niekoniecznie muszą być zagorzałymi czytelnikami i taka przystępna forma okazała się zarazem o wiele bardziej uniwersalna.

  Chłopaki z Urbex History odbyli długą drogę (dosłownie i w przenośni), by znaleźć się w tym miejscu, w jakim są obecnie. Razem tworzą najpopularniejszy w Polsce kanał zajmujący się urbexem, a mimo to w dalszym ciągu bije od nich otwartość, pokora, luz i autentyczność – a te cechy, zwłaszcza w środowisku urbexowym, to niespotykana rzadkość. Twórcy książki zabrali mnie w podróż do odległego japońskiego miasta, które z ogromną chęcią chciałabym odwiedzić, ale z pewnością nigdy nie nadarzy mi się taka sposobność. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że mogłam tam być, choć nie fizycznie, a wszystko to za sprawą ciekawie opisanej przez chłopaków wyprawy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Urbex History. Wchodzimy tam, gdzie nie wolno 5/5 Nasza cena:
33,88 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urbex History. Wchodzimy tam, gdzie nie wolno

Trzech przyjaciół z pasją do historii. Jeden kanał na YouTubie. Blisko milion fanów. Wszystko zaczęło się od pomysłu wyprawy do Czarnobyla. Wtedy - zafascynowani jego historią i tajemnicami - rozpoczęli przygodę z urban exploration. Odwiedzają obiekty zbudowane przez człowieka, ale już opuszczone i...
Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Tajemnice bioenergoterapeutów 5/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Tajemnice bioenergoterapeutów

Zwykle polegamy tylko na medycynie zachodniej, mimo to na spotkania z bioenergoterapeutami przychodzą tłumy. Dla niektórych jest to jednorazowa przygoda, inni jeżdżą na nie regularnie przez kilkanaście lat. W Polsce zarejestrowanych jest ponad sto tysięcy uzdrowicieli. Żadna nisza, biznes jak...
W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy 4/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy

Pielęgniarki. Kończą trudne studia, dostają niskie pensje. Frustruje je, gdy traktowane są wyłącznie jako pomocnice lekarzy, przecież wykonują ciężką i wymagającą pracę. Często też niewdzięczną, bo pacjenci potrafią dawać w kość. A jednak kochają to, co robią. Czerpią z pracy ogromną satysfakcję i...
Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza 5/5 Nasza cena:
25,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza

Po piętnastu latach związku Anna odkryła w telefonie męża SMS-y od młodych kochanków. Ryszard wie, jak bardzo skrzywdził Łucję, ale przez lata robił wszystko, żeby zapomnieć, kim jest. Żona geja od dwudziestu pięciu lat - nie chce rozwodu. W sypialni było okropnie, ale w salonie i w kuchni...
Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali

Przez piętnaście lat jeździłem w miejsca konfliktów. [...] Kiedy zrobiło się zbyt niebezpiecznie, stwierdziłem, że trzeba z tym skończyć. [...] Nie chciałem robić z siebie bohatera, leżeć na Powązkach w grobie przysypanym liśćmi i odwiedzanym przez kogoś raz na rok. Poza tym założyłem rodzinę....
Niebezpieczne kobiety 4/5 Nasza cena:
31,68 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczne kobiety

Czy wieczorem spokojnie przeczyta bajkę swojemu dziecku, skoro parę godzin wcześniej znalazła ciało noworodka? Czy zje obiad z rodziną, jeśli tego dnia czuła smród rozkładających się, kilkutygodniowych zwłok? Czy mąż zobaczy w niej kochankę, gdy z patrolu wróci ze złamanym żebrem i wybitą szczęką?...
Wściekła pogoda. Jak mszczą się zmiany klimatu, kiedy są ignorowane 5/5 Nasza cena:
33,21 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wściekła pogoda. Jak mszczą się zmiany klimatu, kiedy są ignorowane

Czasy się zmieniły. Fale upałów, powodzie i susze odbierają ludziom domy, miejsca pracy i życie. Na naszych oczach południowa Europa staje się czterdziestostopniową suchą sauną, dramatyczne powodzie występują dwa razy częściej niż kilkanaście lat temu, a silne trąby powietrzne pojawiają się tam,...
OK, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów 5/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

OK, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów

Kiedy dziennikarka Nina Solomin mieszkała w Williamsburgu, zaledwie kilka przecznic od centrum Nowego Jorku, często miała wrażenie, że czas zatrzymał się tam lata temu... Mężczyźni w białych koszulach i czarnych płaszczach, z pejsami i brodami, w święta dodatkowo w sztrajmłach. Skromny strój kobiet...
Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko w oko ze złem. Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej

Seryjni mordercy, brutalne zabójstwa i zmasakrowane ofiary. Brzmi strasznie? Nie dla niej. Kerry Daynes od ponad dwudziestu lat jest psycholożką sądową. Widziała już chyba wszystko - bo to jej przydzielane są najtrudniejsze przypadki. W tej książce opisała najbardziej wstrząsające sprawy karne, z...
Moc dobrego snu. Jak spać, by być bardziej szczęśliwym, zdrowym i wypoczętym 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moc dobrego snu. Jak spać, by być bardziej szczęśliwym, zdrowym i wypoczętym

Książka autora bestsellera „Jelita wiedzą lepiej”. Chciałbyś się wysypiać, ale masz z tym problem? Budzisz się w środku nocy? Mimo zmęczenia przewracasz się w łóżku z boku na bok? Ta książka jest właśnie dla ciebie! Najnowsze badania dowodzą, że sen wpływa na nasze zdrowie bardziej niż zbilansowana...
Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe 5/5 Nasza cena:
29,50 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe

Uważasz, że podejmujesz racjonalne decyzje? Jesteś w błędzie – rządzą tobą emocje! Wiesz, że czegoś lepiej nie robić, ale i tak się na to decydujesz. Zamartwiasz się tym, na co nie masz wpływu. Potajemnie zerkasz na wyświetlacz komórki partnera. Wydajesz więcej, niż zarabiasz. Tak samo jest, kiedy...
Vernon Subutex. Tom 2 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Vernon Subutex. Tom 2

Straciwszy mieszkanie i nadzieję na pomoc ze strony znajomych Vernon ląduje na bruku. Schorowany i ranny, zupełnie nieprzystosowany do życia na ulicy może liczyć jedynie na łaskę innych.A jednak są tacy, którzy uparcie poszukują Vernona - a raczej jego walizki i trzech tajemniczych taśm nagranych...
Wybrane bestsellery
Prawdziwa historia Królowej Życia 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia Królowej Życia

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe 0/5 Nasza cena:
134,91 zł 199,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Joanna Chyłka. Tomy 1-5: Kasacja, Zaginięcie, Rewizja, Immunitet, Inwigilacja. Wydanie serialowe

Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1 Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna...
Eiger wyśniony 5/5 Nasza cena:
23,25 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Eiger wyśniony

Zdobywcy najwyższych gór – to bohaterowie? Egoiści? Wariaci? Co sprawia, że człowiek jest gotowy zaryzykować wszystko, żeby zdobyć niedostępny szczyt? Kto to rozumie, temu nie trzeba tłumaczyć, a kto nigdy nie usłyszał wezwania gór, i tak tego nie pojmie – zdaje się mówić Jon Krakauer, doskonały...
Pakiet Komisarz Forst. Tomy 6-7: Halny, Przepaść 5/5 Nasza cena:
45,49 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Forst. Tomy 6-7: Halny, Przepaść

Wiktor Forst powraca! Żaden pożar nie trwa wiecznie. Ale każdy zostawia zgliszcza. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się...
Mala M. Tom 2 3/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M. Tom 2

Pogłoski, że w tym tomie wszystko się wyjaśni, okazały się grubo przesadzone. Na szczęście. Wielka miłość to wspaniała rzecz, ale czasem wiążą się z nią wielkie kłopoty, zwłaszcza jeśli bóg seksu okazuje się także być bogiem wojny… Mala może i znalazła mężczyznę marzeń – a raczej to ON ją znalazł –...
Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1

Kiedy nie możesz mieć tego, czego pragniesz, pragniesz tego jeszcze bardziej... „Kusicielka” to pełna sprzecznych emocji, elektryzująca powieść Emilii Szelest. Michael Banks jest nowym zawodnikiem sławnej drużyny hokejowej Ventura Devils. To utalentowany outsider, który całkowicie koncentruje się...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
14,34 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
41,94 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,08 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Neokora. Thorgal. Tom 39 0/5 Nasza cena:
16,48 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Neokora. Thorgal. Tom 39

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.Główny bohater wraca do domu z wyprawy, podczas której uratował porwaną przez wyspiarzy córkę....
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 5/5 Nasza cena:
26,15 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Ikon 0/5 Nasza cena:
27,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ikon

Co łączy zakończony właśnie kryzys kubański, politykę braci Kennedych i ich związek z Marylin Monroe? Odpowiedź podsuwa jeden z najpoczytniejszych thrillerów Grahama Mastertona! Daniel jest właścicielem małego pubu w spokojnym miasteczku w Arizonie. Gdy dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula