Taniec na gruzach. Nina Novak w rozmowie z Wiktorem Krajewskim

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Format
135 x 206 mm
Ilość stron
424
Nasza cena: 25,78 zł 42,00 zł Taniej o: 39%

"Taniec na gruzach. Nina Novak w rozmowie z Wiktorem Krajewskim" to wzruszająca i szokująca historia polskiej baletnicy, która zrobiła międzynarodową karierę, choć w ojczyźnie niemal nikt o niej nie słyszał. Jak wyglądało jej życie i czemu teraz postanowiła przerwać milczenie?

Nina Novak podbiła serca Amerykanów. Odmieniła amerykański balet, tańczyła na Broadwayu z najlepszymi tancerzami Hollywood i zrobiła oszałamiającą karierę na całym świecie. Poza Polską, gdzie słyszeli o niej jedynie nieliczni miłośnicy baletu. Choć urodziła się w Warszawie w 1923 roku, to w swojej ojczyźnie wystąpiła jedynie dwa razy: w 1961 i 1978 roku. W Stanach Zjednoczonych została pierwszą w historii polską primabaleriną i baletmistrzynią. Po zakończeniu kariery na scenie założyła własną szkołę baletu w Wenezueli, którą wciąż prowadzi z wielkim zaangażowaniem.

Nina Novak przeżyła wiele ciężkich chwil, a podczas II Wojny Światowej trafiła do obozu, skąd cudem udało jej się wydostać. Swoje życie zawdzięcza Lodzie Halamie, którą zafascynowały przedwojenne występy młodej baletnicy. Nie zdołała uratować najbliższych. Mentalnie wciąż tkwi zamknięta w obozie, czekając na najgorsze.

Wiktor Krajewski jest znanym autorem wywiadów z ludźmi, którzy wiele osiągnęli, ale jednocześnie brutalnie doświadczyli życia. Największą popularność przyniosła mu bestsellerowa książka "Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego", a także "Pocztówki z powstania", "Chciałbym nigdy cię nie poznać" oraz wywiad z Aliną Dąbrowską zatytułowany "Wiem, jak wygląda piekło". Wiktor Krajewski skutecznie otwiera ludzkie oczy na cierpienie innego człowieka. Przedstawia historyczne wydarzenia i wspomnienia ludzi, o których zdecydowanie zbyt rzadko się mówi.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  “Postawiłam na sztukę. na taniec. I gdyby dane mi było przeżyć swoje życie jeszcze raz, nic bym w nim nie zmieniła. Bo życie to sztuka dokonywania wyborów i mierzenia się z konsekwencjami. Nic więcej. A ja tak lubię te moje wybory, a tym samym ich konsekwencje”

  “Taniec na gruzach” to historia Niny Novak, polskiej primabaleriny, która podbiła Amerykę. Niestety jej postać w Polsce jest zupełnie zapomniana. Obecnie ma 97 lat i prowadzi szkołę baletową. Nina, a właściwie Jasia Nowak przeżyła w swoim życiu wszystko, co tylko możliwe. Opowiedziała o tym Wiktorowi Krajewskiemu.

  Jasia Nowak (bo tak nazywa się Nina Novak) jako mała dziewczynka odkryła swoją pasję, a szkołę baletową rozpoczęła w wieku ośmiu lat. W trakcie II wojny światowej trafiła do obozu w którym groziła jej śmierć z wycieńczenia. Na szczęście pomogła jej tam kobieta, która pamiętała jej występy. Nina Novak podkreśla, że ona wyszła z obozu ale obóz nigdy nie wyszedł z niej. Straciła najbliższych ale się nie poddała. Po wojnie popłynęła do USA i tam spełniła swoje marzenia. Z Jasi Nowak zmieniła się w Nine Nova. Stała się światowej klasy primabaleriną.

  Zwykle do biografii podchodzę z dużym dystansem, jednak dzięki bardzo przyjemnemu stylowi pisania Wiktora Krajewskiego i bardzo interesującej historii życia Niny.“Taniec na gruzach” czyta się bardzo szybko. Widać też duże zainteresowanie autora historią primabaleriny.

  “Taniec na gruzach” to historia o wyborach, ich konsekwencjach i o tym jak bardzo życie jest nieprzewidywalne. Rozmowa z Niną Nowak jest przepełniona emocjami: radością, smutkiem, stratą, cierpieniem, miłością, pasją i ogromną wolą walki o życie, i marzenia. Miłość kobiety do tańca można poczuć niemal na każdej stronie. W książce znajdziemy liczne zdjęcia, które przedstawiają Ninę zarówno w dzieciństwie, jak i w czasach, kiedy występowała na scenie. Uważam, że Nina Novak jest kobietą z której powinniśmy być dumni. Przeszła tak wiele w czasie wojny, a jednak po niej ciągle walczyła o swoje marzenia. Niestety, nie mam pojęcia dlaczego Polska nie chce o niej pamiętać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Balet mnie zawsze interesował, ale teraz wiem, że chyba zbyt powierzchownie. Albo niepotrzebnie zatrzymałam się na dziewiętnastym wieku, podziwiając rosyjskich tancerzy. Wstyd się przyznać, jednak przed premierą tej książki nigdy nie słyszałam o Ninie Novak. Ani ja, ani zapewne dużo innych osób. Bardzo cieszy mnie fakt, iż uzyskałam możliwość przeczytania publikacji stworzonej przez Wiktora Krajewskiego, dziennikarza, który brawurowo poprowadził rozmowę z Aliną Dąbrowską (tę również serdecznie polecam). I oto w moich rękach znalazł się egzemplarz z piękną okładką, obiecującą podobnie piękną treść. Przeczucia nie myliły — spędziłam z lekturą kilka cudownych oraz poruszających dni. W dobie gloryfikowania celebrytów chciałabym, aby świat częściej przypominał sobie o takich ludziach, jak Novak. A właściwie Janina Nowak. Kiedy młoda Janinka stała się wspaniałą Niną? O tym opowiada ta pozycja. Niesamowita historia!

  Publikacja to wywiad-rzeka, lecz całość czyta się niczym dobrą powieść. Momentami aż trudno uwierzyć w te wszystkie przygody, czasem zabawne, aczkolwiek często po prostu tragiczne. Novak przeszła w życiu przez mnóstwo niebezpiecznych sytuacji, potrafiących złamać niejednego człowieka. Naprawdę podziwiam jej siłę woli, umiejętność do dostosowania się do złych warunków. Nina wiele poświęciła dla swej pasji, tańca. Musiała położyć na szali udane pożycie rodzinne, bo sztuka to zazdrosna kochanka, nielubiąca konkurencji. Tak, nasza bohaterka zdradza, że właśnie taniec jest i był jej największą miłością. Ciężko ją za to winić, nie żałuje wyborów.

  Wiem, iż wstawki stworzone przez Wiktora Krajewskiego mogą trochę przeszkadzać, gdyż postanowił pójść w bardziej fabularyzowany sposób przekazu, wczuwając w osoby, z którymi nawet nie miał okazji porozmawiać. Aczkolwiek rozumiem jego pobudki i chęć ubrania historii w dość oryginalną formę. Jeśli przyjmiemy te fragmenty z pewnym przymrużeniem oka, to nie będziemy ich krytykować. Za to trzeba przyznać, że Krajewski umiał odpowiednio prowadzić swoją rozmówczynię, kierując dyskusję na ciekawe tematy, co również jest niewątpliwie trudną sztuką. Zwłaszcza z tak specjalną interlokutorką!

  Owszem, iż chyba daleko mi do wyjątkowości, gdy chodzi o ustępy, które najmocniej mną wstrząsnęły. Oczywiście, mam na myśli wszystko, co związane z wojną. Czytałam ze łzami w oczach, próbując wyobrazić ogrom cierpienia, z jakim mierzyła się Nina i tylu innych ludzi. Jej relacja z bratem, Józiem, była bardzo ważna. Niestety, los brutalnie ich rozdzielił — Józef zginął w obozie koncentracyjnym, a sama Novak niejednokrotnie wraca duchem do tamtych czasów. Nie jest przesadą, kiedy stwierdzam, że taniec ją w pewnym sensie uratował. Włożyła w niego całą miłość, niegdyś przelewaną na ukochaną rodzinę, na swoich bliskich, straconych w tak strasznych okolicznościach.

  „Taniec na gruzach” to pozycja idealna dla ludzi lubiących mocne wzruszenia. Sympatyków silnych kobiet, które miały w sobie determinację, aby stanąć w szranki ze złym losem. Jestem naprawdę zadowolona, iż przeczytałam tę książkę. Zajęła honorowe miejsce na mojej półce, ale często będę do niej wracać. I mam nadzieję na osobiste poznanie Niny Novak, kiedyś, jakiegoś pięknego dnia. Cudownie byłoby móc uścisnąć jej rękę. Oklaski dla Wiktora Krajewskiego za interesujące poprowadzenie dyskusji z naszą główną bohaterką.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Taniec na gruzach” to moje kolejne spotkanie z twórczością Wiktora Krajewskiego.

  To co niezwykłe to jest kolejne spotkanie, rozmowa. Kolejny raz mam poczucie rozmowy z Autorem. To niezwykłe uczucie, jakbyśmy siedzieli z kubkiem herbaty albo kieliszkiem wina i rozmawiali. Jakby Autor opowiadał mi historię, która go fascynuje, która zaprząta jego myśli. Co więcej, jakby znał pojawiające się w moich myślach pytania i na nie odpowiadał.

  „Taniec na gruzach" to historia niezwykłej kobiety, 96-letniej primabaleriną Ballet Russe de Monte Carll, która swoim wielkim talentem podbiła sceny światowe, a w Polsce jest absolutnie zapomniana.

  „Taniec to dość brutalna dziedzina sztuki. To nie jest malarstwo czy pisarstwo. Po tancerzu rzadko kiedy pozostaje dowód, że jego artystyczne dokonania rzeczywiście były czymś spektakularnym. Tańczysz i gdy schodzisz ze sceny, twoje dzieło jest już skończone, a za chwilę wszyscy o nim zapomną, żeby zrobić miejsce nowemu. Już jest za późno na przywracanie jej świetności.”

  To opis rozkwitającej, wielkiej kariery, którą brutalnie przerywa nadejście II Wojny Światowej. Nina trafiła do obozu pracy, gdzie ociera się o śmierć z powodu wycieńczenia. Wojna odbiera jej bliskich, którzy zawsze byli wsparciem i siłą do działania. Po wojnie wyjeżdża do USA, wraca do tańca i staje się światową ikoną baletu.

  To książka o wielkiej sile, determinacji i ogromnej woli walki o życie. Niesie ona wiarę w lepsze jutro, ale również pielęgnuje przeszłość (nawet tą najboleśniejszą). To historia przepełniona emocjami: miłością, pasją, smutkiem, stratą, cierpieniem.

  Książka zawiera niezwykłe zdjęcia z prywatnego archiwum Niny Novak, Biblioteki Kongresu oraz Biblioteki Narodowej, które wspaniale uzupełniają całość przekazu. Oczywiście muszę wspomnieć o wspaniałej okładce projektu Michała Poniedzielskiego.

  Gorąco polecam lekturę tej książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zainteresowanie baletem do tej pory było u mnie zerowe, nie miałam takiej potrzeby i chęci, aby je oglądać.

  Z pewnością balet jest pięknym tańcem klasycznym i zarazem bardzo trudnym. Aby się go nauczyć i zrozumieć, należy mu poświęcić dużo pracy i energii i albo ktoś jest stworzony do baletu, albo nie.

  🔹

  Zabierając się za czytanie tej książki, byłam trochę sceptycznie nastawiona, bo jeśli nie interesuje się baletem, to po co mi wiedzieć cokolwiek o jakiejś tam primabalerinie, po prostu ta książka mnie zanudzi. Myliłam się!

  🔹

  Rozmowa autora z Niną została bardzo fajnie przeprowadzona, czuć było przyjemną atmosferę i pozytywną relację między nimi. Ale najważniejsza w tym wszystkim jest ciekawa historia życia i kariery Novak, która mając wiele wzlotów i upadków, to się nie poddawała. Nigdy nie patrzyła pod nogi, zawsze szła wyprostowana i na palcach przez życie.

  🔹

  Myślę, żeby nie ta książka to do tej pory wiele osób i tym samym ja sama, nigdy byśmy nie poznali i się nie dowiedzieli o istnieniu naszej rodaczki jako światowej ikony baletu❤

  ✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒

  "Taniec na gruzach" to rozmowa autora z 96-letnią primabaleriną Ballet Russe de Monte Carll, która swoim wielkim talentem podbiła sceny światowe.

  Janina Nowak, bo tak ma na imię bohaterka, urodziła się w 1923 r. w Warszawie. W wieki 6 lat zakochała się w balecie i wiedziała już, że będzie ro robić już do końca życia. Mając 8 lat zaczęła naukę w szkole baletowej przy Teatrze Wielkim. Swoim talentem zwróciła uwagę Bronisławy Niżyńskiej, dzięki której odbyła pierwsze tournee po Londynie i Paryżu.

  Niestety wraz z nadejściem II wojny światowej trafiła do obozu pracy, gdzie czekała ją śmierć z powodu wycieńczenia. Wojna zabrała bliskie osoby jej sercu, które opłakuje do dziś. Z obozu pomogła jej wyjść Loda Halama primabalerina Teatru Wielkiego.

  Po wojnie wyjeżdża do USA, stawiając wszystko na jedną kartę z biegiem lat Nina szlifuje swój talent, pobiera nauki od najlepszych i staje się światową ikoną baletu, a jej gwiazda jaśnieje.

  U schyłku swojej kariery wyjechała do Wenezueli i tam otworzyła własną szkołę baletową. Obecnie ma 97 lat i mieszka w Filadelfii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Seksoholicy 4/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seksoholicy

Średnio osiemnaście razy dziennie myślimy o seksie. Oni myślą o nim dużo częściej. Sylwia na spotkaniach rodzinnych i zawodowych włączała wibrator. Dla Tomka oglądanie filmów porno było jak słuchanie muzyki. Konrad potrafił masturbować się cały dzień. Szymon brał udział w seksie grupowym, który...
Łączniczki (pocket) 0/5 Nasza cena:
14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łączniczki (pocket)

Dziewięć niezwykłych, wzruszających, a często szokujących opowieści kobiet, które jako 14-15-letnie łączniczki lub sanitariuszki uczestniczyły w powstaniu warszawskim. Warszawianki, panienki z dobrych domów, uczennice dobrych szkół, patriotki zaangażowane w konspirację AK i Szarych Szeregów, córki...
eBook Chciałbym nigdy cię nie poznać mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,48 zł 28,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Chciałbym nigdy cię nie poznać mobi epub

Intymna opowieść o miłości dziecka do babci - o tym, co takie uczucie daje i zabiera. O dziecięcej wrażliwości wobec świata dorosłych. To historia relacji, która nieświadomie zostawia w nas ciche słowa, drobne gesty i sceny z codzienności, które niesiemy potem w sobie przez całe życie. Czas mija, a...
eBook Seksoholicy mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Seksoholicy mobi epub

Średnio osiemnaście razy dziennie myślimy o seksie. Oni myślą o nim dużo częściej. Sylwia na spotkaniach rodzinnych i zawodowych włączała wibrator. Dla Tomka oglądanie filmów porno było jak słuchanie muzyki. Konrad potrafił masturbować się cały dzień. Szymon brał udział w seksie grupowym, który...
eBook Taniec na gruzach mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,56 zł 33,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Taniec na gruzach mobi epub

"Jestem tancerką klasyczną, więc mam to we krwi, że nigdy nie patrzę pod nogi, ale przed siebie. Ot, taka postawa. Również wobec życia". Nina Novak - najwybitniejsza polska primabalerina, która podbiła Amerykę. W Polsce znana tylko nielicznym miłośnikom baletu, zrobiła na świecie oszałamiającą...
eBook Wiem, jak wygląda piekło mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wiem, jak wygląda piekło mobi epub

Dla mnie Auschwitz zaczęło się po południu. Ludzie nie przypominali ani kobiet, ani mężczyzn. Alina Dąbrowska - numer obozowy 44165. Jako dwudziestolatka za druk i kolportowanie prasy podziemnej została aresztowana. Po roku podpisała dokument, że jest "wrogiem narodu niemieckiego", i została...
Rozmowy 5/5 Nasza cena:
26,60 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy

Młynarski w osobistych rozmowach Wojciech Młynarski był bardzo wymagającym rozmówcą. Nade wszystko cenił sobie, jak sam zawsze powtarzał, inteligentną wymianę myśli. I puentę! W rozmowach z dziennikarzami i z córką Agatą (w podwójnej roli), zebranych z ostatnich lat, opowiada o miejscach i...
Człowiek honoru? Czesław Kiszczak w rozmowie z Jerzym Diatłowickim 0/5 Nasza cena:
33,45 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek honoru? Czesław Kiszczak w rozmowie z Jerzym Diatłowickim

Niepublikowana dotychczas spowiedź generała Kiszczaka. W tej książce zebrano o wiele więcej dokumentów, niż IPN znalazł w tak zwanej „szafie Kiszczaka”. W efekcie niemal 20-letniej znajomości Jerzego Diatłowickiego z generałem Czesławem Kiszczakiem, były szef MSW dopuścił autora nie tylko do swego...
Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele 5/5 Nasza cena:
20,76 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele

Osobista, wstrząsająca relacja, opowiadająca o niewyobrażalnych cierpieniach, determinacji i miłości w piekle na ziemi. Eva Mozes Kor trafiła do Auschwitz w wieku zaledwie dziesięciu lat. Podczas gdy jej rodzice i dwie starsze siostry zostały zamordowane w komorach gazowych, Eva i jej bliźniaczka...
Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak 5/5 Nasza cena:
28,00 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak

Bezczelna, wzruszająca, niezwykła - rozmowa z Manuelą Gretkowską, naszą narodową libertynką. O miłosnych komplikacjach, slow life i fast sex, duchowości, narkotykach, a przede wszystkim o współczesnej Polsce. Manifest swobody myślenia i bycia wbrew wszystkiemu: cenzurze, hejtowi, banowaniu,...
Pięć stawów. Dom bez adresu 5/5 Nasza cena:
24,43 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięć stawów. Dom bez adresu

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: "Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!". "A gdzie adres?!", zżymali się urzędnicy Poczty Polskiej, dopytując o nazwę ulicy, numer budynku i kod pocztowy....
Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski 0/5 Nasza cena:
38,50 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski

Niepublikowane dotąd zdjęcia i dokumenty z życia Marka Hłaski – największej ikony polskiej literatury. Hłasko już za życia stał się legendą, a jego przedwczesna śmierć w 1969 roku (miał zaledwie 35 lat) tylko tę legendę wzmocniła. Nazywany był polskim Jamesem Deanem, a literacko porównywany do...
Wybrane bestsellery
Idealna para 4/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna para

Żadna z nas nie poleciała do Dubaju po miłość... Och, będziecie idealną parą, wszyscy wam uwierzą, już widzę te okladki gazet i kolejne oferty... Cierpiąca po rozstaniu Aneta Herbik otrzymuje propozycję zostania twarzą aplikacji randkowej Mytholovic. W ramach promocji miałaby udawać przed całą...
Znów to zrobiliśmy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znów to zrobiliśmy

„Znów to zrobiliśmy” – gorąca nowość od królowej pikantnych romansów, Laurelin Paige! Chociaż Jenny Stahl odniosła niekwestionowany sukces w modelingu, jej największym marzeniem wciąż pozostaje kariera aktorska. Dziewczyna jest gotowa na mnóstwo wyrzeczeń, by zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie....
Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7 5/5 Nasza cena:
27,06 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepaść. Komisarz Forst. Tom 7

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo...
Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją?...
Drzewko szczęścia 5/5 Nasza cena:
24,57 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drzewko szczęścia

Tej zimy zejdzie lawina... śmiechu! Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
33,96 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne 5/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To proste. Bez wysiłku rób to, co ważne

Autor światowego bestsellera Esencjalista przedstawia inspirujący poradnik osiągania celów i pokazuje, jak możemy ułatwić sobie wykonywanie właściwych zadań. Wszystko zaczyna się od prostej zasady: Nie wszystko musi być tak trudne. Czy zdarza ci się mieć poczucie, że: biegniesz coraz szybciej, ale...
Czterdzieści dusz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
Świąteczne tajemnice. Tom 2 5/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne tajemnice. Tom 2

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic,...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 0/5 Nasza cena:
46,92 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula