The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Afery polityczne, królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety II. Tom 2

Autor:

Robert Lacey

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Darmowy fragment:
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,18 zł
Nasza cena: 28,29 zł 44,90 zł Taniej o: 37%

Poznaj sekrety życia królowej Elżbiety II i jej rodziny. Zajrzyj za zamknięte drzwi i odkryj skrzętnie skrywane tajemnice.

To już drugi tom serii będącej uzupełnieniem do serialu "The Crown". Robert Lacey jest konsultantem historycznym, który odpowiada na liczne pytania dotyczące życia rodziny królewskiej. W tej części książki skupia się na wątkach poruszonych w drugim i trzecim sezonie serialu Netflixa. Autor wskazuje nieścisłości w ekranizacji biografii królowej Elżbiety II i wyjawia prawdziwy przebieg zdarzeń. Pozostałe opowiedziane historie urozmaica, przedstawiając je w pełnym świetle.

"The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Afery polityczne, królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety II. Tom 2" w znacznej mierze skupia się na kluczowych momentach społecznych i politycznych, które miały decydujący wpływ na przebieg historii. Dokładnie opisuje skutki podjętych decyzji oraz możliwe scenariusze w przypadku zdecydowania się na inne działania. Szczegółowo opisany zostaje kryzys sueski, radziecki wyścig kosmiczny oraz efekty współpracy Edwarda VIII Windsora z Hitlerem. Robert Lacey bez skrupułów opisuje wszystkie głośne tematy związane z królewskim małżeństwem. Autor uchyla drzwi, przez które czytelnik może mieć pełny wgląd na sytuację panującą przez dziesięciolecia za wrotami Pałacu Buckingham.

W książce zostaje opisane niezwykle barwne życie stanowczej Elżbiety II, która wielokrotnie sprzeciwiała się swoim doradcom i łamała wszelkie etykiety, byleby zachować swoją niezależność i jak najlepiej służyć sprawie Anglii. Było to owocem licznych kontrowersji, manifestacji i niepokojów.

Pobierz darmowy fragment


Od Autora

The Crown rusza dalej... W tomie pierwszym naszej książki śledziliśmy losy królowej Elżbiety II jako dziecka i zakochanej młodej mężatki, z wypiekami na twarzy zaglądaliśmy za kulisy jej koronacji i śledziliśmy pierwsze lata panowania pod patronatem Winstona Churchilla, podążając za wątkami przedstawionymi  w  dziesięcioodcinkowym  sezonie  pierwszym  The Crown.

Teraz, w sezonach drugim i trzecim, królowa musi współpracować z premierami, którzy są zaledwie cieniami tego wielkiego męża  stanu:  przebiegłym  Anthonym  Edenem,  Haroldem  Macmillanem, a także Alekiem Douglas-Homem, którego błędy utorowały drogę do władzy Haroldowi Wilsonowi, najefektywniejszemu  laburzystowskiemu  premierowi  za  panowania Elżbiety II. Dwadzieścia odcinków serialu Netflixa (201–210  i  301–310)  –  wraz  z  odpowiadającymi  im  dwudziestoma  rozdziałami tej książki – poprowadzi nas od kryzysu sueskiego z 1956 roku aż do Srebrnego Jubileuszu królowej w roku 1977.

Przed nami saga pełna politycznych intryg, tragedii i narodzin kolejnych  królewskich  dzieci,  a  także  –  ponieważ  to  w  końcu  okres zimnej wojny – zaskakującej ilości problemów ze szpiegami.

W tym tomie prześledzimy losy wciąż dojrzewającej królowej w drugiej fazie jej panowania, przyglądając się drodze monarchini do większej pewności siebie w czasach, gdy jej kraj dramatycznie traci nie tylko grunt pod nogami, ale i rezon (który można nazwać nawet zadufaniem w sobie), cechujący powojenny establishment.

Robert Lacey


Od reżysera serialu "The Crown"

Po  raz  kolejny  z  radością  zapraszam  historyka  monarchii,  Roberta  Laceya,  do  zagłębienia  się  w  niezwykłą  historię  leżącą  u podstaw  naszego  serialu.  Mam  nadzieję,  że  jego  fachowa analiza  wybranych  wydarzeń,  postaci  oraz  szerszego  kontekstu  kulturowego  wzmocni  waszą  przyjemność  z  oglądania  The Crown zastrzykiem nowych, częstokroć zaskakujących faktów.

Zatem  pozwólcie,  że  przekażę  pałeczkę  Robertowi,  by  zabrał was do roku 1956, w przeddzień kryzysu sueskiego, który wstrząśnie  Wielką  Brytanią  –  i  towarzyszącego  mu  trzęsienia  ziemi w królewskim małżeństwie.

Peter Morgan


O autorze

Robert Lacey zajmuje się literaturą historyczną, w przejrzysty i interesujący sposób opisując najważniejsze wydarzenia w historii Anglii i Ameryki. Poza cyklem "The Crown" pisarz jest również autorem przejmującej biografii Eileen Ford, nazywanej królową świata mody.

Recenzje (7)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  O ile pierwszy tom Oficjalnego przewodnika po serialu był wypełniony zdjęciami i ciekawostkami dla każdego, o tyle tom drugi to już lektura nieco cięższego sortu. W sezonach drugim i trzecim nadeszły kolejne kryzysy w małżeństwie Elżbiety i Filipa, w nie najlepszej formie jest także relacja królowej z siostrą. Zmianom ulega także polityczny wymiar historii - kryzys Sueski, od którego rozpoczynamy tę część historii, niesie za sobą bardzo konkretne konsekwencje, podobnie jak afera Profumo. Sporo wydarzeń wymaga równie wiele komentarzy, z którymi przychodzi do nas "Oficjalny przewodnik po serialu. Afery polityczne, królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety II." To dzięki niemu dowiadujemy się które wydarzenia z serialu są wizją artystyczną, ale także jak sytuacja wyglądała w rzeczywistości.

  Jeśli oglądaliście serial The Crown, a później, albo nawet w trakcie, mieliście jakieś pytania, szukaliście czegoś w czeluściach internetu albo pytaliście rodziców czy dziadków, to "The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu." ma ogromną szansę przypaść Wam do gustu. To naprawdę precyzyjnie napisana, starannie wykonana i przyjemna w odbiorze książka, którą bardzo polecam i już nie mogę się doczekać lektury kolejnej części!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tak jak blurb z tyłu okładki nam mówi, ten przewodnik po serialu The Crown odnosi się do drugiego i trzeciego sezonu, czyli do lat 1956-1977. Jednym z ciekawszych rozdziałów jest na pewno rozdział 6, w którym bliżej poznajemy historię współpracy, a raczej negocjacji króla Edwarda VIII – księcia Windsoru oraz jego żony księżnej Wallis z samym Hitlerem. Jak wiemy Windsorowie, po abdykacji Edwarda VIII i zawarciu małżeństwa z Wallis Simpson dostał zakaz stawiania się na dworze królewskim. Jak się też okazuje znalezione dokumenty, zwane później jako „akta z Marburga” i ich historia była dokładnym odwzorowaniem rzeczywistych wydarzeń. Książę przekonywał stronę niemiecką, że ciężkie naloty skłonią Wielką Brytanię do zawarcia pokoju i możliwe, że zakończenia wojny.

  Tom drugi jest zdecydowanie cieńszy, brakuje w nim wielu zdjęć, które porównywałyby serial do realnych wydarzeń, czego doświadczyliśmy w tomie pierwszym. Mam wrażenie jednak, że mamy zdecydowanie więcej tekstu, w końcu mamy tu przewodnik po dwóch sezonach. Nie mniej jednak uważam, że tom pierwszy został o wiele lepiej wydany, w drugim tomie nie mamy już [Adres usunięty]. drzewa genealogicznego dynastii Windsorów ani tak pięknych początków rozdziałów. Myślę, że o wiele przyjemniej czyta się tom poświęcony pierwszemu sezonowi, chociaż trzeba przyznać, że wiele ciekawszych rzeczy dzieje się w sezonach 2 i 3.

  Tak samo jak poprzedniczka tej pozycji, jest to świetne uzupełnienie oglądanego serialu, dlatego pomimo wspomnianych minusów, polecam wam zaopatrzyć się w tę książkę do oglądania produkcji Netflixa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj pogadamy sobie o drugiej części przewodnika po serialu "The Crown". Podobnie jak w przypadku pierwszej części, nie musicie obawiać się tego, że znajdziecie tu wyłącznie streszczenie odcinków. Owszem, są opisy niektórych ich fragmentów, ale zostały one skonfrontowane z tym, co działo się naprawdę. To istny rarytas zarówno dla fanów serialu, jak i osób, które interesują się losami brytyjskiej rodziny królewskiej.

  Robert Lacey rozwija niektóre wątki, jak choćby relacje księcia Filipa i jego matki, Alicji. Przyznam szczerze, że odcinek, w którym się ona pojawiła, jest jednym z moich ulubionych, więc byłam bardzo ciekawa tego, co autor będzie miał mi jeszcze do powiedzenia w tej kwestii. Po raz kolejny pękło mi serce, gdy czytałam o tragedii w Aberfan.

  Są tu zdjęcia, dzięki którym możecie przekonać się, czy twórcom serialu udało się niektóre sceny dobrze odwzorować. Mam tu na myśli choćby zdjęcie z przedstawienia, w którym wystąpił młody książę Karol.

  Książkę czyta się bardzo szybko, to lektura na parę godzin. Moim zdaniem dobrze uzupełnia serial i naszą wiedzę na temat brytyjskiej królowej i jej rodziny. Nie o wszystkim przeczytamy w oficjalnych biografiach.

  Tym razem skupiamy się na okresie, w którym księżniczka Małgorzata poznała swojego pierwszego męża, a kończymy, gdy książę Karol zaczyna pełnić coraz więcej obowiązków jako książę Walii. Czekam na to, co będzie się działo, gdy pozna Dianę.

  Jeśli lubicie serial "The Crown", polecam tę książkę. Jest przepięknie wydana i napisana w ciekawy sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  O ile pierwszy tom był uzupełnieniem pierwszego sezonu tak drugi jest już idealnym przewodnikiem po sezonie drugim i trzecim, czyli latach 1956-1977. Czytając książkę możecie mieć pewność, że otrzymacie informacje z pierwszej ręki na temat różnic pomiędzy serialem a życiem rodziny królewskiej, gdyż autor Robert Lacey współpracował przy produkcji w/w serialu. Jeżeli chodzi o samą książkę to jest ona zdecydowanie ubożej wydana od pierwszego tomu, co stawiałam jako minus, jednakże jest to podyktowane większą ilością treści oraz tym, że książka odpowiada za treść z dwóch sezonów serialu a nie jak w przypadku pierwszego tomu - tylko z jednego.

  Fanom serii jak i osobom, które chcą poznać więcej szczegółów z życia królowej zdecydowanie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nakładem Wydawnictwa Kobiecego ukazała się druga część oficjalnego przewodnika po serialu „The Crown” autorstwa Roberta Laceya. Książka ukazuje kulisy rodziny królewskiej za panowania Elżbiety II. Autor książki, jest również współtwórcą wspomnianego serialu jako konsultant historyczny. Drugi tom odnosi się do drugiego i trzeciego sezonu, obejmującego lata 1956-1977.

  Poznajemy kulisy królewskiego dworu począwszy od kryzysu sueskiego i wyścigu kosmicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i ZSRR. Dowiadujemy się również o współpracy księcia Windsoru z Hitlerem. Książka nie odbiega również od informacji dotyczących kryzysu w królewskim małżeństwie.

  Robert Lacey dokonał fachowej analizy wspomnianych wydarzeń, odgraniczając fakty od fikcji ekranowej. Jeśli jesteście poszukiwaczami faktów z życia królewskiego dworu, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jest ona bogata w wiele historycznych smaczków. A wszystko to oparte o liczne przypisy bibliograficzne.

  To, co przykuło moją uwagę, to znacznie mniejsza ilość fotografii, które w pierwszej części były mocnym punktem wydania. Jednak druga część rekompensuje nam te braki, bogactwem faktów z życia Elżbiety II. Ale i nie tylko, ponieważ otrzymujemy zastrzyk informacji na temat kwestii politycznych oraz dotyczących kryzysu gospodarczego jak i również konfliktów międzynarodowych. Jednak przyznaje, że obie części są doskonale wydane i mam nadzieję, że pojawienie się trzeciego tomu to tylko kwestia czasu. I myślę, że warto czekać na pojawienie się tej publikacji.

  Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Robert Lacey
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Seria The Crown
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 312
 • Format: 14.5 cm x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366654778
 • Język: polski
 • Podtytuł: Oficjalny przewodnik po serialu. Afery polityczne, królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety
 • Oryginalny tytuł: The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years tha
 • Tłumacz: Edyta Świerczyńska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366654778
 • EAN: 9788366654778
 • Wymiary: 15x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Elżbieta II, Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej. Tom 1 5/5 Nasza cena:
24,70 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Elżbieta II, Winston Churchill i pierwsze lata młodej królowej. Tom 1

Pierwsza część oficjalnego przewodnika po serialu „The Crown”. Odkryj sekrety brytyjskiej korony za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham i 10 Downing Street. Nagła śmierć ojca sprawiła, że dwudziestopięcioletnia kobieta stojąca u progu zmagań z nowa rolą - matki i żony - musiała zostać...
Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów 5/5 Nasza cena:
34,22 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów

Ci dwaj chłopcy dorastali na oczach całego świata: William i Harry, synowie księżnej Diany i księcia Karola. Każdy krok w ich życiu, każda tragedia – poczynając od śmierci matki - każdy romans i każda zdrada były opisywane, analizowane, komentowane przez nie zawsze przyjazne im media całego świata....
Agencja modelek eileen ford 0/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agencja modelek eileen ford

Portret bezkompromisowej kobiety, która stworzyła świat mody. Eileen Ford, szczera do bólu, kiedy broniła swoich wyśrubowanych standardów, nigdy się wahała. Kiedy coś postanowiła, robiła wszystko, aby to osiągnąć. Była też znana ze świetnego oka do talentów i z oddania, z jakim traktowała swoje...
eBook The Crown mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook The Crown mobi epub

Pierwsza część oficjalnego przewodnika po serialu „The Crown”. Odkryj sekrety brytyjskiej korony za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham i 10 Downing Street. Nagła śmierć ojca sprawiła, że dwudziestopięcioletnia kobieta stojąca u progu zmagań z nowa rolą - matki i żony - musiała zostać...
eBook The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Afery polityczne, królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety II. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu. Afery polityczne, królewskie bolączki i rozkwit panowania Elżbiety II. Tom 2 mobi epub

Drugi tom księgi wiedzy o serialu "The Crown" i fascynującej historii królowej Elżbiety II Tym razem Robert Lacey, konsultant historyczny hitu Netflixa, odpowiada na wszystkie pytania dotyczące wątków z drugiego i trzeciego sezonu. Przyjrzyj się dwóm burzliwym dekadom panowania królowej Elżbiety...
Meghan i Harry. Prawdziwa historia 5/5 Nasza cena:
31,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Meghan i Harry. Prawdziwa historia

Bestseller „The Wall Street Journal” Skandale, wielkie ambicje i konflikty interesów. Historia Megan i Harry’ego, jakiej nie znacie.  Jakie dylematy doprowadziły do kontrowersyjnego usunięcia się księcia Harry'ego i Meghan w cień? Jakie cele przyświecają tej młodej, szalenie ambitnej parze?...
Kosmiczne dziewczyny 4/5 Nasza cena:
49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmiczne dziewczyny

Przed tobą 50 fascynujących biografii bohaterek, które udowodniły, że inteligencja nie ma płci. Neil Armstrong, który wypowiedział słynne zdanie o „małym kroku dla człowieka” nigdy nie wylądowałby na Księżycu, gdyby nie pomoc kobiet. Kobiety na całym świecie – astronautki, matematyczki,...
Dobre wieści 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobre wieści

Jeden z najpopularniejszych memoirów wszech czasów! Książka określona mianem najlepiej sprzedającej się publikacji odsłaniającej kulisy wielkiej polityki. Nigdzie wcześniej niepublikowane wspomnienia byłej rzeczniczki George'a W. Busha. Oto unikalna publikacja odsłaniająca kulisy pracy jednego z...
Mary McGrory. Pierwsza królowa dziennikarstwa 5/5 Nasza cena:
14,97 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mary McGrory. Pierwsza królowa dziennikarstwa

Mary McGrory to dziennikarka, która za relację z afery Watergate, jako pierwsza kobieta w historii, zdobyła nagrodę Pulitzer Prize for Commentary. Ta niezwykła postać przez pięć dekad, w niezliczonych tekstach opublikowanych na łamach waszyngtońskich dzienników, kształtowała obraz amerykańskiej...
Genialne dziewczyny 5/5 Nasza cena:
29,94 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Genialne dziewczyny

Poznaj historie niesamowitych kobiet, których największą pasją była nauka! Valentina Tereshkova była pierwszą kobietą w kosmosie, Jane Goodall jako jedyny człowiek została zaakceptowała przez dzikie szympansy. Katherine Johnson bezpiecznie sprowadzała astronautów na ziemię, a Rita Levi Montalcini...
Obrzydliwa anatomia 5/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obrzydliwa anatomia

Kto zdecydował o tym, że kobiety powinny depilować nogi, wąsik czy pachy? Jak spocona pacha jest za bardzo spocona? Czy w każdym pępku zbierają się kłaczki? Jeśli kiedykolwiek podczas służbowego spotkania bałaś się podnieść rękę i odsłonić mokrą plamę potu pod pachą, pokochasz Marę Altman i jej...
Perfumy. Stulecie zapachów 5/5 Nasza cena:
22,45 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perfumy. Stulecie zapachów

Niebywałe historie stu najsłynniejszych zapachów, które ukształtowały świat perfum Każdy flakon perfum, oprócz charakterystycznego zapachu, kryje w sobie historię – o wizjonerach, którzy je stworzyli; o fenomenalnych i śmiałych kampaniach, które wprowadziły je na rynek; a przede wszystkim o...
Wybrane bestsellery
Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12 5/5 Nasza cena:
21,87 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Precedens. Joanna Chyłka. Tom 12

Do Joanny Chyłki z nietypową sprawą zgłasza się jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Twierdzi, że za moment popełni przestępstwo, i chce, by to właśnie prawniczka z Żelaznego & McVaya ją broniła. Zanim Chyłka ma okazję zastanowić się, jak zapobiec tragedii, jest już za późno. Kobieta...
Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
22,65 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją?...
Stulecie Winnych. Początek 5/5 Nasza cena:
19,62 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 0/5 Nasza cena:
41,57 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Żywoty świętych 4/5 Nasza cena:
28,83 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywoty świętych

Zanurzcie się w świat stworzony z epickim rozmachem przez autorkę międzynarodowych bestsellerów, Leigh Bardugo, sięgając po pięknie ilustrowaną replikę „Żywotów Świętych” – Istorii Sanktia. Zawiera ona opowieści o świętych zaczerpnięte z powszechnie uwielbianych powieści i nie tylko. Oto magiczna...
Nigdy 5/5 Nasza cena:
37,78 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy

Wielkie katastrofy zaczynają się od małych problemów, z którymi nie uporano się w porę. Takich jak sploty okoliczności, w wyniku których w różnych miejscach świata wybuchają - wydawałoby się, że niewielkie - konflikty między wojskami różnych państw. A chwilę później prezydent USA trzyma palec na...
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny 4/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 0/5 Nasza cena:
47,03 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Świąteczne tajemnice. Tom 2 5/5 Nasza cena:
46,06 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne tajemnice. Tom 2

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic,...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1 4/5 Nasza cena:
39,88 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 1

Niezgłębiona potęga. Dwa żywioły. Jedna walka. Nesta Archeron zawsze była arogancka, łatwo wpadała w złość i nigdy nie wybaczała. A odkąd została wepchnięta do Kotła i wbrew woli stała się jedną z fae, nie potrafi odnaleźć się w tym nowym, zabójczym świecie. Co gorsza, nie umie sobie poradzić z...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników 5/5 Nasza cena:
31,31 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej – teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia z dzieciństwa, historie sukcesów i porażek, chwil zupełnie prywatnych, jak i doświadczeń zawodowych – to wszystko składa się na obraz niesamowitej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula