Too Late

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
408
Rok wydania
2019
Nasza cena: 27,29 zł 39,90 zł Taniej o: 32%

Dla wszystkich, którzy szukają emocjonującej, niecodziennej lektury, której nie sposób odłożyć na miejsce!

Bestsellerowa autorka Colleen Hoover powraca w wielkim stylu z “Too late”, to nie jest łatwa książka i nic nie jest w stanie przygotować czytelnika na to, co znajdzie w środku.

Pokręcona, szokująca, mroczna opowieść o strachu, namiętności i niechcianym uczuciu. W swojej nowej odsłonie pisarka pokazuje czytelnikowi połączenie romansu z thrillerem.
 
“Too late” to niezwykła historia Sloan - dziewczyny, która tkwi w toksycznym związku i poświęca wszystko, co jej w życiu pozostało, łącznie z samą sobą, dla ukochanej osoby. Przechodzi przez piekło, trwając w relacji z zepsutym moralnie Asą, wplątanym w nielegalne interesy, dzięki którym zapewnia byt choremu bratu. Wszystko zmienia się, gdy na drodze dziewczyny staje Carter.
 
Colleen Hoover ukazuje miłość rodzącą się z tragedii. Trzy perspektywy historii po kolei nakreślają problematykę utworu. Asa nieustannie toczy walkę z własnymi demonami, zadziwiając czytelnika swoim pokręconym rodzajem obsesji i zagubienia. Sloan uosabia z kolei wewnętrzną siłę, którą człowiek odnajduje w sobie w ciężkich chwilach. Carter zaś mógłby być księciem na białym koniu, wyjętym rodem z baśniowej krainy. Poświęcenia, upokorzenia, żal i gniew, czytelnik doświadcza w trakcie lektury całej palety emocji, obserwując bezradność, poczucie beznadziei, odkrywając sekrety głównych bohaterów. Pisarka ukazuje różne rodzaje miłości, problemy psychiczne i przemoc, a toksyczny związek jest w jej powieści motywem przewodnim.


Fragment książki

Patrzymy na siebie w milczeniu, stojąc ledwie dwa kroki od siebie. Ona ma szeroko otwarte oczy, a jej pierś gwałtownie unosi się z każdym oddechem.

Trzy sekundy.

Pięć sekund.

Dziesięć sekund.

Tracę rachubę. Nie wiem, jak długo tak po prostu na siebie patrzymy. Żadne z nas nie ma pojęcia, co robić. Przyciąga nas ku sobie jakaś niewidzialna siła i trudno nam się jej oprzeć.


O autorce

Colleen Hoover to jedna z najpopularniejszych autorek ostatnich lat. Znana jest z pisania książek głównie z gatunku new adult i romansu. W Polsce zadebiutowała serią “Pułapka uczuć” i zyskała rzeszę wiernych fanów dzięki takim tytułom jak “Hopeless”, “Maybe someday” czy “Ugly love”. Fani znają ją z niezwykle lekkiego pióra i realistycznego sposobu opisywania emocji we wzruszających historiach o prawdziwej miłości.

“Too late” to jej nowa, ostrzejsza odsłona, w której porusza śmiałe i kontrowersyjne tematy. To historia, którą przeżywa się całym sobą - płacze, krzyczy i rwie włosy z głowy. Jest pełna akcji i trzymająca w napięciu, wprost nie sposób pozostać obojętnym wobec jej treści.


Zobacz naszą recenzję "Too Late" na YouTube

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  BRUDNA, PIĘKNA, MOCNA

  Brudna, mroczna, mrożąca krew w żyłach. A przy tym wrażliwa, piękna, namiętna i niosąca nadzieję. Czy można napisać książkę, która wyzwoli w czytelniku tak skrajne emocje? Emocje, które nie pozostaną tylko na papierze, ale przeniosą się na odbiorcę historii? Można. I doskonale potrafi to zrobić Colleen Hoover, co udowodniła tą właśnie powieścią. Zacznijmy od oznaczenia „tylko dla dorosłych” widniejącego na okładce. Jeśli myślicie, że chodzi tutaj tylko o mocne sceny erotyczne, tkwicie w wielkim błędzie. Owszem, na potrzeby sytuacji autorka nie szczędzi takich momentów, ale tylko po to, by zbudować niezbędne napięcie, które towarzyszy czytelnikowi aż do ostatniej strony. Do pierwszego „końca”, przez cały epilog, aż do ostatecznego finiszu. Ależ to są wrażenia, dreszczyk strachu gwarantowany. A w połączeniu z genialną, powtarzam – genialną – kreacją bohaterów, nie da się przestać czytać.

  PORTRETY PSYCHOLOGICZNE

  O co tyle szumu? Czytajcie. Sloan to dziewczyna, która daje się upokarzać i choć tkwią w niej większe pokłady siły, niż można byłoby przypuszczać, znajduje się w patowej sytuacji. Sytuacji bez wyjścia. Kompletnie uzależniona od człowieka, który wraz z biegiem czasu staje się coraz groźniejszym tyranem, plącze się w coraz większe niebezpieczeństwo. A wszystko dlatego, że potrafi poświęcić swoje życie dla dobra brata. Carter, to odważny i szybko zyskujący uznanie czytelnika chłopak, który ma pewną ważną misję do wykonania. I choć wie, że nie może zakochać się w Sloan, potrzeba chronienia jej i uczucie, którym zaczyna ją darzyć, pchają go w coraz większe ryzyko. Niech jednak szczegóły pozostaną dla Was zagadką do rozwiązania. Jest jeszcze Asa, kryminalista, czarna owca tej powieści. Człowiek, który jednak swojej osobowości nie wziął sobie z nikąd. Autorka konsekwentnie odsłania jego przeszłość pokazując tragizm jego postaci. Ciężki temat i bardzo ciężka postać. Mężczyzna potrzebujący pomocy, a zarazem zdolny do czynów przerażających. Na pewno fundator najbardziej skrajnych wrażeń w tej książce. I co, ciekawie? Że nie wspomnę już o bohaterach drugoplanowych, tych malowanych w odcieniach czarni i bieli, którzy również odgrywają tutaj swoje istotne role.

  WIELE OBLICZ MIŁOŚCI

  Historia o namiętności, o zakazanym uczuciu, o ryzyku, które czasami warto ponieść, bo przecież prawdziwa miłość, jak pisze Hoover, rodzi się z tragedii. Książka bazująca na bardzo niebezpiecznym terytorium, które czynią z niej thriller doskonały w szczególności dla kobiet, które na pewno będą zadowolone z takiego, a nie innego połączenia gatunków. Przemoc fizyczna i psychiczna, źródło problemów zakorzenione w sytuacjach rodzinnych, brudne interesy, absolutnie zaskakujące zwroty akcji. A przy tym wszystkim niewinne gesty, żartobliwe słowa przelane na papier, normalność pozwalająca nie zwariować skontrastowana z ponadprzeciętnym mrokiem.

  PO PROSTU MUST HAVE

  Chcecie petardy na wakacje? No to ją macie. Ostatnio poproszona o polecenie powieści na letnie dni podałam konkretny tytuł, ale gdybym mogła cofnąć czas, na pewno byłaby to „Too late”. Jak dla mnie absolutny must have każdego mola książkowego, dla wielbicielek nietuzinkowych, mocnych romansów i ciekawych thrillerów psychologicznych. Moja książka roku, w której nie zawiodła ani kreacja postaci, ani pomysł na akcję, ani jej poprowadzenie. Gwarantowane wrażenia aż do ostatniej strony. A jako że premiera książki dopiero przed Wami, nie jest jeszcze too late, żeby ją sobie zamówić i czym prędzej mieć u siebie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo bardzo na tak! Polecam ✌️świetnie napisana, trzyma w napięciu :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sloan jest młodą dziewczyną . Nie pracuje, ale studiuje. Mieszka za to u Asy, swojego chłopaka, który wspiera ją finansowo. Niestety tylko tyle. Mężczyzna prowadzi nielegalne interesy, pomaga dziewczynie finansowo poprzez opłacanie opieki nad jej niepełnosprawnym bratem, który mieszka w domu opieki. Sloan nie kocha Asy ale ponieważ ten jest nieprzewidywalny, boi się od niego odejść. Również Asa nie pozwala odejść swojej ukochanej - śledzi ją na każdym kroku. Więc ta wciąż z nim mieszka... Pewnego dnia do domu Asy przychodzą Carter i Dalton - nowi znajomi jej chłopaka. Sloan wkrótce dowiaduje się kim sa nowi kumple i jak bardzo jej życie jest zagrożone... Książka całkiem spoko, jednak nie przypadła mi do gustu. Pomijam na końcu epilog do epilogu 🙈 ze swojej strony nie polecam, strata czasu. 🙋

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka bardzo dobra. Dziewczyna długo wytrzymała z nim. Książka bardzo odnosi się do uzależnienia od drugiej osoby. Dziewczyna wplątała się w ciężka relacje. Ale i tak jestem zadowolona i naprawdę polecam przeczytać

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dobra, zanim zacznę niesamowicie niezręczny wywód, (niezręczny, bo pisząc to czuję się, jakbym od początku uczyła się nie wiem, chodzić? Pływać?) poproszę o wyrozumiałość!

  Zacznijmy od tego, gdzie się znajdujemy. Lepiej! Poczujmy się w roli Sloan, która jest w pozornie "szczęśliwym" związku z Asą. Tyle, że Asa ma wady. Ba, żeby tylko. Jednak nie uprzedzajmy faktów. Sloan tuła się w związku z mężczyzną, podkreślmy, w tak cholernie toksycznym związku, w którym może był zalążek miłości kiedyś (dawno i nie prawda) , jednakże tkwi w nim dalej ze względu na swojego niepełnosprawnego brata. Kiedy nie ma żadnych nadziei na zmianę swojego bytu, jej życie (dosłownie) wywraca się do góry nogami w momencie, gdy w jej życiu pojawia się Carter.

  "Jeśli coś nie przynosi ci żadnych korzyści, nie powinieneś się tym, [motyla nóżka], przejmować."

  Jest to (dopiero!) moje drugie spotkanie z panią Hoover. Moje pierwsze, dosłownie, sprzed epoki lodowcowej możecie podglądnąć tutaj I powiem szczerze, zaskoczyła mnie. Okej, słyszałam pogłoski tu i ówdzie (dobra, przyznam się. mimo że nie byłam aktywna, śledziłam blogosferę jak umysłowo niepełnosprawna), że to jest coś n o w e g o od tej pani. Cóż, kim ja jestem, by oceniać, skoro na koncie mam dwie pozycje? A tu Was zaskoczę mało skromnie, jak to mówią? Opinia jest jak [motyla nóżka], każdy ma swoją? Dobra, bo się zapędzam.

  "Nasze życie nie jest częścią żadnego boskiego planu. Czasem od śmierci dzieli nas sześć centymetrów."

  Poznanie Sloan i Asy. Burzliwe, jak cholera. Oczywiście mowa o moim osobistym poznaniu się z tą urokliwą parą. Co czułam? Powiedzmy, że z początku nie dziwiłam się wcale, że Sloan związała się z Asą. (w końcu prawie w każdej z nas drzemie pociąg do niegrzecznych skurwysynków, wybaczcie język, ale jest już późna godzina, a o takiej przecież "grzeszki" się nie liczą). Tyle, że wiadomo. Sielanka nie trwa długo, jak jest za dobrze, to nie trudno zgadnąć, co się dzieje. A dzieje się źle, co ja będę ukrywać?

  "Ciężko przyjmować komplementy, jeśli pochodzą one od kogoś, kto odnosi się do twojego ciała jak do "tego"."

  Zacznijmy od bohaterów. Asa, da się go polubić, ale nie bądźmy naiwni. W dosyć sprytny sposób autorka przemyca nam psychologiczną stronę tego człowieka, którą odkrywamy z każdą kolejną stroną. I to mi się podobało (nie ukrywam, jestem książkową masochistką). Uwielbiam jak postacie na papierze rozwijają się w obie strony. W dobrą i złą. Ukazywanie ich charakteru w postaci najmniejszych cząstek atomu sprawia, że czuję mrowienie w brzuchu (to nie jest żaden fetysz). Z drugiej strony mamy Sloan. I tak jak nie wiedziałam czy ją lubię, czy nie... Tak dalej mam to samo odczucie. Nie jest irytująca, nie jest ujmująca. Po prostu jest. Jednakże wczucie się w jej życie sprawiało, że moje szare komórki krzyczały "Co ty wariatko jeszcze tu robisz?!" a z drugiej strony głowiły się, bo przecież "jak tu wybrnąć z niemożliwego, skoro nie ma żadnej możliwości?".

  No i pojawia się Carter. Och, ten Carter. Wiecie, że nie wiem, jak Wam go skomentować? Bo tutaj powiem za dużo, tu szepnę za mało i bach! Spoiler. Carter jest idealną mieszanką. Znacie te memy, które przedstawiają proces tworzenia się człowieka? Tu stwórca polał więcej wody do tego naczynia, tu trochę mniej, a tu oślepł ujmując ów głównej gwieździe jakiejś nadzwyczajnej cechy. W wypadku tego mężczyzny, waga szalkowa stoi na równi. Ma ON cięty język, pikantny charakterek (chwytający za coś innego niż serce), ale również ma tę stronę rycerza na białym koniu. I to wiecie, nie takiego tandetnego. Tylko takiego z klasą, którego chciałoby mieć się w domu.

  "- Usted es un pero.

  - Właśnie przypadkowo nazwałaś mnie „psem” po hiszpańsku.

  - To nie był przypadek. "

  Historia uzależnia tak, jak okładka głosi. I jest to bardzo dobra historia. (właśnie czytam swoje notatki, pozwolę sobie na cenzurę, ale dalsza część moich złotych myśli brzmi "co kur, Sloan w nim widziała?!" - to powinno Wam powiedzieć sporo!) Rozwój, napięcie rosnące z każdą stroną przyjemnie podjudza moment, kiedy zagorzały czytelnik mówi "jeszcze tylko jeden rozdział" a na zegarze wybija pierwsza czy druga w nocy. Pióro autorki jest lekkie i płynne, bezproblemowo płyniemy z każdym zdaniem. Tylko mam jedno "ale". Cóż, jak już wspomniałam, jest to dopiero moja druga powieść pani Hoover, jednakże znów mam niedosyt. Historia ma potencjał, ale mam wrażenie, że troszkę za szybko, za mało. Moim zdaniem równie dobrze mogłaby powstać druga część, bo co trzeba przyznać, postacie rozwijały się świetnie. Stąd też malutki mankament, ale bez wahania można przymknąć oko.

  Too late jest historią ciekawą, poniekąd trudną, ale również i wciągającą. I chcąc (a przyznam, że bardzo chcąc) polecę ją każdemu, choć nie przeczę, że jeden wieczór wyda się jednocześnie wystarczający, a także zbyt krótki.

  Recenzja pochodzi z bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Colleen Hoover
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 408
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375154795
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Too Late
 • Tłumacz: Dziubińska Joanna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375154795
 • EAN: 9788375154795
 • Wymiary: 14.0x20.0x2.6 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Rozmowy polskie latem roku 1983 0/5 Nasza cena:
9,96 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy polskie latem roku 1983

Pierwszą książką Rymkiewicza wydaną w drugim obiegu były "Rozmowy polskie latem roku 1983", ukazały się w Warszawie w 1984 r. w NOW-ej i w Paryżu w Instytucie Literackim. Miejscem "rozmów" jest pensjonat nad Wigrami na Suwalszczyźnie, spotyka się w nim grono osób spędzających tam wakacje. Prowadzą...
Zresztą latem wszystkie kwiaty są takie piękne 0/5 Nasza cena:
13,65 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zresztą latem wszystkie kwiaty są takie piękne

Zbiór opowiadań, które łączy zdegradowana rzeczywistość blokowiska. Nie chodzi tu jednak o obrazki z życia subkultury blokersów: poznajemy tęsknoty, lęki i obsesje przypadkowych ludzi wyłowionych z tłumu, przejmujących i tragicznych w swej przeciętności. To mozaika połamanych losów, mikrokosmos...
Slammed. Tom 3. This girl. Ta dziewczyna 4/5 Nasza cena:
25,30 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Slammed. Tom 3. This girl. Ta dziewczyna

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych...
Maybe Someday 5/5 Nasza cena:
27,29 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maybe Someday

Nowa książka autorki powieści HopelessBestseller „New York Timesa”Drugie miejsce w plebiscycie Goodreads Choice Awards 2014 w kategorii RomansOn, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki,...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
23,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Without Merit 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Without Merit

"Without Merit" to powieść poruszająca temat trudnych relacji i problemów rodzinnych. Opowiada o nastolatce, która chciałaby zacząć zupełnie nowe życie, z dala od przykrej przeszłości. Kiedy czujemy, że gdzieś nie pasujemy...
Ugly Love wyd. 2016 4/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ugly Love wyd. 2016

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje...
It ends with us 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

It ends with us

Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić. Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi...
November 9 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

November 9

Kryminał kończy się, gdy zabójca zostaje schwytany. Biografię wieńczy ostatnie słowo o opisywanym życiu. Historia miłosna powinna połączyć zakochanych, prawda? W takim razie to chyba nie jest opowieść o miłości... 9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula