TOPR 2. Nie każdy wróci

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Rok wydania
2021
Format
16.8 x 24.0 cm
Ilość stron
336
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 30,60 zł
Audiobooki mp3
za 36,47 zł
Nasza cena: 26,88 zł 44,99 zł Taniej o: 40%

Któż nie śledzi i przynajmniej raz na jakiś czas nie skomentuje albo w jakikolwiek inny sposób nie włączy się w walkę o życie górskich grotołazów uwięzionych w jaskiniach? Dokumentalna książka "TOPR 2. Nie każdy wróci" pokazuje rzeczywistość grotołazów od nieco innej strony. Każdy, komu dotąd wydawało się, że wie coś więcej o tego typu wypadkach, po przeczytaniu tej książki z pewnością zmieni zdanie.

Ratownicy TOPR-u zmagają się z różnymi sytuacjami i reakcjami. Angażują się w trudne akcje, spotykają się z dużą presją ze strony środowiska jaskiniowego, czy też z ogromnym hejtem, w którego cieniu narażają swoje życie. Podczas pamiętnej akcji w Jaskini Wielkiej Śnieżnej ratownikom przyglądało się wiele osób. Przyjaciele uwięzionych grotołazów uważali, że ratownicy robią za mało, natomiast inne górskie służby kierowały pod ich adresem całkiem przeciwny zarzut.

Książka Beaty Sabały-Zielińskiej to świetnie napisany dokument ukazujący relacje z akcji prowadzonych przez TOPR. Zawiera także wypowiedzi świadków, ofiar wypadków, opinie ekspertów, a także przedstawicieli górskich środowisk. Jest tu mnóstwo przeplatających się emocji. Pomiędzy strachem, smutkiem czy bólem pojawia się iskry nadziei, dzięki opowieściom o górskich bohaterach i ich zdumiewających dokonaniach. Historie te zapadają niejednemu słuchaczowi i czytelnikowi głęboko w pamięć.

Tatry zdają się mówić, że to koniec żartów, a ludziom, którzy wchodzą na ich teren, mówią, że koniec wycieczki wcale nie musi być romantyczny, a wręcz przeciwnie. Nie każdy wróci z gór, a dotyczy to zarówno turystów, jak i niosących im pomoc ratowników. Książka każe zastanowić się, czy można narażać życie kilku osób, ratując jednego turystę, lub odwrotnie, albo też jak daleko ratownicy mogą się posunąć, by móc powiedzieć z czystym sumieniem, że zrobili absolutnie wszystko.


O autorce

Beata Sabała-Zielińska jest autorką kilku pozycji związanych z Tatrami. Oprócz "TOPR. Żeby inni mogli przeżyć", które jest pierwszą częścią poświęconą pracy ratowników inne ciekawe pozycje to np. "Zakopane odkopane", "Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką", "Pięć stawów. Dom bez adresu" albo "Radioaktywna Sabała".

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „TOPR 2. Nie każdy wróci” to druga część ukazująca niezwykle przejmujące górskie wypadki oraz pracę ratowników TOPR-u, którzy robią co w ich mocy, aby ofiary tych wypadków uratować. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Nie każdy wróci.

  Autorka tym razem skupiła się na dwóch najgłośniejszych akcjach ratowniczych. Pierwsza miała miejsce w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, gdzie przez ponad miesiąc ratownicy walczyli, aby dostać się do dwóch uwięzionych w jaskini grotołazów, a następnie wydobyć ich ciała. Druga natomiast wydarzyła się na Giewoncie, gdzie miejsce miał masowy wypadek, kiedy przebywających na szczycie turystów zastała burza, a szalejące pioruny dokonały wielu obrażeń na ludzkich ciałach. Życie wtedy straciły cztery osoby.

  Beata Sabała – Zielińska zabrała nas w sam środek tych akcji ratowniczych. Przedstawiła je z punktu widzenia osób poszkodowanych, ich bliskich oraz oczywiście samych ratowników i ich rodzin, na których zdrowiu i życiu odbiły się one najbardziej. Podjęła się ona bardzo trudnej pracy i zebrała naprawdę imponujący materiał, który oddała nam – czytelnikom. Być może ku przestrodze, może ku zrozumieniu, a może też dlatego, aby pokazać, że nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje.

  Była to książka, którą z zapartym tchem przeczytałam od pierwszej do ostatniej strony. Autorka tak drobiazgowo i emocjonalnie przedstawiła zdarzenia oraz relacje, że wielokrotnie łzy stawały mi w oczach, kiedy czytałam o ludzkich tragediach, o wysiłku wkładanym przez ratowników, o tęsknocie i samotności ich rodzin oraz o ryzyku, które podejmują każdego dnia.

  Jest to pozycja obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli gór, ale przede wszystkim dla każdego, kto w te góry się wybiera. Być może przeczytanie jej pozwoli niejednej osobie uzmysłowić sobie, że czasami warto nauczyć się odpuszczać. Odpuszczać zdobycie szczytu przy niesprzyjającej pogodzie, odpuszczać górskie wędrówki przy niepewnej aurze, a przede wszystkim odpuszczać wtedy, kiedy na wędrówki zabieramy dzieci, aby nie dopuścić do podobnej tragedii, która miała już miejsce.

  Dodatkowo przepiękne wydanie wzbogacone o zdjęcia pozwala nie tylko wyobrazić sobie rozmiar tych akcji ratowniczych, ale również go zobaczyć.

  Współpraca z wydawnictwem Prószyński i S-ka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,TOPR 2. Nie każdy wróci" Beaty Sabały-Zielińskiej to pozycja, która pokazuje, że nieszczęście może dotknąć także tych bardziej doświadczonych wspinaczy.

  Książka składa się z kilku historii, a każda z nich jest niezwykle przejmująca. Poznajemy grupę, która utknęła mimo tego, że reszta przyjaciół ich słyszała, ale nikt nie mógł przyjść im z pomocą. Na miejsce dotarła specjalistyczna grupa, jednak okazało się, że jest już za późno. Drugą historią jest porażenie wielu ludzi przez piorun. Wspieranie siebie, zajmowanie się nie swoimi dziećmi, wszystkie znalazły później swoich opiekunów.

  Dwie przytoczone sytuacje to tylko urywek tego, co znajdziemy. Książka jest niezwykle obszerna. Kilka razy pojawiają się kolorowe wstawki ze zdjęciami. Pozycja idealnie nie tylko do miłośników gór, ale także dla tych, którzy chcą zobaczyć, że nie wszystko zaplanowane musi skończyć się tak, jak byśmy chcieli.

  ,,TOPR 2" Beaty Sabała-Zielińska została wydana w twardej oprawie na białych grubszych kartkach. Pięknie wydana, idealnie sprawdzi się w roli prezentu, także dla samego siebie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jedna z ciekawszych książek, jakie czytałam. Autorka porusza bardzo ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo w górach.

  Możemy przeczytać dokładny opis wypadku i akcji ratowniczej w Jaskini Wielkiej Śnieżnej i masowego wypadku na Giewoncie. Wypadki opisane są z perspektywy ofiar, ratowników, obserwatorów i rodzin Toprowców.

  Otrzymujemy solidną dawkę wiedzy na temat pracy w Toprze, na temat prywatnego życia Toprowców oraz spojrzenia na tę pracę ich rodzin.

  Wypadki zostały przeanalizowane ze wszystkich możliwych stron. Profesjonaliści zadali sobie wiele pytań [Adres usunięty] jak przeciwdziałać takim wypadkom, gdzie leży przyczyna i jak postępować w takich sytuacjach. Ważniejsze jest życie ratownika czy poszkodowanego? Czy Toprowiec powinien ratować innych za wszelką cenę? Kiedy powiedzieć "stop"?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mój Ojciec jest niezwykle zapalonym turystą górskim, który można powiedzieć, że właściwie przeszedł wszystkie pasma wzdłuż i wszerz. Ponieważ najbardziej kocha Tatry, zawsze wraz z siostrą staramy się kupować mu prezenty związane z tym pięknym regionem górskim. Naszym ostatnim zakupem była książka "TOPR 2. Nie każdy wróci" autorstwa Beaty Sabały-Zielińskiej, obrazująca prace ratowników, ich poświecenie oraz problemy, z jakimi muszą się mierzyć. Tematyka dotyczy dwóch głośnych akcji ratunkowych z 2019 roku (Giewont i Jaskinia Wielka Śnieżna). Naszemu Tacie, który śledził tamte wydarzenia z wielką uwagą, prezent bardzo się spodobał.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Emocjonalna bomba.

  Pierwsza
  część "TOPR. Żeby inni mogli przeżyć" była dla mnie jedną z najlepszych książek przeczytanych w ostatnich latach. Ukazanie pracy TOPRowców, ich najtrudniejszych górskich akcji, niesamowitych i bolesnych wspomnień było lekturą przy której nie dało się przejść obojętnie.

  Właśnie ukazał się tom 2 - równie mocny i momentami rozrywający serce.

  W sierpniu 2019 r. byłam w górach na wakacjach. Pamiętam ten dzień, bo miałam w planach wycieczkę w Tatry ale pogoda była niepewna i od rana nad Tatrami słowackimi zaczęły się piętrzyć dziwne chmury więc zrezygnowałam. Siedząc i popijając kawę po 13:00 usłyszałam to niesamowicie potężne tąpnięcie i huk roznoszący się po całych Tatrach. Dreszcz i nieprzyjemne uczucie niepokoju, że to nie było coś normalnego. A później zaczęło się - siedzenie kilka godzin przez tv i oglądanie "relacji" z tego co się działo na Giewoncie...

  W książce dostajemy krok po kroku wydarzenia z tego pechowego dnia w którym śmierć poniosły 4 osoby a rannych zostało 157. Relacje zarówno poszkodowanych jak i ratowników czy osób, które "przypadkiem" znalazły się w odpowiednim miejscu i działały w schronisku próbując pomóc poszkodowanym.

  W międzyczasie TOPRowcy walczyli o dwóch grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, którzy kilka dni wcześniej zostali odcięci zalanym korytarzem. Tu również mamy dokładny obraz wykańczającej i nadzwyczajnej akcji ratunkowej. Akcji, która zakończyła się hejtem i nieprzyjemną sprawą dla ludzi, który narażali swoje życie żeby w nieludzkich warunkach nieść pomoc.

  Czytając fragmenty o akcji na Giewoncie miałam momentami łzy w oczach. Czytając o akcji w jaskini - ciarki i podziw dla ludzi, dla których odległość między nogami krzesła to duża przestrzeń... Ale są tu też inne historie łamiące serce...

  Mimo że pełna bólu, smutku i tragedii to jednak ciężko się od niej oderwać. Pochłania od pierwszych stron, ściska za serce i otwiera oczy a przede wszystkim uczy respektu do gór.

  Obowiązkowa lektura dla tych, którzy wybierają się w Tatry.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
TOPR. Żeby inni mogli przeżyć 5/5 Nasza cena:
23,21 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

TOPR. Żeby inni mogli przeżyć

Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie...
Pięć stawów. Dom bez adresu 5/5 Nasza cena:
24,43 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć stawów. Dom bez adresu

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: "Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!". "A gdzie adres?!", zżymali się urzędnicy Poczty Polskiej, dopytując o nazwę ulicy, numer budynku i kod pocztowy....
eBook Pięć Stawów mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,56 zł 33,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pięć Stawów mobi epub

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: "Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!". "A gdzie adres?!", zżymali się urzędnicy Poczty Polskiej, dopytując o nazwę ulicy, numer budynku i kod pocztowy....
Audiobook Pięć Stawów mp3 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Pięć Stawów mp3

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: "Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!". "A gdzie adres?!", zżymali się urzędnicy Poczty Polskiej, dopytując o nazwę ulicy, numer budynku i kod pocztowy....
Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką 0/5 Nasza cena:
37,41 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką

Opowieść żony himalaisty. W marcu 2013 roku świat przeżywał wielki sukces czterech polskich himalaistów – pierwsze zimowe wejście na Broad Peak. Chwilę później cała Polska zamarła. Dwóch wspinaczy rozpoczęło dramatyczną walkę o życie, a kiedy ją przegrali, rozgorzała narodowa dyskusja o etyce...
eBook Jak wysoko sięga miłość ? mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,24 zł 34,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Jak wysoko sięga miłość ? mobi epub

Opowieść żony himalaisty. W marcu 2013 roku świat przeżywał wielki sukces czterech polskich himalaistów – pierwsze zimowe wejście na Broad Peak. Chwilę później cała Polska zamarła. Dwóch wspinaczy rozpoczęło dramatyczną walkę o życie, a kiedy ją przegrali, rozgorzała narodowa dyskusja o etyce...
Zakopane odkopane 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakopane odkopane

Zakopane Odkopane to pierwsza tak lekko i dowcipnie napisana książka o Zakopanem. O mieście, gdzie turystyka zabija oryginalność, bogaci stawiają wielkie gargamele, a kłótnie górali kończą się zamknięciem stoku na Gubałówce. Autorki „odkopują” cudowne miejsca, w których bywał Witkacy, a doktor...
Audiobook TOPR mp3 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook TOPR mp3

Niezwykła opowieść o życiu, determinacji, nadziei i cudach. Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o...
eBook TOPR.Żeby inni mogli przeżyć mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook TOPR.Żeby inni mogli przeżyć mobi epub

Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie...
Tajemnica eksplodujących zębów oraz inne ciekawostki z historii medycyny 0/5 Nasza cena:
28,65 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica eksplodujących zębów oraz inne ciekawostki z historii medycyny

Tajemnicza seria eksplozji zębów to tylko jedna z wielu szokujących zagadek odkrytych przez autora na łamach starych czasopism medycznych. Thomas Morris, wnikliwy badacz historii medycyny, oddaje do rąk czytelnika jedną z najbardziej niesamowitych i zadziwiających kolekcji tego rodzaju osobliwości....
Srebrny wiek Rzeczpospolita Obojga Narodów Tom 1 0/5 Nasza cena:
34,79 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Srebrny wiek Rzeczpospolita Obojga Narodów Tom 1

Część pierwsza trylogii "Rzeczpospolita Obojga Narodów" (opublikowana w 1967 roku) obejmuje niespełna 80 lat naszych dziejów, w tym pełną dramatyzmu historię kolejnych elekcji. "Srebrny Wiek" zaczyna opis okresu bezkrólewia po bezpotomnej śmierci Zygmunta II Augusta (1572), kończącej rządy...
Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji 5/5 Nasza cena:
28,24 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji

Karim, urodzony w Paryżu syn Algierczyka i Francuzki, zapewnia, że Francja to jego kraj, w Algierii czuje się obco. Daniele, rodowita Francuzka, która w Algierii spędziła pierwsze czterdzieści parę lat życia, wciąż o niej śni, choć wyjechała w 1970 roku, i mówi, że to tam czuje się najlepiej. Lila...
Wybrane bestsellery
Almond 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 5/5 Nasza cena:
42,73 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
33,96 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Mursz 5/5 Nasza cena:
23,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mursz

Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także jej los… Pola z trudem usiłuje wrócić do nowego życia bez męża i syna. Po zakończeniu terapii regularnie koresponduje z Kasandrą, z którą zaprzyjaźniła się podczas pobytu w szpitalu. Wkrótce w ręce Poli trafia...
Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci 5/5 Nasza cena:
180,44 zł 289,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter. Tomy 1-7: Kamień filozoficzny, Komnata tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Zakon Feniksa, Książę Półkrwi, Insygnia śmierci

Siedmiopak zawierający wszystkie tomy w nowych, czarnych - "dorosłych" okładkach w oprawie broszurowej. Harry Potter i kamień filozoficzny Harry Potter i komnata tajemnic Harry Potter i więzień Azkabanu Harry Potter i czara ognia Harry Potter i zakon Feniksa Harry Potter i książę półkrwi Harry...
Zło w Cmentarnej Górze 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło w Cmentarnej Górze

Zniknął, jakby wpadł wprost do samego piekła... Cmentarna Góra – niewielka wieś ukryta pośród lasów – nie cieszy się dobrą opinią. Zagadkowe zaginięcia, seria samobójstw, konflikty sięgające jeszcze czasów Żołnierzy Wyklętych, tajemniczy kult słowiańskiej pramatki… To tylko niektóre z niezwykłych...
Nigdy 5/5 Nasza cena:
37,78 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy

Wielkie katastrofy zaczynają się od małych problemów, z którymi nie uporano się w porę. Takich jak sploty okoliczności, w wyniku których w różnych miejscach świata wybuchają - wydawałoby się, że niewielkie - konflikty między wojskami różnych państw. A chwilę później prezydent USA trzyma palec na...
Stulecie Winnych. Początek 5/5 Nasza cena:
19,62 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
36,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od... właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa...
Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem 5/5 Nasza cena:
13,02 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula