- Autorzy: Adam Regiewicz, Cecylia Ratajczak, Ewa Prylińska, Tomasz Zieliński, Beata Kapela-Bagińska, Dorota Dąbrowska
- MEN: 1022/3/2020
- Wydawnictwo GWO
- Seria Sztuka wyrazu
- Rok wydania: 2020
- Oprawa: Miękka
- Ilość stron: 336
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788381183932
- Język: polski
- Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788381183932
Oferowana przez nas seria "Sztuka wyrazu" obejmuje pojęcia związane z literaturą, językiem oraz sztuką i kulturą. Znaczącym atutem książki są teksty literackie, zamieszczone razem z opracowaniem dydaktycznym, oraz uzupełniające się wzajemnie nawiązania kulturowe, a także konteksty.
Do równie ważnych elementów serii "Sztuka wyrazu" należy zaliczyć:
- wprowadzenia do epok z chronologicznym porządkiem,
- ikonografia, głównie reprodukcje znanych dzieł sztuki,
- motywy wędrowne występujące w literaturze oraz sztuce,
- lekcje mające na celu analizę dzieł filmowych, ikonicznych oraz teatralnych,
- sposób kształcenia wyrabiający umiejętność odpowiedniego pisania różnych form wypowiedzi.
"Sztuka wyrazu. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony" przedstawia oraz charakteryzuje jedną epokę historyczno-literacką, jaką jest romantyzm. Epoka romantyzmu zasługuje na zwrócenie na nią szczególnej uwagi ze względu na przejęcie niektórych jej zasad oraz wzorców myślowych do współczesności. Autorzy podręcznika zadbali o umieszczenie w tej części różnych tekstów piosenek, aby bardziej przybliżyć epokę romantyzmu młodym ludziom.
Podręczniki do języka polskiego z serii "Sztuka wyrazu" pomogą uczniom przygotować się do egzaminu dojrzałości z obowiązkowego przedmiotu maturalnego, jakim jest nasz język ojczysty. Uczniowie planujący zdawać egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym będą zadowoleni z przejrzystości oraz sposobu tłumaczenia oferowanego w podręcznikach tej serii. Z kolei dla uczniów zdających egzamin na poziomie podstawowym będzie to jedna z lepszych powtórek do matury.
Sekcja FAQ
Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej szczegóły znajdują się na stronie kupowanego produktu.
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawiera liczne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.
Recenzje
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Sara W. w dniu 2023-08-29Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąRomantyzm był bardzo ważną epoką w dziejach literatury. Pisarzy takich jak Mickiewicz, Słowacki czy Goethe znamy przecież do dzisiaj. Ten podręcznik doskonale to podkreśla. Dzięki odpowiednio dobranym treściom i nawiązaniom do kultury i sztuki, tłumaczy uczniom, jak wiele zawdzięczamy temu okresowi, zwłaszcza w kontekście odzyskania niepodległości przez Polskę. Ogólnie wszystkie podręczniki z tej serii warto polecić, bo świetnie się z nimi pracuje zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 4/5Dodana przez Katarzyna K. w dniu 2023-08-28Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąOdkąd pamiętam język polski był moim ulubionym przedmiotem szkolnym. Nigdy jednak nie przepadałam za podręcznikami szkolnymi. Ten zaskoczył mnie dość pozytywnie, głównie ze względu na bogatą i dość różnorodną zawartość. Nie brakuje w nim nie tylko fragmentów tekstów literackich, ale również obrazów czy biogramów ważnych twórców. Muszę przyznać, że książka ułatwia mi proces uczenia się i zdobywania wiedzy. Zadania zamieszczone w podręczniku są wymagające, ale nie nudne. Ich wykonywanie może nawet pomóc w rozwinięciu kreatywności.
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Agnieszka K. w dniu 2023-08-24Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąPodręczniki "Nowej Ery" są zazwyczaj bardziej nowoczesne, niż w innych wydawnictwach - tak jest też w tym przypadku. Dobór tekstów w podręczniku pozwala na ciekawe uzupełnienie materiału o mniej znane wiersze i fragmenty prozy z literatury polskiej i światowej. Pozwala to widzieć romantyzm w szerszym kontekście oraz dostarcza materiałów do "motywów literackich". To bardzo przydatne w przygotowaniu się do matury. Ciekawa jest też szata graficzna, z wieloma ilustracjami, które pozwalają omawiać wizualne teksty kultury przed maturą.
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Kasia R. w dniu 2023-07-28Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąGdy na początku w wykazie podręczników zobaczyłam, że książka do polskiego ma aż kilka części, to nie ukrywam - byłam trochę sceptycznie nastawiona. Inni rodzice z pewnością zrozumieją o co chodzi ;) Oficjalnie zwracam honor - dzięki temu podziałowi na poszczególne epoki literackie nie ma się wrażenia, że coś zostało pominięte. O wrażenia z samego korzystania z podręcznika trzeba zapytać juniora. Dodam jeszcze, że szukałam tego podręcznika w kilku księgarniach i tylko tutaj była opcja tak szybkiej dostawy.
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Recenzuje Ł. w dniu 2023-07-27Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąDobrze, że książka stawia na różnorodne teksty z epoki romantyzmu, a nie jest jedynie skupiona na Mickiewiczu, nawet jeśli jest to czołowy twórca tego okresu. Dobrze sprawdzi się dla wszystkich wymagających osób, którym zależy na wiedzy z rozszerzonego polskiego. Dobrze, że podręcznik został podzielony na dwie części, dzięki temu nie trzeba tak dużo dźwigać codziennie do szkoły. Nie przyda mi się do powtórek, bo zamierzam się uczyć z jakiegoś repetytorium, ale do przygotowania się do lekcji na pewno spokojnie wystarczy.