To nie jest, do diabła, love story! Tom 2

Autor:

Julia Biel

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Seria
Ilość stron
392
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,90 zł
Nasza cena: 26,18 zł 34,90 zł Taniej o: 25%

Pełna ciętego humoru i niebanalnego uroku seria, w której się zakochasz!

Ella – jest niczym crème brûlée – w środku rozpływająca się słodycz zamknięta pancerzykiem ze skarmelizowanego cukru.

Jonasz – jak każdy pewny siebie facet – ma nieodparty urok, zwierzęcy magnetyzm i… zawyżone mniemanie o sobie.

Coś, co Ella i Jonasz zmyślili na poczekaniu, urosło do rozmiarów piramidalnego kłamstwa i teraz żyje własnym życiem. Trudno stawiać wygórowane żądania, kiedy najlepsza przyjaciółka chce cię pogrzebać żywcem w twoim własnym szczęściu, a wszechświat odmawia współpracy. Zwłaszcza gdy się okazuje, że zakochanie to najkrótsza droga człowieka do autodestrukcji, a przełączenie się w tryb stand-by i wylot na amerykańskie wesele może ludzi albo do siebie zbliżyć, albo pchnąć do zbrodni.

Ella i Jonasz to wybuchowa para, której historia zachwyca, rozśmiesza, wzrusza. To antidotum na prozę życia, która czasem nas przygniata, i lekarstwo na wszystkie fakapy, jakie przydarzają nam się po drodze. To książka, której nie sposób odłożyć. Powiew świeżości w literaturze młodzieżowej.

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamiętacie Julię Biel? Autorkę, która nie tak dawno temu zadebiutowała na rynku wydawniczym swoją książką „To nie jest do diabła love story” ? Czytając pierwszy tom historii Jonasza i Elli przepadłam z kretesem na tyle, że doszukiwałam się podczas czytania możliwych scenariuszy, tak samo było w tym przypadku. Pytanie, które zadałam podczas recenzowania poprzedniej książki było mi jak najbardziej aktualne. Książka kusi piękną i wyróżniającą się okładką, tak samo jak pierwszy tom. We wspólnym zestawieniu obu części można powiedzieć, że tworzy dzieło sztuki. Opowieść o Jonaszu i Elli zwraca na siebie uwagę. Spróbujcie na własną rękę odkryć, czy jest to love story, czy też nie?

  Główną bohaterką książki jest Ella, siedemnastoletnia dziewczyna, która musiała przenieść się samotnie z Warszawy do Poznania w zupełnie nowe miejsce, gdzie jest zdana na siebie. Nikt nie lubi tego, co wiąże się z przeprowadzką, nowi przyjaciele, życie, nowa szkoła. Świat wydaje się stawać na głowie i trudno sprawić, aby wrócił na właściwe miejsce. Rodzinie dziewczyny daleko jest do perfekcji, życie na walizkach w oddali nie pomaga w utrzymaniu więzi, która jest tak istotna. Wymagania, rozkazy, suche maile nie dały dziewczynie tego, co pragnęła. Ella jest bardzo ambitną dziewczyną marzą jej się studia za granicą, które dadzą jej pewnego rodzaju wolność, o której marzy. Dziewczyna jest w pewnym stopniu ostrożna, waha się nim dopuści kogoś do siebie bliżej, przyjaźni się z Jonaszem, jednak tą relację nie jest tak jednoznacznie określić, czy to tylko przyjaźń, czy jak Mickiewicz mawiał „czy to jest kochanie”? W wyniku kilku zdarzeń i kłamstw życie potrafi się jedynie skomplikować. Tego właśnie muszą się nauczyć bohaterowie książki. Nieporozumienia i kłamstwa szerzą się wszędzie, zupełnie jakby rozpościerały skrzydła nieco szerzej niż prawda i wyjaśnienia, chęć rozmowy z drugim człowiekiem.

  Ella Becks i Jonasz Meller są parą, która szczególnie zapada w pamięć, kiedy o niej myślę na mej twarzy gości szeroki uśmiech i wiem, że nie tylko ja tak mam. Nie wiem, czy to za sprawą humoru, świeżego podejścia do tematu Julii Biel, czy po prostu chwili, która sprawiała, że nie mogłam się oderwać od powieści. Z początku nieco się bałam, że na drugi tom książki przyjdzie mi czekać znacznie dłużej, jednak niezwykle się ucieszyłam, kiedy mogłam ująć ją w swoje dłonie i zacząć czytać.

  „To nie jest do diabła love story. Tom II” jest przepełniony wieloma emocjami, wydarzeniami, które sprawią, że nawet przez chwilę nie pomyślicie tutaj o klątwie drugiego tomu, czy o tym, że może ON być zaledwie wypełnieniem. Jeśli myślicie, że przeczytaliście już wszystko, a w tej książce załagodzenie problemów rozwija się samoistnie i szybko to jesteście w błędzie. W drugim tomie powieści dzieje się nawet więcej niż w pierwszym. Ta książka jest bardzo życiowa i realna, porusza czytelnikiem, a przede wszystkim wciąga go tak mocno, że nie wiedzieć kiedy kibicuje zażarcie bohaterom. Dawno nie czytałam tak ciepłej i przyjemnej książki, przy której się niczym się nie irytowałam. Julia Biel nadała powieści niesamowity klimat, który sprawił, że z przyjemnością brnęłam coraz głębiej w lekturę, nie potrafiąc jej odłożyć na półkę. Autorka ukazała, że książka o nastolatkach wcale nie musi być płytka, irytująca momentami, czy naiwna. Gdybym miała jeszcze raz udać się w podróż z tymi bohaterami, zrobiłabym to bez najmniejszego wahania, gwarantuję, że także mielibyście dokładnie takie same odczucia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,To nie jest do diabła love story'' II to burzliwa historia o zaufaniu, miłości oraz o tym, jak zdjęcia w internecie potrafią zmylić. To też bezpośrednia kontynuacja wydarzeń, których byliśmy świadkami w części I, która była pełna humoru, intryg i łez.

  Druga część opowiada o tym, jak nasi bohaterowie decydują się spróbować być ze sobą ''tak naprawdę'', a nie tylko na niby. Jednak jak to bywa w takich książkach, nic nie jest usłane różami, a kłopoty zaczynają się piętrzyć, co spowoduje, że między Ellą a Jonaszem zacznie zgrzytać. I to na tyle mocno, iż aż do ostatniej strony nie będziemy pewni czy im się uda wszystko naprawić, czy nie. Oczywiście jest też sporo innych wątków, jak na przykład rodzice dziewczyny i ich manipulacja, aby ta przyleciała do nich do Kanady.

  Wzięłam się w końcu za kontynuację, żeby nieco się wyluzować i odpocząć psychicznie po pracy. Na początku wszystko grało... ale potem autorka uderzyła z grubej rury po pewnym wydarzeniu, które miało miejsce w styczniu i spowodowało, że nasi ulubieńcy się rozstali (Dalej nie potrafię wybaczyć powodu, dlaczego to się stało). Ale może zacznę od początku, który też jest dosyć burzliwy, bo jest bezpośrednią kontynuacją sytuacji, która kończyła Tom 1 i która ma swoje dokładne wytłumaczenie dopiero przy końcu tej części.

  Ella na samym wstępie próbuje jakoś ułaskawić obrażonego Jonasza, którego duma, honor i inne męskie coś sprawiło, że zdecydował się na odepchnięcie dziewczyny. Oczywiście, jak to bywa w takich książkach, para jednak znalazła wspólny język i stwierdziła, że chcą spróbować być ze sobą (tym razem naprawdę, bez żadnych umów). Potem mamy jeszcze kilka zwrotów akcji i sporo dawki humoru i... na samym początku stycznia bum. Dostajemy obrażonego, zazdrosnego Jonasza, który robi coś debilnego i niszczy świeży związek, który udało mu się stworzyć z Ellą. Brawa dla tego pana!

  A co do sytuacji z państwem Beck, których coraz bardziej nienawidzę. Miałam pewne podejrzenia, co do nich... ale muszę wam powiedzieć, że dostają ode mnie order za najgorszych rodziców wszech czasów. I już nie chodzi mi o to, że zostawili córkę samą w Poznaniu, ale o kolejne manipulacje, które próbują stosować również i na kartach tej części.

  Ogólnie mam wrażenie, że ta część jest lepsza od poprzedniczki. Bardziej dojrzała. Widać tutaj, jak z każdym rozdziałem bohaterowie stopniowo dojrzewają i uświadamiają sobie, że nie mogą bez siebie żyć, ale jednocześnie myślą, a nie tylko działają tak jak im serce zabije. Mamy też tutaj dużą dawkę ciętych ripost i humoru, którego tak mi brakowało!

  Niestety mam też przytyk. Chodzi mi tu o angielskie słownictwo. Wiem, że zapewne wielu osobom to nie będzie przeszkadzało, ale mnie osobiście frustrowało to, że pojawiały się zdania w obcym języku. Tak jak w pierwszym tomie to nie rzucało się aż tak... to tutaj mam wrażenie, że był tego wysyp i tylko non stop tłumaczyłam sobie jakieś słówka jakich nie byłam pewna u wujka google. No mówię wam, frustrujące, zwłaszcza dla kogoś, kto nie ogarnia całkiem tego języka. Przydałoby się tłumaczenie u dołu strony. Serio. Co mi się jeszcze nie podobało? Cała sytuacja z Jonaszem. Chłop mógł się szybciej ogarnąć... ale tak to reszta była naprawdę dobra.

  Mimo tych dwóch zgrzytów, wiem że kiedyś jeszcze raz przeczytam obie części ,,To nie jest do diabła love story''. Druga część dostaje ode mnie 4/5, a Julii Biel gratuluje serdecznie tak udanych książek!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam okazję przeczytać drugi tom tej szalonej młodzieżówki i bardzo się z tego cieszę ponieważ bardzo miło spędziłam czas czytając ją. Zupełny relaks.

  W drugim tomie poznajemy kolejne przeżycia i perypetie młodej Elli i Jonasza z tym, że tu bardziej iskrzy i zgrzyta między nimi. Ta część skupia na sobie wiele ich wspólnych rozterek i młodzieńczych problemów tych miłosnych i szkolnych.

  "Każdy nastolatek ma swoje problemy . Kogo by zapytać, nienawidzi rodziców, rodzeństwa, nauczycieli, szkoły, losu jaki mu przypadł w udziale".

  Zarówno w tej części jak i w pierwszej udało się autorce mnie rozbawić, przezabawne sytuacje a zwłaszcza wyszczekany i cięty język Elli nie pozwalał aby uśmiech znikł z mojej twarzy. Jednak muszę przyznać, że w tej części tak od połowy to postać Elli zaczęła mnie drażnić i przestałam jej kibicować,. Wyniosłość i niedostępność jaką zaczęła emanować spowodowała, że straciła u mnie na swojej wartości. W pewnych momentach już nie żałowałam się jej ani tego jak była traktowana przez innych. Natomiast bardziej kibicowałam Jonaszowi, który mimo przeszkód walczył do końca.

  Przygody i zawirowania tej pary młodocianych czytało się lekko i z ogromnym zaciekawieniem, gdyż każdy w swoim życiu przechodzi różne sytuacje mając naście lat.

  Myślę, że warto przeczytać zarówno t1 jak i t2 ponieważ są to powieści relaksujące i zabawne. Tu nie można się nudzić, bo bohaterowie dostarczają naprawdę masę zabawnych sytuacji i ciekawych przeżyć. Autorka w bardzo pomysłowy sposób wciąga czytelnika w świat nastolatków. Zaczynamy czytać i chcemy więcej. Polecam nie tylko młodzieży, nawet osoba w moim wieku może znaleźć coś ciekawego i rozbawić się przy tej lekturze mimo iż rzadko czytam młodzieżówki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeważnie jest tak, że Tomy albo Cię wciągną albo i nie. W tym przypadku mam taki niedosyt, że aż głowa boli. Tak jak mówiłam we wcześniejszym poście od razu sięgnęłam po drugi tom, bo nie chciałam mieć przerw. Znowu przeczytałam ją jednym tchem, jakbym przepłynęła basen wzdłuż i wszerz kilkadziesiąt razy. Głównych bohaterów nie da się nie kochać, dwa przeciwieństwa, z dwóch różnych światów a przyciągają się jak magnes. Nadal trzyma poziom rozsmieszajac i wzruszając do łez. Autorka postawiła sobie wysoko poprzeczkę co do trzeciego tomu, bo mam nadzieję i się nie mylę że ON będzie? Czy tylko ja chciałam wykrzyczeć im w twarz żeby się opamiętali i strzelić im po twarzy? Przecież to widać, że się kochają tylko są uparci jak osły. I wiecie co ? Dzisiaj zrobiłam sobie zapas nutelli, bo przez autorkę nabrałam na nią ochoty. Jak przytyje wyślę rachunek za ubrania.🙈😂😂 Podsumowując czekam na trzecią część i musi być taka jak poprzednie ! Polecam z całego serduszka. ❤

  pasjonatka_ksiazek1

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Układ, w który wplątali się Ella z Jonaszem, zaczyna żyć własnym życiem, a komplikacje tylko się mnożą i nie wpływają pozytywnie na niektóre relację. Oliwy do ognia dolewają również rodzice nastolatki, a to nie wszystko, z czym przyszło się mierzyć bohaterom drugiej części „To nie jest do diabła, love story".

  Najważniejszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę w tej książce to emocje, które przelewają się na czytelnika. Tutaj ich nie brakuje, a i tak dostajemy je z bonusem. Julia Biel wspaniale opisuje problemy nastolatków i na tym nie kończy, bo życie jej głównych bohaterów potrafi zaskoczyć niejednokrotnie. Nie powoduje to też przesytu w fabule, bo niektóre wydarzenia są nam znane z poprzedniej części, a w tej Ella i Jonasz znaleźli się w całkowicie innej sytuacji.

  Na tę powieść składa się kilka wątków, najważniejszym jest oczywiście historia miłosna, niebanalna, która wnosi do literatury młodzieżowej wiele świeżości. Istotną rzeczą jest też przyjaźń, zaufanie, nieporozumienia i błędy, które nie tylko popełniają nastolatkowie.

  Poczucie humoru Julki jest niezastąpione i powoduje niekontrolowane wybuchy śmiechu, a w połączeniu z emocjami daje nam niezłą mieszankę wybuchową! W jednej chwili chciałam rzucić słoikiem nutelli, a za kilka stron śmiałam się do łez. To było coś niesamowitego, biorąc pod uwagę mój wiek. Podczas czytania przelewała się we mnie wściekłość, nadzieja, rozbawienie, wzruszenie i było to idealnym połączeniem w tej historii. Dla „To nie jest do diabła, love story” wymyśliłam nowe słowo i idealnie komponuje się w zdaniu „Ta powieść jest nieodrywalna". Ciężko jest ją odłożyć choćby na chwilę.

  Od samego początku kibicowałam tej dwójce nie tylko w sferze związku, ale także w innych aspektach życie. Nie da się ich nie lubić i nie sposób się z nimi nie zżyć i podejrzewam, że już na zawsze będą kojarzyć mi się z Nutellą i Desperadosem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
To nie jest, do diabła, love story! Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To nie jest, do diabła, love story! Tom 1

Pełna ciętego humoru i niebanalnego uroku seria, w której się zakochasz! Ella – rozważna, odpowiedzialna i ostra jak brzytwa. Jonasz – arogancki, zawadiacki i szalenie pociągający. Życie, które nie owija... w folię bąbelkową. Niespełna siedemnastoletnia Ella, sama i samotna, idzie przez życie jak...
Żarty po pięćdziesiątce 0/5 Nasza cena:
14,96 zł 19,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żarty po pięćdziesiątce

Dowcipy w dobrym guście, żarty z nas samych, z naszych słabości i przypadłości, życzliwe i z przymrużeniem oka spojrzenie na kolejne przemijające dekady życia - to wspaniały prezent na różne okazje. To świetne antidotum dla tych, którzy przeżywają urodzinowego bluesa. Zabawne cytaty i dowcipne...
CD MP3 Harry Potter i książę półkrwi Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,54 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CD MP3 Harry Potter i książę półkrwi Tom 6

Harry Potter i jego przyjaciele trafiają nie tylko na szósty rok nauki w Hogwarcie, ale znajdą się też w samym centrum walki z rosnącym w ogromną siłę Sam-Wiesz-Kim. Mroczny tom szósty pełen jest nie tylko dramatycznych wydarzeń, ale i miłosnych przygód, które ukażą nam bohaterów w zupełnie nowym...
Trzy koperty 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy koperty

Mroczny thriller o zakamarkach ludzkiej duszy. Porywający debiut autorstwa byłego pracownika wywiadu wojskowego. Agent wywiadu 10483 realizuje swoje misje na trzech różnych kontynentach. Przełożeni, obserwując jego poczynania, dochodzą do wniosku, że być może jego rekrutacja była błędem... Dziesięć...
Mądra Mysz - Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii 0/5 Nasza cena:
5,93 zł 7,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mądra Mysz - Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii

Do lekarza weterynarii trafiają różne zwierzęta - jest piesek i królik, a na wyjazdach owieczka i konik. Niestety, jeż znowu nie opłacił składki i nie będzie leczony. A dlaczego królikom trzeba obcinać pazurki? Jak należy leczyć zapalenie łapy u psa? Co to właściwie jest szczepienie? Odpowiedzi na...
Trupów hurtowo trzech 2/5 Nasza cena:
21,75 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trupów hurtowo trzech

Zbrodnia i tajemnica, miłość i zemsta, czarny humor, lokalny koloryt, duchy przeszłości i pasja – to wszystko w jednym mistrzowskim tomie!Dziesięciu autorów, dziesięć opowiadań i jeden cel – charytatywny. Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i...
Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny 0/5 Nasza cena:
6,23 zł 8,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny

Kicia Kocia wybrała się na spacer po mieście. Jedzie tramwajem do centrum, gdzie jest mnóstwo ludzi i samochodów. Kicia Kocia uczy się poruszać w wielkim mieście, przechodzić przez jednię i uważać na ruch pojazdów. Podobnie jak w poprzednich kolorowankach, dużo tu miejsca do bazgrania i...
Kryptonim Posen 0/5 Nasza cena:
25,00 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kryptonim Posen

"Kryptonim Posen" - powieść science-fiction osadzona w zmienionych realiach historycznych pierwszej połowy XX w. Wiosną 1939 roku Rzeczpospolita zgodziła się zostać sojusznikiem III Rzeszy, stąd tragiczny wrzesień nigdy nie miał miejsca. Armia niemiecka wraz z Wojskiem Polskim pomaszerowała na...
Mądra Mysz. Maks buduje statek piratów 0/5 Nasza cena:
6,68 zł 8,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mądra Mysz. Maks buduje statek piratów

Do znanej już serii książeczek o zawodach i o Zuzi dochodzą teraz książeczki o przygodach Maksa. Maks i Paulina budują prawdziwy statek piratów. Na szczęście Maks znajduje w garażu mnóstwo przydatnych przedmiotów, które pomogą im wygrać walkę z morskim żywiołem…
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula