Tristan Strong niszczy świat. Tristan Strong. Tom 2

Autor:

Kwame Mbalia

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2022
Ilość stron
400
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 38,62 zł
Nasza cena: 37,32 zł 42,90 zł Taniej o: 13%

Autor bestselerów Rick Riordan przedstawia drugą część trylogii o Tristanie Strongu autorstwa Kwamego Mbalii. Seria zyskała już uznanie czytelników i recenzentów „New York Times’a”.

Kiedy jego babcia zostaje porwana z rodzinnej farmy Strongów, Tristan musi wrócić do Alke, by ratować ją przed czarnym charakterem z ludowych opowieści, który ma swoje plany – i nie swój młot.
Tristan Strong wciąż nie może się pozbierać po pierwszej wyprawie do Alke, krainy afroamerykańskich bohaterów ludowych i afrykańskich bogów, mimo że udało mu się wyjść zwycięsko z licznych niebezpiecznych przygód. Nie może jednak odpocząć, bo Nana zostaje porwana przez szukającego zemsty tajemniczego złoczyńcę.

Tristan musi wrócić do Alke i ponownie współpracować z pyskatą Gumową Małą, by uratować babcię i nie dopuścić do dalszych zniszczeń. Anansi, teraz jako twórca aplikacji w telefonie Tristana, w każdej chwili służy mu pomocą, podobnie jak kilkoro nowych bohaterów, lecz warunkiem powodzenia misji jest znalezienie sposobu na ponowne zszycie rozdartych dusz.


Opinie o książce

Druga część serii, podobnie jak pierwsza, ma wartką akcję, lecz tym razem autor skupia się na takich kwestiach jak znaczenie diaspory i skutki traumy, co nadaje książce więcej głębi i siły w porównaniu z jej poprzedniczką. Jest moc.

„Kirkus”

Świat wykreowany przez Mbalię wciąż zaskakuje dzięki błyskotliwemu podejściu do poruszanego tematu, wartkiej akcji i licznym przygodom oraz – bądźmy szczerzy – komicznej impertynencji Gumowej Małej.

„Booklist”

Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przygodowa opowieść, która ma miejsce w świecie afroamerykańskich mitów - “Tristan Strong” to świeża jakość wśród książek fantasy dla młodzieży, jakie możemy znaleźć w polskich księgarniach. Pod koniec lutego premierę miała kolejna odsłona opowieści o nastolatku, który odkrywa, że legendy opowiadane przez babcię, to znacznie więcej niż tylko historie - “Tristan Strong niszczy świat”.

  👉 “Tristan Strong niszczy świat” - recenzja książki

  Fabuła tej książki ma miejsce niedługo po zakończeniu wydarzeń z poprzedniej. Tristan wraca do swojego świata, ale cały czas nie może zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach z mitycznego Alke. Dodatkowo w jego świecie pojawiają się istoty, które nie powinny się w nim znaleźć. To one mówią mu, że w Alke znów dzieje się źle, a do farmy dziadków Tristana zbliża się niebezpieczeństwo - Upiorzec.

  Niedługo po ostrzeżeniu babcia chłopca zostaje porwana. Tristan musi udać się do Alke i ją odnaleźć, zanim będzie za późno.

  👉 Ciekawy świat mało znanych w Polsce mitów

  Nowa opowieść o Tristanie jest dynamiczna i pełna przygód. Czytelnicy spotkają się w niej z bohaterami, których już znają z książki “Tristan Strong wybija dziurę w niebie”, w tym z komiczną Gumową Małą. Kwame Mbalia wprowadza kolejnych bohaterów afroamerykańskich mitów, np. Mami Watę, Ann Przewoźniczkę, Nocną Damę.

  Dzięki temu czytelnik jeszcze mocniej może wejść w ciekawy świat tych legend. Ciekawy między innymi dlatego, że w naszej kulturze nadal dość mało znany.

  👉 Więcej niż przygoda. Opowieść o traumie

  Fabularna przygoda to jedna warstwa tej książki. Drugą jest opowieść o traumie indywidualnej i grupowej, dotykającej całych społeczności. Kwame Mbalia pisze o traumie mieszkańców Alke, którzy mierzą się ze skutkami walki z Królem Bawełną. Podczas niej zginęło wielu z nich, wielu wzięto do niewoli, a jedna z krain Alke, Śródszlak, została całkiem zniszczona.

  Autor, pisząc o traumie Alkeńczyków, pisze o traumie Afroamerykanów.

  👉 Opowieści są spoiwem społeczności

  Alke to świat utkany z opowieści i to one łączą go ze światem Tristana. Wspólne historie, mity są fundamentem tożsamości każdej społeczności, nawet tej rozdzielonej, rozsianej po świecie - diaspory. Są spoiwem i budulcem, dlatego tak ważne jest ich zbieranie i przekazywanie. To właśnie rola Tristana-Anansesema.

  Kwame Mbalia też jest Anansesem. Opowiadając o Tristanie, opowiada jednocześnie o legendach, bohaterach mitów afrykańskich i afroamerykańskich. Jego książki, podobnie jak telefon Tristana, stają się Kufrem Opowieści. Też mają moc. Dlatego czekam na kolejną część.

  👉 Dla fanów innych książek z serii “Rick Riordan Przedstawia”

  Książki z serii o Tristanie to opowieści dla osób szukających wartościowych przygodówek fantasy dla dzieci (w wieku 12+) i młodzieży. Takich, w których jest i przygoda, i ciekawi bohaterowie, i jeszcze więcej - uniwersalne wartości. Spodobają się tym czytelnikom, którzy sięgają po książki Ricka Riordana i znają inne propozycje z serii “Rick Riordan Przedstawia”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Niech Ci serce usycha z bólu. Niech twoje łzy leją się bez końca, jak kiedyś moje."

  *

  Po ocaleniu Alke - a wcześniej narażeniu jego mieszkańców na zagładę — Tristan wrócił na farmę dziadków, wyczekuje końca wakacji i powrotu do domu. Chłopak nadal stara się jakoś pokładać sobie, to co wydarzyło się w jego w życiu i nie chodzi tu jedynie o nowe zdolności czy wizytę w świecie bogów... Jego głowę wciąż zaprzątają myśli o zmarłym przyjacielu oraz "dziedzictwie" Strongów. Niestety, jak to często bywa, los ma w nosie rozterki Tristana. Zwłaszcza gdy na farmie pojawiają się nieproszeni goście nie z tego świata.

  *

  Po drugim tomie Tristana Stonga oczekiwałam trzech rzeczy. Po pierwsze, sporej dawki mitologii afrykańskiej. Po drugie, niezwykłej przygody, która wciągnie mnie bez reszty. Po trzecie znanego z pierwszego tomu humoru. Czy to dostałam? Prawi tak.

  *

  Jeśli chodzi o mitologię czy humor, to nie mam na co narzekać. Autor zdecydowanie trzyma tu wysoki poziom. Co więcej w tym tomie o wiele łatwiej było mi się odnaleźć wśród afrykańskich wierzeń.

  *

  Niestety miałam mały problem z fabułą, która, pomimo że nie pozwalała na nudę, to jednocześni z czasem nabrała swego rodzaju powtarzalności. Chodzi mi tu o schemat: Zwrot akcji, Zagdaka/problem do rozwiązania, Tristan (zazwyczaj niemal sam) znajduje odpowiedź, kolejny zwrot akcji i tak w kółko. Nie było tu wiele istotnych ingerencji ze strony naprawdę świetnie zapowiadających się postaci drugoplanowych i stanowiły one w większości tło dla poczynań głównego bohatera, a szkoda.

  *

  Jednak pomimo tej powtarzalnością nie mogę powiedzieć, że książkę czytało mi się źle. Wręcz przeciwnie... pochłonęłam ja właściwie w dwa wieczory.

  *

  Była to lekka i przyjemna pozycja, chociaż nie ukrywam, że po trzecim tomie oczekuję więcej. Oceniam na 7/10 i czekam na kontynuację na miarę pierwszego tomu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Tristan Strong wybił dziurę w niebie i wypuścił zło.''

  Są takie opowieści, które zaczynają się naprawdę sympatycznie po to, żeby w drugim tomie uderzyć w tony mocniejsze, mroczniejsze i bardziej niepokojące. W zasadzie nie przepadam za takimi historiami - to jak przeskok z jasnego, spokojnego popołudnia w środek mrocznego, wietrznego wieczoru, który z jakiegoś powodu spędzacie w naprawdę nieciekawej okolicy. Zbyt gwałtowne.

  Drugi tom przygód Tristana Stronga zalicza się właśnie do takich książek, a jego zakończenie pozwala mi domniemywać, że trzeci tom też nie będzie specjalnie lekki. Chociaż kto wie...

  Ale od początku.

  Tristana zastajemy na farmie dziadków w Alabamie, czyli w miejscu w którym tak naprawdę wszystko się zaczęło. Wakacje trwają, chłopiec wciąż przeżywa żałobę i traumę po śmierci przyjaciela, dziadek dalej trenuje młodego Stronga chcąc zrobić z niego kolejnego mistrza bokserskiego (sparing z tym wielkim chłopem? jasne, nie ma sprawy, mój wnuk sobie poradzi!), a Anansi wciąż jest uwięziony w KKO i zaczyna się tam nawet zadomawiać.

  I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie głosy, które Tristan zaczął słyszeć tuż przed pojawieniem się niezmiennokich i przed tym, jak jego babcia została porwana przez Upiorca, który z jakiegoś bliżej nieznanego powodu stwierdził, że to Tristan jest źródłem jego życiowych problemów. Źródłem, które trzeba ukarać i na którym należy wywrzeć prawdziwą i bolesną zemstę.

  Nana znajduje się więc w poważnym niebezpieczeństwie (i przy okazji wychodzi na jaw również to, że nie jest taką zwykłą babcią i że również ma swoje powiązania z Alke i jego mieszkańcami) i Tristan rusza jej na pomoc. Niby to klasyczny motyw, ale im dalej zagłębiamy się w historię tym mroczniej i ciężej na duszy się robi.

  Bo chociaż na farmie dziadków minęło tylko kilka dni od wydarzeń z poprzedniego tomu, to w Alke i Śródszlaku minęły miesiące. I tak naprawdę niewiele się zmieniło. Oczywiście, trwają tam naprawy Złotego Półksiężyca, a mieszkańcy tych ziem i Śródszlaku próbują zacząć życie na nowo. Tylko to jest jakieś takie... niemrawe. Pozbawione nadziei.

  Ale to akurat zrozumiałe - w końcu wszyscy tam przeszli jakąś traumę.

  I ta trauma jest widoczna we wszystkim - w Tristanie i w jego relacjach z otoczeniem, w postaci Upiorca i w dwóch niezmiennokich, które chcą mu przekazać ważną wiadomość; w spalonej Gęstwie i w postaci bogini Mami Waty.

  Czasem, żeby coś zbudować trzeba najpierw coś zniszczyć.

  Chociaż ,,Tristan Strong niszczy świat'' jest książką w dużej mierze przygodową i rozrywkową, to jednak ma kilka naprawdę ważnych myśli przewodnich. Mowa tu o tożsamości kulturowej, o poczuciu przynależności do pewnej grupy osób, o radzeniu sobie z traumą i jej skutkami, a także o poświęceniu i o radzeniu sobie z wyrzutami sumienia i poczuciem porażki.

  Mimo tego, że Tristan wygrał - przecież pokonał zło, odesłał Maafę w głębiny i unicestwił Króla Bawełkę - mimo tego, że udało się zamknąć dziurę w niebie, okazuje się, że ta wygrana miała swoją cenę. Cenę, którą było zniszczenie i cierpienie wielu istot. Cierpienie, którego by nie było, gdyby Tristan nie wybił dziury łączącej oba światy.

  I chociaż nie zrobił tego specjalnie to jednak krzywda została już wyrządzona. A czasu nie da się cofnąć.

  Zakończenie pozostawia nas w zawieszeniu - niby dobrze wiemy o czym będzie kolejny tom, ale nie wiemy w jakie tony uderzy autor. Osobiście mam nadzieję na to, że będą one lżejsze.

  Na koniec jeszcze kilka słów o niszczeniu - o ile pierwszy tom chwaliłam z powodu kreacji postaci drugoplanowych i tego, że są wyraziste i żywe, tak teraz muszę przyznać, że było zdecydowanie gorzej. Bohaterowie drugoplanowi stanowili tylko tło dla Tristana, jego przemyśleń i pomysłów. Nawet Gumowa Mała nie dawała rady.

  A sam Tristan... cóż. Był trochę klasycznym Sherlockiem - domyślał się rzeczy, których czytelnik nie mógł się domyślić na podstawie informacji obecnych w książce. I to było na dłuższą metę dość męczące.

  Nie zmienia to jednak faktu, że Kwame Mbalia potrafi pisać i wie, jak przyciągnąć uwagę czytelnika. Książkę czyta się szybko i lekko, a akcja została poprowadzona w taki sposób, że czytelnik nie będzie się nudził.

  *książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jako, że to drugi tom serii nie mogę wam za dużo powiedzieć, ale z pewnością będę polecać tę serię. Jeśli szukacie dobrej rozrywki, a przy okazji chcecie się dowiedzieć kilka ciekawostek o mitologii greckiej. To to będzie coś dla was.

  PS: Seria w 100% trzyma poziom i jeśli podobał wam się pierwszy tom, to ten też powinien wam się spodobać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam nadzieję, że ten tom wyrwie mi kapcie z nóg tak jak poprzedni, będzie w nim jeszcze więcej legend oraz mitologii afroamerykańskiej. Niestety klątwa drugiego tomu dopadła tę serię. Stron jest mniej o sto i to czuć podczas czytania. Ale od początku.

  Po epickim zakończeniu pierwszego tomu, Tristan wraca do siebie jednak zło nigdy nie śpi, a zawsze czuwa. Dowiadujemy się pokątnie, że nadal męczą go koszmary, ale stara się żyć pomimo wszystko. I dzięki albo przez to co się wydarzyło wcześniej jest w stanie jeszcze raz wrócić do Alke i pomoc przyjaciołom.

  Przede wszystkim nie podobało mi się to co autor zrobił z główną postacią czyli Tristanem. Miałam wrażenie, że zostanie drugim Sherlockiem za to jak tylko ON i nikt inny rozwiązywał kolejne zagadki stawiane na jego ścieżce. Generalnie to ma się wrażenie, że tylko dzięki niemu fabuła idzie do przodu. Było bardzo chaotycznie, brakowało przemyśleń bohaterów a już przechodziliśmy do kolejnych przygód. Jak dla mnie był pomysł jednak zginął gdzieś we mgle, bo wszystko było takie szybkie.

  Natomiast humor i pozostali bohaterowie nadal byli na poziomie tak jak i ważna nauka, która może nieco dopomóc. Choć żywioł wody jest jednym z najniebezpieczniejszych to jest i najważniejszy. Bez niej nie ma życia. A wszystko wokół powoli umiera. Warto doceniać to co się ma, choć czasem zdajemy sobie z tego sprawę za późno.

  Mam też problem ze zbyt nowoczesnym podejściem do mitologii. Wiem, że to brzmi ciekawie ale w rezultacie czułam się dziwnie czytając jak bóg uwięziony jako pająk w telefonie tka nowe aplikacje i nie tylko to. Chyba jestem starej daty.

  Choć ten tom był nieco słabszy to i tak nie zabrakło kilku miłych niespodzianek. Mimo minusów, czekam na ostatni tom i jestem ciekawa czym zaskoczy mnie autor i co jeszcze wymyśli. Przeczytajcie sami i dajcie znać czy się Wam podobało.

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -30%
  Awantura w salonie gier. Wojna cukierkowa. Tom 2

  Awantura w salonie gier. Wojna cukierkowa. Tom 2

  Minął rok, odkąd Nate, Summer, Trevor i Gołąb uratowali miasteczko Colson przed Belindą White. Zła czarodziejka zmieniła się w ich rówieśniczkę, a zaraz potem straciła pamięć. Teraz, jako Lindy, pomoże czwórce przyjaciół w walce z nowym zagrożeniem: w okolicy otwarto podejrzany salon gier, w którym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,17 zł 39,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -13%
  Tristan Strong wybija dziurę w niebie. Tristan Strong. Tom 1

  Tristan Strong wybija dziurę w niebie. Tristan Strong. Tom 1

  Tristan Strong wcale nie czuje się silnym bokserem, odkąd jego przyjaciel zginął w wypadku autobusowym – uważa, że zawiódł Eddiego. Jedynym, co mu po nim zostało, jest dziennik, w którym Eddie zapisywał różne historie. Aby pozbierał się po tej tragedii, rodzice wysyłają go na wakacje na farmę...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 34,71 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -29%
  Explorer Academy. Akademia Odkrywcy. Tajemnica mgławicy

  Explorer Academy. Akademia Odkrywcy. Tajemnica mgławicy

  Zabawna, ekscytująca i pełna zwrotów akcji opowieść, która zachwyci dzieciaki - J.J. Abrams! Zainspiruje kolejne pokolenie ciekawych świata dzieci do zagłębienia się w naszą rzeczywistość i odkrycia czegoś niezwykłego - James Cameron. DWUNASTOLETNI CRUZ CORONADO OPUSZCZA DOM NA HAWAJACH, BY WRAZ Z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,68 zł 35,00 zł
  w magazynie
 • -31%
  Miś Pracuś. Pod wodą

  Miś Pracuś. Pod wodą

  Poznawajcie świat z Misiem Pracusiem! Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, mały czytelnik może poznać różne zawody lub miejsca. Miś Pracuś, Pracuś Miś nowe zadanie będzie miał dziś! Przesuń ruchome elementy, odkryj kryjące się w książce niespodzianki i zbadaj malownicze...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 20,56 zł 29,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -38%
  Wojna cukierkowa. Tom 1

  Wojna cukierkowa. Tom 1

  Nate ma dziesięć lat. Przed początkiem nowego roku szkolnego wraz z rodzicami przeprowadza się do miasteczka Colson. Zaprzyjaźnia się tam z trójką rówieśników – Trevorem, Gołębiem i Summer – i wstępuje do ich klubu poszukiwaczy przygód. W tym samym czasie przy głównej ulicy zostaje otwarty Słodki...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,80 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -11%
  Miś Pracuś. Straż pożarna

  Miś Pracuś. Straż pożarna

  Dołączcie do Misia Pracusia i dowiedzcie się, na czym polega praca w różnych zawodach! Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, mały czytelnik może pomóc Misiowi w pracach na wsi, akcjach ratunkowych w karetce pogotowia czy wozie strażackim, a także dostarczeniu prezentów dzieciom...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 26,69 zł 29,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -39%
  Smocza przepowiednia

  Smocza przepowiednia

  Wejdźcie w świat rządzony przez przepowiednie i poznajcie historię ludzi, którzy mimo przeszkód spróbują wziąć los we własne ręce? W Imperium Albionu nauka to najważniejsze prawo, a los każdego człowieka jest z góry przesądzony. Dawniej ludzie żyli obok smoków, które jednak dawno odeszły, i...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,36 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -10%
  Biblioteka. Śledztwo Emily Lime

  Biblioteka. Śledztwo Emily Lime

  Daphne wyjeżdża do ekskluzywnej szkoły z internatem im. Świętej Rity. Kocha książki, więc oprócz nauki pragnie zostać również asystentką biblioteczną. Okazuje się jednak, że wszystko wygląda inaczej niż się tego spodziewała. W szkolnej podłodze są dziury po kulach, w jadalni czuć niewyobrażalny...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 35,99 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -28%
  Szpiedzy. Miasto świateł

  Szpiedzy. Miasto świateł

  Sara Martinez jest hakerką. Niedawno włamała się do nowojorskiego systemu opieki zastępczej, aby ujawnić, że jej przybrani rodzice to oszuści i przestępcy. Jednak zamiast zyskać miano bohaterki, Sara trafia do aresztu dla nieletnich, gdzie nie wolno jej używać komputera. Matka, brytyjski szpieg,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,91 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -10%
  Szczęśliwy zegar z Freiburga. Tom 1

  Szczęśliwy zegar z Freiburga. Tom 1

  Trzynastoletni chłopiec Karol mieszka na wsi pod Suwałkami. Kiedy jego ojciec trafia do szpitala w Warszawie, chłopiec jest przerażony. Sądzi, że życie ojca jest związane ze starym rodzinnym zegarem. Chłopiec za wszelką cenę pragnie odzyskać pamiątkę. W poszukiwaniach pomagają mu koleżanki ze...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 35,99 zł 39,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Tristan Strong wybija dziurę w niebie. Tristan Strong. Tom 1 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tristan Strong wybija dziurę w niebie. Tristan Strong. Tom 1

Tristan Strong wcale nie czuje się silnym bokserem, odkąd jego przyjaciel zginął w wypadku autobusowym – uważa, że zawiódł Eddiego. Jedynym, co mu po nim zostało, jest dziennik, w którym Eddie zapisywał różne historie. Aby pozbierał się po tej tragedii, rodzice wysyłają go na wakacje na farmę...
Magia niszczy. Kate Daniels. Tom 7 5/5 Nasza cena:
30,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia niszczy. Kate Daniels. Tom 7

Zetknęliście się kiedyś z magią? Taką prawdziwą? Z przygodą, akcją,emocjami, niesamowitymi wydarzeniami i szczyptą szaleństwa? Chcielibyście tego wszystkiego doświadczyć? To dobrze trafiliście. Fantastyczne książki Ilony Andrews czekają właśnie na was! M.L.Kossakowska Jako towarzyszka Władcy Bestii...
Krzyk Icemarku. Kroniki Icemarku. Tom 1 5/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krzyk Icemarku. Kroniki Icemarku. Tom 1

Dzielna dziewczyna musi przeciwstawić się imperium, aby ocalić swoją ojczyznę, w porywającej opowieści fantasy, która łączy szybką akcję z fascynująco nakreślonymi postaciami.Po śmierci ojca uparta księżniczka Thirrin zostaje wojowniczą królową swojego kraju, Icemarku, broniąc go przed straszliwym...
Obietnica następcy. Prawo Milenium. Tom 3 4/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obietnica następcy. Prawo Milenium. Tom 3

Trzeci tom trylogii fantasy „Prawo Milenium” autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan. Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall, chłopiec ocalony przez Rielle, bezpiecznie dorósł wśród Podróżników, a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed ludźmi, którzy...
Mysia Wieża. Dzieci Dwóch Światów. Tom 1 5/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mysia Wieża. Dzieci Dwóch Światów. Tom 1

Przeszłość skrywa tajemnice, o których nie śniło się archeologom Dwunastoletni Igor i jego rówieśniczka Hanka przypadkiem spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Nie wiedzą, że lato w cichym zakątku koło Kruszwicy przyniesie im nieoczekiwane przygody. Któż by się bowiem spodziewał w takim...
Głos bogów. Era Pięciorga. Tom 3 5/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głos bogów. Era Pięciorga. Tom 3

Auraya, jako opiekunka Siyee, musi sprawdzić, kim jest obcy przybysz, który pojawił się w ich krainie. Spotyka tajemniczą kobietę, która twierdzi, że jest przyjaciółką Mirara, i składa kapłance pewną propozycję. Auraya nie potrafi odmówić, jednak musi to ukrywać albo narazić się na gniew bogów. Na...
Pakiet Trylogia Zdrajcy. Tomy 1-3: Misja Ambasadora, Łotr, Królowa Zdrajców 4/5 Nasza cena:
72,23 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Trylogia Zdrajcy. Tomy 1-3: Misja Ambasadora, Łotr, Królowa Zdrajców

MISJA AMBASADORASonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do Sachaki. Kiedy nadchodzi wiadomość, że zaginął, Sonea chce koniecznie ruszyć na poszukiwania, ale nie może opuścić miasta, nie łamiąc prawa...
Władcy dinozaurów T.3 Księżniczka dinozaurów 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Władcy dinozaurów T.3 Księżniczka dinozaurów

Księżniczka dinozaurów to najnowszy tom epickiej serii fantasy rozgrywającej się w świecie, w którym rycerze ruszają do boju na zakutych w zbroje dinozaurach. George R.R. Martin nazwał ją skrzyżowaniem Parku Jurajskiego z Grą o tron.Witajcie na Raju ? pierwotnym świecie, w którym można spotkać...
Królestwo Mostu. Tom 1 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo Mostu. Tom 1

A gdybyście zakochali się w tej jednej osobie, którą przysięgaliście zniszczyć? W dniu ślubu Lara ma dla męża tylko jedną myśl: rzucę twoje królestwo na kolana. Jako księżniczka szkolona od najmłodszych lat, by być śmiertelnie niebezpiecznym szpiegiem, wie, że Królestwo Mostu symbolizuje...
Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia

Jak ukarać nieśmiertelnego? Czyniąc go śmiertelnikiem. Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i za karę został strącony z Olimpu. Słaby i zdezorientowany ląduje w Nowym Jorku jako zwykły nastolatek. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we...
Królowa Zdrajców. Trylogia Zdrajcy. Tom 3 5/5 Nasza cena:
39,06 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa Zdrajców. Trylogia Zdrajcy. Tom 3

Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa Zdrajców powierza mu doniosłe zadanie wynegocjowania przymierza między jego ludem a Zdrajcami. Lorkin musi zostać budzącym postrach czarnym magiem, aby móc okiełznać...
Królowa Tearlingu tom 3. Losy Tearlingu 4/5 Nasza cena:
17,36 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa Tearlingu tom 3. Losy Tearlingu

EMOCJONUJĄCE ZAKOŃCZENIE BESTSELLEROWEJ TRYLOGIIW niespełna rok Kelsea Glynn z niedoświadczonej nastolatki zmieniła się w potężną władczynię. Jako królowa Tearlingu zyskała uznanie, a dzięki uporowi, wizjonerstwu i zdolnościom przywódczym dokonała ważnych zmian w królestwie. Za cel obrała...
Wybrane bestsellery
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski 5/5 Nasza cena:
43,17 zł 44,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bugs Team Starter. Karty pracy do zerówki. Język angielski

Bugs Team Starter to pierwsza część czteropoziomowego kursu dla klas 0‒3. Poziom Starter przeznaczony jest dla zerówek i stanowi idealne wprowadzenie do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej. Książka ucznia to zbiór kolorowych kart pracy, które pełne są różnorodnych zadań typu:...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
86,33 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Karetka kliniki dla zwierzątek 41694 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Karetka kliniki dla zwierzątek 41694

Zabawkowa karetka weterynaryjna do nauki budowania dla dzieci Zestaw LEGO® Friends Karetka kliniki dla zwierzątek (41694) pomoże czterolatkom i starszym dzieciom w nauce budowania z klocków podczas zabawy w ratowanie zwierzaka. Dzieci pomogą choremu pieskowi i dowiedzą się, że przyjaciele zawsze...
She Drives Me Crazy 4/5 Nasza cena:
26,49 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

She Drives Me Crazy

Queerowa komedia romantyczna o miłości licealnych nemezis – koszykarki i czirliderki! Dziewczyna spotyka dziewczynę i… chociaż się nie cierpią, powszechnie wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok. Po krępującej porażce w meczu koszykówki przeciwko drużynie swojej byłej dziewczyny,...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Gniewa 5/5 Nasza cena:
28,68 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniewa

W Bielinach zostają znalezione zwłoki kobiety. Ostatnią osobą, która widziała ją żywą, jest Jarogniewa. Mieszkańcy Bielin niemalże natychmiast zaczynają podejrzewać, że szeptucha ma z tym coś wspólnego. Czy śmierć kobiety mogła mieć związek z magiczną miksturą szeptuchy? A może z tajemniczym...
Między ustami a brzegiem pucharu 0/5 Nasza cena:
36,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Między ustami a brzegiem pucharu

Berlin przełomu XIX i XX wieku. Młody, przystojny i niezwykle próżny hrabia Wentzel Croy-Dulmen prowadzi hulaszczy tryb życia, otaczając się wieloma kobietami. Nie przyznaje się do polskiego pochodzenia, ba – gardzi wszystkim, co polskie. Kiedy jednak zakochuje się w pięknej Jadwidze...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
48,85 zł 51,73 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula