Syrena i Pani Hancock

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14 x 20.5 cm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
512
Inne wersje (1)
Książka, op. miękka
za 27,62 zł
Nasza cena: 31,02 zł 42,90 zł Taniej o: 28%

“Syrena i Pani Hancock” to opowieść, która zasługuje na uwagę dzięki swojej niezwykłości.

Poczuj magię przyciągania i sprawdź, jak niebezpieczne może być to, czego nie znamy.

Jest wrzesień 1785 roku. Będący kupcem Jonah Hancock otwiera drzwi, choć za oknami już dawno zapadł zmrok. Nie podejrzewa zobaczyć jednego z kapitanów swoich statków. Od razu jednak poznaje, że mężczyzna nie jest przesadnie zachwycony i coś go trapi. Jak się okazuje, statek, którym dowodził, przepadł bez wieści. Mimo wszystko jednak mężczyzna ma ze sobą coś, co może zrekompensować Hancockowi tak wielką stratę.

Kapitanowi i jego załodze udało się zdobyć morskie stworzenie: z jednej strony dzikie i niebezpieczne, z drugiej natomiast piękne i uwodzicielskie. Mężczyzna przywiózł bowiem ze sobą syrenę, która nie jednego byłaby w stanie przyprawić o zawrót głowy czy przynajmniej szczękanie zębami. Hancock uznaje, że istota będzie doskonałym sposobem na łatwy zarobek. Dlatego też bez wahania zgadza się udostępnić ją najsłynniejszemu domowi rozpusty w Londynie, by jego goście mogli się cieszyć obecnością tego niecodziennego zjawiska. Mężczyzna nie podejrzewa jednak nawet, co czeka go za drzwiami tego miejsca i w jak wiele intryg zostanie uwikłany często wbrew swojej woli…


Opinie o książce

Wiele w tej książce jest do przegryzienia, jeszcze więcej – do smakowania. A wszystko to podane jest czarująco i z humorem.

"The Guardian“

Ta powieść wspaniale przywołuje tętniący życiem, pełen sprośności świat osiemnastowiecznego Londynu. Bez wątpienia jest to początek pięknej kariery Imogen Hermes Gowar.

"Vogue“

Opowieść o cudach i obsesjach, pełna czarujących detali… To książka, w której trzeba się zatracić.

"Stylist“


O autorce

Autorką powieści “Syrena i pani Hancock” jest Imogen Hermes Gowar. Pisarka studiowała archeologię, antropologię, a także historię sztuki. Z czasem zapragnęła stworzyć literacką fikcję. W jej książce można znaleźć sporo odniesień do wielu historycznych artefaktów.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Syrena i Pani Hancock”

  Książce nie mam kompletnie nic do zarzucenia. Czytanie jej było cudowną przygodą. Autorka, Imogen Hermes Gowar napisała bardzo ciekawą i oryginalną powieść. Głównie czytamy o kupcu imieniem Jonah Hancock, którego życie odmienia się diametralnie, za sprawą najprawdziwszej syreny. Syrenę przywozi mu kapitan jego statku. Czytamy również o Pani Chappel, która prowadzi dom publiczny, oraz o kurtyzanach w nim pracujących. Niech nie zwiedzie was tytuł. O syrenie czytamy niewiele, wręcz epizodycznie. Książka zalicza się do fantastyczno-historycznych. Nie nudziła mnie, czytałam ją z zaciekawieniem i zainteresowaniem. Akcja rozgrywa się w Anglii w latach 80, XVlll wieku co również bardzo mi się podobało. Niektórym powieść może wydawać się nudna z racji tego, że opisy są dosyć obszerne a akcja toczy się po mału. Jak już pewnie wiecie nie gustuję w obszernych opisach, lecz w tym przypadku kompletnie mi to nie przeszkadzało, były one tak bogate, że pobudzały moją wyobraźnie.

  Muszę dodać, że książka jest cudownie wydania ! Okładka prezentuje się ślicznie. A w mojej domowej biblioteczne stoi na honorowym miejscu. Trzeba przyznać, że wydawnictwo Albatros, staje na wysokości zadania jeśli chodzi o wydania swoich książek. Zerknijcie na „Kirke”, której wydanie jest równie cudowne.

  Książkę oceniam 4/5

  (512 str.)

  @gusiolec

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  SYMBOL POŻĄDANIA ZYSKU I BOGACTWA

  Syrena, choć między innymi poprzez słynną Disneyowską bajkę, raczej kojarzona jako kobieta o niezwykłej urodzie, tutaj wprost przeciwnie – budzi odrazę, jako małe, pokraczne, dziwne stworzenie. Czy podobnie jak te legendarne, przywodzi do zguby? O tym musicie przekonać się sami, jednak na pewno staje się wyrazistym symbolem pragnienia zysku, obiektem pożądania i obsesji. I choć można by powiedzieć, niekoniecznie aktywnie uczestniczy w akcji, wręcz wokół niej uwita zostaje tajemnica, klimat niepewności i realnej magii, prowokuje do kolejnych posunięć niby biernie, a jednak widocznie pociągając za sznurki.

  KLIMAT XVIII - WIEKU

  Rok 1785. Piwiarnie, kunsztownie wykonane stroje, muśliny, jedwabie i tawerny, w których kobiety towarzyszą mężczyznom przy stole w trakcie gry w karty. Świece zamiast lamp, listy zamiast maili i posłańcy przynoszący wiadomości zamiast rozmów telefonicznych. Odległa przeszłość, której przytulny i wyjątkowy klimat wyczuwa się w każdym rozdziale, dobrze zaplanowanym, nieszczędzącym poruszających wyobraźnię detali i opisów. „Syrena i Pani Hancock” to historia, którą czyta się niespiesznie, ale z zaangażowaniem. Byłam bardzo poważnie zauroczona aurą niezwykłości rozwoju sytuacji mając poczucie przesiąkającej przez słowa ezoteryki i oczywistości, magii i życiowych odwiecznych prawd.

  PODSUMOWANIE

  „Syrena i Pani Hancock” być może na pierwszy rzut oka wydaje się powieścią fantastyczną, jednak zagłębiając się w tekst można dojść do zupełnie innych, bardziej słusznych wniosków. To z pewnością prawdziwa historia, kryjąca w sobie wiele wartości i wdzięku. Stanowiąca dowód na to, jak złudne bywa pragnienie zysku, za którym przecież gonią także współczesne pokolenia. O tym, co dla każdego z nas jest najważniejsze, a czego nie da się kupić za pieniądze. Ponadczasowa i bez dwóch zdań oryginalna, pod wieloma względami wymykająca się schematom. Ode mnie słowa uznania dla autorki.

  Więcej na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Fikcja historyczna łącząca mit i legendę z brutalną osiemnastowieczną rzeczywistością, pokazująca problemy tamtej epoki, balansująca między historią a niesamowitością, czymś co czai się tuż pod powierzchnią, ale czego nie można dotknąć. Tytułowa syrena jest jedynie tłem dla toczących się w powieści wydarzeń. Nie przypomina żadnych wcześniejszych filmowych czy literackich wcieleń. Nie jest postacią z bajki, nie jest uosobieniem męskiej fantazji. Jest esencją, nastrojem, atmosferą, uosobieniem tęsknot i pragnień bohaterów, którzy chcą dla siebie szczęścia i wolności.

  Autorka w swojej książce odmalowuje portret XVIII-wiecznego Londynu i jego mieszkańców, skupia się przede wszystkim na istniejących wówczas w społeczeństwie angielskim nierównościach między warstwami społecznymi, trudnej sytuacji całkowicie uzależnionych od mężczyzn kobiet oraz czarnoskórych mieszkańców Wyspy. Przywołująca na myśl dzieła XIX- wiecznych angielskich

  mistrzów, takich jak Karol Dickens, George Eliot czy Jane Austen, urzekająca opowieść o zniewoleniu, sile, wolności i niezależności.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Syrena i Pani Hancock", to książka na którą czekałam z zapartym tchem. Piękna okładka, ciekawy opis. Nic tylko czekać na premierę i czytać. Z góry założyłam, że to musi być powieść roku 2019. Z każdą przeczytana stroną, niestety, czułam, że jednak to nie jest to na co liczyłam.

  Historia przenosi nas do osiemnastowiecznej Anglii, w czasie gdzie wszystkie dziwy świata są przyjmowane z zachwytem, podziwem i strachem. Pan Hancock, szanowany handlowiec pewnego dni otrzymuje od swojego kapitana niebywały pakunek, najprawdziwsza syrenę. Mężczyzna, wraz ze swoja rezolutną siostrzenicą, postanawiają zrobić z potwora użytek i trochę na nim zarobić.

  Równolegle toczy się historia pięknej 27-letniej Angeliki Neal, znanej i podziwianej w całym mieście kurtyzany. Poznajemy ją w chwili, kiedy postanawia odciąć się od swojej rajfurki, wziąć życie w swoje ręce i być niezależną. Droga Angeliki, Pana Hancocka oraz syreny przecina się i dochodzi do dość nietypowych zdarzeń, które zmienią wszystkich bohaterów.

  Jak na debiut autorka stworzyła piękną i plastyczną powieść. Oddała realia epoki, wszystkie opisy architektoniczne, stroje oraz nastrój. Powieść jest bardzo dopracowana w każdym calu. Brak jej jednak polotu i iskry. Czytamy bogate opisy, których jest w pewnym momencie po prostu za dużo. Przytłaczają one fabułę i nie wprowadzają niczego nowego.

  Ta książka nie jest zła, brakuje jej tego czegoś co mogłoby ją troszkę podkręcić.

  Syrena i Pani Hancock, to pozycja dla fanów Dickensa, Jaume Cabré'a oraz miłośników powieści kostiumowych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  "Syrena
  i pani Hancock" to książka z pogranicza fantastyki i powieści historycznej, wydana nakładem Wydawnictwa Albatros.

  Akcja książki ma miejsce w latach 80. XVIII wieku w Anglii. Skupia się na losach kupca Jonaha Hancocka, który pewnego dnia dostaje od losu nieprzeciętny dar. W jego drzwiach staje jeden z jego najlepszych kapitanów, w rękach trzymając najprawdziwszą syrenę. Dla pana Hancocka jest to doskonała okazja, żeby zarobić - plotki szybko się roznoszą, a nasz bohater szybko staje się popularny i bogaty. Jedną z osób, która staje na jego drodze jest pani Chappell, kobieta, która prowadzi w Londynie dom publiczny. Wynajmuje ona syrenę, chcąc wystawić ją jako największą atrakcję wydawanego przez nią przyjęcia. Jonah poznaje pracujące tam kurtyzany. Jedna z podopiecznych pani Chappell, czyli Angelica - budzi jego szczególne zainteresowanie.

  Pomimo tego, że tytuł wskazuje na większy, bardziej rozbudowany wątek z syreną, w rzeczywistości nie ona jest tutaj najważniejszą bohaterką. Została zepchnięta na dalszy plan, istniejąc w tle wszystkich wydarzeń, co może wzbudzić rozczarowanie wśród osób, które spodziewały się większych, bardziej "fantastycznych" momentów. Akcja toczy się powoli, bardzo spokojnie wprowadzając czytelnika w kolejne wątki.

  Trudno mi jest jednoznacznie ocenić tę książkę. To, co z pewnością zasługuje na pochwałę to język, jakim została napisana - atmosfera jest wręcz bajeczna, a opisy mocno rozbudowane i działające na wyobraźnię. Styl tej powieści przywodzi mi na myśl klasyki literatury, stąd też pod tym względem była to całkiem przyjemna lektura.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Imogen Hermer Gowar
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 512
 • Format: 14 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381253123
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The mermaid and Mrs. Hancock
 • Tłumacz: Dobrzańska Anna
 • ISBN: 9788381253123
 • EAN: 9788381253123
 • Wymiary: 15x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zuzia i zagadka Pani Labiryntu 0/5 Nasza cena:
13,78 zł 17,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zuzia i zagadka Pani Labiryntu

Niesamowite odgłosy, znikające postaci, wielkie sekrety i fascynujące zagadki kryminalne. To wszystko znajdziecie w cyklu powieści opisujących zdumiewające przygody czternastoletniej Zuzanny Nadobnej. Dziewczynka podróżuje wraz z mamą? konserwatorką dzieł sztuki? po całej Europie. Odwiedza...
Przyjaciele i niewolnice pani Tekli 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciele i niewolnice pani Tekli

Niewolnice i przyjaciele pani Tekli to wytrawnie napisana, z dużą dawką dobrego humoru i niebanalnymi zwrotami akcji powieść, która jest jednocześnie mieszanką prozy obyczajowej z elementami psychologicznego thrillera (jak w najlepszych filmach Hitchcocka), wiwisekcją obyczajowości współczesnego...
Słyszę pani szanowny but o miłości poza czasem i przestrzenią 5/5 Nasza cena:
28,80 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słyszę pani szanowny but o miłości poza czasem i przestrzenią

On był z Plejad… Ona była Ziemianką… Na tle historii boskiej miłości Kornelii i Kordiana rysuje się ogólne przesłanie do człowieka jako istoty kochającej i kochanej. Książka przedstawia historię bohaterki, która przeżyła śmierć fizyczną w świadomości oraz jej działania w drugim życiu, wyjaśniające...
Kratki się pani odbiły 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kratki się pani odbiły

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?
Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora 5/5 Nasza cena:
35,93 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora

Ciri wpatruje się w wypukły relief przedstawiający ogromnego łuskowatego węża. Gad, zwinąwszy się w kształt ósemki, wgryzł się zębiskami we własny ogon. To pradawny wąż Uroboros. Symbolizuje nieskończoność i sam jest nieskończonością. Jest wiecznym odchodzeniem i wiecznym powracaniem. Jest czymś,...
Ch***owa Pani Domu 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ch***owa Pani Domu

Pierwszy antyporadnik w wersji #nofilter, z którego (nie) dowiesz się między innymi: - jak nie gotować i nie prowadzić gospodarstwa domowego, - jak nie celebrować Dnia Ręcznika - oraz jak nie zostać Miss Świata. Książka - jak pisze autorka - powstała z tęsknoty za normalnością, z potrzeby stawienia...
Pani dymu 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pani dymu

Moja matka była królową pokoju, ja wiem zbyt dobrze, że pokój nie wystarczy Kaiser zamordował matkę Theodosii, Królową Ognia, gdy Theo miała zaledwie sześć lat. Zawłaszczył kraj Theo, a ją samą trzymał jako więźnia, ogłaszając ją Księżniczką Popiołu. Ta epoka dobiegła końca. Kaiser uważał swojego...
Moralność pani Dulskiej 5/5 Nasza cena:
6,08 zł 6,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moralność pani Dulskiej

Wydanie Moralności pani Dulskiej kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także...
Pani Fletcher okł.filmowa 0/5 Nasza cena:
18,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pani Fletcher okł.filmowa

Dla fanów "Wielkich kłamstewek" i "Gotowych na wszystko". Pieprzna, na wskroś nowoczesna opowieść o życiowych błędach, które chcemy zapamiętać. Kiedy jej syn wyjeżdża na studia, Eve, wciąż atrakcyjna rozwódka, wreszcie ma czas tylko dla siebie i zyskuje wolność, której do tej pory tak naprawdę nie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula